Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468749 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #930 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 13:47:58 »

Még nem az igazi de legalább sikerült gyozo
Naplózva
Laci01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


« Új üzenet #931 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 18:49:35 »

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az ND3 lézer lámpával kapcsolatban?
http://www.z-shops.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=56&products_id=4407&language=hu
Köszi az infókat előre is!
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #932 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 23:39:57 »

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az ND3 lézer lámpával kapcsolatban?
http://www.z-shops.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=56&products_id=4407&language=hu
Köszi az infókat előre is!

Szerintem vadászember nem használ ilyet.
Az ilyen viccesen nagy teljesítményű lézerek hatalmas előnye, hogy tükröződésből is képesek maradandó szemkárosodást okozni. Ez alatt értem pl. a szerencsétlen szögben nem szemből megküldött szemüveget is. Szóródástól, energiától, szemszíntől, pupillatágulattól, meg ezerféle apróságtól függően a szemfenéktől a szaruhártyáig bármit képesek megsütni. Gyakorlatilag csak visszafordíthatatlan látáskárosodást biztosít.

Ja igen, és pár tévhit. A gyorsan ide-oda rángatott rajzolás is bőven pusztít ebben a kategóriában. Minden szemgolyóval rendelkező élőlényre káros. Nem a szín számít elsősorban, hanem a teljesítmény. Ezek az eszközök infra fényt is kibocsátanak. Ez a legkárosabb. A lenti videón látható gyufákat is az infra fény energiája gyújtja meg.

Képzeld el, hogy ezt a fényt a szemgolyód a retinádra egy pontba fókuszálja. Nem ragoznám tovább. Sem emberre sem állatra jó érzésű vadászember ilyet nem használ. Szerintem.



Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #933 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 14:18:19 »

Sem emberre sem állatra jó érzésű vadászember ilyet nem használ. Szerintem.

 Igen
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #934 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 08:03:25 »

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni, hogy hogyan lehet kiszámolni a fegyverlámpa akksi ideális töltési idejét! Az az érzésem, hogy túltöltöm néha és ezért adja meg magát 2 év alatt!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Naplózva

Üdv: Bence
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #935 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 08:35:52 »

Üdv!

Ez attól is függ, hogy milyen az akkumulátorod. Pl. Lithium-ion akksik töltésekor a következőkre kell figyelni.

http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e/litium_ion%20akkuk%20toltese_magyar
Naplózva
Declare
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #936 Dátum: 2010. Október 02. - 12:59:57 »

Sziasztok !

Fegyverlámpa vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni. Kacsa lámpát nem szeretnék venni, de kisebb fényerejü LED lámpát sem. Kinéztem egy Jetbeam M2S nevezetű lámpát, ami egy nagyon masszív, megbízható szerkezetnek tűnik. 1000lumen max fényereje van, ami szabályozható. Hallottam viszont olyan véleményt is, ami elbizonytalanított, miszerint a sötét éjszakában ha az ember felvillant 1000 lument akkor a céltávcsövön keresztül a vadász is elvakul. Neten úgy olvastam hogy egy kacsa lámpa kb olyan 200 m tud megvilágítani, egy 500 lumenes led meg kb 150 m -t. Ebből kiindulva arra jutottam, hogy akkor ez az 1000lumenes lámpa valamivel több fényt ad, mint a kacsa, de nem tűnik olyan túl soknak sem. Nyilván 200m vagy még meszebbre nem nagyon lő az ember este, de így a számok alapján nem tudom elképzelni hogy a kacsa lámpa után (ami 200m messze elvilágít és egy népszerű lámpa volt sokáig) olyan erős fénye lenne ennek a jetbeam lámpának ami talán elvisz 250, 300m messz is? A másik lámpa ami még szimpatikus a wolf eye eagle 4, ami 300 lument tud, kisebb fénye van mint a kacsának, de egyik vadásztársam esküszik rá, hogy untig elég és nem vakul el tőle, másik vadásztársam pedig megvette de csak tartalékban használja a kacsa mellett, mert nem világít olyan jól. Nagyon kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra, van e másnak is tapasztalata, hogy vakító e a túl nagy fény, kevés-e a 300 lumen, stb ? Mindenre kíváncsi vagyok  Mosolyog . Előre is köszönöm
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #937 Dátum: 2010. Október 02. - 13:55:47 »

Szia Declare!

Tapasztalatom szerint a ledes lámpák akkor használhatók nehezebben, ha túl széles a fénycsóva, ezáltal a céltávcső által kitakart területtől nagyobb kört világítanak be. Ilyenkor a céltávcsőbe nézve a tubus melletti részek is fényben vannak és ez nagyon megnehezíti a célzást.
Sajnos a legtöbb led ilyen széles fénycsóvát bocsát ki, amit a normál izzós lámpákhoz képest sokkal nehezebb különböző foncsorokkal, lencsékkel szűkebbre irányítani.
Véleményem szerint éjszaka 100 méter felett csak kivételes esetben célszerű lövést elengedni, de ez nem azt jelenti, hogy 100m-re elég világítani is. Egy biztonságos lövéshez látni kell azt is, hogy esetleg mi van a vad mögött.
Ha olyan ledet választunk ami jól fókszálható akkor 300 lumennel is elég jól világít a lámpa egy 100 méteres lövéshez.

A Jetbeam amit kinéztél SST-50-es leddel van szerelve. Ennél a lednél szintén elérhető az, hogy szűk, erős fénycsóvát bocsásson ki a lámpa, ha egy oda való gyűjtőlencsét helyezünk a gyári foncsor és üveglap helyére. Sajnos a több módos, fényerő állítós lámpák sok esetben csak hátráltatják az embert vadászat közben, de egy elektronika cserével az is kiküszöbölhető. Ha visszaolvasol pár oldalt, akkor láthatod az általam készített beszámolót, amiben egy ilyen leddel szerelt lámpát alakítottam át. Azóta élesben is sikerült kipróbálnom és úgy tapasztaltam, hogy kb. azonos fényereje van mint a sokak által ismert és elismert Heliátor lámpa külső akkumulátoros verziójának.

Összegzés képpen szerintem max. 100 méterre lőni elég egy jól kitalált 300 lumenes lámpa is, de ha nagyágyút akarsz, akkor egy SST-50-es leddel szerelt lámpa lesz a tuti neked, megfelelően átalakítva, mert gyárilag ilyennel még nem találkoztam 100.000Ft alatt.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Declare
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #938 Dátum: 2010. Október 02. - 15:19:10 »

Szia Tamás !

Köszönöm a gyors választ! Láttam a lámpádat, le a kalappal  Emelem Mosolyog ! Sajnos én ilyen átalakításra nem mernék vállalkozni, ezért jó lenne olyat találni gyárilag ami ezt tudja. Úgy van ahogy mondtad, tényleg világít egy nagyobb kört is kevésbé élesen és a közepén egy konzentrált erősebb kör, én azt gondoltam ez pont hogy jó mert akkor ha az ember kinéz a távcső mögül láthatja nagyobb környezetében mi van. Őszintén nem értem miért is nehezíti ez a célzást ? A másik, hogy nem tapasztaltad azt amit nekem mondtak, hogy túl erős lenne a lámpád fénye és elvakít a nagy sötétségben ?

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=264767 ezen a linken van egy két kép hogy is világíthat sötétben a lámpa és látható az a nagyobb kör is amit bevilágít, de mondom én nem gondoltam volna hogy ez rossz.

Van a wolf eye nak egy night hunter nevű lámpája, az olyasmi, mint amit Te is gyártottál, csak 450 lumenes max teljesítménnyel ( http://www.wolf-eyes.com/product/Night%20Hunter%20Detail.html ) . Lehet hogy akkor az jobb választás lenne mint ez a jetbeam m2s ?

Köszi előre is !

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #939 Dátum: 2010. Október 04. - 08:37:43 »

Ha visszaolvasol pár oldalt, akkor láthatod az általam készített beszámolót, amiben egy ilyen leddel szerelt lámpát alakítottam át. Azóta élesben is sikerült kipróbálnom és úgy tapasztaltam, hogy kb. azonos fényereje van mint a sokak által ismert és elismert Heliátor lámpa külső akkumulátoros verziójának.


Szia Tamás!

Ez az a lámpa amit "Rokesz" barátomnak (is) csináltál?
Hétvégén láttam és összehasonlítottuk a heliátorommal.
Nem hittem volna, de simán verte... Fejvakarás Meghajol  Igen (Igaz a heliátor külső akkuja nem volt teljesen feltöltve.)
Kicsit messzebb is világított (kb. 250mig jól látni vele), a legfőbb előnye viszont a fehér fény, ami nagyobb távolságon sokkal jobban láthatóvá tette az apró részleteket, mint a heliátor sárga fénye.
Hátránya szerintem, hogy elég nagy és nehéz. De legalább nem kell külső akkumulátor. Kb. olyan tömegű lehet, mint egy belső akksis Kacsa lámpa, annál viszont sokkal jobb a fénye.  Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #940 Dátum: 2010. Október 04. - 12:39:04 »

Szia Anti!

Pontosan ugyanaz a lámpa mint a Rokeszé.
Nagyon meggyőző fénye van!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #941 Dátum: 2010. Október 09. - 03:56:36 »

Tamásnak igaza van, esetleg még valamit hozzá tennék. Az eladók tobnyire lumen adattal csalják a vevot, de amelyik lámpa tobb lument ad, még nem biztos, hogy messzebre is világít! Sot az sem biztos, hogy megfelel-e egyáltalán vadászpuskára! Szerintem a négymagos eros ledek mint pl. az SST-50,90 CREE-MC, vagy a koreai P7-es, csak egy fokuszolhato, vagy beálítot aszferikus lencsével felszerelt lámpával adnak jó messzire világító fényt, mivel nagyob a feluletuk, így nehezebb fokuszolni.  Egy jó mély /thrower/ foncsoral, egy CREE-XP egymagú led-el  /450 lumenre belítva/ felszerelt lámpa nagyon messzire elvilágít.
A vadásznak konnyu, messzire elvilágító lámpára van szugsége, ha lehet felesleges drótok, és csatolós kulon elem nélkul /legalábis nekem/. Minél erosebb fényu /lumen/ a led, annál nagyobb a felulete, minnél nagyobb a felulete, annál nehezebb fokuszolni. Továbbá tobb áramot fogyaszt, így nagyobb, erosebb aku kell hozzá. Így az aku gyártók igyekeznek minnél kissebb, és konnyebb akut konstruálni, minél tobb mAh eléréssel a led dióda kutatói meg olyan termék eloalításán fáradoznak, amelyiknek minél kissebb volna a felulete, keveseb áramot /mA/ fogyasztana, de viszont tobb fényt /lumen/ adna. Kíváncsi vagyok az új CREE-XM ledekre, még nem tudtam szerezni, esetleg tudna valaki tanácsot adni lehet-e már valahol megrendelni?
    Én az 1 akus lámpák híve vagyok, konnyebek a puskán, viszont kevesebbet bírnak. De a puskalámpa nem keresésre való, és ígyis tobbet bír, mint a kacsalámpa akuja. Nem akarom megsérteni a kacsalámpa tulajdonosait, ez egy jó lámpa, nekem is nagyon sokáig ilyen volt, természetesen egy picit átalakítva. Nekem az akuk mentek az idegeimre, ha nekem most lenne 1, akkor biztos átalakítanám li-ion batrira. Nincs olyan gyártott lámpa amelyiken nelehetne valamit javítani vagy módosítani a vadász izlése, és elképzelése szerint. Még csak annyit, hogy én nem vagyok az elektronika használatanak a híve. A puskalámpában csak feleslegesen eszi az áramot, és a led sem világít a maximumon. A Tamás lámpája nagyon tetcik, egy precíz munka Emelem
SST-50-es lámpákat akár már kb.50 dollártól is lehet venni, persze EU-n kívul, de egyszeru foncsoral vadászoknak nemigen ajánlom.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #942 Dátum: 2010. Október 13. - 21:00:47 »

Sziasztok!

Legutóbbi munkámat Zolimester kérésére készítettem el. Az alap a sokak által ismert Focuslight F2 volt, melyen számos módosítást hajtottunk végre:

- AAA elem helyett 18650 li-ion tápellátás alkalmazása
- kupak módosítása a kapcsoló kiiktatása végett
- dugvillás montázs készítése
- dugvilla szerelése Sako Optilok gyűrűvel





Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #943 Dátum: 2010. Október 13. - 21:27:32 »

Sziasztok!
Legutóbbi munkámat Zolimester kérésére készítettem el. Az alap a sokak által ismert Focuslight F2 volt, melyen számos módosítást hajtottunk végre:
- AAA elem helyett 18650 li-ion tápellátás alkalmazása
- kupak módosítása a kapcsoló kiiktatása végett
- dugvillás montázs készítése
- dugvilla szerelése Sako Optilok gyűrűvel

 Igen

Szép munka Aladdin.

A tálalás meg különösen ízléses.

Nem látom a kapcsolót.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #944 Dátum: 2010. Október 13. - 21:36:47 »

Igen

Szép munka Aladdin.

A tálalás meg különösen ízléses.

Nem látom a kapcsolót.

Köszönöm Mosolyog

Nem látod, mert nincs. A gyári ki lett iktatva, már a tusába épített kapcsol. Kacsint Így a legletisztultabb.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: