Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468773 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #900 Dátum: 2010. Július 18. - 16:37:38 »

Biztos hogy tudni akarod ?

Há persze,azért írtam!
Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #901 Dátum: 2010. Július 18. - 20:38:13 »

 Fejvakarás
Aj-aj...... Türelmetlenül
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #902 Dátum: 2010. Július 18. - 23:56:30 »

Szia Troja

Nézd meg a 708-715 sz hozzászólásokat ebben a topicban. Ott volt szó erről a lámpáról.  Nekem ugyan nem jött be a link de Z shop szerepel benne , gondolom a lézer lámpáról van szó. Wave
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #903 Dátum: 2010. Július 30. - 15:30:40 »

Tegnap vettem az Aldiban a reklámújságukban is szereplő 3W-os Led-es kis lámpát, 2600 Ft-ért. Meglepődtem az esti próbánál, nagyon jól világít, szerintem egy 100 m-t simán. Stabil Duraluminium test, teljesítményben simán veri az ötszörösébe kerülő Led lenser  lámpámat, és adnak rá 3 év garit.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #904 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 15:30:22 »

Mar regota ki akartam probalni, hogy valoban igaz-e, hogy a vad sokkal jobban allja a voros fenyt, mint a normal feheret.

Az egyik fegyver boltban sikerult szereznem kulonbozo szinu fegyver lampara szerelheto szuroket.

A mellekelt videon lathato szarvast szabad szemmel jol lathato mely voros fenyu lampaval vilagitottam meg. A tavolsag 49 meter volt. A szarvas valoban nem sok figyelmet szentelt rank:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/Voros-lampa.wmv

A felvetel egy normal Sony kameraval keszult ejszakai felvetel uzemmodban.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #905 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 17:25:32 »

Szia Genfi!

Engedj meg egy kis kritikát a lámpa próbához.  Wave
A szarvas nem jó teszt alany, mivel nem vadászunk rá lámpával, -tehát neki a fény nem jelent halált, és nincs is most idénye, tehát nem fél a lámpától, sem tőlünk, és elég világos a színe.

Disznóra kell kipróbálni, vagy rókára. Az a disznó, amit lámpával meglőttek, vagy amelyiknek a társát lőtték meg, az mindenféle színű lámpától megugrik.

Vörös fényt használnak a riadó lámpákban is, mert ha a fényforrás nem látszik, a vörös fény nem annyira feltűnő. Nem terjed olyan messze, mint a fehér, de jobban kihozza a térbeli formákat, mint a zöld, vagy a kék. Ha minimális fénymennyiséggel akarunk maximális térlátást biztosítani, arra a legjobb a vörös fény.

Próbáld ki nyugodtan a többit is, pl sötét színű disznóra. Nekünk nem volt jó sem a kék, sem a zöld. (Ezekből a szűrőkből nem sokat adnak el. Gondolom, nem véletlenül.)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #906 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 22:29:19 »


Engedj meg egy kis kritikát a lámpa próbához.  Wave
A szarvas nem jó teszt alany, mivel nem vadászunk rá lámpával, -tehát neki a fény nem jelent halált, és nincs is most idénye, tehát nem fél a lámpától, sem tőlünk, és elég világos a színe.


Judit, az én tapasztalatom az, hogy a szarvas nagyon rosszul tűri a lámpát. Talán a legérzékenyebben ragál rá az összes vadunk közül.
Tapasztalataim döntő hányada ugyan kocsireflektoros, de amíg rókát, őzet, pláne borzot  percekig lehet nézegetni a lámpafényben, a szarvas szinte azonnal elugrik. Disznónál többször is előfordult már, hogy szemeztem vele a szélvédő mögül, szarvasnál soha, azt mindig csak mozgásban láttam a fénycsóvában.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #907 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 08:41:56 »

Judit, az én tapasztalatom az, hogy a szarvas nagyon rosszul tűri a lámpát. Talán a legérzékenyebben ragál rá az összes vadunk közül.
Tapasztalataim döntő hányada ugyan kocsireflektoros, de amíg rókát, őzet, pláne borzot  percekig lehet nézegetni a lámpafényben, a szarvas szinte azonnal elugrik. Disznónál többször is előfordult már, hogy szemeztem vele a szélvédő mögül, szarvasnál soha, azt mindig csak mozgásban láttam a fénycsóvában.

Akkor ott lehet, hogy a vadásztársak körmére kellene nézni a szarvas lámpával lövése ügyében.  Fejvakarás
Ahol én eddíg próbáltam, a szarvast 99%-ban nem érdekelte a lámpa (sima fehér fény). Vállat von
 Wave


 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:39:12 »

Ahol nagy a vadászati nyomás, ott idegbeteg a vad, és minden fénytől, zajtól ugrik, és nem jön elő 11 óra előtt. Függ attól is a lámpaérzékenység, hogy mennyire zavart a terület civilizáció( tehát nem vadászok) által. (Tavaly a szarvasok rendszeresen a kivilágított kamion parkoló mellett tartózkodtak este, mert ott volt egy nagy pocsolya, és abból ittak.) Itt nem zavarja őket a kocsilámpa.

Antival egyetértek. Igen

Szerintem a vad "fényérzékenysége" az alábbi dolgoktól függ.
-Vadásszák-e lámpával. (A vad tapasztalata a veszély és a lámpafény összekapcsolása.)
-Vadászati idénye van-e, mert kíméleti időszakban nem zavarja a fény. (A vad jobban ismeri a vadászati idényeket, mint némelyik vadász. Kacsint)
-A terület zavartsága. (Fent a hegyekben ritkábban találkozik autóval, lámpával, mint lakott terület közelében. Tavaly a kocát nem zavarta nagyon a fejlámpás éjszakai túrázók sora. Nem volt tőlük 25 méterre a malacokkal. Figyelt, de ott maradtak.)
-A sötétség mértéke. (Háttérfény, hold, hó) Minél sötétebb van, annál jobban zavarhatja a lámpa, mert a változásra reagál. Ha nagymértékű és hirtelen a változás, akkor ugrik.
-A fénnyel védett, megvilágított kukoricásban vidáman okozza a kárt. Ördög

Lajos! Abban biztos vagyok, hogy minden terület más, és emiatt más dolgokat tapasztalunk meg. Nincs abszolút igazság lámpa ügyben sem. Azt gondolom, hogy ha disznóra akar vadászni valaki lámpával, akkor disznón érdemes a tesztet elvégezni, és azon a területen, ahol vadászni akar. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #909 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:43:55 »

Ahol nagy a vadászati nyomás, ott idegbeteg a vad, és minden fénytől, zajtól ugrik, és nem jön elő 11 óra előtt. Függ attól is a lámpaérzékenység, hogy mennyire zavart a terület civilizáció( tehát nem vadászok) által. (Tavaly a szarvasok rendszeresen a kivilágított kamion parkoló mellett tartózkodtak este, mert ott volt egy nagy pocsolya, és abból ittak.) Itt nem zavarja őket a kocsilámpa.

Antival egyetértek. Igen

Szerintem a vad "fényérzékenysége" az alábbi dolgoktól függ.
-Vadásszák-e lámpával. (A vad tapasztalata a veszély és a lámpafény összekapcsolása.)
-Vadászati idénye van-e, mert kíméleti időszakban nem zavarja a fény. (A vad jobban ismeri a vadászati idényeket, mint némelyik vadász. Kacsint)
-A terület zavartsága. (Fent a hegyekben ritkábban találkozik autóval, lámpával, mint lakott terület közelében. Tavaly a kocát nem zavarta nagyon a fejlámpás éjszakai túrázók sora. Nem volt tőlük 25 méterre a malacokkal. Figyelt, de ott maradtak.)
-A sötétség mértéke. (Háttérfény, hold, hó) Minél sötétebb van, annál jobban zavarhatja a lámpa, mert a változásra reagál. Ha nagymértékű és hirtelen a változás, akkor ugrik.
-A fénnyel védett, megvilágított kukoricásban vidáman okozza a kárt. Ördög

Lajos! Abban biztos vagyok, hogy minden terület más, és emiatt más dolgokat tapasztalunk meg. Nincs abszolút igazság lámpa ügyben sem. Azt gondolom, hogy ha disznóra akar vadászni valaki lámpával, akkor disznón érdemes a tesztet elvégezni, és azon a területen, ahol vadászni akar. Wave
Ez így van. Épp ezért nem tudhatod, Genfi milyen területen "tesztelte" a szarvas állóképességét. Meglehet, Lajoséhoz hasonló adottságok között, olyan helyen, ahol netán még az ünő nyári lövése is megengedett.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #910 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:53:25 »

Csak azt tudom mondani, amit tapasztalok.
Nálunk a szarvas érzékeny a lámpafényre.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #911 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:05:15 »

Ez így van. Épp ezért nem tudhatod, Genfi milyen területen "tesztelte" a szarvas állóképességét. Meglehet, Lajoséhoz hasonló adottságok között, olyan helyen, ahol netán még az ünő nyári lövése is megengedett.

Genfit kiváló vadásznak tartom. Emelem

Volt egy felvetése, amit meg akart vizsgálni a gyakorlatban. "A vad sokkal jobban allja a voros fenyt, mint a normal feheret."

Ennek az állításnak az igazolására az általa elvégzett egyszeri teszt egy idényen kívüli, és lámpával nem vadászható vadra, véleményem szerint nem ad pontos választ. Nem az volt a kérdés, hogy a szarvas mennyire állja a lámpát.

Az én tapasztalatom szerint ha közelről vadászik valaki, akkor érdemesebb a vörös fényt használnia, mert nem terjed messzire, ha pedig távolról, akkor a fehéret, mert azzal messzebbre látni.
Ez a lámpától is függ. Az, hogy mekkora a középső fókuszált rész, ahol több a fény, és mekkora az a terület amit még körben derít.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #912 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:14:18 »



Ennek az állításnak az igazolására az általa elvégzett egyszeri teszt egy idényen kívüli, és lámpával nem vadászható vadra, véleményem szerint nem ad pontos választ. Nem az volt a kérdés, hogy a szarvas mennyire állja a lámpát.

Judit, ne cifrázd...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #913 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:17:05 »


Ennek az állításnak az igazolására az általa elvégzett egyszeri teszt egy idényen kívüli, és lámpával nem vadászható vadra,


Judit! Álmodózó vagy, ha úgy gondolod, ha nem vadászható, akkor nem is vadásszák....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #914 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:21:54 »

Nem igazán szoktunk lámpát használni, de pár alkalommal az idén próbáltam, igaz az is hogy kölesben, és mivel nagy volt a takarásuk a disznóknak így biztonságban érezték magukat, nem is ugrottak el.
Egy kocát már többször megfényeltem, már ismerősök vagyunk, szó szerint tesztelem, de már nem is morog rám, pedig az elején olyan volt mint egy oroszlán...
A lámpám egy F2, és az én igényeimnek teljesen megfelel, igazából amit furcsállottam, hogy nem igen világít a disznóknak a szeme..., bár lehet hogy nem jó szögben voltak.
Végül is a köles, a kölesből "szép szóval" Nyihi Nyihi kikergettem a malac és koca sereget, mert a lámpára szarnak. Süldők, meg a kanik eltűntek... Vállat von Vállat von Stoel
Na majdan egyszer... Vadász
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: