Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417306 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Január 06. - 08:20:42 »

Huh a hétszázát!

Ez nem kicsit veszélyes fegyver.
A lövő épp a töltönyílásra teszi a fejét amikor lő.
Kétoldalt található kis gázkiömlő furarok kemény lángot szórnak ha hüvelyvenék szakadás van, és az telibe kapja a lövő fejét.
És tozok igyen gyakran kifújnak pl rex lőszernél (nem elég lágy a hüvely anyaga és reped könnyen) igy szerintem nem egészséges ezt igy használni.
Nem tudom ki csinálta, de ezt nem gondolta végig.
Tegyük fel a bal oldali furatot megszünteti, akkor kicsit jobb a helyzet de akkor is ott a töltőnyílás felül.
Asszem nem lőnék vele....



Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Január 06. - 08:27:02 »

A legjobb szórást az RWS R50 tipussal értem el.Tapasztalatom szerint viszonylag gyenge lőszer,a vashüvelyes Vostok erősebb nála.A Yellow ereje a néha befutó róka és kóbor kutya miatt kell. Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Január 06. - 08:33:46 »

Én eddig a legjobb szórást 22-ben OLIMP-tól láttam 10 lövés 50 m 8mm (persze satuból)
De ez nagyon kúrens lőszer.
Egyébként 11mm Lapua XAct

Az hogy lövés közben mit érzel az nem mmond sokat, hisz a sportlőszerek gyakran progresszív lőporral vannak és igy sokkal lágyabbak.
Igazán a sebesség és a tömeg m érésével lehet rangsort állítani.
Az érzet semmit nem mond.
PL: 100 m-en nézve a stingernek kevesebb az energiája mint a leg egyszerűbb vostoknak, mert nincs tömeg benne.
De amikor lősz akkor azt hiszed hogy falat bonthatsz vele.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Január 06. - 10:27:26 »

Én eddig a legjobb szórást 22-ben OLIMP-tól láttam 10 lövés 50 m 8mm (persze satuból)
De ez nagyon kúrens lőszer.
Egyébként 11mm Lapua XAct

Az hogy lövés közben mit érzel az nem mmond sokat, hisz a sportlőszerek gyakran progresszív lőporral vannak és igy sokkal lágyabbak.
Igazán a sebesség és a tömeg m érésével lehet rangsort állítani.
Az érzet semmit nem mond.
PL: 100 m-en nézve a stingernek kevesebb az energiája mint a leg egyszerűbb vostoknak, mert nincs tömeg benne.
De amikor lősz akkor azt hiszed hogy falat bonthatsz vele.


A stinger nagyon jó, gyönyörűen gombásodik, viszont a szórásképe miatt a röppálya előnyét el is veszti más lőszerekkel szemben, legalább is az én Toz8-am csövéből!!!
De a vadőr ismerőseim sem kedvelik ezen okok miatt!
Ha van valakinek valami jó ötlete, hogy Toz8-ból mivel jó vadászni, azt szívesen veszem!! Kacsint Vadász
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Január 06. - 12:04:15 »

Én eddig a legjobb szórást 22-ben OLIMP-tól láttam 10 lövés 50 m 8mm (persze satuból)
De ez nagyon kúrens lőszer.
Egyébként 11mm Lapua XAct

Azt azért említsük meg, hogy ez  8 mm ráadásul a szóráscsoport külső átmérője, nem pedig a találati középpontok szórása!  Táncol
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Január 06. - 12:06:17 »

Azt azért említsük meg, hogy ez  8 mm ráadásul a szóráscsoport külső átmérője, nem pedig a találati középpontok szórása!  Táncol

Igen, természetessen:)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Január 06. - 17:11:32 »

Huhhhh! Csináltak már rövidebbet is. Tökéletes rabsic fegyver!Csak a hangfogó hiányzik róla.....
Hol fotóztad? A bünügyi nyilvántartóban?

 Bion Nem vagyok bejáratos a bűnügyi nyilvántartóba.
Egy hivatásos vadász kérésére készült. Az alap probléma az volt, hogy autóval történő területbejárás közben ha meglátott valami dúvadat, és gyorsan ki akart szállni a kocsiból, rendszeresen leverte a belső tükröt vagy belekoccolt a szélvédőbe a csővel, vagy egyszerűen elakadt valamiben a puska.
Így kezdtek gondolkodni azon, hogy lehetne a puska hosszát csökkenteni úgy, hogy a csőhöz nem nyúlnak hozzá. Ennek eredménye lett ez az agyazás, egyenlőre kisérleti jelleggel. Hogy mennyire használható a dolog, az hamarosan kiderül.

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Január 07. - 08:24:20 »

Ha van valakinek valami jó ötlete, hogy Toz8-ból mivel jó vadászni, azt szívesen veszem!!

Olcsó és nagyon megbízható, pontos a .22 l.r Rifle Geco ( piros-fekete dobozos) és ami nálunk nem nagyon kapható, de kiváló lőszer szintén a CCI Standard Velocity.
Ez utobbit tudtommal a Kettner forgalmazza nálunk 3x-os felárral. :'(
Mindkettő lőszert imádja a TOZ gyártmány, nem csak a 8-as.
Sőt, a többi .22 LR csővel rendelkező fegyver is.
Még lehetne ajánlani több gyártmányt is, csak azok árban többet tudnak, minőségben nem nagyon.
Remington marha nagy csalódás, szórásképe gyatra, ingadozó nagyon, és néha-néha különböző fegyverekből lőve is, képes a csappantyút lecsapni, felrobbantani.
Olyan tesz, mint egyes REX lőszerek.
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Február 13. - 08:39:38 »

 Sziasztok. Kár vitát nyitni a legjobb 0.22-es lőszer a Remington Yellow Jacket .Én személyszerint 100 m -ről lövöldözöm vele a szarkákat.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Február 13. - 11:05:11 »

Sziasztok. Kár vitát nyitni a legjobb 0.22-es lőszer a Remington Yellow Jacket .Én személyszerint 100 m -ről lövöldözöm vele a szarkákat.
Szia! Első hozzászólásnak ez elég frappáns volt!  Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 13. - 11:07:09 »

Szia! Első hozzászólásnak ez elég frappáns volt!  Nyihi
Lényegre törő,tömör indítás Nyihi Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 13. - 11:11:08 »

Szia! Első hozzászólásnak ez elég frappáns volt!  Nyihi
Ezen én is elgondolkodtam! Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 13. - 11:18:38 »

Ezen én is elgondolkodtam! Bion
Na, jó, de legalább osztozok a véleményén(bár a 100m a könnyű mag miatt kicsit soknak tűnik, de lehet,hogy csak én puskámmal van baj. Én. pl. 70-75 m-re állítottam be a távcsövet).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Február 13. - 11:26:38 »

Na, jó, de legalább osztozok a véleményén(bár a 100m a könnyű mag miatt kicsit soknak tűnik, de lehet,hogy csak én puskámmal van baj. Én. pl. 70-75 m-re állítottam be a távcsövet).
Hát ez a baj Girgi, mert ezt egyébként írni is akartam Hunternek, hogy Ő biztos hogy céltávcső nélkül lövi 100 méterről a szarkát, Te meg kínlódsz itten a céltávcsöveddel, főleg 70 - 75 méteres belövéssel! Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Február 13. - 11:33:19 »

Hát ez a baj Girgi, mert ezt egyébként írni is akartam Hunternek, hogy Ő biztos hogy céltávcső nélkül lövi 100 méterről a szarkát, Te meg kínlódsz itten a céltávcsöveddel, főleg 70 - 75 méteres belövéssel! Nyihi
Hát igen... de tudjuk, hogy én nem a célzótudományomról vagyok híres-meg hát a puskám sem egy mai darab és a távcső sem Zeiss. De hogy egy olyan könnyű mag, 0,22-es kaliberben 100-en még rendszeresen hatásos, az nekem szokatlan (mert a egyszer-kétszer valóban sikerül, azon nem csodálkozom, de hogy általában ???) Ráadásul nem tartom vadásziasnak a "találjuk el, oszt majd elpusztul" elvet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: