Oldalak: 1 ... 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 [1284] 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2754288 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #19245 Dátum: 2016. December 14. - 16:55:29 »

Gratulálok a sikeres vadkan és bölényvadász(ok)nak... Röhög Igen Igen Piál
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #19246 Dátum: 2016. December 14. - 17:44:26 »

Gratulálok a sikeres disznó vadászoknak!  Igen Emelem   Szép talpacskája van. Mérete?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #19247 Dátum: 2016. December 14. - 19:02:32 »

Gondoltam beköszönök, jónapot mindenkinek!





Gratulálok Robi! Emelem
Történet?? Türelmetlenül Igen Vigyorog
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #19248 Dátum: 2016. December 14. - 20:14:26 »

Gondoltam beköszönök, jónapot mindenkinek!
(Egy biztos, ennek semmi köze a Karácsonyhoz...nem a Jézuska hozta...stb. Az teljesen másról szól.)
Szerintem most egy kicsit befogom a számat. Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Gratulálok Robi!  Igen Kézfogás Emelem

Ne fogd be a szádat! Tessék csak írni!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #19249 Dátum: 2016. December 14. - 22:46:12 »

Baromi rossz bőrben volt. Egy rakás csont és a nagy bunda. Már szaga nem igen volt. Öt és fél állt ki a szájából, de homoki fajta, igen rövid lett az agyar.
Mégis a Te sörtéd az őszebb... Ördög
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #19250 Dátum: 2016. December 15. - 08:06:45 »

Gondoltam beköszönök, jónapot mindenkinek!

(Egy biztos, ennek semmi köze a Karácsonyhoz...nem a Jézuska hozta...stb. Az teljesen másról szól.)
Szerintem most egy kicsit befogom a számat. Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Gratulálok, nagy tisztelettel!
De a történet az érdekel majd engem is!
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #19251 Dátum: 2016. December 15. - 10:10:18 »

Minden elejtőnek gratulálok! Kicsit bővebb lére is ereszthetnétek!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #19252 Dátum: 2016. December 15. - 10:42:08 »

Mégis a Te sörtéd az őszebb... Ördög
 Emelem

Hát basszus én is pont erre jutottam a képet visszanézve. Megöregedtem észrevétlenül. A jó hír az, hogy nem ezt érzem.  Vigyorog Egyébként fajtajelleg, nem a kort tükrözi. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #19253 Dátum: 2016. December 15. - 10:49:23 »

A "bölényem"  70 kg volt zsigerelve...pedig nem süldő. Ebből is látszik mennyire leromolhat a kondíciója búgáskor, amit megfejel egy hosszan elnyúló fagyos időszak, amikor nem egyszerű turkálni...stb. És csak a váz marad meg, a mutatós forma, de a vastag bunda alatt nem látszik, hogy zörög minden csontja. Isten bizony megsajnáltam.
Sunnyogás közben sikerült elcsípni magas laplövéssel.
Még mindig Mauser M12 - Zeiss 3-12x56 és mostanában Norma Alaska.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #19254 Dátum: 2016. December 15. - 11:24:06 »

A "bölényem"  70 kg volt zsigerelve...pedig nem süldő. Ebből is látszik mennyire leromolhat a kondíciója búgáskor, amit megfejel egy hosszan elnyúló fagyos időszak, amikor nem egyszerű turkálni...stb. És csak a váz marad meg, a mutatós forma, de a vastag bunda alatt nem látszik, hogy zörög minden csontja. Isten bizony megsajnáltam.
Sunnyogás közben sikerült elcsípni magas laplövéssel.
Még mindig Mauser M12 - Zeiss 3-12x56 és mostanában Norma Alaska.


   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #19255 Dátum: 2016. December 15. - 12:28:53 »

Egyébként fajtajelleg, nem a kort tükrözi. Ördög
Én a nősüléssel hoztam összefüggésbe. Utána kezdtem őszülni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #19256 Dátum: 2016. December 15. - 13:36:00 »

Én a nősüléssel hoztam összefüggésbe. Utána kezdtem őszülni... Fejvakarás

Hófehér a hajam, nem gondolod, hogy ennyire szar sorom van!??? Röhög Röhög Röhög Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19257 Dátum: 2016. December 15. - 13:47:05 »

Én a nősüléssel hoztam összefüggésbe. Utána kezdtem őszülni... Fejvakarás
Igen Nem szól szám Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #19258 Dátum: 2016. December 15. - 16:27:34 »

Sziasztok!

Csontmetsző kollégának gratulálok az újabb szép zsákmányhoz! Kacsint Igen

Ha megengeditek én is beszámolnék egy a közelmúltban történt, különlegesebb estéről.

Az Aranyszőrű... - 2016. 11. 30.

November utolsó előtti napján egy lassan kelésnek indult búzavetésen ért minket az alkonyat Édesapámmal, jó párszáz méternyire egymástól. Az idén kukorica volt a nem kicsi, hajlatokkal és bokorsorokkal tagolt tábla, ebből adódóan rendesen rajzolgatták is éjszakánként a feketecsuhások. Már az este elején érezhető volt, hogy aznap fagyosabb arcát mutatja a kora téli, megerősödő észak-nyugati fuvallat. Meglepően nem is mozdult semmi az én hajlatomban, pár nyúlon kívül leginkább a könnyeimet láttam, az egyenesen az arcomba vágó szélben. De jó ez - gondoltam, inkább minthogy a tarkómat fújja.  Kacsint  Teljesen friss túrásokkal volt tele előttem a galagonyaszél, nagy reményekkel, türelmesen gubbasztottam a lesen, de semmi. Már lassan abban reménykedtem, hogy igazán megrezzenhetne a telefonom, hogy az Öreg is megunta a kezdeti hibernációt… Kisvártatva hívott is, hogy mesélje abban a sarokban kicsit mozgalmasabban telt az idő. Megjelent egy 8as konda, de teljesen a les bokros-benőtt oldalának takarásában, így nem tudott a lesről tisztán ráfordulni, nem szeretett volna bizonytalan lövést leadni és hamar el is sorakoztak vissza ahonnan jöttek. „Ja és volt köztük egy tiszta világos babos” - tette hozzá a végén.

Egyből felkeltette az érdeklődésemet az a bizonyos süldő (nem lőttem még babost) és Édesapám előzékeny felajánlására  Mosolyog , nem is érhetett a következő este máshol, mint a belső lesen… a tábla ugyanaz csak helycserés felállással. Egyből láttam, hogy előző este miért nem dörrent a sokat látott ZKK. Valóban egy nagyobb kilátás tisztításra lenne szükség a les jobb oldalán (azóta már megtörtént), de aznap már nem akartuk zargatni helyet, ha kell majd földről lőbotról kilátok arra is.


Lassan alkonyodott, ízlelgettem az ágak közötti esetleges lövést, de arra jutottam, hogy sötétben nem igen kéne kísérletezni ezzel. Közben rezgett a telefonom, Fater előtt, kicsit messzebb, szürkületben kint volt már egy 7es konda (ott ahol én tegnap ültem Mosolyog ). Rendezkedett a bandában egy szikkadt kan, ha úgy alakul a szitu: "Megpróbálom kikapni közülük." - suttogta. Ilyenkor kb ugyanúgy beindul bennem is a vadászláz mintha előttem lennének, kíváncsian vártam mikor csattan a ’7milis’. Jó negyedóra múlva meg is szólalt, hatalmas éles becsapódással karöltve. Hív az Öreg – "Úgy látom megvan, egy kis félkör után, kint eldőlt a vetésen!" Szuper! Előzetes gratuláció után mondtam is, hogy a lövés után mögöttem, jóval beljebb is megmozdult a konda, maradjunk még - alig, hogy sötétedni kezdett. Teltek a percek, a szürkület éjfeketévé vált és egyre jobban kezdett beindulni mögöttem a buli. A nyekergéseket hangos visítozások, morgások váltották fel. Lassan már a sarki lestől 40-50m-re ment a nász galagonyában. A gondolataim csakis a bizonyos baboson jártak, bíztam benne, hogy az a konda lesz az. A szelem jó, elvileg bármelyik oldalon jöhetnek, csak mozdulnának már a vetés felé. Egy különösen nagy sikítás után az egyik bandatag megelégelhette az arrogáns társaságot és elindult kifelé, hallottam ahogy már sűrű szélén hezitál. Bizonytalan volt, de szerencsére egy pár perc múlva megindult a többi is. Jött a vonat és alig 30m-re a lestől ki is váltott, természetesen az ággal benőtt oldalon. A lőbot a földön beállítva, de ilyen távolságnál eszembe sem jutott lemenni a lesről, mozdulatul néztem már a céltávcsövön keresztül, hogy meglátom-e a babost. 1 nagy disznó..2 süldő..még1nagy.. és ötödiknek ott a furcsa szerzet! Pulzusom az egekbe szökött, a látótávolság a fullsötétben viszont az orromig alig ért és ott voltak az ágak is, így nem tudtam lőni. A fekete disznók isten bizony még jobban látszottak, mert azokat kb megtudtam mondani merre állnak fejjel, de a babosnál valahogy sehogy sem jött össze mi-merre. Megmondom őszintén annyira a világos disznóra koncentráltam, hogy nem is tudom milyen-mekkora kan volt amúgy velük. Ráadásul nem is kifelé vette az irány a társaság, hanem le a hajlatba. Elhatároztam magam, úgy néztem még világosban, hogy állva az ágak fölé kerülök, még ha lefelé is kell majd lőjek. Így is lett, nekidőlve a lesdeszkának kihajoltam úgy, hogy még biztos legyen a pozíció, erősen megtartva, a lélegeztem visszafogva beszorítottam a CZ-t a vállamba és a babos felé tartva megvillantottam a lámpát. A konda megugrott és a kiszemelt elindult lefelé farral felém, de egy pillanatra félsréhen megtorpant, kb 60m-re. Abban a másodpercben nagyot zuhant rajta a 30-06-os SPCE mag... A süldő letette magát, rúgott párat és végleg elcsendesedett...

Pár mélylevegő után, úgy szaladtam le hozzá… majd hívtam is az Öreget, hogy: „Megvan az Aranyszőrű…”  Mosolyog



Amikor megcsináltuk a közös terítéket, Édesapám csak annyit mondott, hogy: „Látod, például ezekért az estékért szeretném ezt csinálni, amíg csak lehet... „


Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19259 Dátum: 2016. December 15. - 16:43:37 »

Sziasztok!



Az Aranyszőrű... - 2016. 11. 30.


Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem


  Gratulálok az "Öregnek" is !     Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 [1284] 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: