Oldalak: 1 ... 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585897 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5220 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 09:58:00 »

Nyilván, nem erről van szól. A hangtompítós fegyver is dörren, csak halkabban. Párszor hallottam külföldi vendégek ilyen fegyverét szólni, először kérdeztem is a kísérőt (másik lesen ültem), hogy mivel vadászik ez, 22-essel, bőgő bikára?
Párszáz méteres körzeten belül hallani ezt is, legfeljebb nem Kanizsától Zalaegerszegig gördül végig a hang az erdőn, nem fut világgá tőle minden többszáz hektáron és nem süketül meg sem a vadász, sem a kísérő.

Kb. ugyanolyan ökörség ez a tiltás is, mint pl. az a sok helyen uralkodó elv, hogy vadat csak a hivatásos vadász hozhat be. Nálunk minden tagnak kulcsa van a hűtőhöz, amit lőtt, útjában behozza. Ötödik éve működik a rendszer, soha nem tűnt el semmi. Tekintsük már nagykorúnak egymást!

Világos, tekintsük, de tekintse már a szint a szinttel is egymást nagykorúnak. A vadászat eszközei mindég a félelem tárgyát képezték a jogalkotók szemében, más országokban ( jelzőt szándékosan nem írok mert nem vagyok hajlandó politikai vitába keveredni)  Mosolyog ez a félelem egyéb okok miatt alacsony szintű. Úgy gondolom ez nyomon követhető az évek folyamán, volt idő amikor a kalibereket korlátozták a nagyvad vadászat esetében volt mikor a fegyvervárárlás volt megnehezítve adminisztratívan, volt mikor nem lehetett vásárolni 0,22 Lr fegyvert volt amikor a házi töltögetés engedélyezve volt, aztán nem, aztán megint igen...stb. Az a baj, hogy nincs aki a nagykorúságot számonkérné akárkin is leginkább azokon akik akarata megjelenik a hivatalos lapban. Valami lassú haladás látható, azzal, hogy bizonyos személyek, bizonyos élethelyzetekben használhatják, már hivatkozásnak ill. kapaszkodónak elégséges volna azok számára akik kimozdíthatnák, vagy érvelhetnének az egyetemes kiterjesztés mellett. ha nincs ilyen akkor a jogalkotónak magától nem fog eszébe jutni és nem is hiányzik neki, hogy meg alkossa a norma szöveget. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5221 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 10:34:44 »

Világos, tekintsük, de tekintse már a szint a szinttel is egymást nagykorúnak. A vadászat eszközei mindég a félelem tárgyát képezték a jogalkotók szemében, más országokban ( jelzőt szándékosan nem írok mert nem vagyok hajlandó politikai vitába keveredni)  Mosolyog ez a félelem egyéb okok miatt alacsony szintű. Úgy gondolom ez nyomon követhető az évek folyamán, volt idő amikor a kalibereket korlátozták a nagyvad vadászat esetében volt mikor a fegyvervárárlás volt megnehezítve adminisztratívan, volt mikor nem lehetett vásárolni 0,22 Lr fegyvert volt amikor a házi töltögetés engedélyezve volt, aztán nem, aztán megint igen...stb. Az a baj, hogy nincs aki a nagykorúságot számonkérné akárkin is leginkább azokon akik akarata megjelenik a hivatalos lapban. Valami lassú haladás látható, azzal, hogy bizonyos személyek, bizonyos élethelyzetekben használhatják, már hivatkozásnak ill. kapaszkodónak elégséges volna azok számára akik kimozdíthatnák, vagy érvelhetnének az egyetemes kiterjesztés mellett. ha nincs ilyen akkor a jogalkotónak magától nem fog eszébe jutni és nem is hiányzik neki, hogy meg alkossa a norma szöveget. Emelem

Úgy látom egyről beszélünk, na de minek.  Ördög
Kellene valamiféle érdekképviselet, aki ezeket a számunkra kívánatos (nem mellékesen üzleti szempontból sem jelentéktelen) eszközöket elérhetővé teszi, továbbgörgeti az ügyet, hogy a jogalkotónak már csak beillesztenie kelljen a megfelelő helyre.
Ki lenne alklamas a feladatra? Netán a Vadászkamara????
Ne csak akkor legyen velük kapcsolatom, amikor a vadászjegyet és a biztosítást kiváltom!

Németh Balázséknak is sikerült az elöltöltős fegyverek vadászatra történő alkalmazását illetve az újratöltést végigverni a bürokrácián, jogalkotón, stb.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5222 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 10:39:10 »

Úgy gondolom ez nyomon követhető az évek folyamán, volt idő amikor a kalibereket korlátozták a nagyvad vadászat esetében volt mikor a fegyvervárárlás volt megnehezítve adminisztratívan...

Meg is lett az eredménye.
Felszaporodott a nagyvad olyan szintre, hogy szinte kezelhetetlen.
Az is igaz, hogy nem ez volt az egyetlen ok, de sokat nyomott a latban.

Pusztán adminisztratív eszközökkel nem lehet megelőzni semmilyen bűncselekményt. A belső motiváció, valamint a "húsosfazék közeléből való kényszerű távozás" lehetősége sokkal nagyobb visszatartó erő bármilyen hivatalos eszköztilalomnál.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5223 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 11:54:32 »

Szerintem ocsmány rondán néz ki a fegyver hangtompítóval. A fegyvermestereknek viszont jó lesz, a kereskedőknek még jobb.
Ne legyenek illúzióink, ha engedélyezik, az nem észérvek kapcsán hanem kereskedő közbenjárásra fog történni.
 A jogalkotókat abszolút nem érdekli a vadászok hallása. Különben is, vannak minden igényt kielégítő aktív fültokok. Beizzad alatta nyáron a füled? Így jártál, senki se küldött vadászni...
Erősebb érvnek gondolom, hogy a kényes fülű adófizetőt zavarja a lőterek zaja, bár sörétesre nincs hangtompító, a futóvadlövést is nehezen képzelem el ekkora súllyal a cső végén.
Annak is meglesz a szépsége amikor józsibá megoldja okosba' a hangtompító felszerelést oszt egy kicsit félrevágja a menetet, az első lövésnél pedig meglepődik, hová lett a drága hangtompító...
Majd előbújnak a homályból a jobbnál jobb házi hangtompító receptek, olyanok is amelyek prímán működtek 22-esen(na jó, Stingerrel nem annyira), a 300-as winchester magnumtól meg majd felrobbannak...
Ha rajtam múlna, hagynák a picsába az egészet. Nem vagyunk mi buzik... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5224 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 12:24:45 »

Meg is lett az eredménye.
Felszaporodott a nagyvad olyan szintre, hogy szinte kezelhetetlen.
Az is igaz, hogy nem ez volt az egyetlen ok, de sokat nyomott a latban.

Pusztán adminisztratív eszközökkel nem lehet megelőzni semmilyen bűncselekményt. A belső motiváció, valamint a "húsosfazék közeléből való kényszerű távozás" lehetősége sokkal nagyobb visszatartó erő bármilyen hivatalos eszköztilalomnál.


Nem hiszem, hogy a vadgazdálkodásban van nagyobb név, mint dr Galamb Gábor neve.
Egy beszélgetésünk alkalmával az általa készített anyagból kiemelve rákérdeztem a bika és tehénállomány nagyon eltérő mivoltára, akkor a válasza a következő volt: "_Meg kellett növelni a szarvasállomány létszámát olyan szintre, hogy kezelhető legyen az állomány."
Az a felszaporodott a nagyvad olyan szintre, hogy szinte kezelhetetlen, az púder.
Tudom, hogy ki hol él úgy ítél, de nézzünk körül: hol van a régi vértesi szarvaslétszám, hol van a kelet-bakonyi szarvas, hol van a ravazdi szarvas, hol van a velencei-hegységi szarvas, friss tapasztalatom, hogy a gerecsei- és pilisi szarvaslétszám sem a régi.
A somogyi élőhelyet nemrégen ledegradálták a 67-es út autópályás kerítésével. Ha a 8-as főút is kap kerítést, valamint a Kanizsa-Egerszeg gyors autóút is, akkor mi lesz a felszaporodás kérdésével?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5225 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 14:27:47 »


Az a felszaporodott a nagyvad olyan szintre, hogy szinte kezelhetetlen, az púder.


Kálmán, Te csak szarvast látsz, hajlamos vagy elegánsan túllépni az állomány gazdasági és környezeti hatásain.
Egy kutató megengedheti magának azt a luxust - megjegyezem, még csak nem is hibáztatható érte - hogy kizárólag vizsgálata tárgyával foglalkozzon, a gyakorlati vadgazdálkodó sajnos nem.
Mi itt Zalában ott tartunk, hogy az akácsarjat nem tudjuk felhozni, a tölgytelepítések paneles kerítéseit szétszedi a vad, a kukoricákat villanypásztorral képtelenek vagyunk megvédeni, mindez még 10 éve is elképzelhetetlen volt. Hogy máshol mi van, azt én nem tudom, de itt ez a helyzet.
Mondjuk ennek közvetlen az oka nem a "kartonospuskából" ered, de a folyamat bizony ott indult el.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5226 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 14:42:05 »

Kálmán, Te csak szarvast látsz, hajlamos vagy elegánsan túllépni az állomány gazdasági és környezeti hatásain.
Egy kutató megengedheti magának azt a luxust - megjegyezem, még csak nem is hibáztatható érte - hogy kizárólag vizsgálata tárgyával foglalkozzon, a gyakorlati vadgazdálkodó sajnos nem.
Mi itt Zalában ott tartunk, hogy az akácsarjat nem tudjuk felhozni, a tölgytelepítések paneles kerítéseit szétszedi a vad, a kukoricákat villanypásztorral képtelenek vagyunk megvédeni, mindez még 10 éve is elképzelhetetlen volt. Hogy máshol mi van, azt én nem tudom, de itt ez a helyzet.
Mondjuk ennek közvetlen az oka nem a "kartonospuskából" ered, de a folyamat bizony ott indult el.
 
Lajos,
ha csak a régi társaságotok területét nézitek, annak hány százalékán ugyanez a helyzet?
Ti ott megteremtettétek a magatok kis vadászparadicsomát...ennek nyilván ára van aminek ugyancsak nyilván tudatában is voltatok...még azt sem tudom eldönteni, hogy panaszkodsz vagy dicsekszel? Ördög
Én a nyár folyamán 4db szarvast láttam összesen de abból 3 ugyanaz volt...pedig Somogy megye...ahogy Kálmán is írta, a 67-es kerítése egy újabb jókora pofon a szarvasállománynak. Aztán van, ahol feldúsul, máshonnan meg eltűnik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5227 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 14:47:35 »

Amúgy meg ne tessék offolni, itt most arról van szó, hogy a hangtompítósok buzik!  BeBeee
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5228 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 14:57:36 »

Szerintem ocsmány rondán néz ki a fegyver hangtompítóval.

Többnyire a másik vége sem túl dekoratív.  Ördög

A létszámkérdést átvittem a Csevegőbe.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #5229 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 15:45:12 »


Én a nyár folyamán 4db szarvast láttam összesen de abból 3 ugyanaz volt...

Mondjuk ezt megértem.  Ördög Ördög Többször is szükséges volt gyönyörködnie Benned, nyilván az első két találkozásnál nem hitte el amit látott  Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5230 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 17:45:04 »

Mondjuk ezt megértem.  Ördög Ördög Többször is szükséges volt gyönyörködnie Benned, nyilván az első két találkozásnál nem hitte el amit látott  Stoel
Szépen álljatok sorba, térgyeljetek le oszt bekaphassátok mind... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #5231 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 19:11:47 »

Szépen álljatok sorba, térgyeljetek le oszt bekaphassátok mind... Ördög

 Ördög

Van hangtompítód?  Ördög Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5232 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 19:48:45 »

Ördög

Van hangtompítód?  Ördög Ördög
Van neki. Attól hosszabb. Röhög Stoel Stoel Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5233 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 20:01:34 »

Hát akkor zúgjon nekünk ide át Ördög

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5234 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 06:44:21 »

Ördög

Van hangtompítód?  Ördög Ördög

Hát Peterson Atlantic pipád?  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: