Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381790 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Június 14. - 22:14:10 »

Hello.
Megkérdezhetném hogy milyen is az a sauer. Mert nekem 80-s verzió van.

Üdv.:Dobba

Persze, hogy megkérdezheted. 200-as. Ha jól emlékszem 92-ben vettem, úgyhogy hamarosan nagykorú.
Egy 56-os SB Hungary van rajta, ö is ugyanennyi idős.
Érdekes, milyen hülye is az ember, eltelik fél év is anélkül, hogy elsütném, de most, hogy két hétig üzemszünetes volt, majd a fene evett meg érte.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Június 28. - 17:12:24 »

Brenneke TOG lőszerrel (10,7g) kinek van tapasztalata ebben a kaliberben?
Kísérletező kedvemben vettem két dobozzal, de előbb ellövöm a Hornady-kat. Jó tapasztalataim voltak vele, de azt gondolom, nekem túl gyors lőszer. Értem alatta, hogy sokszor szétfröccsent a lövedék, nem volt kimenet. De jó helyen meglőve a vadat soha nem volt nagy a menekülési távolság, elveszett vadam sem volt ezzel a löszerrel, de körülményes keresés az igen, mert szívenlőtt disznó menekült kb 30-40 métert vérnyom nélkül. (Nádasban) Szóval én jobban szeretem, ha van kilövés... Ja a Hornady a TM Light Mag, 180 gr BTSP típus volt. Ha elfogy és már lesz tapasztalatom a TOG-al akkor megírom, de ha már van valakinek ezzel a lőszerrel tapasztalata akkor előzetesként szívesen venném!
Előre is köszönöm!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Június 28. - 19:02:44 »

Egyik vadásztársam a TOG-ot lövi, SB-ről váltott rá.
Eddig mindig volt kimenet.
Persze a vér más kérdés, mert egy jó zsíros disznót, vagy döhér, erős testű bikát hiába lősz keresztül 30-assal, az nem biztos, hogy nagyon fog vérezni, amíg meg nem telik a mell, vagy hasüreg, találattól függően.

Ruger barátomat idézve "nincs tökéletes lövedék, ne is keressed!"
...igaza van, én már nem keresgélek... Kacsint
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Június 28. - 19:36:20 »

Szia Roli,
igazad van, ezért kell a nyagy lyuk, és akkor mindjár kedvezőbb a helyzet. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Június 28. - 23:09:44 »

Köszönöm a választ wetzlar!
Juszuphnak igaza van jól jön a nagyobb lyuk, persze szigorúan csak vadászaton, és a lőtt vadnál  Nyihi
Tökéletes lövedék meg nincsen, ezt tudom én is, nem is keresem, csak hát a gyermeki kíváncsiság Vigyorog
Nagy disznóra, döhér bikára bizony tényleg csak alkalmas a 30-06, de nem ideális. De ugyi únásig ismételhetjük: a jól helyezett lövést semmi nem pótolja...
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Június 29. - 06:56:31 »

Wetzlar!
De tudod, csak azért nincs, mert azt a bizonyos fajtát már nem gyártják!! >Nevet Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Június 29. - 07:28:44 »

Wetzlar!
De tudod, csak azért nincs, mert azt a bizonyos fajtát már nem gyártják!! >Nevet Wave
gyozo Táncol Igen Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Június 29. - 09:30:51 »

Brenneke TOG lőszerrel (10,7g) kinek van tapasztalata ebben a kaliberben?
Kísérletező kedvemben vettem két dobozzal, de előbb ellövöm a Hornady-kat. Jó tapasztalataim voltak vele, de azt gondolom, nekem túl gyors lőszer. Értem alatta, hogy sokszor szétfröccsent a lövedék, nem volt kimenet. De jó helyen meglőve a vadat soha nem volt nagy a menekülési távolság, elveszett vadam sem volt ezzel a löszerrel, de körülményes keresés az igen, mert szívenlőtt disznó menekült kb 30-40 métert vérnyom nélkül. (Nádasban) Szóval én jobban szeretem, ha van kilövés... Ja a Hornady a TM Light Mag, 180 gr BTSP típus volt. Ha elfogy és már lesz tapasztalatom a TOG-al akkor megírom, de ha már van valakinek ezzel a lőszerrel tapasztalata akkor előzetesként szívesen venném!
Előre is köszönöm!

Szia!
A sima Hornady-t nem probáltad? Csak a LM-et?
Mivel sokaltad a sebességét...
Vagy a 180-as SST-t? Arrol is jókat irnak Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Június 29. - 16:31:53 »

Köszönöm a választ wetzlar!
Juszuphnak igaza van jól jön a nagyobb lyuk, persze szigorúan csak vadászaton, és a lőtt vadnál  Nyihi
Tökéletes lövedék meg nincsen, ezt tudom én is, nem is keresem, csak hát a gyermeki kíváncsiság Vigyorog
Nagy disznóra, döhér bikára bizony tényleg csak alkalmas a 30-06, de nem ideális. De ugyi únásig ismételhetjük: a jól helyezett lövést semmi nem pótolja...

Jó az a 30-06-os, jó az...bár ilyen gondom lenne, hogy bőgő, döhér bikára "csak" 30-06-ossal vadászhatnék.  Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Június 29. - 16:32:30 »

Wetzlar!
De tudod, csak azért nincs, mert azt a bizonyos fajtát már nem gyártják!! >Nevet Wave

Tudom, tudom az a fránya ABC... Bion Bion Bion
...mégis én azt mondom, ha 8mm-ben az RWS DK 13 gr-os tömeggel jönne ki, az szerintem egy igen "perfettó" muníció lenne.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Június 29. - 20:23:01 »

Tudom, tudom az a fránya ABC... Bion Bion Bion
...mégis én azt mondom, ha 8mm-ben az RWS DK 13 gr-os tömeggel jönne ki, az szerintem egy igen "perfettó" muníció lenne.
Az tényleg jó lenne, én is kipróbálnám!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Június 29. - 22:47:32 »

Szia!
A sima Hornady-t nem probáltad? Csak a LM-et?
Mivel sokaltad a sebességét...
Vagy a 180-as SST-t? Arrol is jókat irnak Mosolyog

Szia!
Nem próbáltam az általad említetteket, de nem lehetnek rosszak. Jó volt, illetve jó még most is, mert még tart a LM, de 100 méteren belül szerintem túl nagy a becsapódási sebessége a mag szilárdságához képest. De ha betalál kutya munkát végez, az biztos.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
kellerandrasne
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Július 10. - 08:17:12 »

Sziasztok!
Használ valaki Hornady Interbond lőszert 10,7 g súlyban / nem light magnum/ ? Mi a tapasztalat, milyen az ölő hatása, ballisztika stb. ? Köszi!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Július 15. - 14:22:51 »

Sziasztok!
Használ valaki Hornady Interbond lőszert 10,7 g súlyban / nem light magnum/ ? Mi a tapasztalat, milyen az ölő hatása, ballisztika stb. ? Köszi!

Igazi "egyben maradó" lövedék.
Van egy fotóm egy 308-as maradványról amit bikából szedtek ki.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 16:51:35 »

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!
Egy Sabatti golyós puskám van, 11.7-es Remington PSP-t használok hozzá. Én elégedett voltam a Remington-nal, a puskám is jól hordta és a vad legtöbbször helyben maradtak. De most már kevés van belőle és váltani szeretnék. Ki mit tanácsolna? Tudja valaki, hogy a Sabatti golyós melyik lőszert szereti??

Szevasz Ádi!

Vadak a Fradi meccsen, nomeg a setét középkorban voltak...vad, no az van az erdőben!  Kacsint

Üdv. w.

« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 11. - 16:54:03 írta wetzlar » Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: