Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236261 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #240 Dátum: 2012. Január 28. - 18:05:45 »

Nemrégen kaptam meg a komlói szerelékemet. Izs 18-as fegyverhez, gyűrűs, fix szerelék. A szerlék talpon a hátsó rögzítő csavar előtt van egy fém pöcök... Az alsó része profilra van marva ennek a csapnak.
Na ez mire való. Néztem, de a fegyveren nincs kimarva lik neki (gondoltam azzal lehet még rögzíteni elmozdulás ellen).
Üdv!
Igen, az a csap a szerelék elmozdulását hivatott megakadályozni, amikor a fegyver és a szerelék között lövéskor ellentétes erő lép fel.
A 222.Rem puskámon nem használtam ki, de a 308-ason kimarattam a helyét és úgy lett összeszerelve.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Dosi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #241 Dátum: 2012. Január 28. - 19:19:19 »

Köszönöm a választ.

További szép estét. Üdv.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #242 Dátum: 2012. Január 28. - 21:08:56 »

Üdv!
Igen, az a csap a szerelék elmozdulását hivatott megakadályozni, amikor a fegyver és a szerelék között lövéskor ellentétes erő lép fel.
A 222.Rem puskámon nem használtam ki, de a 308-ason kimarattam a helyét és úgy lett összeszerelve.
 Emelem

A régebbi komlói szereléken ezt még nem találni de amit tavaly rendeltem az IZS18-hoz már ilyen   Igen Stabil .
Naplózva
Dosi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #243 Dátum: 2012. Január 28. - 21:20:47 »

Köszönöm!

Már csak azon aggódom, hogy találok e olyan mestert felénk aki kimarja ezt a félkörszerű profilt és lehetőleg pontosan.

Szegeden esetleg valaki tud ilyet?

Üdv: Dosika
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2012. Január 29. - 11:25:25 »

Köszönöm!

Már csak azon aggódom, hogy találok e olyan mestert felénk aki kimarja ezt a félkörszerű profilt és lehetőleg pontosan.

Szegeden esetleg valaki tud ilyet?

Üdv: Dosika

Üdv !

Nem kell oda félkör, ha nem sima zsákfurat, a csappal megegyező fúróval.

Pontos beméretezés és állványos fúró kell hozzá.

De nem átfúrni a csövet is ám ! Vigyorog Emelem
Naplózva
Dosi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #245 Dátum: 2012. Január 29. - 14:46:30 »

 Emelem Emelem Emelem Emelem

Miért? Az Gond? Jól nézne ki, már csak valami régi feketelőporos töltet kéne, aztán olyan lenne mint egy tűzszekré lövéskor.  OOO OOO OOO OOO

Na jó természetesen ez csak VICC volt. Mielőtt valaki komolyan venné.

Mesterem köszönöm a választ.

Üdv: a Dosika
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #246 Dátum: 2012. Január 29. - 16:17:20 »

Köszönöm szépen a választ!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2012. Január 29. - 19:22:34 »

Köszönöm!

Már csak azon aggódom, hogy találok e olyan mestert felénk aki kimarja ezt a félkörszerű profilt és lehetőleg pontosan.

Szegeden esetleg valaki tud ilyet?

Üdv: Dosika

Olyan mestert keress, aki elsőre nem vállalja!
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #248 Dátum: 2012. Február 27. - 15:43:04 »

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a CS 550 American modell (http://www.czub.cz/en/catalog/81-centerfire-rifles-cz/KM/CZ_550_AMERICAN.aspx) szereléke kapcsán.

Előzmény: a Kaliber cikke szerint (http://www.kaliber.hu/cikkek/cz550-megujult-formaban.html):

"A különböző céltávcső-szerelékek rögzítéséhez alkalmazkodva, a tok felső részének gyári megmunkálása háromféle formátumú lehet. A tervezők meghagyták a hagyományos prizmás kiképzési formát, a csúszósínes szerelék számára. Újdonság a 17 mm-es körívvel legömbölyített, és két pár M 35-ös menetes furattal ellátott felső tokkiképzés, melyre a különféle típusú oldható céltávcső-szerelékek rögzíthetők fel. Ugyan-csak újdonság az USA exportra szánt „Minnesota” modell esetén, az oldhatatlan M.R.I. szerelék rögzítésére alkalmas speciális tokkiképzés is."
(Mivel a CZ honlapja szerint csak American modell van, gondolom, ez futhatott korábban Minnesota néven. Ha nem így van, akkor kérem figyelmen kívül hagyni a fenti idézetet.)

Kérdés: a fenti cikkben írt speciális tokkiképzés kapcsán a gyakorlatban milyen komplikációkra kell felkészülnie annak itthon, aki ilyen fegyvert vesz magának?

Előre is köszi szépen a segítséget:

Zoli
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #249 Dátum: 2012. Február 27. - 15:51:57 »

Sziasztok!

Kérdés: a fenti cikkben írt speciális tokkiképzés kapcsán a gyakorlatban milyen komplikációkra kell felkészülnie annak itthon, aki ilyen fegyvert vesz magának?

Előre is köszi szépen a segítséget:

Zoli


Szerintem, csak annyira, hogy fel kell venni a kapcsolatot Peti Istvánnal. Kacsint Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #250 Dátum: 2012. Február 27. - 19:25:20 »

Szerintem, csak annyira, hogy fel kell venni a kapcsolatot Peti Istvánnal. Kacsint Wave

Szia!

Nekem valami nem kerek a történetben , de lehet, hogy csak nekem. Az említett irás szerintem nem a CZ 550 ról szól, ha a képet nézem hanem a CZ 527 ről. a CZ honlapján nem ír különbséget a szerelék módját illetően az american modell esetében sem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #251 Dátum: 2012. Február 27. - 20:26:36 »

Szia!

Nekem valami nem kerek a történetben , de lehet, hogy csak nekem. Az említett irás szerintem nem a CZ 550 ról szól, ha a képet nézem hanem a CZ 527 ről. a CZ honlapján nem ír különbséget a szerelék módját illetően az american modell esetében sem.

Visszaszívom az előző mondókám:  a CZ 550 Minesota valóban nem a jelenlegi tokkal készült.

http://www.armalon.com/public/brokerage/item/92/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
petroczi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #252 Dátum: 2012. Február 28. - 21:00:40 »

Sziasztok!

Adott egy Nickel Marburg távcső a képen látható szerelékkel. Elvetélt ötlet ezt valahogy 11mm-es sínes kispuskára (Toz-8)  fixen feltenni?
Ha van rá mód, szívesen vennék ötletet, segítséget.
http://www.nethirlap.hu/forum/userimgs/nhgal80Su2P.jpg
http://www.nethirlap.hu/forum/userimgs/nhgalL54Qll.jpg
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #253 Dátum: 2012. Március 06. - 12:43:20 »

Szép Napot!

Tudja valaki, mit tudnék kezdeni akkor, ha komlói fix szerelékem oldalállító csavarját egy megkérdőjelezhetően épeszű "szakember" az engedélyem nélkül beleragasztotta, de lehetséges, hogy szükségem lenne oldalállítási lehetőségre?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #254 Dátum: 2012. Március 06. - 12:53:14 »

Szép Napot!

Tudja valaki, mit tudnék kezdeni akkor, ha komlói fix szerelékem oldalállító csavarját egy megkérdőjelezhetően épeszű "szakember" az engedélyem nélkül beleragasztotta, de lehetséges, hogy szükségem lenne oldalállítási lehetőségre?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

 Emelem

Ha nem megy "szépszóval", akkor valószínűleg, csak melegítéssel fog engedni a ragasztó.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: