Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 688529 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3075 Dátum: 2016. Február 26. - 10:58:49 »

A 16-oshoz patront beszerezni kb. annyi nehézséget jelent,hogy el kell menni érte a vadászboltba...

Patron tekintetében maradjon is így, sőt!!!  Mosolyog
Azt hiszem, pont az 1970-es években kiadott "Vadászati alapismeretek" című könyvben volt leírva, (tartalmilag idézem), hogy a legtöbb vadász 16-os sörétessel bír, a jobb, tapasztaltabb  lövők 20-assal, s csak a hivatásosok használnak 12-est.

Azzal, hogy hol mi maradt meg a köztudatban, 16-os vagy 12-es, abból a szempontból nem értek egyet, hogy ezt a szabadságot mindenkinek meg kell hagyni, ha nálunk a régi nagy öregek mind 16-ossal vadásznának én meg vennék egy 12-est, s azzal mennék ki közéjük, az a helyzet, hogy nem érdekelne, mert mindkettővel el lehet ejteni az apróvadat és kész.   Kacsint
Mellesleg a korongozás miatt nekem is azt mondták, hogyha rendszeresen ki akarok járni, vegyek egy bockot, na aztán dupla lett belőle.  Mosolyog
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3076 Dátum: 2016. Február 26. - 10:59:32 »

Nabakker! Jól nézek ki. A 308 pockozó mellé még egy semmirevaló keliberem van? Fejvakarás Vállat von

az nem pockozó, őzcsiklandozó! Mosolyog
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 941


« Új üzenet #3077 Dátum: 2016. Február 26. - 11:09:05 »

ha ez azzal jár hogy 5 évig nem vadászok saját fegyverrel

De akkor hogy vadászol??? Egy sörétesnek kell lenni a fegyvertartásidban.

Egyébként mindig az "első" előtt van a sok kétely és bizonytalanság. Utána már menni fog!  Taps

(Vegyél egy puskát és használd. filózni lehet később is)
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3078 Dátum: 2016. Február 26. - 11:14:23 »

Kalibertől függetlenül tudjátok ajánlani a  IZS 27 EM-1C MC Sport -t vagy elég a nem sport változat, esetleg a CZ-USA woodcock, vagy a sporting (bár ez picit kívül van a keretemen de ha ár-érték arányban megéri a többletet akkor inkább picit később legyen meg de ne bánjam meg mert "életre szóló" beruházásnak készül ).

Én tavaly vettem az első sörétest, akkor azt a tanácsot kaptam, ha orosz, akkor inkább régit, mint újat. Tőlünk nem messze van egy lőtér, ahova vettek vagy 15 db új IZS sport bockot, állandóan fegyvermesternél van 1-2, pedig mind egyidős. A CZ-k szépek, kívánatosak, Szlovákiában stabilan elérhetőek, de az meg török, a Hugluval kooperáltak. Jó pár évtizede gyártanak a törökök puskát, de állítólag a strapabíró szerkezeti felépítésen, hosszútávú használhatóságon ez nem minden török gyártónál látszik.
Hogy mit vegyél, azt nem tudom megmondani, arra vannak itt tőlem tapasztaltabbak, de volt a kezemben régi Izs, igazi strapabíró darab, csak keményebben kell nyitni-csukni, meg volt mellette egy régi Tula Toz bock, hát az úgy nyílt és csukódott, patent volt, nem kotyogott... sajnos már lefoglalózták előttem. Ha nem így lett volna, az én szekrényem tartalmazná.  Mosolyog

Nekem a Browningot ajánlották, hogy vegyek egyet, aztán életem végéig nem lesz gondom sörétesre, ha gazdája leszek és nem tulajdonosa. Mivel felénk sajnos kevés az apróvad, korongozni meg nem megyek ki annyit, nem akartam annyi pénzt rááldozni, viszont váltig állított egy ismerős, hogy a Winchester sörétesek Európában ugyanott készülnek, ahol a Browning, azonos minőségi kritériumok mellett, de azok is túlmutatnak a kereteden.  
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #3079 Dátum: 2016. Február 26. - 11:54:36 »

Felénk meg az járja, hogy: 12-es kalibere annak van, aki mindent meg akar lőni, 20-asa annak, aki nagyon tud lőni! 16-os? Olyan kaliber nincs!   Röhög

Nincs is akkor sörétesem.. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3080 Dátum: 2016. Február 26. - 12:06:37 »



Kalibertől függetlenül tudjátok ajánlani a  IZS 27 EM-1C MC Sport -t vagy elég a nem sport változat, esetleg a CZ-USA woodcock, vagy a sporting (bár ez picit kívül van a keretemen de ha ár-érték arányban megéri a többletet akkor inkább picit később legyen meg de ne bánjam meg mert "életre szóló" beruházásnak készül ).

Köszönöm


"IZS 27 EM-1C MC Sport"

Azt a puskát sürgősen el kell felejteni  !  

Volt  egy ismerősömnek , versenyzésre vette és versenyzett is vele( már amikor rendesen működött)  , igaz sokat lőtt vele ,  de mindig volt (lett) valami baja , sokszor produkálta hogy elsütötte mind  a két csövet egyszerre , törte az ütőszeget , volt hogy lövéskor ledobta az előagyat,
egyszer elvált a csőpár forrasztása ( megcsináltatta )  ,   utána megint elvált a forrasztás  de nem ott ahol előzőleg !  
Az adta meg a végső lökést , bevitte a rendőrségre és leadta érték nélküli megsemmisítésre!  
Lehet kifogott egy rosszul összerakott darabot , de  elég sok panaszt hallottam már ezekről az Izs Sporting-okról!    



Azóta vett egy Browningot , azzal semmi baja nincsen !  
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3081 Dátum: 2016. Február 26. - 12:16:01 »

9,3 -ast meg ne vegyél mert Gabriellának szólítanak a hajtásban !      Röhög
Stefi... 9,3-asom van...  Röhög  Röhög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #3082 Dátum: 2016. Február 26. - 12:27:44 »

9,3 -ast meg ne vegyél mert Gabriellának szólítanak a hajtásban !      Röhög

Nemhiába vagyunk névrokonok,úgy tűnik tudsz rólam valamit. A veszély 9,3-as nélkül is fennáll,ugyanis a feleségem Gabriella.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3083 Dátum: 2016. Február 26. - 21:02:43 »


Azóta vett egy Browningot , azzal semmi baja nincsen !  

Sajnos ez már nagyon a keretem fölött valamivel tudok még fentebb menni és pl év végéig felmenni magasabb kategóriába de 400.000 fölé semmiképpen nem szeretnék.

Közben kaptam egy két jó tanácsot privátban is meg nézegettem, és egy-két új típus bekerült még a látótérbe: pl Marocchi first, model 3,finn class, CZ redhead, és még a winchester sporting is (bár ez lehet picit drágább  így ez csak opcionálisan). De az IZS 27 EM IC MC is bent maradt de nem a sporting mert többen írták hogy nem az igazi.


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3084 Dátum: 2016. Február 26. - 21:14:46 »


Sajnos ez már nagyon a keretem fölött valamivel tudok még fentebb menni és pl év végéig felmenni magasabb kategóriába de 400.000 fölé semmiképpen nem szeretnék.

Közben kaptam egy két jó tanácsot privátban is meg nézegettem, és egy-két új típus bekerült még a látótérbe: pl Marocchi first, model 3,finn class, CZ redhead, és még a winchester sporting is (bár ez lehet picit drágább  így ez csak opcionálisan). De az IZS 27 EM IC MC is bent maradt de nem a sporting mert többen írták hogy nem az igazi.



Valaki említette már a fórumon, hogy ha ő most új sörétest venne, akkor Bettinsoli Crypto Silvert venne, mert eléggé sokat eladnak belőle és még nem nagyon hallott rá panaszt. Az biztos, hogy csinos kis puskának néz ki.  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3085 Dátum: 2016. Február 26. - 21:40:13 »

Nem értem én ezt a mai modern világot! 400.000 ft-ot adni egy katalógus sörétesért??? És ha nem passzol az agyazása? És ha nem szokik vele össze? Eladja ráfizetéssel? Az első puskáját? Nem értem.
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3086 Dátum: 2016. Február 26. - 22:09:50 »

Nem értem én ezt a mai modern világot! 400.000 ft-ot adni egy katalógus sörétesért??? És ha nem passzol az agyazása? És ha nem szokik vele össze? Eladja ráfizetéssel? Az első puskáját? Nem értem.

Természetesen nem rendelném meg katalógusból, hanem ha kell akkor az országon belül el tudok menni több helyre ahol van raktáron, és külföldön is meg-megfordulok ahol megint lehet nézelődni a hazai rendelés előtt. Nagyon sok mindennel fürödtem már be amit használtan vettem és emiatt nem rajongok a használt dolgokért, maximálisan megértem hogy miért ajánlják a használtat elsőnek de szerintem ha csináltatok egy használt fegyverre egyedi agyat akkor sem leszek meg olcsóbban -de eszembe jutott már ez is-. És továbbra is 200 a cél 250 a tervezett és a 400 az akkor ha minden stimmel és az ár érék arány miatt megéri. Korábban írtam hogy elsősorban sport célra szeretném és vadászni csak ritkán ( csak meghívással lesz lehetőségem apróvadra menni) mert van egy olyan "belső szabályom" hogyha egy állatnak  elveszem az életét azt csak akkor tegyem ha minden ehető porcikáját elfogyasztom, azaz a lőtt vadat el is hozom. Szóval kb úgy kell elképzelni hogy 25 korongvadászatra jut 1 maximum 2 éles így nem kell azon gondolkodnom hogy félteném-e. És tényleg első és életre szóló fegyvert szeretnék ami miatt nagyon utánajárok és ezt a célt tűztem ki ha tudom is hogy valószínűleg nem megvalósítható. Ettől függetlenül megnézem a használtakat is mert egy magasabb kategóriából lehet találok ott ebben az árban. De egy IZS-t nem vennék használtan mert újonnan sem elérhetetlen, vagy ha használtat vennék akkor arra pedig egy egyedi agyazást csináltatnék de ezt meg túlzásnak érzem (jelenlegi gondolkodásommal). De ha nem lesz olyan amit kényelmesnek érzek már a boltban akkor nem veszem meg és keresek másikat előbb utóbb csak meglesz az igazi Mosolyog

Most még így gondolom aztán egy év múlva lehet másképpen látom, ezért is teszem fel a kérdésseim mert ezzel alakul a véleményem, elképzelésem is.
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3087 Dátum: 2016. Február 26. - 22:48:47 »

mert van egy olyan "belső szabályom" hogyha egy állatnak  elveszem az életét azt csak akkor tegyem ha minden ehető porcikáját elfogyasztom, azaz a lőtt vadat el is hozom.
Ez egy respektálandó hozzáállás... Igen

De egy IZS-t nem vennék használtan mert újonnan sem elérhetetlen, vagy ha használtat vennék akkor arra pedig egy egyedi agyazást csináltatnék de ezt meg túlzásnak érzem (jelenlegi gondolkodásommal).
Pedig érdemes használt IZS-t venni, ha találsz valami húsz, harminc éves "szekrénypuskát" amit keveset forgatott a gazdája mert azok lényegesen jobbak, mint az újak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3088 Dátum: 2016. Február 26. - 23:31:38 »

Korábban írtam hogy elsősorban sport célra szeretném és vadászni csak ritkán ( csak meghívással lesz lehetőségem apróvadra menni) mert van egy olyan "belső szabályom" hogyha egy állatnak  elveszem az életét azt csak akkor tegyem ha minden ehető porcikáját elfogyasztom, azaz a lőtt vadat el is hozom. Szóval kb úgy kell elképzelni hogy 25 korongvadászatra jut 1 maximum 2 éles így nem kell azon gondolkodnom hogy félteném-e. És tényleg első és életre szóló fegyvert szeretnék ami miatt nagyon utánajárok és ezt a célt tűztem ki ha tudom is hogy valószínűleg nem megvalósítható.

Szia!

A pirossal megjelöltek alapján én megemelném a keretet egy Berettára vagy egy Browningra. Ha tényleg életre szóló fegyvert akarsz, ami bírja a lőtéri strapát is. Mondjuk ha azt a 25 korongvadászatot egy év alatt akarod lebonyolítani, óvatosan számolva esetenként négy rottét, 5-6 doboz patront, az majdnem négyezer lövés egy évben, öt év alatt húszezer, oda kell egy szívós puska. Míg vadászatra szerencsésnek mondhatja magát, aki két-háromszáz lövést elpufogtat egy idényben.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3089 Dátum: 2016. Február 26. - 23:35:31 »

..... van egy olyan "belső szabályom" hogyha egy állatnak  elveszem az életét azt csak akkor tegyem ha minden ehető porcikáját elfogyasztom, azaz a lőtt vadat el is hozom....

Ezek szerint te kártékony vadra (rókára, szarkára stb) nem is fogsz rálőni, mert nem ehető?
A vadászat nem csak az evésről szól, sőt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: