Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114724 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 24. - 22:13:40 »

A vadaszlp.hu-n most kínálnak egy szép Barnabást 16/65-ös kaliberben, angolaggyal, 60-ért.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
adam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Március 12. - 19:58:45 »

 :)Sziasztok! Most regisztráltam erre a fórum oldalra. Mindenkit üdvözlök. Azért fordulok hozzátok segítségért, mert a Benelli félautomata sörétse  fegyverekről szeretnék minél több információt megtudni, elsősorban a comfort családról. Ha valakinek van ilyen típusú fegyverekkel kapcsolatosan tapasztalata, véleménye kérem ossza meg velem.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Március 12. - 20:55:57 »

Szia Adam!

Üdv. a fórumon. A Benelli félautomata sörétesek nagyon megbízható kiválló fegyverek. Nekem ugyan nincs, de az egyik barátom nagy megelégedéssel használja. Szerinte az egyik legjobb mechanikával elkészített fegyver, és még szép is.
Itt találsz róla pár infót. Wave
http://www.benelliworldclass.com/veloce/
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Március 12. - 21:03:04 »

Még egy link:  http://www.benelli.it/Articoli/Famiglie.asp?IDTipo=1
 Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Március 13. - 04:49:50 »

:)Sziasztok! Most regisztráltam erre a fórum oldalra. Mindenkit üdvözlök. Azért fordulok hozzátok segítségért, mert a Benelli félautomata sörétse  fegyverekről szeretnék minél több információt megtudni, elsősorban a comfort családról. Ha valakinek van ilyen típusú fegyverekkel kapcsolatosan tapasztalata, véleménye kérem ossza meg velem.

Szia

En hasznalok Super Black Eagle-t habar az enyemnek nincs " ComforTech " tusaja, (ez egy " ujdonsag ") gondolom erre gondolsz a " comfort csalad " alatt, ettol fuggetlenul kivalo fegyver.......szerenyen: a legjobb felautomata  Bion

http://www.benelliusa.com/innovations/comfortech_system.php
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
adam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Március 13. - 13:42:40 »

Köszönöm szépen a válaszaitokat.
Most szeretnék éppen egy benelli comfortot vásárolni, a válaszaitokból ítélve ez jó döntésnek bizonyúl.

Továbbá arra lennék még kíváncsi, hogy milyen lőszert ajánlanátok hozzá leginkább. Én eddig az IZS 27-hez remington 3,5 mm-es 32g-os lőszert használtam, nekem ez bevált.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Március 13. - 13:55:57 »

Köszönöm szépen a válaszaitokat.
Most szeretnék éppen egy benelli comfortot vásárolni, a válaszaitokból ítélve ez jó döntésnek bizonyúl.

Továbbá arra lennék még kíváncsi, hogy milyen lőszert ajánlanátok hozzá leginkább. Én eddig az IZS 27-hez remington 3,5 mm-es 32g-os lőszert használtam, nekem ez bevált.

Szevasz Adam, üdv a fórumon!

Az alkalmazott sörétátmérő az adott vad és vadászati mód függvénye, sörétesben nem nagyon van univerzális, szerencsére lőszermódosítéskor nem kell belőni a puskát sem. Én pl. a 8-as sörétet annyira nem javasolnám pl. gerlére. De persze ez csak az én véleményem...  Kacsint
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Március 13. - 15:51:05 »

Helló Ádám!

Én a jelenlegi jogszabályok mellett értelmetlennek tartom az fél/automaták tartását!
Az egész jogszabály értelmetlen arról nem is beszélve,hogy szétbarmoltattak sok szép fegyvert!
Mondom ezt úgy , hogy nekem is van ilyen rendszerű csúzlim! Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Március 13. - 15:54:22 »

Helló Ádám!

Én a jelenlegi jogszabályok mellett értelmetlennek tartom az fél/automaták tartását!
Az egész jogszabály értelmetlen arról nem is beszélve,hogy szétbarmoltattak sok szép fegyvert!
Mondom ezt úgy , hogy nekem is van ilyen rendszerű csúzlim! Wave

Én is valami ilyesmit akartam kérdezni Ádámtól! Nekem is van félautomatám, régről, de ma nem érdemes venni, szerintem! Főleg egy ilyen drága darabot, aztán elvinni "megbarmoltatni", hogy az ostoba szabályoknak megfeleljen! Szomorú
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Március 13. - 17:50:06 »

Szia Sanyi,
 egyetértek veled abban, hogy a mai szabályok mellett valóban nem sok értelme van az öntöltőknek, de mi úgy csináljuk, és nem barmoljuk szét a szerkezetet. Így amennyiben változik a szabály, úgy visszaállítható az eredeti állapot. Ehhez természetesen valamennyi szakértelem és felszerelés is szükséges, de megoldható. A szabályokat nem mi csináljuk, de azokat betartva igyekszünk megfelelni az elvárásoknak.
Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
adam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Március 13. - 19:49:34 »

Én elsősorban fácánra és mezei nyúlra vadászom, ehhez nekem eddig a 8-as sörét kiválóan bevált.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e a benelli-nek valamilyen különleges lőszer igénye, vagy pedig "mindenevő".
A boltokban, ahol eddig érdeklődtem csak annyit mondtak, hogy ezeknél a fegyvereknél a magasabb pereműeket részasítsem előnyben min. 12mm-est.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Március 13. - 19:53:18 »

Szia Sanyi,
 egyetértek veled abban, hogy a mai szabályok mellett valóban nem sok értelme van az öntöltőknek, de mi úgy csináljuk, és nem barmoljuk szét a szerkezetet. Így amennyiben változik a szabály, úgy visszaállítható az eredeti állapot. Ehhez természetesen valamennyi szakértelem és felszerelés is szükséges, de megoldható. A szabályokat nem mi csináljuk, de azokat betartva igyekszünk megfelelni az elvárásoknak.
Üdv Juszuph  Wave

Szia!
Jaj, nem akartalak megbántani Téged, és egyetlen fegyvermestert sem! A "barmolás" kifejezést inkább tehetetlen dühöm levezetése miatt mondtam, hiszen a saját puskámat magam barmoltam meg, kívülről semmi sem látszik, és a vizsgabiztos még meg is dícsérte! Mosolyog Igaz nekem is van a műhelyemben egy-két szerszám! Mosolyog De az én ótómatám egy MC-21-es, kb 18 éves, aminek a forgalmi értéke kb 20-30 ezer FT, annak ellenére, hogy makulátlan darab! De egy több százezer forintos fegyvert annak tudatában megvenni, hogy első utam a "herélő mester"-hez Mosolyog vezet, hát én inkább lemondanék róla! Szomorú
Üdv sanyooo  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Március 13. - 19:55:53 »

Én elsősorban fácánra és mezei nyúlra vadászom, ehhez nekem eddig a 8-as sörét kiválóan bevált.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e a benelli-nek valamilyen különleges lőszer igénye, vagy pedig "mindenevő".
A boltokban, ahol eddig érdeklődtem csak annyit mondtak, hogy ezeknél a fegyvereknél a magasabb pereműeket részasítsem előnyben min. 12mm-est.

Benellim nem volt és már nem is lesz, Szomorú de a ruszkim se kényes a lőszerekre! A Benelli meg kifejezetten híres arról, hogy nem akad el! Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Március 13. - 19:56:57 »

Benellim nem volt és már nem is lesz, Szomorú de a ruszkim se kényes a lőszerekre! A Benelli meg kifejezetten híres arról, hogy nem akad el! Mosolyog

Én azért az oroszra fogadnék az elakadási versenyben...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Március 13. - 19:58:43 »

De egy több százezer forintos fegyvert annak tudatában megvenni, hogy első utam a "herélő mester"-hez Mosolyog vezet, hát én inkább lemondanék róla! Szomorú
Üdv sanyooo  Wave

Ezeket már újonnan is adapterrel árulják szerintem...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: