Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114710 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #270 Dátum: 2012. Június 25. - 11:11:58 »

"Aki félautomatát szeretne, az meg úgyis megveszi....szerintem!"  Én is megvettem húsz évvel ezelőtt, de akkor még a politikusoknak megvolt a p@csük, azzal játszottak, nem minket sz@pattak!  Nem
 Emelem


Ez így van!  Igen

Amúgy ez mire is jó, hogy lecsökkentették 3-ra? SEMMIRE! Aki meg akarja oldani, az megoldja, hogy 6 lövet legyen, vagy vesz egy pumpást! Aki meg jól begyakorolja a pumpással a lövést, majdnem olyan gyorsan tud ismételni, mint öntöltővel.  Abba meg annyit raksz, amennyi belemegy a tárba.

És még egy dolog! Lehet vadászni etikusan 10 lövetűvel, de lehet etikátlanul 1 lövetűvel is! Ebbe nem árt belegondolni, mert embere válogatja....
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #271 Dátum: 2012. Június 25. - 20:00:13 »


És még egy dolog! Lehet vadászni etikusan 10 lövetűvel, de lehet etikátlanul 1 lövetűvel is! Ebbe nem árt belegondolni, mert embere válogatja....

Jól beszélsz!!!   Igen
Én egy IZS-18-assal kezdtem, nemrég meg egyszerre két MC-21-em is volt.
Tudom hogy melyik fegyver mit tud és hogy én mire voltam/vagyok képes vele.
Ezt már én is próbáltam elmagyarázni egy-két kőagyúnak több-kevesebb sikerrel, de belefárad az ember...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #272 Dátum: 2012. Június 27. - 09:26:28 »

Gratula! Használd egészséggel és megelégedéssel.
Örömmel olvasnám élményeidet,tapasztalataidat vele
Köszönöm szépen! Remélem tényleg meg leszek vele elégedve. Ha lesz rá igény, akkor szívesen megosztom a tapasztalatokat, bár mióta megvettem egyszer jutottam ki a területre és csak 8db lőszert lőttem el vele. Ha minden jól megy, akkor a vadőrrel egyeztetve ma megpróbálunk kimenni, őt is nagyon érdekelné az MP. Kartonlap, lőlap minden össze van készítve csak menni kéne!
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #273 Dátum: 2012. Június 27. - 09:41:07 »

"Aki félautomatát szeretne, az meg úgyis megveszi....szerintem!"  Én is megvettem húsz évvel ezelőtt, de akkor még a politikusoknak megvolt a p@csük, azzal játszottak, nem minket sz@pattak!  Nem
 Emelem

Sanyooo, erre most mit írjak? Politizálni nem akarok, bár érdekel, DE bármelyik kormányt figyelembe véve eddig mikor jártál TE jól valamivel is? Gondolok itt arra, hogy ha adót emeltek az nem érintett téged, ha áfát emeltek azt neked nem kellett megfizetned pluszban, ha devizás hitelt vettél fel azt most nem neked kell visszafizetned 220%-on? Ha etikára vagy tudomis én mire hivatkozva lekorlátozzák a tárkapacitást és veled cseszetik szét a fegyveredet, amit nem mellesleg műszakiztass le újra, nem te voltál a szenvedő alany?
Szerintem nekik ezek a költségek aprópénzek, ha az ők öntöltőjük nincsen korlátozva akkor mi van, mentelmi jog? Ez csak azoknak probléma, akik nem milliókat keresnek havonta és tehetnek meg gyakorlatilag bármit azért mert nem....biztos érted!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2012. Június 27. - 16:08:48 »

Sanyooo, erre most mit írjak? Politizálni nem akarok, bár érdekel, DE bármelyik kormányt figyelembe véve eddig mikor jártál TE jól valamivel is? Gondolok itt arra, hogy ha adót emeltek az nem érintett téged, ha áfát emeltek azt neked nem kellett megfizetned pluszban, ha devizás hitelt vettél fel azt most nem neked kell visszafizetned 220%-on? Ha etikára vagy tudomis én mire hivatkozva lekorlátozzák a tárkapacitást és veled cseszetik szét a fegyveredet, amit nem mellesleg műszakiztass le újra, nem te voltál a szenvedő alany?
Szerintem nekik ezek a költségek aprópénzek, ha az ők öntöltőjük nincsen korlátozva akkor mi van, mentelmi jog? Ez csak azoknak probléma, akik nem milliókat keresnek havonta és tehetnek meg gyakorlatilag bármit azért mert nem....biztos érted!

Most ezt én nem értem! Mosolyog
Az automata sörétes lényege, hogy 5 lövést gyorsan le lehetett vele adni, ami néha nagyon jól jött a vadásznak. Ezért az előnyért elviselte az ember a puska hátrányait. Azzal az impotens ötlettel, hogy lekorlátozták 3 darabra a betölthető patronok számát, csak a puska hátrányai maradtak. Ezért mondtam, hogy manapság okafogyottá vált sörétes automatát venni! Akinek van régről az megtartja, eladni úgysem lehet, de újat venni sok pénzért szerintem ostobaság!
Ez az én véleményem.
 Emelem
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #275 Dátum: 2012. Június 28. - 10:53:13 »

Most ezt én nem értem! Mosolyog
Az automata sörétes lényege, hogy 5 lövést gyorsan le lehetett vele adni, ami néha nagyon jól jött a vadásznak. Ezért az előnyért elviselte az ember a puska hátrányait. Azzal az impotens ötlettel, hogy lekorlátozták 3 darabra a betölthető patronok számát, csak a puska hátrányai maradtak. Ezért mondtam, hogy manapság okafogyottá vált sörétes automatát venni! Akinek van régről az megtartja, eladni úgysem lehet, de újat venni sok pénzért szerintem ostobaság!
Ez az én véleményem.
 Emelem
Mit nem értesz pontosan?
Nyilván elfogult vagyok magammal szemben, de nem érzem magamat ostobának! ...Ez meg az én véleményem!
Az meg, hogy félautomatát vettem nem ok nélkül volt hidd el! Eladni meg nem akarom, nem azért vettem...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2012. Június 28. - 13:05:20 »

Mit nem értesz pontosan?
Nyilván elfogult vagyok magammal szemben, de nem érzem magamat ostobának! ...Ez meg az én véleményem!
Az meg, hogy félautomatát vettem nem ok nélkül volt hidd el! Eladni meg nem akarom, nem azért vettem...

Hol írtam én azt, hogy ostoba vagy???  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #277 Dátum: 2012. Június 28. - 14:04:11 »

Mit nem értesz pontosan?
Nyilván elfogult vagyok magammal szemben, de nem érzem magamat ostobának! ...Ez meg az én véleményem!
Az meg, hogy félautomatát vettem nem ok nélkül volt hidd el! Eladni meg nem akarom, nem azért vettem...

Akkor én még ostobább vagyok mert van egy MP 153-mam 12/76-ban és fogok mellé/helyette vennei egy Winchester SX3-mat 12/89-ben. Vízi vadra első osztájú az öntöltő. Én nagyon megszerettem.Az engedélyezett tárkapacitás meg egy dolog.....  Ördög Társas vadászaton nyúlra,fácánra egy 20/70-es Merkelem és egy 16/70-es IZS 27-em van, oda szerintem az való!

Vadászüdvözlettel: Gábor
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #278 Dátum: 2012. Június 30. - 21:39:55 »

Most ezt én nem értem! Mosolyog
Az automata sörétes lényege, hogy 5 lövést gyorsan le lehetett vele adni, ami néha nagyon jól jött a vadásznak. Ezért az előnyért elviselte az ember a puska hátrányait. Azzal az impotens ötlettel, hogy lekorlátozták 3 darabra a betölthető patronok számát, csak a puska hátrányai maradtak. Ezért mondtam, hogy manapság okafogyottá vált sörétes automatát venni! Akinek van régről az megtartja, eladni úgysem lehet, de újat venni sok pénzért szerintem ostobaság!
Ez az én véleményem.
 Emelem

Sziasztok!
Ennek a hozzászólásodnak a végén írtad! Igaz, nem konkrétan azt írtad, hogy ostoba vagyok, hanem azt, hogy aki új félautomatát vesz az az ostoba! Mivel nemrég írtam, hogy most vettem egyet újonnan, ezért ne haragudj meg de akár magamra is vehettem a fent leírt jelzőt!
A többiben meg egyetértek az előttem szóló Gáborral!  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2012. Július 01. - 11:37:00 »

Sziasztok!
Ennek a hozzászólásodnak a végén írtad! Igaz, nem konkrétan azt írtad, hogy ostoba vagyok, hanem azt, hogy aki új félautomatát vesz az az ostoba! Mivel nemrég írtam, hogy most vettem egyet újonnan, ezért ne haragudj meg de akár magamra is vehettem a fent leírt jelzőt!
A többiben meg egyetértek az előttem szóló Gáborral!  Emelem

Szia!
Ha meg tudsz győzni arról, hogy manapság van értelme sok pénzért félautomatát venni, akkor elfogadom, hogy igazad van! Bizonyára elkerülte a figyelmedet, amit alább írtam: A most hatályos törvény elvette az "automata" egyetlen előnyét, de megmaradt a sok hátránya.
 Emelem

"A többiben meg egyetértek az előttem szóló Gáborral!  Emelem "---Én meg nem!

"Az engedélyezett tárkapacitás meg egy dolog.....  Ördög"------Nekem ez a mondat azt sugallja, hogy Ő nem használja a tárreduktort, vagyis törvénysértést követ el. Én másképp nem tudom értelmezni ezt a mondatot.
Szomorú
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #280 Dátum: 2012. Július 01. - 14:38:08 »

Ha meg tudsz győzni arról, hogy manapság van értelme sok pénzért félautomatát venni, akkor elfogadom, hogy igazad van! Bizonyára elkerülte a figyelmedet, amit alább írtam: A most hatályos törvény elvette az "automata" egyetlen előnyét, de megmaradt a sok hátránya.

 Emelem  Nem vagyok ügyvéd, hogy bárkit is meg tudjak győzni a saját igazamról és nem is akarok!
Nekem meg, aki még nem vadászott csak bock puskával igen is előny vízi vad vadászatakor az a plusz egy lehetőség. Sőt még csak 12-es fegyverrel sem vadásztam soha ez az MP amit meg vettem 12-es.
Sok pénz kérdése: manapság új félautomata fegyverben ennél jobb árban szerintem nincsen fegyver, de ha van, akkor én nem néztem utána eléggé. Olcsóbban vettem, mint hat éve az akkor szintén újonnan vett 20-as IZS bockomat!
A tárreduktorral kapcsolatban - és itt javítom magam, hogy egyetértek Gáborral - nekem nem éri meg, hogy egy esetleges ellenőrzés alkalmával elvegyék a fegyveremet és akár még ne is vadászhassak tovább, bár ezek szerint ez is szubjektív!

A következőkben pedig egy kérdés azokhoz, akiknek szintén MP-jük van, hogy ki milyen lőszerrel használja, mivel mutat jó szórásképet?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #281 Dátum: 2012. Július 01. - 14:49:14 »

Ha meg tudsz győzni arról, hogy manapság van értelme sok pénzért félautomatát venni, akkor elfogadom, hogy igazad van! Bizonyára elkerülte a figyelmedet, amit alább írtam: A most hatályos törvény elvette az "automata" egyetlen előnyét, de megmaradt a sok hátránya.

 Emelem  Nem vagyok ügyvéd, hogy bárkit is meg tudjak győzni a saját igazamról és nem is akarok!
Nekem meg, aki még nem vadászott csak bock puskával igen is előny vízi vad vadászatakor az a plusz egy lehetőség. Sőt még csak 12-es fegyverrel sem vadásztam soha ez az MP amit meg vettem 12-es.
Sok pénz kérdése: manapság új félautomata fegyverben ennél jobb árban szerintem nincsen fegyver, de ha van, akkor én nem néztem utána eléggé. Olcsóbban vettem, mint hat éve az akkor szintén újonnan vett 20-as IZS bockomat!
A tárreduktorral kapcsolatban - és itt javítom magam, hogy egyetértek Gáborral - nekem nem éri meg, hogy egy esetleges ellenőrzés alkalmával elvegyék a fegyveremet és akár még ne is vadászhassak tovább, bár ezek szerint ez is szubjektív!

A következőkben pedig egy kérdés azokhoz, akiknek szintén MP-jük van, hogy ki milyen lőszerrel használja, mivel mutat jó szórásképet?

Ha neked megéri az a bizonyos egy patron plusz, hogy egy ormótlan, nehéz, túl hosszú puskád legyen, nem vitatkozom tovább, megkövetlek!  Emelem
30.000 Ft-ért kínáltak nekem friss vizsgával MC-21-est, igaz kicsit át volt alakítva. 50 ezerért sokat kínálnak, sőt alkudni is lehet.
Ha ahhoz a 150 eFt-hoz, amibe az új ruszki kerül kicsit gyűjt még valaki, olyan sörétest vehet, hogy csodájára járnak. De ez csak az én véleményem!
 Emelem
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #282 Dátum: 2012. Július 01. - 17:51:41 »

Hogy hosszúnak hosszú az biztos, 75 cm csőhosszal az egész fegyver 127 cm hosszú, ebben ha akarnék sem tudnék vitatkozni!
A súlya nem olyan vészes, mivel szintetikus fekete tussal van, a bocknál egy kicsivel nehezebb.
Az a bajom a használt fegyverekkel, főleg a sörétesekkel, ha nem ismerőstől veszed, az életben nem tudod kideríteni az előéletét, az eladó persze dícséri meg állítja, hogy öt doboz lőszernél többet ő nem is lőtt el vele. Mivel ezt a fegyvert remélhetőleg sokat fogom használni, nekem megérte azt a pénzt -ami közel sem 150.000 Ft volt- újonnan, mert így legalább tudom, hogy mennyit volt használva! Annyiból meg olyan sörétes fegyvert aminek még a csodájára is járnak, nem kapok, főleg mivel én az oroszra esküszöm sörétesből! Vehettem volna de felőlem ott eszi meg a rozsda a puccos olasz, német meg amerikai fegyvereket, egyszerűen nem kell.
Szóval ízlések és pofonok, vélemények és ellenvélemények...nekem szerintem tökéletes lesz.
Egyébként nagyon szívesen olvasnék tapasztalatot többet erről a típusról ha van valakinek!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #283 Dátum: 2012. Július 01. - 21:53:22 »

Hogy hosszúnak hosszú az biztos, 75 cm csőhosszal az egész fegyver 127 cm hosszú, ebben ha akarnék sem tudnék vitatkozni!
A súlya nem olyan vészes, mivel szintetikus fekete tussal van, a bocknál egy kicsivel nehezebb.
Az a bajom a használt fegyverekkel, főleg a sörétesekkel, ha nem ismerőstől veszed, az életben nem tudod kideríteni az előéletét, az eladó persze dícséri meg állítja, hogy öt doboz lőszernél többet ő nem is lőtt el vele. Mivel ezt a fegyvert remélhetőleg sokat fogom használni, nekem megérte azt a pénzt -ami közel sem 150.000 Ft volt- újonnan, mert így legalább tudom, hogy mennyit volt használva! Annyiból meg olyan sörétes fegyvert aminek még a csodájára is járnak, nem kapok, főleg mivel én az oroszra esküszöm sörétesből! Vehettem volna de felőlem ott eszi meg a rozsda a puccos olasz, német meg amerikai fegyvereket, egyszerűen nem kell.
Szóval ízlések és pofonok, vélemények és ellenvélemények...nekem szerintem tökéletes lesz.
Egyébként nagyon szívesen olvasnék tapasztalatot többet erről a típusról ha van valakinek!

"Egyébként nagyon szívesen olvasnék tapasztalatot többet erről a típusról ha van valakinek!"---Nem sokan vesznek manapság félautomata sörétest, de a reményt nem szabad feladni!
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #284 Dátum: 2012. Július 01. - 22:16:54 »

Sanyooo, lovagolhatsz a témán és bizonygathatod, hogy mennyire hülyének nézel, de hátha van még rajtam kívül más is, aki ilyen borzasztó ostoba és ebben a reménytelenül csúnya és igazságtalan törvényekkel megtűzdelt világban új félautomatát vesz! Bízom benne, hogy azért nem vagyok egyedül és nem is adom fel...!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: