Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114715 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #210 Dátum: 2011. Október 20. - 17:14:48 »

Persze ízlések, elképzelések különbözhetnek.
Én ha duplára elhibázok valamit, már nem szoktam a harmadikat utána küldeni...  Vadász Vállat von 
A legnagyobb előnyét abban látom, hogy lőkész, csőretöltött fegyverrel tudsz tölteni. Nem fordul veled elő az, hogy megtört puskával szerncsétlenkedsz a patronok töltényűrbe gyömöszölésével, miközben röhögve húz el feletted legszebb lőtávolságban az áhított kacsa/liba csapat.
 Wave

Én nem is a duplára elhibázásról beszéltem, bár ha lőtávolon belül van akkor kihasználom az MC ilyen előnyét. (Ez viszonylag ritka)
Mondjuk szarkázáskor a háromból kettő vagy esetleg három, kazlazáskor, kotorékozáskor a kiperdülő rókánál a "biztosító" harmadik, hogy ne menjen vissza a rudi, és még néhány hasonló esetben bizony hogy jó a harmadik lövés!
Az automatának kétségtelenül van hátránya is, de van előnye is viszont azzal nem értek egyet hogy a kétcsövű bárhol is jobban használható.
Ha nem "rongy" van a végén egyformán jó mindkét változat. Wave Kacsint

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
sab
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2011. Október 20. - 17:31:14 »

Én nem is a duplára elhibázásról beszéltem, bár ha lőtávolon belül van akkor kihasználom az MC ilyen előnyét. (Ez viszonylag ritka)
Mondjuk szarkázáskor a háromból kettő vagy esetleg három, kazlazáskor, kotorékozáskor a kiperdülő rókánál a "biztosító" harmadik, hogy ne menjen vissza a rudi, és még néhány hasonló esetben bizony hogy jó a harmadik lövés!
Az automatának kétségtelenül van hátránya is, de van előnye is viszont azzal nem értek egyet hogy a kétcsövű bárhol is jobban használható.
Ha nem "rongy" van a végén egyformán jó mindkét változat. Wave Kacsint



"Az automatának kétségtelenül van hátránya is,"

( félautomata, öntöltő  Emelem)

Valóban, főleg azóta, hogy valamely jogalkotó, jogi szabályozásnak vetette alá, és 3 db lőszerben ( összesen) lekorlátoztatja azt a fegyvert, amelyben pont a lényeg a nagy tárkapacitás.
Etikára hivatkozva. ( igaz, erre való hivatkozást én nem olvastam sehol.

És kiegészítve a tárreduktorozási hülyeséget, még arra is vetemednek, hogy a tárreduktort csak roncsolásos oldhatási technikával lehet beépíteni. Nem

Ennek következménye a fegyver akarat nélküli, de jogszabályban foglaltak szerinti értékcsökkentése, vagyis károkozás !

Más, nem banánköztársaságban ezt a tárreduktorozási eljárást egyszerűen megoldják.
Ki és berakható pálcával a tulajdonos lehatárolja önmaga a tárkapacitást, attól függően, hogy melyik ország jogszabályának kell megfelelnie.

És ezt tudva a legtöbb gyártó, már eleve ilyen pálcával értékesíti a fegyvert.

Nálunk, mert a vadászt, avagy fegyvert tartó személyt, aki jogkövető, mert különben nem is lenne fegyvertartási engedélye, egyben megbízhatatlan fráternek tartja a jogalkotó azzal, hogy nem bízik meg benne, hogy bent van-e a pálca, avagy sem.

Ezért is van az, hogy sajnos, hogy lényegében az öntöltő söréteseknek sok előnye, már egy duplával, vagy bock-al szemben nem sok van, sőt.

Köszönhetően az értelmetlen vadászati és fegyvertörvényünknek.

Ömlengés vége : Vigyorog Emelem
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #212 Dátum: 2011. Október 20. - 18:11:12 »

Én használtam Remington öntöltőt mintegy két évig. Jól vitte a vékony, és a vastag sörétet is.De szerintem még egy Bühagnál is jobban kell ápolni. Nem hagyott cserben soha, de valahogy nem tudtunk megbarátkozni egymással.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #213 Dátum: 2011. Október 21. - 01:40:43 »

"Az automatának kétségtelenül van hátránya is,"

( félautomata, öntöltő  Emelem)

Valóban, főleg azóta, hogy valamely jogalkotó, jogi szabályozásnak vetette alá, és 3 db lőszerben ( összesen) lekorlátoztatja azt a fegyvert, amelyben pont a lényeg a nagy tárkapacitás.
Etikára hivatkozva. ( igaz, erre való hivatkozást én nem olvastam sehol.

És kiegészítve a tárreduktorozási hülyeséget, még arra is vetemednek, hogy a tárreduktort csak roncsolásos oldhatási technikával lehet beépíteni. Nem

Ennek következménye a fegyver akarat nélküli, de jogszabályban foglaltak szerinti értékcsökkentése, vagyis károkozás !

Más, nem banánköztársaságban ezt a tárreduktorozási eljárást egyszerűen megoldják.
Ki és berakható pálcával a tulajdonos lehatárolja önmaga a tárkapacitást, attól függően, hogy melyik ország jogszabályának kell megfelelnie.

És ezt tudva a legtöbb gyártó, már eleve ilyen pálcával értékesíti a fegyvert.

Nálunk, mert a vadászt, avagy fegyvert tartó személyt, aki jogkövető, mert különben nem is lenne fegyvertartási engedélye, egyben megbízhatatlan fráternek tartja a jogalkotó azzal, hogy nem bízik meg benne, hogy bent van-e a pálca, avagy sem.

Ezért is van az, hogy sajnos, hogy lényegében az öntöltő söréteseknek sok előnye, már egy duplával, vagy bock-al szemben nem sok van, sőt.

Köszönhetően az értelmetlen vadászati és fegyvertörvényünknek.

Ömlengés vége : Vigyorog Emelem

Hat igen. Sokszor ertelmetlenul allunk a torvenyek elott. Nem ertem,hogy a pumpas rendszeru fegyverekre miert vonatkozik ugyanez? Nem ontolto. Raadasul egy lovest tudok leadni vele,ujratoltes nelkul,mig a duplabol kettot,vagy a drillingbol,ugye harmat.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2011. Október 21. - 08:16:03 »

Hat igen. Sokszor ertelmetlenul allunk a torvenyek elott. Nem ertem,hogy a pumpas rendszeru fegyverekre miert vonatkozik ugyanez? Nem ontolto. Raadasul egy lovest tudok leadni vele,ujratoltes nelkul,mig a duplabol kettot,vagy a drillingbol,ugye harmat.

Pumpás sörétesre ez nem vonatkozik, már mint a tárreduktorozás, mivel az ismétlő puska és nem öntöltő, félautomata.

Tehát abba annyi lőszert tesz az ember amennyit csak akar, ill. belefér. Emelem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #215 Dátum: 2011. Október 22. - 01:34:25 »

Pumpás sörétesre ez nem vonatkozik, már mint a tárreduktorozás, mivel az ismétlő puska és nem öntöltő, félautomata.

Tehát abba annyi lőszert tesz az ember amennyit csak akar, ill. belefér. Emelem

Nalunk igen. Csak harmat tehetek bele.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #216 Dátum: 2011. Október 22. - 04:12:37 »

Nalunk igen. Csak harmat tehetek bele.

... de csak "madarak" vadaszatakor, nyul vadaszatkor rakhatsz bele amennyi belefer, hasonlokeppen mikor slug-ot hasznalsz (itt)






 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
sab
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2011. Október 22. - 09:06:52 »

Nalunk igen. Csak harmat tehetek bele.

Akkor nálatok is van elfuserált szabályozás. Vigyorog

De gondolom bennetek megbíznak és nem kell tárreduktort alkalmazni egy ismétlő puskába !? Emelem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #218 Dátum: 2011. Október 22. - 13:13:11 »

... de csak "madarak" vadaszatakor, nyul vadaszatkor rakhatsz bele amennyi belefer, hasonlokeppen mikor slug-ot hasznalsz (itt)






 

Igen,pomtosan igy van.
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #219 Dátum: 2011. Október 22. - 13:19:27 »

Akkor nálatok is van elfuserált szabályozás. Vigyorog

De gondolom bennetek megbíznak és nem kell tárreduktort alkalmazni egy ismétlő puskába !? Emelem

Oszinten leirom,hogy nem tudom.
De aki jogosult ellenorizni,nem szedheti szet a fegyveremet,hogy ellenorizze. Azt megnezheti,hogy meg van-e toltve,vagy van-e rajta zar. Persze ezt szallitasnal.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2011. Október 22. - 18:14:31 »

Oszinten leirom,hogy nem tudom.
De aki jogosult ellenorizni,nem szedheti szet a fegyveremet,hogy ellenorizze. Azt megnezheti,hogy meg van-e toltve,vagy van-e rajta zar. Persze ezt szallitasnal.

Nálunk is csak arra jogosult a hatóság, hogy megnézze a "söralátétet", hogy B4-es vagy B-5-ös a fegyver, öntöltő, félautomata esetén.
És mint írtam is pumpás, ismétlő esetén, meg bármennyi rakható bele, csak férjen bele.

Igaz, sajnos sok ig.rend, még a pumpásnál is követeli a tárreduktorozást, mert abban a hitben vannak, hogy az öntöltő.

Van, létezik öntöltő és ismétlő is egyben, de ritka nagyon.
Ebben az esetben nem tudom mihez fognának. :Mosolyog Emelem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #221 Dátum: 2011. Október 22. - 18:34:17 »

Nálunk is csak arra jogosult a hatóság, hogy megnézze a "söralátétet", hogy B4-es vagy B-5-ös a fegyver, öntöltő, félautomata esetén.
És mint írtam is pumpás, ismétlő esetén, meg bármennyi rakható bele, csak férjen bele.

Igaz, sajnos sok ig.rend, még a pumpásnál is követeli a tárreduktorozást, mert abban a hitben vannak, hogy az öntöltő.

Van, létezik öntöltő és ismétlő is egyben, de ritka nagyon.
Ebben az esetben nem tudom mihez fognának. :Mosolyog Emelem

Sajnos sok rendori szerv nincs tisztaban a kulonbozo fegyverekkel,aztan lehet pereskedni.

Hala istennek,nalunk nem igazan piszkalnak.Megbiznak bennunk,hogy betartjuk a torvenyt.

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #222 Dátum: 2011. Október 22. - 19:47:04 »

Megbiznak igaz, de viszont ha valamit gyanitanak, valami nem tunik rendjen, szetszedhetnek mindent meg a kocsidat is ott helybe.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #223 Dátum: 2011. Október 22. - 20:23:31 »

Megbiznak igaz, de viszont ha valamit gyanitanak, valami nem tunik rendjen, szetszedhetnek mindent meg a kocsidat is ott helybe.

Ez is igaz,de ha nem csinalsz semmi gyanusat beken hagynak.

De  torvenyt beture betartassak.
Naplózva
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #224 Dátum: 2011. November 11. - 22:13:33 »

Üdv Vadásztársak!
Valaki használ Baikal MP153-as fegyvert?Milyen kategóriába sorolják kishazánkban? Olvasni-látni lehet róla sokmindent,de igazából többre tartok egy személyes véleményt.
Üdv
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: