Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114715 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2011. Március 22. - 21:25:30 »

Hazudsz  Türelmetlenül

Még szerencse, hogy nem öltöd egyik szavadat a másikba!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #181 Dátum: 2011. Május 09. - 17:42:19 »

mi a véleményetek erről a puskáról? http://vadaszapro.net/42146/luger-felautomata
jobb mint egy mc 21?
gyakori az elakadás?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2011. Május 09. - 20:52:18 »

mi a véleményetek erről a puskáról? http://vadaszapro.net/42146/luger-felautomata
jobb mint egy mc 21?
gyakori az elakadás?

Próbáld ki lőtéren, ha neked fekszik alkudj erősen, aztán vedd meg! Mosolyog
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #183 Dátum: 2011. Május 09. - 20:56:40 »

Szia!

Ilyen fegyvert használok, teljes megelégedéssel. Nekem még sosem akadt el. Az MC többször is.

Tudom, hogy sokaknak nincs túl jó véleményük a félautomatákról és a reduktor kötelezővé tétele óta nem is igazán használható az eredeti céljának megfeleően. És részben az eredeti cél az, ami miatt sokan nem szerették társas vadászaton... De ott is lehett etikusan, vadásziasan használni. Akkoriban én még hajtottam és gyakran hallottam a morgásokat egy-egy jól lövő, öntöltővel vadászó sikerei miatt. Viszont volt aki csak a lőszert pazarolta és olyan is, aki egy esetleg két lövés után töltött. No, ilyen vagyok én is... Meg pazarló is...

Nézd meg benne van-e a reduktor és megfelelően van-e kategorizáltatva. Alkudd le 50-re próbáld ki lőtéren és hosszú ideig lesz egy jó sörétesed!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2011. Május 09. - 21:22:56 »

"Alkudd le 50-re"---Hát eztetet mondom én is! Mosolyog
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #185 Dátum: 2011. Május 09. - 21:44:01 »

Próbáld ki lőtéren, ha neked fekszik alkudj erősen, aztán vedd meg! Mosolyog
megpróbálkozom vele:)
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #186 Dátum: 2011. Május 09. - 21:46:15 »

Szia!

Ilyen fegyvert használok, teljes megelégedéssel. Nekem még sosem akadt el. Az MC többször is.

Tudom, hogy sokaknak nincs túl jó véleményük a félautomatákról és a reduktor kötelezővé tétele óta nem is igazán használható az eredeti céljának megfeleően. És részben az eredeti cél az, ami miatt sokan nem szerették társas vadászaton... De ott is lehett etikusan, vadásziasan használni. Akkoriban én még hajtottam és gyakran hallottam a morgásokat egy-egy jól lövő, öntöltővel vadászó sikerei miatt. Viszont volt aki csak a lőszert pazarolta és olyan is, aki egy esetleg két lövés után töltött. No, ilyen vagyok én is... Meg pazarló is...

Nézd meg benne van-e a reduktor és megfelelően van-e kategorizáltatva. Alkudd le 50-re próbáld ki lőtéren és hosszú ideig lesz egy jó sörétesed!
70 es lőszerrel használod?
milyen lőszereket visz jól?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2011. Május 09. - 21:47:58 »

megpróbálkozom vele:)

Helyes!  Mosolyog
Ha nem látsz rajta durva sérüléseket, ha a choke-ok könnyen ki-be csavarhatók, ha nem akad el, akkor vedd meg, persze olcsón! :d
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #188 Dátum: 2011. Május 09. - 22:44:55 »

Igen, általában 70-est használok. Vadászni Mirage-t, korongozni NIKE-t. Próbáltam a Melior-t, Eley-t - nekem nem jött be.

És persze a lényeg: A LIBA! Nekik áldozni kellett: Pellagri és 76-os. Aztán ha kiürült a táska, akkor jött a Mirage és a NIKE... Csak a liba nem...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #189 Dátum: 2011. Május 10. - 22:09:29 »

Igen, általában 70-est használok. Vadászni Mirage-t, korongozni NIKE-t. Próbáltam a Melior-t, Eley-t - nekem nem jött be.

És persze a lényeg: A LIBA! Nekik áldozni kellett: Pellagri és 76-os. Aztán ha kiürült a táska, akkor jött a Mirage és a NIKE... Csak a liba nem...
áldozni fogok mindenképp!
nagy vágyam már 1 liba:)
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2011. Május 11. - 08:59:19 »

Hát én nem tudom gyerekek!
De szerintem ez a liba kérdés egy kicsi túl van misztifikálva. Felénk van belőlük rendesen
Én a libáimat mind 12/70 patronnal lőttem a 11-estől a 8-as sörétméretig. Ha hiszitek, ha nem 6-os sréttel egyetlen egyet sem!
Ha a körülmények megfelelőek, a szerencse(!) is melléd pártol, kellően elszánt vagy és kitartó, akkor akármilyen sörétes fegyverrel és patronnal sikerül libát lőni!
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #191 Dátum: 2011. Május 11. - 09:12:07 »

Igazad lehet.

Én mindenféle patront vittem magammal, mindenféle magnumokat is, mégis az első libámat a 12/70-es 32grammos Mirage hozta le. Szerintem akkorra éreztem rá, tanultam meg, hogy mikor, hova és hogyan kell lőnöm.
Viszont a collstokkal járó libára tényleg jobb egy erősebb lőszer.
 
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2011. Május 11. - 09:13:44 »

áldozni fogok mindenképp!
nagy vágyam már 1 liba:)

Ugatni is megtanítod?  Fejvakarás

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #193 Dátum: 2011. Május 11. - 11:51:45 »

Hát én nem tudom gyerekek!
De szerintem ez a liba kérdés egy kicsi túl van misztifikálva. Felénk van belőlük rendesen
Én a libáimat mind 12/70 patronnal lőttem a 11-estől a 8-as sörétméretig. Ha hiszitek, ha nem 6-os sréttel egyetlen egyet sem!
Ha a körülmények megfelelőek, a szerencse(!) is melléd pártol, kellően elszánt vagy és kitartó, akkor akármilyen sörétes fegyverrel és patronnal sikerül libát lőni!

Hát annál is inkább, mert a legtöbb fegyver a 6-os sörétet szétszórja, a "kihagyás" lehetősége is sokkal nagyobb. Ha pedig egy két szem el is találja, azt legtöbbször jelzés nélkül elviszi. Szerintem nem keményebb vad mint a tőkés, és azt sem hatossal lőjük! Ha megfelelő a lőtávolság valóban jó  bármelyik normál sörét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #194 Dátum: 2011. Május 11. - 11:58:46 »

Steve  Wave Így könnyű " a liba kérdés egy kicsi túl van misztifikálva. Felénk van belőlük rendesen "  Röhög
Kb. hatszor volt lehetőségem Liba lesre csak  Rííí    Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: