Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224213 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #765 Dátum: 2014. Június 29. - 11:58:57 »

A minap emlegetett sakálvokál úgy felpisztergálta a hangulatunkat, hogy Nagy Sanyi cimborám szerzett valahonnan kölcsönbe egy famászó magaslest. Mivel ilyen herkentyűt eddig még csak képen láttunk nekiálltunk "tesztelni". Hát mit mondjak valahová a Benny Hill Show tájékára tudnám tenni próbálkozásainkat. Elől mene Sanyi haver baltával, fűrésszel, hátizsákkal, két puskával feldíszítve. Mögötte én, hátamon a konyhaszekrénnyel, amikor szembesültünk bizonyos problémákkal. Elsősorban a kiszemelt facsoport körül kefesűrű kökény és galagonyabozót található, amiben a disznók is hasoncsúszva közlekednek. Itt kellett utatvágni, hogy valahogy áttudjam cepelni a pecerájt a tetthelyre. Ott aztán Sanyi barátom előadta a "reumás araszolóhernyó enyhe tériszonnyal megmássza a tölgyfát" című magánszámát. Fél óra alatt a szédítő 3 méteres magasságig jutott amikor eszébe jutott, hogy a puskáját bezzeg lenn felejtett. Szerencsére egy darab madzaggal utánna küldtem. Látva a technika eme csodájának macerás voltát én lemondtam arról hogy megismételjem a cimbora teljesítményét és inkább elmentem cincogni egy tarlóra, ahol sajna semmit nem lőttem. A haver szerencsére egy óra ücsörgés után úgydöntött, hogy hazamegy asszonypajtáshoz és rámszólt hogy menjünk. A lemászás első nekifutására persze becsípődött a dereka, amit ordítva közölt. Erre felajánlottam, hogy hazaugrok a stilért és kivágom alatta a fát. A vállaszát nem írom le, mert megártana a galambleketeknek, de részletesen elmagyarázta, hogy mit csináljak a stillel, a fával, a famászó lessel valamint egy lónak a hímnemiszervével. Végül csak lemászott valahogy, de még várt ránk egy röpke félórás séta a bozótosban, sötétben a kocsiig. Ojtott vadász barátom ott aztán kijelentette, hogy jó ez a magasles, csak meg kell tanulni használni, meg egy kicsit edzeni kell hozzá, mert olyan hasizomláza van mint már rég. Erre felhívtam a figyelmét arra az apróságra, hogy amennyiben nem tartok vele sherpai minőségben kétszer kellett volna fordulnia, tehát elég macerás ez a dolog. Szóval gyakorolunk szorgalmasan, és hatalmas respektussal gondolunk Bentsaftra meg az összes ijjász-vadásza akik képesek kilométereken keresztül cipelni 30 kilónyi cuccot és még boldogulnak is vele egyes egyedül a vadonban.

 Röhög Röhög Röhög

Eddig nagyon sz@r kedvem volt, de ezt olvasva már jobban vagyok. Vigyorog
Félreértés ne essék, ez nem kárörvendés, hanem az előadásmód tetszik módfelett. Írhatnál gyakrabban is! Mosolyog

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #766 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 14:56:31 »

Sziasztok! Tegnap kipofozott faterom egy régebbi lest. Csak az ülés volt lehetséges, nem volt támaszték. Most már mondhatom, eléggé jól sikerült, ki is vittük még tegnap egy szinte ledózerolt kukoricatáblához és teszteltem. Jó lesz ez, csak jönne már ki időbe az a fránya disznó, ne koromsötétbe  Rííí.
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #767 Dátum: 2014. Október 21. - 11:44:10 »

Kedves Hunterdave!

A 4 napos hétvégén 2 nagyvad, 2 apróvad etetőt újítok fel, és összeraknék egy mobil ülőkét is  Mosolyog  Nagyon jól sikerült a tiétek, egy méretezést tudnál esetleg küldeni róla ?

Üdv.:

Károly.

Sziasztok! Tegnap kipofozott faterom egy régebbi lest. Csak az ülés volt lehetséges, nem volt támaszték. Most már mondhatom, eléggé jól sikerült, ki is vittük még tegnap egy szinte ledózerolt kukoricatáblához és teszteltem. Jó lesz ez, csak jönne már ki időbe az a fránya disznó, ne koromsötétbe  Rííí.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #768 Dátum: 2014. Október 21. - 20:25:58 »

Kedves Hunterdave!

A 4 napos hétvégén 2 nagyvad, 2 apróvad etetőt újítok fel, és összeraknék egy mobil ülőkét is  Mosolyog  Nagyon jól sikerült a tiétek, egy méretezést tudnál esetleg küldeni róla ?

Üdv.:

Károly.

Szia! Sajnos méreteket nem tudok neked mondani, de ha valamit segít, akkor az ülő deszka magassága kb. 2m. Erre jön még majd a könyöklő meg a háttámla, de ezt szerintem majd csak úgy tudod megcsinálni faszántosan, ha barkácsolás közben próbálgatod, hogy is jó neked, mi is úgy csináltuk meg. Szóval amin ülsz az kb. 2m.  Emelem
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #769 Dátum: 2014. Október 21. - 21:05:48 »

Szia!

Ez igy elegendő, az ülés magasság úgyis meghatároz mindent. Köszönöm!

 Emelem

Károly.


Szia! Sajnos méreteket nem tudok neked mondani, de ha valamit segít, akkor az ülő deszka magassága kb. 2m. Erre jön még majd a könyöklő meg a háttámla, de ezt szerintem majd csak úgy tudod megcsinálni faszántosan, ha barkácsolás közben próbálgatod, hogy is jó neked, mi is úgy csináltuk meg. Szóval amin ülsz az kb. 2m.  Emelem
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #770 Dátum: 2015. Március 11. - 19:48:56 »

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni, a lesnek a lábait mivel kezeljem le mielőtt leásom, hogy ne korhadjon szét és a kártevők se támadják meg?  Stoel

Segítséget előre is köszönöm.
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
forester73
Vendég
« Új üzenet #771 Dátum: 2015. Március 11. - 19:57:30 »

Égetheted , szurkozhatod , alvázvőzheted , de minek leásni ? Olyan magas?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #772 Dátum: 2015. Március 11. - 21:34:43 »

Bonobitot javasolták nekem, de azt nem kaptam helyben. Annak megfelelő bitumenes szigetelőt használtunk. Három év alatt még nem rohadt el a kezelt akác...  Ördög
Naplózva

Üdv,
Barna
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #773 Dátum: 2015. Március 12. - 08:22:02 »

Égetheted , szurkozhatod , alvázvőzheted , de minek leásni ? Olyan magas?

Jobban járok, ha leásom, mert még a végén megtetszik valakinek és hazaviszi Mosolyog
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #774 Dátum: 2015. Március 12. - 09:15:12 »

Jobban járok, ha leásom, mert még a végén megtetszik valakinek és hazaviszi Mosolyog
Az ellen csak az véd, ha állandóan ül rajta valaki.
Még a lebetonozott vasláb sem Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #775 Dátum: 2015. Március 14. - 20:53:43 »

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni, a lesnek a lábait mivel kezeljem le mielőtt leásom, hogy ne korhadjon szét és a kártevők se támadják meg?  Stoel

Segítséget előre is köszönöm.
Ha óccó kell,akkor fáradt olaj.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #776 Dátum: 2015. Március 14. - 21:25:56 »

Az ellen csak az véd, ha állandóan ül rajta valaki.

Szokták volt mondani, hogy csak az a nő foglalt, akin fekszenek...
Persze aki ezt kitalálta, annak elég szegényes volt a fantáziája szexuális téren Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #777 Dátum: 2015. Június 12. - 12:33:36 »

Tiszteltem Uraim Mosolyog  Emelem

Mivel a szarvasaink szépen kitanulták merre is vannak a lesek és a napraforgót dézsmálják, így elékezett az idő az "ülőke" bevetésére.

Szombat délelőtt készült, az itt található képek mintájára Mosolyog  Kicsit már lett, de nagyon jó! 2 méter felett van az ember szebbik fele, így jó kilátást nyújt.

46 kiló igy két ember utánfutóval simán mozgatja Mosolyog


Estére ki is helyeztük egy érzékeny pontra, meg is jöttek a delikvensek, Bikák mint a kilencen, így maradt a riasztás.  Sam6

A " tervrajzot" szétosztottam a társak között, reméljük elkészülnek a társai is hamarosan.

Szép napot.

 Emelem


Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #778 Dátum: 2015. Július 03. - 22:32:37 »

Üdv Urak!

Tervezek venni egy székkel kombinált hátizsákot.
A pakolhatóság nem elsődleges szempont, ha belefér egy pulcsi és pár kisebb motyó, az már bőven elég.
Olyan kellene, aminél nem a földön ülök összehúzott térdekkel, hanem kényelmesen ki lehet rajta bírni egy 2-3 órás lesvadászatot.
Ha netán még támlája is van, az lenne a mennyország Vigyorog

Nézegettem, de eddig talán nem jó helyeken, mert csak gagyi vackokat találtam Stoel

Hátha van valakinek használható javaslata..... Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
300w
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #779 Dátum: 2015. Július 04. - 03:57:34 »

Szia Csaba
 Emelem Egy éve keresem hasonló indíttatásból NINCS talán valami horgásszék  karfába beépített sörtárolóval...


Üdv Urak!

Tervezek venni egy székkel kombinált hátizsákot.
A pakolhatóság nem elsődleges szempont, ha belefér egy pulcsi és pár kisebb motyó, az már bőven elég.
Olyan kellene, aminél nem a földön ülök összehúzott térdekkel, hanem kényelmesen ki lehet rajta bírni egy 2-3 órás lesvadászatot.
Ha netán még támlája is van, az lenne a mennyország Vigyorog

Nézegettem, de eddig talán nem jó helyeken, mert csak gagyi vackokat találtam Stoel

Hátha van valakinek használható javaslata..... Wave
[/quote]
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: