Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 337552 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #510 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 18:50:29 »

Sziasztok!

Egyik barátom szenved a kis 222-ese elsütésével. A kérdésünk az, hogy ki lehet-e cserélni Brno Fox gyári, gyorsítós elsütőszerkezetét valami egybillentyűs, direkt sütésűre? Van-e olyan típus, ami kompatibilis hozzá?

A konkrét probléma, ha jól értettem, az, hogy a gyorsított billentyű érzékenységét nem tudja normálisan beállítani, a fegyver egy sóhajtásra is elsül ilyenkor. Gyorsító nélkül viszont használhatatlanul nehezen sül.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #511 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 18:53:15 »

Peti! Emelem

Miért nem hívod fel Juszuphot?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #512 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 19:19:24 »

Sziasztok!

Egyik barátom szenved a kis 222-ese elsütésével. A kérdésünk az, hogy ki lehet-e cserélni Brno Fox gyári, gyorsítós elsütőszerkezetét valami egybillentyűs, direkt sütésűre? Van-e olyan típus, ami kompatibilis hozzá?

A konkrét probléma, ha jól értettem, az, hogy a gyorsított billentyű érzékenységét nem tudja normálisan beállítani, a fegyver egy sóhajtásra is elsül ilyenkor. Gyorsító nélkül viszont használhatatlanul nehezen sül.

 Emelem

Úgy látszik ez típushiba, az enyém ugyanilyen. A stekker állítócsavarja gyakorlatilag semmilyen hatással nincs az elsütés erejére begyorsított állapotban.
Én szépen beállítottam magamnak direktre. Viszonylag kis erővel sül, csak nagyon rövid lett a billentyű útja.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #513 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 20:12:47 »

Szia Attila!  Emelem

Én csak érdeklődöm a lehetőségek iránt, majd a tulajdonos dönt, hogy mit csinál, mire áldoz.

Jani!

Küldök privát üzenetet!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #514 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 19:02:51 »

Üdv mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni. Láttam az egyik tengerentúli cégnél CZ-hez való Timney elsütő szerkezetet. Mit tudtok róla, Zkk 602-be be lehet-e építeni? Ha nem, van-e valami más javaslat, az enyémben a direkt sütés van, és úgy érzem, hogy jobb lenne, ha egy kicsit finomabban sülne. Ha nincs, csak az eredeti (kicsit csúnyácska) gyorsítós, hol lehet beszerezni, és mennyibe fájna?
Köszönettel minden segítségért.

Üdv,
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #515 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 10:42:30 »

Üdv mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni. Láttam az egyik tengerentúli cégnél CZ-hez való Timney elsütő szerkezetet. Mit tudtok róla, Zkk 602-be be lehet-e építeni? Ha nem, van-e valami más javaslat, az enyémben a direkt sütés van, és úgy érzem, hogy jobb lenne, ha egy kicsit finomabban sülne. Ha nincs, csak az eredeti (kicsit csúnyácska) gyorsítós, hol lehet beszerezni, és mennyibe fájna?
Köszönettel minden segítségért.

Üdv,


Szia!

Sajnos rossz híreim vannak.
A ZKK-hoz nem jó a Timney. Egészen egyedi elsütési rendszere van a ZKK-nak, nem egyezik a CZ-vel. Gyorsítós ZKK sütést se fogsz kapni újonnan, egyetlen esélyed, ha valamelyik puskaművesnél találsz egyet elfekvőben. Végig kell telefonálni őket.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #516 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 11:20:59 »

Szia!

Sajnos rossz híreim vannak.
A ZKK-hoz nem jó a Timney. Egészen egyedi elsütési rendszere van a ZKK-nak, nem egyezik a CZ-vel. Gyorsítós ZKK sütést se fogsz kapni újonnan, egyetlen esélyed, ha valamelyik puskaművesnél találsz egyet elfekvőben. Végig kell telefonálni őket.
 Wave


Zastavához állítólag jó. Bár még nem tapasztaltam...  Türelmetlenül  Ördög
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #517 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 11:57:02 »

Haverom Carl Gustavjába is passzolt a Timney.  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #518 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 19:07:16 »

Zastavához állítólag jó. Bár még nem tapasztaltam...  Türelmetlenül  Ördög

Zastavához jó, nekem is volt.
...de ahogy Anti írja a csehek másként oldották meg, így nem jó hozzá a Timney! Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #519 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 12:31:43 »

Kedves Urak!

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg nem jó hozzá a Timney. Majd keresgélek egy használt eredeti gyorsítósat (de olyan ronda!), vagy nekiállok gyakorolni és megszokom ami van!
Mindenesetre köszönöm mégegyszer mindenkinek!

Üdvözlettel,
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #520 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 09:21:47 »

Valahol a neten láttam egy képet egy revolver rendszerű puskáról. Elgondolkodtam, hogy nálunk hivatalosan megoldható lenne-e az, hogy egy mondjuk .22 hornet kaliberű revolver hosszú (puska)csövet és puska agyat kapjon?
Lehetne egy egyszerű működésű, forgótáras dúvadazó puska.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #521 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 10:08:55 »

Valahol a neten láttam egy képet egy revolver rendszerű puskáról. Elgondolkodtam, hogy nálunk hivatalosan megoldható lenne-e az, hogy egy mondjuk .22 hornet kaliberű revolver hosszú (puska)csövet és puska agyat kapjon?
Lehetne egy egyszerű működésű, forgótáras dúvadazó puska.

Üdv!
Ha egyre gondolunk, láttam én is azt a puskát, jó borsos áron kínálják a vadászaprón.
Őszintén szólva nekem nem is a legitim létével volna a legnagyobb bajom, hanem a kaliberrel. Ugyanis a .22 hornet nem revolverkaliber. Azt hiszem, igen érdekes forgótárat kellene hozzá készíteni (a hüvelyváll miatt is), biztosan extra csípős áron. A másik dolog pedig, hogy jelentősen csökkenne a lőszer teljesítménye a revolver rendszer miatt (rengeteg gáz szökik meg, tudtommal ezért is olyanok az igazi revolver lőszerek, amilyenek) egy ismétlőből használt hornethez képest.
Tehát szerintem sem lenne rossz gondolat ez a revolver puska, csak más, arra alkalmas lőszert kellene hozzá találni.
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #522 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 10:11:30 »

Bár végül is van ilyen revolver  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #523 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 20:42:45 »

Nincs új a nap alatt! Kacsint

http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=News&file=print&sid=314
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #524 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 11:11:44 »

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, hogy Fekete Csabi műhelyéhez hogy találok oda?
Ha jól tudom a Budakeszit Telkivel összekötő úton (Telki út) van valahol az erdészet.

Üdv
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: