Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730118 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2115 Dátum: 2010. Június 16. - 11:08:38 »

A kis műanyag hegy mögött lehet üreg, legalábbis így olvastam. Állítólag az ausztrál rókavadászok kedvence, de Svédországban sok dámot is lőnek vele, persze szigorúan vadaskertben és csak fej- vagy nyaklövéssel.

A doboz hátulján van egy robbantott ábra, azon úgy tűnik, hogy a műanyag kúp egy nyélen "ül", amely alatt egy üreg található.
Angolul jobban tudók részére:
kúphoz: Gold polymer tip initiates expansion for dramatic fragmentation
köpenyhez: High ballistic coefficient for higher velocities and flatter trajectories
ólomhoz: Designed to optimize flight stability and accuracy
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2116 Dátum: 2010. Június 16. - 11:10:40 »

Csak persze semmihez nem szabad hogy hozzáérjen, mert szerintem egy pókhálón is expandál.

Vigyázok is arra. Egyébként jó, ha a szélre is figyelek, mert az 1.3 gramm...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2117 Dátum: 2010. Június 16. - 13:49:46 »

Az nem semmi, hogy 180-ról is ezt produkálta.

(ha a Modik úgy gondolják, majd törlik... megértem  Stoel). 30-06-ossal lőttem pár szerencsétlen rókát hasba. Hát azt kivétel nélkül elvitték a rókák, akár 100 méterre is.

 Emelem

Az köztudott, hogy nagyon szívós a róka, nálam is volt egy két fura eset. Például nemrég magas lapocka lövéssel (30.06, 11.7-es Remington PSP) elment 30 métert és akkor hagyta el végleg az ereje. Én is lőttem a 30.06 -ossal hasba rókát, de nem tudatosan, elment pár lépést az igaz, de hogy egy róka 30.06-ossal, haslövéssel 100 métert elmenjen, abban erősen kételkedem.  
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 17. - 18:54:58 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2118 Dátum: 2010. Június 16. - 13:58:26 »

Az köztudott, hogy nagyon szívós a róka, nálam is volt egy két fura eset. Például nemrég magas lapocka lövéssel (30.06, 11.7-es Remington PSP) elment 30 métert és akkor hagyta el végleg az ereje. Én is lőttem a 30.06 -ossal hasba rókát, de nem tudatosan, elment pár lépést az igaz, de hogy egy róka 30.06-ossal, haslövéssel 100 métert elmenjen, abban erősen kételkedem.   

Nagyon sokat számít az is, hogy milyen típusú a lövedék. Egy teljesköppenyessel vagy kemény ólommaggal (pl. TUG), miért ne?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2119 Dátum: 2010. Június 16. - 14:29:19 »

Fater mesélte hogy még régen Ő is lőtt hasba egy rókát (véletlenül).
Nyílt platzon történt az eset, lövés után a róka eszeveszett vágtába kezdett, majd egy bizonyos táv megtétele után elesett.
Fater végig követte céltávcsövön, furcsának találta azt ahogy elesett. Megbotlás-szerűnek tűnt a dolog.
Mikor odaért, akkor látta hogy a kimeneteli oldalon tenyérnyi seb, ezen lógtak ki a belek, és ebbe "botlott meg" a róka.
Rá volt tekeredve az egyik lábára.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2120 Dátum: 2010. Június 16. - 14:33:27 »

Az köztudott, hogy nagyon szívós a róka, nálam is volt egy két fura eset. Például nemrég magas lapocka lövéssel (30.06, 11.7-es Remington PSP) elment 30 métert és akkor hagyta el végleg az ereje. Én is lőttem a 30.06 -ossal hasba rókát, de nem tudatosan, elment pár lépést az igaz, de hogy egy róka 30.06-ossal, haslövéssel 100 métert elmenjen, abban erősen kételkedem.   

Hát ne hidd el, nem jelent semmit...

S@B SP volt ráadásul...jó pár percig gyakorolhatott vele a kutya. Szerencsére pár alkalom után nem kellett ezt a barbár módszert alkalmaznom.

Egyik Barátom pedig 7-es Magnummal meglőtt egy rókát és mikor két óra múlva odament, még mindig tátogott...na erre varrjál gombot...ha akarsz.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #2121 Dátum: 2010. Június 16. - 14:59:29 »

Az köztudott, hogy nagyon szívós a róka, nálam is volt egy két fura eset. Például nemrég magas lapocka lövéssel (30.06, 11.7-es Remington PSP) elment 30 métert és akkor hagyta el végleg az ereje. Én is lőttem a 30.06 -ossal hasba rókát, de nem tudatosan, elment pár lépést az igaz, de hogy egy róka 30.06-ossal, haslövéssel 100 métert elmenjen, abban erősen kételkedem.   

Szerintem ne kételkedj!
Nekem is volt, hogy 7x64-es haslövés után kb. 80-100 m-t elment. Ugyanúgy, ahogy Erik is írta.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2122 Dátum: 2010. Június 16. - 15:14:19 »

Ha elmenni nem is láttam haslövött rókát, de sajnos apámnak (8x57 S&B SoftPoint) és nekem (30-06 Win. Silvertip) is volt olyan esetem, hogy a hátsó részén szinte felrobbant róka nagyon is élt még, amikor odamentünk hozzá!
De még gyerekként láttam kóbor macskát, ami hatalmasat ugrott a lövésre és elszaladt. Igaz, nem messze el is feküdt, de nem hasba, hanem oldala közepén volt meglőve! És ő is a 8x57-essel!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2123 Dátum: 2010. Június 16. - 15:25:40 »

Ádi, nem magyarázkodásképpen, félreértés ne essék, de azt azért hozzátenném a tisztánlátás érdekében, hogy itt nem arról a szokásos helyzetről van szó, hogy meglövi az ember a rókát, aztán odasétál, hanem arról, hogy siettem oda a kutyával,......ezért is történt ez az egész.

Vannak érdekes esetek nagyvad esetében is, amikor hihetetlen távokra képes elmenni lövés után. Jó laplövéssel (tüdő) ment el szarvasom 200 méterre (S&B SP), már vakartam a fejem...sőt találtam dögön olyan bikát is, amelyik ennél nagyobb távot tett meg (magas laplövéssel).

(Gondolom, nem kell magyaráznom miért töröltem egy kicsit bele!
                                                                                   Wave        Erdőjáró)
[/color][/color]
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 17. - 18:51:56 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Erdő az én templomom...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2124 Dátum: 2010. Június 16. - 16:00:15 »

Gyakorlatilag én csak 06-tal lövöm a rókát mert csak az van.
És 0-500 m-ig volt keresésem. S&B, Silver, Sako, Norma, Cody töltényekkel.
Általában (90%) borzasztó roncsolás, és tűzberogyás. A leghosszabb, nyílt placcon, világosban történt és kocsival mértük a távolságot, testközépen volt a találat, és sima hibázásnak hittük, csak nem értettem miért buffant... mire egyszer csak felbukott a rudics.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2125 Dátum: 2010. Június 16. - 16:17:40 »

Ádi, nem magyarázkodásképpen, félreértés ne essék, de azt azért hozzátenném a tisztánlátás érdekében, hogy itt nem arról a szokásos helyzetről van szó, hogy meglövi az ember a rókát, aztán odasétál, hanem arról, hogy siettem oda a kutyával, hogy élve találjam. A róka pedig a kutya elől (és az ember elől) próbál menekülni, ezért nagyobb távot tesz meg, mint egy hagyományos szituációban. A kutya elől pedig nyilván azért tudott menekülni, mert az gyakorlatlan volt, csak csipkedte, de azt is csak óvatosan...ezért is történt ez az egész.

Vannak érdekes esetek nagyvad esetében is, amikor hihetetlen távokra képes elmenni lövés után. Jó laplövéssel (tüdő) ment el szarvasom 200 méterre (S&B SP), már vakartam a fejem...sőt találtam dögön olyan bikát is, amelyik ennél nagyobb távot tett meg (magas laplövéssel).

Nem azért szóltam hozzá az írásodhoz, hogy veszekedjek  Mosolyog, csak rendes körülmények között, ha nem mennek a rókára a lövés után, akkor nem megy el 100 métert nagy kaliberrel hason lőve, hanem elfekszik. A haverodnak a rókája 2 óra múlva is tátogott a 7-es magnum után, erre azt mondom, semmi se kizárt, de a haverodnak nem kellett volna 2 órát várnia, hanem egy kegyelemlövéssel meg kellett volna váltania a rókát a szenvedéstől. 

További szép Napot!  Mosolyog

 
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #2126 Dátum: 2010. Június 16. - 16:41:47 »

Nem azért szóltam hozzá az írásodhoz, hogy veszekedjek  Mosolyog, csak rendes körülmények között, ha nem mennek a rókára a lövés után, akkor nem megy el 100 métert nagy kaliberrel hason lőve, hanem elfekszik.

Nem veszekedik itt senki!
Épp azt írtuk, hogy elment.
Lövés után meg sem állt addig, amíg bírta és a lábai vitték.
Csak azt nem tudom, hogy mi ebben a hihetetlen!  Vállat von
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2127 Dátum: 2010. Június 16. - 16:47:05 »

Nem azért szóltam hozzá az írásodhoz, hogy veszekedjek  Mosolyog, csak rendes körülmények között, ha nem mennek a rókára a lövés után, akkor nem megy el 100 métert nagy kaliberrel hason lőve, hanem elfekszik. A haverodnak a rókája 2 óra múlva is tátogott a 7-es magnum után, erre azt mondom, semmi se kizárt, de a haverodnak nem kellett volna 2 órát várnia, hanem egy kegyelemlövéssel meg kellett volna váltania a rókát a szenvedéstől. 

További szép Napot!  Mosolyog

Én se kívánok veszekedni, annyira nem foglalkoztat az egész...
Ezek szerint már kevésbé kételkedsz.nyilván a többiek hozzászólása is elbizonytalanított. különben rögtön írásom elején jeleztem egyértelműen, hogy kutyatanítást célzott a dolog. Ha csak a dermedt rókát akartam volna megmutatni a kutyának, akkor nem okozok neki direkt ilyen szenvedést...
Tudod azért, mert Te valamit nem tapasztaltál, attól még létezhet. 

A Barátom pedig -bármily' hihetetlen- nem nézte volna tétlenül 2 órán keresztül a róka szenvedését, ha tudja, hogy még él! De a lövés után nyugton volt, ezért nem foglalkozott vele, amíg le nem szállt a lesről. Addig nem akart fölöslegesen szagozni, zavarni, mert még tovább kísértette a sorsot vadkárelhárítás égisze alatt.

De gondolhatod, hogy bántotta a dolog....

Ennyit erről!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #2128 Dátum: 2010. Június 16. - 16:52:48 »

Lőttem már rókát az 5,6x50R Magnummal, Sierra lövedékkel, gyönyörűen lapközépre, mégis elment vagy 80 métert, olyan vérnyomot hagyva, hogy egy jól keresztüllőtt süldőnek is becsületére vált volna.
Nagyon szívós ragadozók, főleg az öregebbje.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2129 Dátum: 2010. Június 16. - 17:01:47 »

Én se kívánok veszekedni, annyira nem foglalkoztat az egész...
Ezek szerint már kevésbé kételkedsz.nyilván a többiek hozzászólása is elbizonytalanított. különben rögtön írásom elején jeleztem egyértelműen, hogy kutyatanítást célzott a dolog. Ha csak a dermedt rókát akartam volna megmutatni a kutyának, akkor nem okozok neki direkt ilyen szenvedést...
Tudod azért, mert Te valamit nem tapasztaltál, attól még létezhet.  

A Barátom pedig -bármily' hihetetlen- nem nézte volna tétlenül 2 órán keresztül a róka szenvedését, ha tudja, hogy még él! De a lövés után nyugton volt, ezért nem foglalkozott vele, amíg le nem szállt a lesről. Addig nem akart fölöslegesen szagozni, zavarni, mert még tovább kísértette a sorsot vadkárelhárítás égisze alatt.

De gondolhatod, hogy bántotta a dolog....

Ennyit erről!  Emelem

Azért volt nekem érdekes, mert elég sok rókát ejtettem már el golyóval és eddig a legnagyobb menekülési táv 30 méter volt. Viszont igazatok van abban, hogy amit eddig nem tapasztaltam, az nem azt jelenti, hogy nincs is olyan.

Téma lezárva.  Ördög

További szép napot!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: