Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2757734 alkalommal)
Tóth Róbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 17. - 22:35:55 »

 Kacsint
Naplózva
Tóth Róbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 17. - 22:39:42 »

Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 17. - 22:41:37 »

 Igen
Naplózva
Tóth Róbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 17. - 22:43:21 »

Igen
Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 17. - 22:50:08 »

Robi!

Küldtem neked mailt!

Üdv.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 17. - 23:10:33 »

Robi!

Egyszerűen nem lehet betellni ezzel a kannal... Igen Igen Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 18. - 09:56:45 »

Sziasztok!

Az előzményeket már olvashattátok, tegnap ismételten folytatódtak a disznós élmények.

Kicsit későn tudtam indulni, de gondoltam csak közel van az út, meg múltkor is "későn" jöttek a süldők, kb 8-kor indultam kifelé 5 perc az út. A terület úgy néz ki, hogy van egy nagy nádas, egy kis szigeten van benne a szóró, egy csatorna folyna el mellette, ha lenne benne víz, a les a csatorna innen eső oldalán van, a lestől visszafelé tanyaudvar és egy 1/4 hold csicsóka föld. És utána jön a düllő út, amin be tudok jönni a kövesútról, ami kb. 300-400 m van... kb... így néz ki Bow ???
Na ahogy a düllő útról kanyarodok be a csicsókán egy sötét foltot, veszek észre, biztos őz, még vissza is tolatók hogy megvilágítsam, de nem sikerül, mert emelkedőnek van felfelé az autó eleje, és magasra világít. Na mindegy ismét tolatok egy, kicsit majd előregurulok a megállóhelyemre, ami kb. 10 m, itt szoktam megállni a kocsival, és a múltkor is itt szöszmötölték körbe a kocsit a disznók, de akkor a fényviszonyok miatt nem lőttem rájuk...
Ahogy megállok mindig kiszoktam nyitni az ajtót, és most is így tettem. Elnézek oldalra, hogy látom-e még a feketeséget, hát ekkor lepődök meg mert kettő fekete foltot is látok.
Mi a fene???
Innentől szinte mese lenne.
Gyorsan elkezdek kapkodni, a távcső után valahol a hátsó ülésen lehet a sok motyó között, fél perc alatt meg is találom, belenézek, és szinte hihetetlen de disznók állnak tőlem 30m a csicsóka földön!
Hármat látok, meg egyet az erdő szélén.
Na innentől még jobban elkezdtem kapkodni, puska tokban…
Gyorsan megpróbálom kicibzározni a tokot, valahogy sikerül de ekkor más kint állok a kocsiból, a disznók meg a másik oldalon, töltök be 2 töltényt, de mindig 3-at szoktam így kinyitom és még egyet.
Hátralépek a terrano pótkerekére feltámasztom a puskát, belenézek a távcsőbe és látom ahogy egyivású igen szép süldők, egy éppen külön lép, világító pont blatt mögé, és meggörbül az ujjam. (csúnya szóval ziccer)
És ekkor puskám hangos csattanással nyugtázza a dörrenés helyét, minden vadász rémálma.
Már gondolatba elküldtem a fűrészes ember………de amikor felnyitom, és hátra húzom a zárdugattyút, jövök rá, hogy nem őt kell küldözgetni, hanem felköpnöm és aláállni.
Szinte puskával a kezembe születtem, de ökör voltam.
Amikor visszahúztam a csőből a második töltény és ráraktam nagy nehezem a harmadikat, (sosem tudom megmagyarázni miért) akkor hibáztam. Mert a töltények nem voltak normálisan visszanyomva a tárban, és szépen a kapkodásban eltoltam a zárdugattyút a töltény felett. Magyarul nem volt csövön töltény. Na isten barma………….
Mire töltött puskával ismét kinéztem a kocsi mögül, vissza kellett térnem a valóságba, mert azért buták voltak, de nem annyira, hogy ezt is megvárják. Szépen a fák alól próbálta szagot fogni, hogy mi lehetet ez, még látom a foltok mert a nagy fűből nem látszik más, de azt is, hogy lassan poroszkának tovább a hajdani tuskósoron, ami inkább már egy kis garád.
Na nincs mese utánuk, kell menni, a szelem teljesen rossz, de nincs mit tenni. Abban biztos voltam, hogy veszély nem éreztek, csak megelégelték, hogy nem hagyják őket nyugodtan enni.
Gyorsan megnézem hogy van-é töltény a csőben, és már kint is vagyok a düllő úton, homokos így halkan tudok haladni. Közben 10 m ként megállok hallgatózni és hallom is őket, valahol a garád és a fiatal nyaras között vannak, tudom, hogy ott van is egy nyiladék, na majd ott.
Egyszer mintha megindulnának az út felé, hasra vágom magamat, de csak én gondoltam.
Nincs mese, kb. 30 m még a nyiladék.
Ahogy szépen betekintek, látom hogy ott egy disznó, kb. 20 m-re, puska fel, de éppen belép a takarásba. (természetesen a lőbot a kocsiba)
 Ahogy kinézek a távcső mögül, látom, hogy jön a következő, egy halk pisszenés, a puska rendesen táncol a kezemben, a disznó kicsit a balját mutatva megáll. És most durranás követi az ujjam meggörbülését.
Gyorsan húzom az újat, recsegés-ropogás, persze nem látok semmit, mert elvakított a torkolattűz.
De utána nyugtató hangok jönnek a rálövés helyéről, és utána hamar elhalkul minden.
Kezdek igazán remegni, eddig is remegtem, de most….
Alig bírok rágyújtani, nálam van a fejlámpa, de tudom most vissza, kell menni a kocsihoz, és meg kell nyugodni.

A disznót magas blatt lövés érte, és de úgy hogy lapockát törve még átment a nyaki gerincen és a másik oldalon a bőr alatt ált meg.
Kicsit elnéztem a helyzetét vagy fordult mire lőttem, mert a golyó egyenesen ment, és oda ahová szántam.
Cal. 30-06 M98 mauser CODY 11,7g
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 18. - 09:59:08 »

Képet nem bírommmm!
Segítene valaki???? Fej a falba
Naplózva

Üdv End
Tóth Róbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 18. - 10:02:06 »

Én sem tudok most képet feltölteni.   :'(
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 18. - 10:10:46 »

Gratulálok!   Igen
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 18. - 10:12:39 »

Gratulálok!   Igen

#37 Forend-nek szólt
(Bocs, de még ezt is szokni kell! Meglepődött) )
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. április 18. - 10:13:54 »

Látom, kihasználtad a jó holdat!  Afro
Gratulálok!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Steve
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. április 18. - 10:15:01 »

Forend!

Gratula!
Ahogy látom bénázásra nagy benned az akarat.... gyozo Röhög
Jóvanna! Nem csak én tudok ilyen béna lenni... :OKOEz meg kell, hogy essen mindenkivel. Piál
De az élmény az megmarad!
Még eccer gratula!!!
Ameddig reszketni bírsz ilyen szituációban, addig vadász vagy!!! gyozo
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. április 18. - 10:18:21 »

Képet nem bírommmm!
Segítene valaki???? Fej a falba

Kuld el nekem a kepet E-mailben es felteszem a sajat szerveremre ugy, hogy lathato legyen.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. április 18. - 10:25:27 »

Az elozo uzenet Forend-nek szolt.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: