Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 57556 alkalommal)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #45 Dátum: 2011. április 06. - 09:57:21 »

Szerintem semmiképpen nem felejtős, de vannak hátrányai az egyenessel szemben. Én mindkettőt használom és bizony az egyenes sokkal hamarabb a "célon" van. Ha autó ablak adapterrel használod a ferde annyira magasra kerül, hogy az okulár betekintése vagy a fényképezőgép a tetőkárpitnál van. Ha lesdeszkánál akkor is jobban kibújsz a fedezékből és hamarabb megláthat a vad mint az egyenesnél. A földön felállított spektív állványból meg az egyenesnek kell 20-25 centivel magasabb a földön vizsgált vad megfigyeléséhez. A ferdével tapasztalatom szerint a madarakat és az égitesteket sokkal kényelmesebb vizsgálni.

Üdv

Imre
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #46 Dátum: 2011. április 06. - 11:04:10 »

Sajnos az emberek nehezen értik meg, hogy sem a német, sem az osztrák nem képes és nem is tud ( nem is akar) ilyen nyomott áron optikát előállítani.

Meg ha már spektívet akar, akkor szánjon rá egy 80-120 eFt körüli összeget, és annyiért már kifoghat használt Optolyth-ot vagy Swarovskit.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Július 04. - 14:14:21 »

Csak azért írok ide mert amikor én hezitáltam az első spektívemen, akkor itt is szétnéztem és nem találtam támpontot. Most másokon segítenék.Szóval 3 hete vettem egy Yukon 20x50 es spektívet, 8990 Ftért. Az én véleményem az róla ,hogy a 20-as nagyítás még nem remeg be szabad kézben sem,nagyon éles képet ad, természetjárásra,madármegfigyelésre alkalmas, megkockáztatom azt is (bár még nem próbáltam) hogy alkalmas trófeabírálatra is, pláne kitámasztva. A t.scoban láttam hozzá való fotóállványt 4990 ért. Tehát 14000 Ft-ból lehet mindenkinek, akinek ez a minőség megfelel, egy nagyobb zsebben elférő,(igaz övre fűzhető tok van hozzá) állványos spektívje.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Július 04. - 22:38:29 »

Ma este fél kilenc körül gyakorlati tapasztalatokat szereztem a vadmegfigyelés terén a spektívvel. Trófea bírálatra is alkalmas lehet,mert kb.300 méterről figyeltem vele egy sutát illetve egynek a fülét. Vadászias lőtávról meg még a szeme színe is látszik. Pontosabb képet ad kitámasztva ez is tény.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #49 Dátum: 2011. Július 05. - 08:10:11 »

Aszongya a vadászapró:

"Jó állapotban lévő 30x75-ös nagyítású optolyth ceralin teleszkópos spektív eladó!

Ár: 100 000 HUF"

Aztán ez örök még az unokának is.
Szerintem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 23:20:17 »

Sziasztok!
Használ valamelyikőtök Kowa spektívet?
Milyen minőséget képviselnek,megérik az árukat?
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2012. December 31. - 16:43:50 »

Sziasztok

Lehet sokan megköveznek, de a Lidl-ben vettem 8.990 Ft-ért egy 20-60x60-as spektívet. Bevonatos üveg-lencséi vannak és gumírozott fém háza. A zoom-olás, fókuszálás jól működik, az egésznek minőségi benyomása van. Nem nagyon bíztam benne, hogy a pénzemért értéket kapok, de az 5 év garancia miatt be mertem vállalni. Van hozzá törlőkendő és 3-lábú állvány is.

Kivittem tesztelni és nagyon megszerettem. A közelemben sok őz van. Be is cserkeltem őket és a kezdeti tapasztalataim nagyon pozitívak.
Egyedül a képélességet nem tudtam 100 %-osan megítélni, mert ködös, párás időnk van mostanában, de elsőre az is rendben levőnek tűnik. Ebben az esetben is meg van az a hasznos oldala a dolognak, hogy sosem láttam még minőségi spektívet, így nem tudom összehasonlítani semmivel.


 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2012. December 31. - 16:56:36 »

Sziasztok

Lehet sokan megköveznek, de a Lidl-ben vettem 8.990 Ft-ért egy 20-60x60-as spektívet. Bevonatos üveg-lencséi vannak és gumírozott fém háza. A zoom-olás, fókuszálás jól működik, az egésznek minőségi benyomása van. Nem nagyon bíztam benne, hogy a pénzemért értéket kapok, de az 5 év garancia miatt be mertem vállalni. Van hozzá törlőkendő és 3-lábú állvány is.

Kivittem tesztelni és nagyon megszerettem. A közelemben sok őz van. Be is cserkeltem őket és a kezdeti tapasztalataim nagyon pozitívak.
Egyedül a képélességet nem tudtam 100 %-osan megítélni, mert ködös, párás időnk van mostanában, de elsőre az is rendben levőnek tűnik. Ebben az esetben is meg van az a hasznos oldala a dolognak, hogy sosem láttam még minőségi spektívet, így nem tudom összehasonlítani semmivel.

" Ebben az esetben is meg van az a hasznos oldala a dolognak, hogy sosem láttam még minőségi spektívet, így nem tudom összehasonlítani semmivel."

Hát, ez a nagy szerencséd. Vigyorog Emelem

Gyereknek is minden újdonság örömet szerez, amit még nem ismert. Kacsint Mosolyog

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 31. - 17:04:51 írta Sakac » Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #53 Dátum: 2012. December 31. - 17:12:03 »



Miért köveznénk meg, nézd most erre tellet ha a célnak megteszi akkor miért ne?
Egyébként a keresőjüket is használható szerintem. Bár nem egy Swaro  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2012. December 31. - 17:20:39 »

Miért köveznénk meg, nézd most erre tellet ha a célnak megteszi akkor miért ne?
Egyébként a keresőjüket is használható szerintem. Bár nem egy Swaro  Kacsint Ördög

Hát nem, de arra jó, hogy a kb 200 m-re lévő őzről a feje láttán meg tudtam állapítani, hogy tar bak. Ezt a 7x30-as távcsövemmel nem tudtam megtenni. Mosolyog Szóval nekem megfelel.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2012. December 31. - 17:30:55 »

Sziasztok

Lehet sokan megköveznek, de a Lidl-ben vettem 8.990 Ft-ért egy 20-60x60-as spektívet. Bevonatos üveg-lencséi vannak és gumírozott fém háza. A zoom-olás, fókuszálás jól működik, az egésznek minőségi benyomása van. Nem nagyon bíztam benne, hogy a pénzemért értéket kapok, de az 5 év garancia miatt be mertem vállalni. Van hozzá törlőkendő és 3-lábú állvány is.

Kivittem tesztelni és nagyon megszerettem. A közelemben sok őz van. Be is cserkeltem őket és a kezdeti tapasztalataim nagyon pozitívak.
Egyedül a képélességet nem tudtam 100 %-osan megítélni, mert ködös, párás időnk van mostanában, de elsőre az is rendben levőnek tűnik. Ebben az esetben is meg van az a hasznos oldala a dolognak, hogy sosem láttam még minőségi spektívet, így nem tudom összehasonlítani semmivel.


 Emelem

Üdv Oerdescu!
Dehogy kövezünk meg..   Stoel
 
Kérlek mond, hogy nem gondoltad komolyan.., csak viccnek szántad.., hogy AZT HITTED, (cirka 9 ezer forintért) VETTÉL VALAMIT!!!  Ördög  Ördög  Ördög
..Egy valamirevaló optika előállítása, nagyon munkaigényes, összetett, kényes feladat..   És azt ugye, bagóért nem adják..  Kacsint Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #56 Dátum: 2012. December 31. - 17:33:28 »

Sziasztok

Lehet sokan megköveznek, de a Lidl-ben vettem 8.990 Ft-ért egy 20-60x60-as spektívet. Bevonatos üveg-lencséi vannak és gumírozott fém háza. A zoom-olás, fókuszálás jól működik, az egésznek minőségi benyomása van. Nem nagyon bíztam benne, hogy a pénzemért értéket kapok, de az 5 év garancia miatt be mertem vállalni. Van hozzá törlőkendő és 3-lábú állvány is.

Kivittem tesztelni és nagyon megszerettem. A közelemben sok őz van. Be is cserkeltem őket és a kezdeti tapasztalataim nagyon pozitívak.
Egyedül a képélességet nem tudtam 100 %-osan megítélni, mert ködös, párás időnk van mostanában, de elsőre az is rendben levőnek tűnik. Ebben az esetben is meg van az a hasznos oldala a dolognak, hogy sosem láttam még minőségi spektívet, így nem tudom összehasonlítani semmivel.


 Emelem

Egészen merő véletlenségből nem hasonlít az egy Yukonra?

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2012. December 31. - 17:52:14 »

Üdv Oerdescu!
Dehogy kövezünk meg..   Stoel
 
Kérlek mond, hogy nem gondoltad komolyan.., csak viccnek szántad.., hogy AZT HITTED, (cirka 9 ezer forintért) VETTÉL VALAMIT!!!  Ördög  Ördög  Ördög
..Egy valamirevaló optika előállítása, nagyon munkaigényes, összetett, kényes feladat..   És azt ugye, bagóért nem adják..  Kacsint Emelem

Valamit biztosan vettem, mert ekkorának még nem láttam az őzeket. Mosolyog
Azért azt nem gondoltam, hogy felveszi a versenyt a sok-százezres spektívekkel...
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #58 Dátum: 2012. December 31. - 18:12:14 »

Üdv Oerdescu!
Dehogy kövezünk meg..   Stoel
 
Kérlek mond, hogy nem gondoltad komolyan.., csak viccnek szántad.., hogy AZT HITTED, (cirka 9 ezer forintért) VETTÉL VALAMIT!!!  Ördög  Ördög  Ördög
..Egy valamirevaló optika előállítása, nagyon munkaigényes, összetett, kényes feladat..   És azt ugye, bagóért nem adják..  Kacsint Emelem

Így igaz!!! Valóban komoly dolog egy távcső! Van egy cső, abba pár lencse, azon bevonat. Hatalmas tudomány! Az előállítási költsége is óriási, egy fél millás Swarónak van vagy 5eft....
Az anyag költség kb. 1000 Ft.
Ezeket az óriási újításokat amiket beharangoznak -utána kell nézni- pl "HD" lencse. 100 éve találták fel!!! De évente meg lehet emelni az árat vagy 100 ropival. A gazdag paraszt annál jobban veszi  Nyihi
Ne hasonlítsunk már gagyi technikát űrállomáshoz.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2012. December 31. - 18:32:03 »

Hát nem, de arra jó, hogy a kb 200 m-re lévő őzről a feje láttán meg tudtam állapítani, hogy tar bak. Ezt a 7x30-as távcsövemmel nem tudtam megtenni. Mosolyog Szóval nekem megfelel.

Nézd, ezeket a Lidl-es hulladékokat direkt azért gyártják, mert jól tudják, hogy eleve kidobja rá a vevő a pénzt, mert erre még a természetes elavulás sem érvényes.

Nem érvényes, mert eleve úgy van gyártva, hogy meghibásodás esetén ne legyen más lehetőség, csak a kuka.

Optikának nevezni ezeket nem lehet, mert sem ami benne van, sem ami körbefogja nem nevezhető semmiféle anyagnak.

Van élet a Swar-on kívül is, de az sem áll meg 10 ezer Ft alatt.

Én is szoktam járni a Lidl-be, meg is néztem a Bresser névre hallgató binokulárisokat, és viccet félretéve, tényleg hulladékok minden szempontból.

Hobbizni jó, de már gyereknek nem való, mert semmi perc alatt lenullázza.

De legyen benne sok örömed ! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: