Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545122 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #720 Dátum: 2012. December 08. - 16:04:20 »

 U.i: Bocsánat az "é"-ért, de még most is vacogok a leadott kilokalóriáknak köszönhetően, és folyamatosan mellé ütök.

Milyen "é"-ről beszélsz? Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 08. - 16:07:25 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #721 Dátum: 2012. December 08. - 16:10:02 »

Tisztelt  Erdojaro (Molnár Attila)

Köszönöm szépen a válasz nagyon hasznos volt számomra ezekre a tényekre nem is gondoltam. Ezeket az információkat ha nem bánja felhasználom.

Üdvözlettel: F. Tamás  Emelem

Szervusz Tamás! Emelem

Itt tegeződünk! Kacsint

Természetesen felhasználhatod, azért írtam. 
Remélem kiegészíti más vadásztárs is!  Ördög

Vüdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2012. December 08. - 16:11:27 »

"több mint 3 000 000 kóbor kutya"------Attila nem tévedés ez? Ennyi lenne/van hazánkban???  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #723 Dátum: 2012. December 08. - 16:14:49 »

  Hát igen, aki tud az tud. Csiribí-csiribá és volt ékezet- nincs ékezet.... A szegény csonttá fagyott vadőr meg majd gyomorfekélyt kap a bűnbánattól.....
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #724 Dátum: 2012. December 08. - 16:59:34 »

Én még hozzá tennék egy mondatot ebben az ínséges időbe 10-15 fő 120 db a terítéken 1 nap.
Kicsit sok ,de amelyik társaság nem vadásztatja meg az hálóval leveszi évente 500-nal többet is.
Ebből 80% nőstény
Legalább 5 év pihentetés és még akkor se lenne az a rengeteg nyúl Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 08. - 17:10:34 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #725 Dátum: 2012. December 08. - 17:13:20 »

Mi a régi területünkön jó pár évig (6-7 évig)nem vadásztunk nyúlra, és utána sem lett egy darabbal sem több. A mostani területemen sem vadásszuk már vagy 3-4 éve, de nem látszik egyáltalán javulás. Sőt! Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #726 Dátum: 2012. December 08. - 17:21:03 »

Szia Sanyó! Emelem

Megígérem holnap megnézem a naplómat, mert minden adatot felírtam. Akkor beírom a nyúlállomány csökkenését mutató számokat is.

De ha azt veszem, hogy nálunk a tanyavilágban minden kutyát éjjel kizavarnak legelni Fejvakarás Vállat von
Tudok olyan vadőrt is, aki évente több mint száz kutyát "zavar haza" a 4200 ha területről! Mosolyog

 Wave Wave Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #727 Dátum: 2012. December 08. - 17:23:44 »

Mi a régi területünkön jó pár évig (6-7 évig)nem vadásztunk nyúlra, és utána sem lett egy darabbal sem több. A mostani területemen sem vadásszuk már vagy 3-4 éve, de nem látszik egyáltalán javulás. Sőt! Rííí

 Ezzel nem vagytok egyedül Attila!
Az idei évben a legóvatosabb becslések szerint is két fialás lett az aszály áldozata. Rííí
Azok a "boldog évek" már szerintem soha nem fognak visszatérni. Legalábbis a mi területünkön nem.
 Annak idején a Vadászmesterünk édesapja volt a vadőr. Ő mesélte, hogy volt olyan nap, amikor 300 darab
nyúl volt a terítéken! Most meg.... Rííí
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #728 Dátum: 2012. December 08. - 17:31:16 »

Az a baj, hogy már nem lehet kilőni se a kóbor kutyát se a kóbor macskát. (ha jól tudom) Fejvakarás

Én is azon a véleményen vagyok, hogy le kéne venni egy pár évre a vadászható vadfajok listájáról de akkor az alföldi társaságok akiknek nagyrészt az apróvadból van a bevételük tönkremennének, mert az őz nem fedezné kiadásaikat. Csak az a baj, hogy nincs ilyenre támogatás esetleg csak 2014-től van rá valami kilátás az új Nemzeti Vidékstratégia keretében... Türelmetlenül
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2012. December 08. - 17:51:14 »

Az a baj, hogy már nem lehet kilőni se a kóbor kutyát se a kóbor macskát. (ha jól tudom) Fejvakarás

Én is azon a véleményen vagyok, hogy le kéne venni egy pár évre a vadászható vadfajok listájáról de akkor az alföldi társaságok akiknek nagyrészt az apróvadból van a bevételük tönkremennének, mert az őz nem fedezné kiadásaikat. Csak az a baj, hogy nincs ilyenre támogatás esetleg csak 2014-től van rá valami kilátás az új Nemzeti Vidékstratégia keretében... Türelmetlenül

Erdőjáró azt írta, hogy ők évekig nem vadászták a mezei nyulat, kímélték, mégsem lett egy darabbal sem több! Nem a nyulat kéne levenni a listáról, hanem újra "nem engedélyezni, hanem KÖTELEZNI" a vadászokat a kóbor kutyák-macskák kilövésére!
Naplózva
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #730 Dátum: 2012. December 08. - 18:12:39 »

De mellette ugyan úgy lehetne kímélni a vadat is, és vele párhuzamosan az élőhelye növelésén is dolgozni kellene, mint például a szegélyek újralétesítése.  Mosolyog Úgy vélem még az is segíthetne, hogyha más területről(pl.: másik megye) befognának pár egyedet és áttelepítenék az adott társasághoz, ezzel elkerülvén a vérfertőzést. Ezzel nem azt mondom, hogy nőni fog az állomány de elkerülnénk a beltenyészetet, ami a kis térségre visszaszorított közösségekre jellemző.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #731 Dátum: 2012. December 08. - 18:23:00 »

De mellette ugyan úgy lehetne kímélni a vadat is, és vele párhuzamosan az élőhelye növelésén is dolgozni kellene, mint például a szegélyek újralétesítése.  Mosolyog Úgy vélem még az is segíthetne, hogyha más területről(pl.: másik megye) befognának pár egyedet és áttelepítenék az adott társasághoz, ezzel elkerülvén a vérfertőzést. Ezzel nem azt mondom, hogy nőni fog az állomány de elkerülnénk a beltenyészetet, ami a kis térségre visszaszorított közösségekre jellemző.

Te vadász vagy?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #732 Dátum: 2012. December 08. - 18:23:47 »

Rossz belegondolni mennyi kutya  fog itt gazdátlanul csavarogni januártól! Szerinted hány "szeretett kutyulit" zavarnak majd el, ha kötelező lesz a csip. Sok család nem engedheti meg magának, hogy a kutyájába csipért fizessen, vagy büntetést mert nem oltatja évente. Gondolom aki régebb óta vadászik emlékszik még a hetvenes évek elején bevezetett ebadó utáni állapotokra! Fejvakarás
Nem csak a mezei nyulakra lesz itt rossz világ, de szerintem igen csak megszaporodik a gyerekek, felnőttek elleni kutyatámadások száma is!
Kíváncsi leszek, akkor feloldják e a kutyalövés tilalmát? Vállat von

De visszatérve a nyulakra:
Régen- ahogy Zsindely Ferenc is írja A Dunáról fúj  szél, vagy Az egy élet sportja c könyvében- januárban a kisnyulak összebújtak a szalmakazalban. Ez bizony így volt. Januárban, februárban a kutyám a trágyarakások, szalmakazlak, kukoricagúlák alatt nem egyszer állta meg a kisnyulakat! Most meg végigmehetsz az országon ilyeneket nem is igen látsz. Tavaly az első fialást elvitte a -20 fok, aztán az egész tavasszal hulló hideg eső! Az idén szintén a februári tartós hideg, aztán meg a szárazság. De leet még sorolni a vegyszerezést, a raglánozást,...  De ha nagyon őszinte akarok lenni, elődeink télen a kukoricaszárakból készített gúlák alatt etették a nyulat, foglyot is. Ma ilyenről sem igen hallani, sőt magáról a módszerről sem hallottak sokan.

A vérfertőzés a mezeinél nem igen jellemző, inkább a kiniglinél! A vérfelfrissítés sem ér sokat, ha az életfeltételeket nem tudjuk megteremteni. A "nagyüzemi gazdálkodás" már nem igen tűri a fa és bokorsorokat, a vadrejtőket. Ha mindehhez hozzávesszük, hogy a mezei nyúl élettere kicsi, nagyon sok ilyenre lenne szükség. A ma is jó nyulas területeknek számító részeken ha megnézzük vannak fasorok, gyümölcsösök, nádasok, ligeterdők,... Nem utolsó sorban azt is tudomásul kell vennünk, hogy az emberiség ellátására minden területen termelni kell, és ez a vadállomány rovására megy, ha nem tud elég hamar alkalmazkodni a változásokhoz. (a vaddisznó, és a róka  bezzeg tud!)
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 08. - 19:02:38 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #733 Dátum: 2012. December 08. - 18:42:28 »

Erdőjáró Attila  Emelem ! Egy környezetvédelmi törvény kellene , pl. mint odaát a nagy vízen .
Már írtam volt egy riport miszerint 10 m a mezsgye ! Nem azért fizetni hogy parlagon legyen a föld .
A mezsgye legyen a parlag ! Nálunk az a baj , nagy a sötétség a fejekben , minél többet termelni a
flóra és  fauna az smafu . Jó kezekbe lenne a termőföld pár év alatt rendbe jönne a fogoly és a nyúl állomány . 
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #734 Dátum: 2012. December 08. - 18:49:16 »

Erdőjáró Attila  Emelem ! Egy környezetvédelmi törvény kellene , pl. mint odaát a nagy vízen .
Már írtam volt egy riport miszerint 10 m a mezsgye ! Nem azért fizetni hogy parlagon legyen a föld .
A mezsgye legyen a parlag ! Nálunk az a baj , nagy a sötétség a fejekben , minél többet termelni a
flóra és  fauna az smafu . Jó kezekbe lenne a termőföld pár év alatt rendbe jönne a fogoly és a nyúl állomány . 
 Emelem

Jó kezekben van a termőföld Lacus! Osztrák kézben van a fél Dunántúl! Szomorú  ma a tv-ben beszéltek egy "gazdával" Ausztriában, fel volt háborodva, hogy az ő földjét ki akarja sajátítani a magyar természetvédelmi hivatal!
Ez van! Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: