Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150294 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #765 Dátum: 2017. November 30. - 06:36:21 »

Szeretett gyermeknek több neve is volt, forgalmazták Golden Eagle Mod. 7000-néven is, csak német országban(NSZK) ban nevezték Mistral M 7000-nek a tengerentúl volt a neve Win. m 777 és úgy ahogy írod a Nikko gyártotta ami nem biztos, hogy a sokak által ismert távcső gyártó hanem a Kanematsu-Goso jó fegyver: vas és fa, mármint a csöve vas a tusa fa, és nem fordítva Ördög
Én is köszönöm mindenkinek az infókat.
Most már tudom, hogy ki költözött be a szekrénybe.
Jó stabil puskának érzem, a belövéskor igen barátságosan viselkedett.
Egy hibája miatt előbb-utóbb fegyvermestert kell látogatnunk: ha a tárba kettőnél több lőszert rakok, akkor
megakadnak, a rugó nem tudja feladni a felsőt és így ismételni sem lehet.
Na nem, mint ha az a 3 lövés ne lenne elegendő, de kicsit zavar, ha nem 100%-os az üzembiztonság.
Tán egy erősebb tárrugó megoldaná a problémát? Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #766 Dátum: 2017. November 30. - 10:07:37 »

Én is köszönöm mindenkinek az infókat.
Most már tudom, hogy ki költözött be a szekrénybe.
Jó stabil puskának érzem, a belövéskor igen barátságosan viselkedett.
Egy hibája miatt előbb-utóbb fegyvermestert kell látogatnunk: ha a tárba kettőnél több lőszert rakok, akkor
megakadnak, a rugó nem tudja feladni a felsőt és így ismételni sem lehet.
Na nem, mint ha az a 3 lövés ne lenne elegendő, de kicsit zavar, ha nem 100%-os az üzembiztonság.
Tán egy erősebb tárrugó megoldaná a problémát? Vállat von

Ha már annyit beszéltünk róla , megerőszakoltam a scanner-t és alágyűrtem egy régi prospektust, talán még hasznát lehet venni.(remélem jó lesz) Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #767 Dátum: 2017. November 30. - 10:10:45 »

Olyan rég nem írt senki az általam indított topikba, hogy valamit ki kellett találnom, nehogy meghaljon itt nekem.
Önfeláldozásom kegyes jeleként gyorsan 300-as tulajjá váltam....mert mindent a vadászfórumért Ördög
A mai napon beköltözött a szekrénybe egy Japánban gyártott Mistral Modell 7000-es, .300 Win.Mag. kaliberben.
Annyit szidtam már az elmúlt 30 év alatt, hogy egyszerűen ki kell próbálnom Nyihi
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög







Jövő héten műszaki, aztán lőszerkaufen, lőtér és irány a végtelen vadászmezők.......Géza, szólj a ceredi disznóknak, kezdhetnek rettegni  Táncol

 

Én gyerekkoromban azt tanultam az öregebb vadászoktól, hogy a gyerek kezdjen flóberttel vadászni, aztán ahogy nő vegyen 24-es, vagy 20-as sörétest. Ahogy korosodik jöhet a 16-os, és mikor a reflekszek, a szem gyengül, vadásszon 12-es kaliberrel, így egész életében jó lövéseket fog tenni.

Ha emlékezetem nem csal, Te kezdttél 222 Remindtommal, aztán (sok más között) jött a 308 Winchester, most meg a 300-as!    Fejvakarás Röhög Röhög Röhög

Nagyon szép puska!  Legyen sok-sok emlékezetes vadászélményetek együtt!  Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #768 Dátum: 2017. November 30. - 13:59:00 »

Én is köszönöm mindenkinek az infókat.
Most már tudom, hogy ki költözött be a szekrénybe.
Jó stabil puskának érzem, a belövéskor igen barátságosan viselkedett.
Egy hibája miatt előbb-utóbb fegyvermestert kell látogatnunk: ha a tárba kettőnél több lőszert rakok, akkor
megakadnak,
a rugó nem tudja feladni a felsőt és így ismételni sem lehet.
Na nem, mint ha az a 3 lövés ne lenne elegendő, de kicsit zavar, ha nem 100%-os az üzembiztonság.
Tán egy erősebb tárrugó megoldaná a problémát? Vállat von

Olyan sokkal több nem igen fér bele, max még egy.
Az írás azt mondja: "magazin mit klappdeckel für drei patronen"
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #769 Dátum: 2017. November 30. - 16:41:27 »

...üdv Pipacs!...disznókat lőttem a 14,3-as ELD-X-el, kisebbeket nagyobbakat is, meg két őzet (őzet a kis 223-assal lövöm inkább), de kipróbáltam erre is a RUM-ot.Eddig átment mindegyik nagyobb disznón, pedig én magasabban előre lövök, lehetőleg lapockacsontra.Ezen nincs mit csodálkozni, elég hosszú és masszív az a 7,62-14,3g.De ,,dógozik" rendesen, ahhoz képest.Marádványtestet nem találtam ugye, mert átment eddig mindíg, de a kimenet (és odabent) volt gombásodás, nagyobb diónyi, szakadásos kimenet.Magas vállövésnél nem ment sehova, de mondjuk a 30-06-osaimmal meg a 45-70-essel sem ment egy lépést sem lapockacsont/gerinc lövéssel.Volt hátrébb, tüdő, máj lövés, azt elvitte, de végig követhető volt igen jól láthatóan, folyamatos erős vérnyom, szövet darabok a földön, növényzeten lent és magasabban is.Lágy, hátracsúszott lövéssel kisebb vad, az egyik őz májlövéssel ugyanez.Elment kb, 35 métert, de nagyon összevérezett folyamatosan mindent.Könnyű volt megtalálni a sűrű növényzetben is.Kisebb vadra, lágyabb helyen lőve azért nem túl erős persze, de némi torzulása volt a lövedéknek a jelek/seb után ítélve.És nem vitte messzire az így lőtt vad sem (30-35 méter volt eddig legfeljebb).Nehezebb vadra, keményebb helyre lőve is eddig átrongyolt mindegyiken.Van bent zúzás, de kb olyan mint 30-06-al puha, gömbölyűhegyű SP-vel, nem nagyobb.Csak melléje átment eddig mindenen...neked a Remington 13 g-os Swift-A-Frame milyen volt?Túl kemény gondolom.Nekem olyan 11,7 g-ban volt, nagyobb disznóra igen jónak találtatott, de az durva egy gyors lövedék.Nagyon gyors.Életem bakját lőttem azzal a lőszerrel, kb, 130 méterről, messzebbre azóta sem igen lőttem, előtte sem, kivétel a szántásokon leszállt szürkevarjak a 223-assal.A bakon átszaladt a lövedék a 11.7 Swift-A-Frame, keresnem kellett, amit lövés után azonnal meg is tettem, mert a májusi búzából visszarohant a kökényes-akácos rejtekhelyére (ott lakott szegény baksi), és ott adtam neki a kegyelemlövést 3 méterről.De akkor is csak átszaladt rajta, mint az első lövésnél, minimális roncsolással, pedig a lapocka csontra lőttem.Szóval az A-Frame az nagyon kemény lövedék, legfeljebb nagykanra csak szerintem...

Lehet, hogy csak engem zavar, de kevésbé riasztana el az olvasástól, ha minden egyes írásjel után raknál szóközt, nem csak a vesszők után.  Stoel
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #770 Dátum: 2017. November 30. - 16:59:07 »

...nem értem...hagyok szóközt, vagyis innen ez látszik...nem értem...

Kizárólag a vesszők után hagysz, pont, kérdőjel stb. bármi más után nem. Emiatt teljesen összefolynak a mondataid, bízzunk benne, hogy csak írásban  Mosolyog :

"(őzet a kis 223-assal lövöm inkább), de kipróbáltam erre is a RUM-ot.Eddig átment mindegyik nagyobb disznón, pedig én magasabban előre lövök, lehetőleg lapockacsontra.Ezen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #771 Dátum: 2017. November 30. - 17:06:23 »

...értem... így jó? Ezt innen nem vettem észre (laptop), bocs, így jó? Így?

Király!  Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #772 Dátum: 2017. November 30. - 17:38:43 »

Olvasgattam a profil beállításoknál, de nem találtam semmit. Lehet, rossz helyen kerestem.

Azért ha figyelmesen végignézted volna a baloldali menü oszlopban az összes lehetőséget, azért csak megtaláltad volna...  Profil oldal, bal oldalon Profil módosítás menü, Fórum profil információ, "Fel fogom tölteni a saját képem". Csak nézz utána, mekkora méretű képet lehet, nehogy aztán túl nagyra sikerüljön az arcod...  Röhög
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #773 Dátum: 2017. November 30. - 18:13:20 »

...neked a Remington 13 g-os Swift-A-Frame milyen volt?Túl kemény gondolom....
[/quote]

Lapocka mögött meglőtt disznónál lyuk-lyuk, aztán 130m-t elment még, jó vérrel.

(A 6,5x55-nél nem mindig volt kimenet,de nem volt ekkora távolság a rálövés helyétől. Igaz vér sem volt sok.)
Valóban keménynek gondolom ezt a magot.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #774 Dátum: 2017. November 30. - 18:34:29 »

...neked a Remington 13 g-os Swift-A-Frame milyen volt?Túl kemény gondolom....

Lapocka mögött meglőtt disznónál lyuk-lyuk, aztán 130m-t elment még, jó vérrel.

(A 6,5x55-nél nem mindig volt kimenet,de nem volt ekkora távolság a rálövés helyétől. Igaz vér sem volt sok.)
Valóban keménynek gondolom ezt a magot.

Szerinted milyen lőszerrel nem ment volna el ugyanígy?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #775 Dátum: 2017. November 30. - 19:02:10 »

Szerinted milyen lőszerrel nem ment volna el ugyanígy?

350 graines, .458-as Speer Hot cor....... úgy 750 felett valamivel kilőve.
Nem érted, hogy hogy van a meglőtt sertevad ELŐTT másfél méterre egy kisebb disznóvágásnyi vér......

Persze ott is jár a lába kicsit még, dübörög a talajon......de nem mindegy, hogy ezt fektében, üvegesedő szemekkel adja elő, vagy erős tempóban elkocogva......

Következő - 100 forintos - kérdés??

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #776 Dátum: 2017. November 30. - 19:44:22 »

350 graines, .458-as Speer Hot cor....... úgy 750 felett valamivel kilőve.
Nem érted, hogy hogy van a meglőtt sertevad ELŐTT másfél méterre egy kisebb disznóvágásnyi vér......

Persze ott is jár a lába kicsit még, dübörög a talajon......de nem mindegy, hogy ezt fektében, üvegesedő szemekkel adja elő, vagy erős tempóban elkocogva......

Következő - 100 forintos - kérdés??

 Emelem
Az itt a gond, túl sok a lehetőség.
Én is sok sz..t kipróbáltam, aztán az ember egy idő után azt veszi észre, hogy Laua Mega vagy Nosler Partition van a tarisznyába.
Persze a Hot-cor se rossz, főleg nekünk Arsenal drukkereknek.
 OOO
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #777 Dátum: 2017. November 30. - 20:06:19 »

Az itt a gond, túl sok a lehetőség.
Én is sok sz..t kipróbáltam, aztán az ember egy idő után azt veszi észre, hogy Laua Mega vagy Nosler Partition van a tarisznyába.
Persze a Hot-cor se rossz, főleg nekünk Arsenal drukkereknek.
 OOO

Ugye itt az ember kényszerpályára csúszik..... mivelhogy a Lapu(h)a (csak hogy Stefi is boldog legyen, hogy beírta magát a nyelvújítók közé) nem gyárt .458-at, a Nosler meg rohadt patrióta módon csak mostanában kezdett könnyebb kuglikat csinálni ebben a varmint kaliberben....... Vállat von Vállat von

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #778 Dátum: 2017. November 30. - 20:15:17 »

...gyanítottam Pipacs, hogy ez van... a Remington Swift-A-Frame lágyabb helyre lőve ,,észre se veszi még a disznót se". Még a RUM ku..a nagy sebességével sem... persze a lapockacsont az más, főleg nagyban... ott már kibontakozik ilyen sebességnél, mint az őszi rózsa... az ELD-X 220 grs más lesz nyugi, hiába lassabb, de a kisebb állatkáknál azért keményebb helyre kell rakni azt is... de jobban fog tetszeni meglásd... azé' írjál néha majd, hogy Nálad hogy melózott... használd egészséggel...  Igen  Wave

Én, ha 300-as RUM-om lenne, nem is kínlódnék mással, csak 180-as Swift Scirocco-val. Nagymamám mondta mindig, járt utat járatlanért ne hagyj el.
Ha olyan puskám lenne, ami biztosan megfogja a patron vállát, akkor pedig NP 200-as súlyban is futnék egy kört, csak hogy valami hozzáadott értéket kreáljak. De nincs....
Ügyes barátom a 200-as Lapuával mindent lehorgonyzott, nem nagyon csökkentett teljesítménnyel.  A "hüje" finnek valamit nagyon eltaláltak......

De biztos jó ez olvadásbiztos cucc is.... passz..... Vállat von

 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #779 Dátum: 2017. November 30. - 20:17:48 »

könnyebb kuglikat csinálni ebben a varmint kaliberben....... Vállat von Vállat von



 Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: