Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493478 alkalommal)
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #2070 Dátum: 2019. November 07. - 17:26:54 »

Sziasztok!

Vásároltam egy Bettinsoli Crypto Silvert 12/76 kaliberben és érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen lőszert használ, mik a tapasztalatok?
A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Szerintem legtöbben sörétet lőnek, és nagy általánosságban a tapasztalat azt mutatja, hogy az elsütőbillentyű elhúzása után hallható egy durranás és érezhető egy kisebb hátrarúgó erő. Az meg csak hab a tortán ha az előbbiek után a kiszemelt vadat vagy célt sikerül eltalálni.
Ne haragudj, a "gúny" nem feléd irányul, hanem az efféle millárdszor áttrágott kérdések fele.

De komolyra fordítva a szót, eldöntöd mire szeretnéd használni, mekkora sörét átmérővel, bemész a hozzád legközelebb eső vadászboltba, veszel pár dobozzal, mert szerencsére nem golyós lőszer árban mérik, kimész egy szimpatikus lőtérre, és 20-30m-ről jól beledurrantasz mindegyik fajta lőszerrel egy 1x1m-es papírba. Ha végeztél, megnézed melyiket terítette a legegyenletesebben. A sőrétszemek számolását el nem lőtt lőszerekben és a papíron szerintem most hanyagoljuk. Amelyik papíron a sörétraj eloszlása megfelelő, abból az adot fajta lőszerből bevásárolsz és használod a puskádat remélhetőleg sokáig, megelégedéssel. Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2071 Dátum: 2019. November 17. - 09:23:27 »

Tudom, használjak papirt!
Azért én mégis bátorkodom megkérdezni, van-e tapasztalata valakinek a Mirage Royal Game 12-es 36g 2,9-mm-es lőszerrel?
Beugróként vettem részt egy "azonnal gyere, mert kevesen vagyunk" fácánozáson.
Szedett-vedett maradék lőszerek voltak a táskámba, Azokkal kezdtem, elég szépen estek a madarak! Amikor elfogyott, tértem át a Mirage-ra.
Alig találtam el vele valamit. 30m körülre szokta bevárni/kiengedni a madarakat, negyedes feles szűkítést használok.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2072 Dátum: 2019. November 17. - 14:47:31 »

Tudom, használjak papirt!
Azért én mégis bátorkodom megkérdezni, van-e tapasztalata valakinek a Mirage Royal Game 12-es 36g 2,9-mm-es lőszerrel?
Beugróként vettem részt egy "azonnal gyere, mert kevesen vagyunk" fácánozáson.
Szedett-vedett maradék lőszerek voltak a táskámba, Azokkal kezdtem, elég szépen estek a madarak! Amikor elfogyott, tértem át a Mirage-ra.
Alig találtam el vele valamit. 30m körülre szokta bevárni/kiengedni a madarakat, negyedes feles szűkítést használok.
 Emelem
Egyszer kipróbáltam a Miraget és hasonló tapasztalatom volt vele.
 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2073 Dátum: 2019. November 17. - 15:13:15 »

Tudom, használjak papirt!
Azért én mégis bátorkodom megkérdezni, van-e tapasztalata valakinek a Mirage Royal Game 12-es 36g 2,9-mm-es lőszerrel?
Beugróként vettem részt egy "azonnal gyere, mert kevesen vagyunk" fácánozáson.
Szedett-vedett maradék lőszerek voltak a táskámba, Azokkal kezdtem, elég szépen estek a madarak! Amikor elfogyott, tértem át a Mirage-ra.
Alig találtam el vele valamit. 30m körülre szokta bevárni/kiengedni a madarakat, negyedes feles szűkítést használok.
 Emelem

Talán mert a Mirage nem szedett-vedett lőszer...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #2074 Dátum: 2019. November 17. - 15:40:51 »

Tudom, használjak papirt!
Azért én mégis bátorkodom megkérdezni, van-e tapasztalata valakinek a Mirage Royal Game 12-es 36g 2,9-mm-es lőszerrel?
Beugróként vettem részt egy "azonnal gyere, mert kevesen vagyunk" fácánozáson.
Szedett-vedett maradék lőszerek voltak a táskámba, Azokkal kezdtem, elég szépen estek a madarak! Amikor elfogyott, tértem át a Mirage-ra.
Alig találtam el vele valamit. 30m körülre szokta bevárni/kiengedni a madarakat, negyedes feles szűkítést használok.
 Emelem

Géza!
Mindenhez kell papír, még a sz....hoz is!  Ördög

Én nem szeretem a Mirage lőszereket. Hasonló tapasztalataim voltak vele, hogy "a lőszer fogy, vendég jól szórakozik" alapon ellőttem egy alkalommal másfél dobozzal, jóformán nullás eredménnyel. Mondjuk az igaz, hogy azzal a moslékkeverő 16-ossal amivel a talin is korongoztam, de akkor is.  :Mosolyog
Utána még próbálgattam más sörétátmérővel is, de az eredményességemet nem igazán befolyásolta. Vadász
Ja, és hab a tortán, hogy a próbálgatása közben csak ezzel a lőszerrel jártam úgy (kétszer is), hogy a hüvelytalp lövést követő fegyver nyitáskor átcsúszott a hüvelykivonón, és jöhetett a kés meg a fogó... Nem volt őszinte a mosolyom.
Azóta hanyagolom ezt a terméket. Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2075 Dátum: 2019. November 17. - 18:26:43 »

 Vállat von  Nekem a sima mirage 32g-os a favorit. Semmi bajom vele. Megnéztem papíron is. Általában 1/2, 3/4  van betekerve. 
Érdekes, hogy nekem az RC nem jön be. B725-ből.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2076 Dátum: 2019. November 17. - 20:19:29 »

Mirage a vadőrmerkelbe inkább csak madárriaszto volt nekem.
A cimborám annyira begyakorolt vele, hogy arra esküszik.
A komám a Fairből ugyan így járt mint én.

Szerintem nem valami nagy minőség. Lehet hogy az ólom nem valami egységes benne.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2077 Dátum: 2019. November 17. - 21:18:20 »

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2078 Dátum: 2019. November 18. - 00:30:53 »

Milyen legyen? Francia....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2079 Dátum: 2019. November 18. - 19:12:12 »

Milyen legyen? Francia....
Repülőben igen , de sörétben olasz! Stoel
https://www.google.com/search?q=mirage+s%C3%B6r%C3%A9tes+l%C5%91szer&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiq09XnrPTlAhWaAxAIHbpvCmQQsAR6BAgGEAE&biw=1366&bih=625#imgrc=fQBVAmKdTnoF5M:
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2080 Dátum: 2019. November 18. - 21:05:41 »


Megnéztem és levontam a tapasztalatokat!
Méréstechnika tanárom szerint, egy mérés nem mérés, a hűhelyfőnök szerint meg sikeres kísérletet soha ne ismételj meg.
A Pro Chrono nem alkalmas sörét sebesség mérésre.
Végül az afrikás néger mondását tudom adaptáli "Toyotád van vagy szarod", vagyis, RC-t lősz vagy szart.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2081 Dátum: 2019. November 19. - 07:13:55 »

Megnéztem és levontam a tapasztalatokat!
Méréstechnika tanárom szerint, egy mérés nem mérés, a hűhelyfőnök szerint meg sikeres kísérletet soha ne ismételj meg.
A Pro Chrono nem alkalmas sörét sebesség mérésre.
Végül az afrikás néger mondását tudom adaptáli "Toyotád van vagy szarod", vagyis, RC-t lősz vagy szart.
 Emelem
Mikor mèg kosárral együtt van a sörét,akkor gondolom megméri.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2082 Dátum: 2019. November 19. - 08:46:48 »

Mikor mèg kosárral együtt van a sörét,akkor gondolom megméri.

Viszont szerintem ilyen közelről lőve a lőporgázok erősen bezavarnak. Fejvakarás
Talán annyira nem szar egyik patrony se, hogy ekkora sebesség különbségek legyenek... Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2083 Dátum: 2019. November 19. - 11:00:47 »

A hangsebesség alatti sebességű lövésnek jelentősen más kéne legyen a hangja, mint a felettinek. Ez az ingadozás - főleg így egymás után lőve - nagyon ki kéne hallatsszon.

Se korongozás, se vadászat közben én ilyet nem hallottam azonos típusú lőszert használva.

Az eleve subsonicra gyártott patron viszont tényleg halkabb a normál vadászlőszernél, egyszer egy olasznál hallottam lőtéren.

Szerintem ez a sebességmérés így nem volt megfelelő.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2084 Dátum: 2019. November 19. - 13:12:50 »

Viszont szerintem ilyen közelről lőve a lőporgázok erősen bezavarnak. Fejvakarás
Talán annyira nem szar egyik patrony se, hogy ekkora sebesség különbségek legyenek... Vállat von
Ugyan erre gondoltam, amikor megnéztem a filmet.
Szlávik Attilával méricskéltünk egyszer, és a 300-asával 2 méterrel hátrébb kellett állni a mérőtől, mire jöttek a korrekt eredmények.
Egy szakdolgozathoz mértünk elöltöltősöket, azoknál még a 3 méter sem volt mindig elég.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: