Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Drillingek  (Megtekintve 62132 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #180 Dátum: 2014. Január 09. - 18:36:34 »

Viszont ha neked ez tetszik akkor egy nagyon vadászias, de kompromisszumokra késztető fegyvered lehet. A 8x57 es golyós cső meg nekem kimondottan szimpatikus választás.                           Emelem

Üdv Nyunyi! Emelem
Stefi jól összeszedte a lényeget! Igen
A drilling valóban egy kompromisszum!
Nem okoskodni akarok, csak egy tanácsot adnék:
Vegyél a meglévő forgó-tolózáras puskád mellé egy vegyes csövűt. Ha azon sikerül kitapasztalnod az előnyöket és hátrányokat és megfelel az elvárásaidnak,
akkor pedig jöhet a drilling! Vigyorog És jóval "olcsóbb lesz a barátkozás", mintha drillinggel kezdenél!
Mint valamelyik előző hozzászólásomban említettem nincs drillingem.....egyenlőre. Ebben pedig eddig csak a "tehetség" gátolt meg. OOO
Viszont évek óta vadászom egy vegyes csövű puskával. Éves szinten jóval többször ez kerül a tokba, ha a területre indulok, mint a forgó-tolózáras golyósom.
De én elfogult vagyok..... Ördög
Annak idején sokat forgattam egy Bühag vegyescsövűt, akkor szerettem bele ezekbe a puskákba. Vigyorog
A társaságban, ahol kezdtem a vadászpályafutásomat, volt egy pár vadásztársnak drillingje. Bühag, Merkel stb.......
Legtöbbjük egy életet vadászott végig ezekkel a puskákkal és nem is kevés sikerrel!
Üdv: J. vadász Emelem





Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #181 Dátum: 2014. Január 09. - 21:08:34 »

Gondolom jól tetted fel a kérdést és nem akartad a válaszadókat meggyőzni arról hogy nincs igazuk .  Ördög
Azért egyetlen és első fegyvernek meggondolandó a drilling . Mindig azt mondtam hogy első fegyvernek kell egy jó általános kaliberű ( 7-8 mm) tolózáras golyós és egy jó dupla sörétes. Ennek ellenére sok más mellett két vegyescsövűm és egy drillingem volt. Ezek alapján ismerem előnyüket és hátrányukat is. Szerintem távcsővel nem igazán golyóspuska és távcső nélkül nem igazán mindenes sörétes. Ezen túl is egy érzékeny fegyver sok buktatója van a pontosságának stb. (ezekbe ne menjünk bele mert oldalakat lehetne írni róla) Viszont ha neked ez tetszik akkor egy nagyon vadászias de kompromisszumokra késztető fegyvered lehet. A 8x57 es golyós cső meg nekem kimondottan szimpatikus választás.                           Emelem
Erre gondoltam én is az elején.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nyunyi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #182 Dátum: 2014. Január 10. - 14:48:33 »

Gondolom jól tetted fel a kérdést és nem akartad a válaszadókat meggyőzni arról hogy nincs igazuk .  Ördög
Azért egyetlen és első fegyvernek meggondolandó a drilling . Mindig azt mondtam hogy első fegyvernek kell egy jó általános kaliberű ( 7-8 mm) tolózáras golyós és egy jó dupla sörétes. Ennek ellenére sok más mellett két vegyescsövűm és egy drillingem volt. Ezek alapján ismerem előnyüket és hátrányukat is. Szerintem távcsővel nem igazán golyóspuska és távcső nélkül nem igazán mindenes sörétes. Ezen túl is egy érzékeny fegyver sok buktatója van a pontosságának stb. (ezekbe ne menjünk bele mert oldalakat lehetne írni róla) Viszont ha neked ez tetszik akkor egy nagyon vadászias de kompromisszumokra késztető fegyvered lehet. A 8x57 es golyós cső meg nekem kimondottan szimpatikus választás.                           Emelem

Üdv Stefi! Emelem
Nem első fegyvernek gondolom a drillinget, mert van 8*57-es Mauserem  és egy 12/70-es Merkel duplám. Igaz még kezdő vagyok csak 5 éve vadászom mint pártoló tag, és mivel nem bővelkedek apróvad vadászati lehetőségben "pedig de szívesen mennék kacsázni,libázni stb."ezért gondolkodom egy vegyes csövűn,vagy drillingen de inkább az útobin :Mosolyog Ha lehetne és nem fárasztó tudnál mondani pár dolgot a hátrányairól is.Illetve mik azok a hibák amikre figyeljek ha mégis rászánom magam a cserére.
Naplózva
nyunyi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #183 Dátum: 2014. Január 10. - 14:59:39 »

Üdv Nyunyi! Emelem
Stefi jól összeszedte a lényeget! Igen
A drilling valóban egy kompromisszum!
Nem okoskodni akarok, csak egy tanácsot adnék:
Vegyél a meglévő forgó-tolózáras puskád mellé egy vegyes csövűt. Ha azon sikerül kitapasztalnod az előnyöket és hátrányokat és megfelel az elvárásaidnak,
akkor pedig jöhet a drilling! Vigyorog És jóval "olcsóbb lesz a barátkozás", mintha drillinggel kezdenél!
Mint valamelyik előző hozzászólásomban említettem nincs drillingem.....egyenlőre. Ebben pedig eddig csak a "tehetség" gátolt meg. OOO
Viszont évek óta vadászom egy vegyes csövű puskával. Éves szinten jóval többször ez kerül a tokba, ha a területre indulok, mint a forgó-tolózáras golyósom.
De én elfogult vagyok..... Ördög
Annak idején sokat forgattam egy Bühag vegyescsövűt, akkor szerettem bele ezekbe a puskákba. Vigyorog
A társaságban, ahol kezdtem a vadászpályafutásomat, volt egy pár vadásztársnak drillingje. Bühag, Merkel stb.......
Legtöbbjük egy életet vadászott végig ezekkel a puskákkal és nem is kevés sikerrel!
Üdv: J. vadász Emelem


Üdv J.vadász! Emelem
 Megfontolandó a tanácsod tényleg már, csak gazdasági szempontból is    Kacsint ! és mivel van már összehasonlítási alapod  is!!! S.Peti
A vegyes csövűvel kapcsolatban milyen fegyverek jöhetnek szóba ami minőségben és árban is jók? Vállat von
ezeknél a fegyvereknél mekkora a jó ill.elfogatható szóráskép nagysága? Stoel


Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #184 Dátum: 2014. Január 10. - 15:47:23 »

Nyunyi!

Olvass vissza mondjuk itt: http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,195.0.html  Kacsint

Meg nézz be az őztarvad topikjába, ott is láthatod a január elejei események között, hogy milyen képességei vannak egy jó vegyescsövűnek!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #185 Dátum: 2014. Január 10. - 17:59:40 »

Üdv Stefi! Emelem
Nem első fegyvernek gondolom a drillinget, mert van 8*57-es Mauserem  és egy 12/70-es Merkel duplám. Igaz még kezdő vagyok csak 5 éve vadászom mint pártoló tag, és mivel nem bővelkedek apróvad vadászati lehetőségben "pedig de szívesen mennék kacsázni,libázni stb."ezért gondolkodom egy vegyes csövűn,vagy drillingen de inkább az útobin :Mosolyog Ha lehetne és nem fárasztó tudnál mondani pár dolgot a hátrányairól is.Illetve mik azok a hibák amikre figyeljek ha mégis rászánom magam a cserére.

Ha kevés lehetőséged van vadászni, akkor ne nehezítsd a saját dolgod azzal, hogy egy bonyolult, és nem a célnak megfelelő puskával mész vadászatra.
A drilling rendszere még a sokat tapasztaltaknak is okozott problémát a "kritikus pillanatokban"! És mindig a kritikus helyzeteknél, amikor a siker a részletekben bújik meg.
Több, mint húsz éve járok társas apróvad vadászatokra, de még soha, SOHA nem találkoztam drillinggel vadászó vadásztárssal apróvadazáson.
Mitől gondolod, hogy kacsázásra, libára jobb a drilling 20-16-12/70-es sörétes csővel, fix choke-kal, mint egy 12/70 Merkel dupla fix choke-kal?
Ja, hogy nehezebb, és szarabb a súlyelosztása? Na, az igaz!
És mi az a helyzet, amikor golyólövésnél, előny egy drilling, a 8x57-es Mauserrel szemben?
Válaszold meg magadnak a kérdést!
Ha a tapasztalatod alapján van előny, akkor tedd be a mérleg egyik serpenyőjébe.
A másikba pedig tedd be a hátrányait.
Ha egy valag pénzt beleteszel a projektbe, veszel egy jó minőségű drillinget, az egyik csőbe még jó sok pézér bele applikálsz egy jó minőségű kis kaliberű betétcsövet, akkor van egy sok oldalú vadászfegyvered...
A lehetőségeidet figyelembe véve ki tudod használni?
Nagy kaliber, kis kaliber, sörétes cső, levehető jó távcső...........
Válaszold meg magadnak!
Szerintem jó minőségű, nem leharcolt cuccok esetében jóval millió felett járunk.....

Ha viszont szerelem vagy hüjebogár, akkor meg minek kérdezed  Vállat von, venni kell egy jót, tök mindegy mennyibe fáj!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #186 Dátum: 2014. Január 10. - 19:55:44 »



A lehetőségeidet figyelembe véve ki tudod használni?
-
-
-
-
Ha viszont szerelem vagy hüjebogár, akkor meg minek kérdezed  Vállat von, venni kell egy jót, tök mindegy mennyibe fáj!
 Emelem

Szvsz. legtöbbünknél a hülyebogár győz, szóval az első kérdésnek van ugyan létjogosultsága...de kit érdekel Vállat von Ördög Ördög Ördög
 Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #187 Dátum: 2014. Január 18. - 18:24:05 »

Tessssék csak tesssssék! Figyelmes olvasás

http://vadaszapro.net/reszletek/204913/merkel-drilling
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #188 Dátum: 2014. Július 03. - 14:11:31 »

 Megszakad a szívem! Ma a kezembe került egy háború előtti sauer drilling. 16/65 sörétes csövek, és ami szörnyű az eredetileg 9,3x74R kaliberű golyóscső kiherélve, felfúrva. Hogy törne el a keze annak aki barbár fegyvertörvényeinket megalkották a volt Szu-ban! A puska különben gyönyörű, igaz a sörétes csövekben a töltényűr után van egy kis barnulás, mattulás hiszen a krupp acél elég érzékeny. Nem mértem meg, de nem lehet nehezebb 3,3-3,5 kilónál. Ugyanakkor a golyóscső elsütő szerkezete és a váltó tökéletesen működik. Úgy zár mint egy doxa, semmi kotyogás-lötyögés nem tapasztalható, sőt nyoma sincs mesterkedésnek a zárszerkezet tájékán. Elkezdett hát rágcsálni a hülyebogár, hogy –természetesen hipotetikusan kezelve a dolgot – ki lehetne-e cseréltetni azt a szétbarmolt golyós csövet, mondjuk egy 45-70-esre. (alacsony gáznyomás szerinterm hasznára lehet egy ilyen öregnek) Csinál valaki ilyen transzplantációt és mibe kerülhet avagy kezeket ki a biliből. A Szolyva melletti bácsika különben megromlott anyagi helyzete miatt adja el a mordályt. 110 ezer Ft-nyi "hirnyót" kér érte és mivel sörétesként van regisztrálva simán megvehetném. Elmondása szerint II. VH-ból hozta az apja mint "trófeát" magyarán valahol zabrálta a világégésben. Használni se a katonatiszt apuka se a fia nem használták, igaz nem is tisztogatták. Lógott a falon, bizonyítva hogy a papa megjárta Berlint. Nagyon de nagyon kezdek gondolkodni rajta, hogy meg kellene venni. Mondjatok valamit okosat, de gyorsa, mert hétfőre ígértem vállaszt a Gyima bának.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #189 Dátum: 2014. Július 03. - 19:08:03 »

Technikailag lehetséges lenne megmenteni a fegyvert,két mód is van rá,de egy hibátlan drilling árával vetekedne a javítás ára...
 Én olyan 400ezer forint környékére tenném a javítási költségeket. Sajnos minden olyan munka,ahol a csőköteget meg kell bontani,majd újra forrasztani nagyon drága.
 Legalábbis Magyarországon. Nagy kár érte,hogy kiherélték a golyós csövét :S Szóval szerintem nem éri meg.

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #190 Dátum: 2014. Július 04. - 08:12:07 »

 Na nekem se lesz drillingem! Végeztem egy kis számolgatást és a köv dolgok jöttek ki. Engedély golyósra visszaalakításra: 300 ződhasú, határátléptetés oda vissza két hónap futkározás Ungvárra sajtpapírért + kb 400 dollár. Na ha ehhez hozzáveszem a Serg kollega álltal említett horrorisztikus (én kis naív azt gondoltam egy százasból meglesz) javítási költséget akkor máris a felhők felett vagyok. Nekem is akkor lesz drillingem ha majd kihül a pokol!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #191 Dátum: 2016. Március 06. - 13:53:59 »

Mennyit érhet , egy jó állapotú Luftwaffe drilling? 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #192 Dátum: 2016. Március 06. - 17:12:37 »

Mennyit érhet , egy jó állapotú Luftwaffe drilling? 

14-22.000 USD. Miért is kérded?  Nyihi
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #193 Dátum: 2016. Március 06. - 17:21:18 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=5850890

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #194 Dátum: 2016. Március 06. - 17:25:15 »


Óóóó, dehát ez "csak" a civil változat....  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: