Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022459 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Január 30. - 12:27:41 »

Ha jól emlkszem, 1970-ig lehetett itthon is gyöngyel lőni az őzet.  Én az első sutámat is így lőttem! Rég volt! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Január 30. - 12:56:05 »

ők még a szarvast is hajtják...

Miért, mi nem?  :'(
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Január 30. - 13:17:00 »

Miért, mi nem?  :'(
Csak terelésnek nevezzük... :'(
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Zolimester
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Január 30. - 13:53:05 »

Vigyázni kell más nemzetek vadászati hagyományainak minősítésével, a franciák például a magyarokat lebarbározták, hogy márciusban lövik a szalonkát, amikor szerintük az már reprodukciós ciklusát elkezdte. Aztán a pár éve elvégzett ivarszerv-vizsgálat meggyőzte őket, hogy azért ez nem ennyire egyértelmű.

A franciáknál egyébként voltam olyan hajtásban, ahol lőhető volt a disznó és a nyúl (!), ez mindenesetre indokolta, hogy vegyescsövű fegyverekkel vegyenek részt a hajtásban. (Egyébként végül semelyikből sem esett... Vigyorog )
De vettem részt disznó-őz célú hajtásban is ott. Hülyének is néztek, hogy nem lőttem rá a rám jövő sutára.

Úgyhogy különböző szokások vannak, közhelyesen szólva kinek a pap, kinek a paplan stb.

Magyarországon pedig az "átkos" rendszer elején nagyon kevés golyós vadászfegyvert engedélyeztek, azért volt szükség engedni a sörétes fegyverrel történő vadászatot. (de ez gondolom köztudott)
 Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Január 30. - 14:06:33 »

Vigyázni kell más nemzetek vadászati hagyományainak minősítésével, a


 Igen

Megjegyzem a németeknél is vannak az ún. revírhajtások, ahol a sima drilling a királyfegyver... Kacsint

Örüljünk, hogy nekünk magyaroknak ilyen szép területek és hagyományok jutottak. Én nem cserélném el ezeket nagyon egyik nemzettel sem...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Január 30. - 14:07:09 »

Magyarországon pedig az "átkos" rendszer elején nagyon kevés golyós vadászfegyvert engedélyeztek, azért volt szükség engedni a sörétes fegyverrel történő vadászatot. (de ez gondolom köztudott)
Szervusz!
Ez szerintem Sztalin et. uldozesi maniaja miatt alakult igy. A SZU-ban a normal mezei vadasz csak soretes puskat tarthatott. Aztan az otvenes evekben Rakosiek ezt is kritikatlanul atvettek, mint nagyon sok minden mast is ...
A hetvenes evek vegen en is uj vadaszkent ultem a lesen a golyora toltott soretessel es jott a santa gim szarvas tehen... Nem lottem ra, mert akkor mar tilos volt szarvasra ilyen golyoval loni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Január 30. - 23:25:25 »

Idézet
hajtásban söréttel lövik az őzet. A franciáknál is szabad ezek szerint, mindenesetre ők még a szarvast is hajtják

Meg a bakot lőhetik barkában is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Január 31. - 14:17:14 »

Miért, mi nem?  :'(

De bizony hogy így van! Sajnos.

Véget kéne már vetni ennek az álszent képmutatásnak ebben a kérdésben! Vagy ragaszkodjanak hozzá hogy tilos, de akkor szankcionálják is keményen, vagy vegyék észre hogy -kevés kivétellel- mindenhol ez a gyakorlat, és tegyék legálissá valamilyen formában.

De ez ami most van: hogy tilos, de nem büntetnek érte, ez szánalmas.
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Január 31. - 21:19:35 »

Magyarországon pedig az "átkos" rendszer elején nagyon kevés golyós vadászfegyvert engedélyeztek, azért volt szükség engedni a sörétes fegyverrel történő vadászatot. (de ez gondolom köztudott)

Na ez így nem igaz. Ugyanis a 4640/1945 (VII. 14.) M.E. rendelet tiltotta meg a sörétes fegyverrel való nagyvadvadászatot, amely alól csak a vaddisznó gyöngygolyóval történő elejtése volt kivétel. És ez így van a mai napig is. Tehát sörétes fegyverrel nagyvadra vadászni csak a II. Világháború végéig lehetett, később már nem. Hogy golyós fegyvert nem nagyon adtak, csakis a megbízható embereknek és nagyon korlátozott számban, az igaz. Ha betelt a VT-nek engedélyezett golyós fegyver keret, akkor nagyon nagy protekció kellett ahhoz, hogy valaki mégiscsak vehessen golyós fegyvert.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Steve
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Március 13. - 11:50:48 »

Urak!

Tud-e segíteni valaki abban- akár privátban is-, hogy kinél, mennyibe kerülnek az idén a bakok?


Előre is köszi!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Március 13. - 14:26:32 »

Urak!
Tud-e segíteni valaki abban- akár privátban is-, hogy kinél, mennyibe kerülnek az idén a bakok?
Előre is köszi!
Szervusz!
Nekem van egy 2009-es arlistam Euroban, de ugy tudom az idei ozbak arlistakat a FEHOVA utan fogjak veglegesiteni.
A gond az, hogy a nagy vadasztatok es vadaszat szervezo irodak 2009-re az elozo evhez kepest Euroban gim bikanal +4-11%-os, dam bikanal +10-20%-os, muflon kosnal +10-18%-os, vaddiszno kannal +15-20%-os aramelest akarnak vegrehajtani. A facan kilovese Euroban +11%-ot emelkedne. Ez alol egyedul az ozbak a kivetel, ahol a 2008-as Euro arlistat akarjak tartani.
DE!!!
Ezen felul ott van meg a forint-Euro arfolyam valtozas is, ami 250-rol par honap alatt felment 300-re (ma 295 forinton all) es meg ki tudja, hogy hol van a vege...
Ezek alapjan egy magyar vadasznak 2009-ben forintban kozel 45%-al tobbet kell majd fizetnie egy harom kilos (nem kiemelkedoen nagy) dam bikaert!!!

Mitol ? ! ?   Hogyan ! ? !
Ennyivel megnovekedett volna a hivatasos vadaszok vagy erdeszek bere Magyarorszagon ? ! ?

Valoszinuleg egy ilyen drasztikus aramelkedes utan sok magyar vadasz azt fogja mondani, hogy a 2009-es idenyt kihagyom, vagy csak nagyon szor menten veszek reszt benne. Nem kell nagy jostehetsegnek lenni, hogy iden a szokasos "nyugati" vendegek szama is alacsonyabb lesz!
Szerintem ezt a nagy vadasztatok es vadaszat szervezo irodak is felmertek es ezert nem mer senki meg vegleges arlistat mondani.

Pedig ha a nagy vadasztatok es vadaszat szervezok kotik az ebet a karohoz, akkor abbol nagy bukas lehet!!! Remelem ezzel ok is tisztaban vannak!!!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Ropi
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Március 13. - 22:03:05 »

Tegnap láttam a terűleten félig tisztított őzbakot ez normális?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Március 13. - 22:12:42 »

Már január-februárban is tisztított némelyik. Abszolut normális, egy hónap múlva indul az idény.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Március 15. - 11:07:58 »

Üdv!

Tegnapi séta alkalmával, Én is láttam két bakot.
Az egyik, már elkezdte az agancsát tisztítani.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Március 16. - 09:52:03 »

Szervusz!
Nekem van egy 2009-es arlistam Euroban, de ugy tudom az idei ozbak arlistakat a FEHOVA utan fogjak veglegesiteni.
A gond az, hogy a nagy vadasztatok es vadaszat szervezo irodak 2009-re az elozo evhez kepest Euroban gim bikanal +4-11%-os, dam bikanal +10-20%-os, muflon kosnal +10-18%-os, vaddiszno kannal +15-20%-os aramelest akarnak vegrehajtani. A facan kilovese Euroban +11%-ot emelkedne. Ez alol egyedul az ozbak a kivetel, ahol a 2008-as Euro arlistat akarjak tartani.
DE!!!
Ezen felul ott van meg a forint-Euro arfolyam valtozas is, ami 250-rol par honap alatt felment 300-re (ma 295 forinton all) es meg ki tudja, hogy hol van a vege...
Ezek alapjan egy magyar vadasznak 2009-ben forintban kozel 45%-al tobbet kell majd fizetnie egy harom kilos (nem kiemelkedoen nagy) dam bikaert!!!

Mitol ? ! ?   Hogyan ! ? !
Ennyivel megnovekedett volna a hivatasos vadaszok vagy erdeszek bere Magyarorszagon ? ! ?

Valoszinuleg egy ilyen drasztikus aramelkedes utan sok magyar vadasz azt fogja mondani, hogy a 2009-es idenyt kihagyom, vagy csak nagyon szor menten veszek reszt benne. Nem kell nagy jostehetsegnek lenni, hogy iden a szokasos "nyugati" vendegek szama is alacsonyabb lesz!
Szerintem ezt a nagy vadasztatok es vadaszat szervezo irodak is felmertek es ezert nem mer senki meg vegleges arlistat mondani.

Pedig ha a nagy vadasztatok es vadaszat szervezok kotik az ebet a karohoz, akkor abbol nagy bukas lehet!!! Remelem ezzel ok is tisztaban vannak!!!
Gyenge meglátásom szerint idén nem fogja tudni sennki sem igazán realizálni az áremelést. Ha mégis emelkedik az év elején, akkor az valószínűleg stagnálást fog okozni, illetve ráébreszti a vadgazdálkodót, hogy a bika-árakat vigye már lejjebb, ha vadásztatni is szeretne. És most csak a külföldről érkezőkre gondoltam.
Egy ócska példa,  Figyelmes olvasás egy ország, egy cég: Németország, Opel művek elbocsájt 40000 embert, mondjuk 66-33% százalékban férfi-nő arányban. Tegyük fel hogy a férfiak csupán 33%-a vadász. Ez 24000 ember. Ebből minden harmadik járt itt mondjuk átlagban 1 trófeáért. Ez kereken 8000 trófeás vad elejtése. Egy ország, egy cég.
Tudom, hogy a példa erős, de én azt hiszem, a 2009. év az akciók éve lesz. Az is lehet, hogy a magyar vadászokra kell/lehet bízni vadászatot kereslet hiányában.
Bár ne lenne igazam a rosszabbodást tekintve!
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: