Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1019759 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5160 Dátum: 2014. Június 05. - 10:02:11 »

Pati! Emelem

Gratulálok a lányodnak (és persze neked is) és kívánok még sok ilyen vadászélményt! Emelem Igen Kézfogás

Te pedig kezdjél el diétázni, mert biztosan kicsik lettek az ingeid a büszkeségtől! De nincs is annál szebb, mint amikor az Apa kíséri sikeresen a gyermekét vadászaton! (Sajnos az én fiam nem vadászhat. Szomorú )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5161 Dátum: 2014. Június 05. - 10:09:24 »

Pati! Emelem

Gratulálok a lányodnak (és persze neked is) és kívánok még sok ilyen vadászélményt! Emelem Igen Kézfogás

Te pedig kezdjél el diétázni, mert biztosan kicsik lettek az ingeid a büszkeségtől! De nincs is annál szebb, mint amikor az Apa kíséri sikeresen a gyermekét vadászaton! (Sajnos az én fiam nem vadászhat. Szomorú )

Folyamatban van a ruházat cseréje, így van indokom, hogy miért.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5162 Dátum: 2014. Június 05. - 13:43:55 »

Szerbusz Sanyi!

Maradt még erdő bőven  Ördög, csak a 308-as nagyon "megtépte", s kellett a "takarás" (a vér még így is látszik).
Jól gondolod a leányzó "követte" el.

Nagy öröm ez neked.   Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5163 Dátum: 2014. Június 05. - 13:48:00 »


Szia Robi .

elöször is miért nem kaszáltad le a füvet Mosolyog ?
Azért szeretem az általad felrakot bakok képeit mert mindig van benne valamilyen csavar.
Van egy érzésem evvel a bakkal kapcsolatban remélem helyt álló lesz (vagy nem) bár a jobb lett volna még egy pár kép .
Első ránézésre 2. agancsú baknak 3 évesnek  gondolnám  bár igen erős az agancstőve .Szóval jó lenne látni a kikészitett trófeát is.
Mindentől függetlenül én is szívesen bírtokolnám a trófeát és el is ejtettem volna ha modom lett volna rá.

üdv:HSanyi



Természetesen meglőttem volna én is.
De sok benne a kérdőjel, főleg ezen az egy képen, akár lehetne egy öreg-végelgyengülő is, mert láttunk már érdekességeket.
De több mint valószínű Sanyival kell egyetértsek.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #5164 Dátum: 2014. Június 05. - 14:11:57 »

Én azt mondom,hogy öreg bak. Tudjuk,hogy az 2 és a 12 éves bakot a legkönnyebb összetéveszteni.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5165 Dátum: 2014. Június 05. - 18:29:46 »

Énszerintem is egy vén bak.

Az agancstövei nagyon alacsonyak, és "kilóméterekre" vannak egymástól.

Nade - majd megmondjátok a tutit!  Vigyorog
Remélem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5166 Dátum: 2014. Június 05. - 18:32:30 »




elöször is miért nem kaszáltad le a füvet Mosolyog ?
Azért szeretem az általad felrakot bakok képeit mert mindig van benne valamilyen csavar.



A bakot látva egy rövidke történet jutott eszembe a saját élményeimből:
Az egyik legkedvesebb barátommal a  területükön egy felsarjadt vágás mellett autóztunk el egy júliusi késő délutánon.
Az úttól vagy 40 méterre egy ritkább részen egy őzbak figyelte gyanakodva a terepjárót.
De milyen bak!
A füle magasságát nem érte el a végig gyöngyözött vaskos ág nélküli szár. Rózsái szinte "ráültek" a fejére, agancstőnek nyoma sem látszott.
A teste pedig első látásra, mint egy "gyerek"-baké.
De azért valahogy mégis más...
Vékony, száraz nyak, ösztövér test.
Barátom csak a szemével "intett", én meg a következő pillanatban óvatosan csúsztam is ki az autóból.
Közben pedig azon igyekeztem, hogy hangtalanul megtöltsem a zsebemből hirtelen előhalászott egy szem tölténnyel a Mausert.
A célzásra már nem volt idő...
A bak mint egy szellem úgy tűnt el két ugrással a vágás sűrűjében.
Abban mindkettőnk véleménye megegyezett, hogy az M-i terület "minden őzek öregapját" hozta elénk a kiszámíthatatlan szerencse.
A korát is csak tippelgetni lehetett...
Azon a nyáron még egyszer látták ezt a bakot...aztán soha többé.
Lehet, hogy a Robi által feltett bak is valami hasonló lehet? Vállat von
 Emelem






  



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5167 Dátum: 2014. Június 05. - 20:47:26 »

Jól ráéreztetek!  Igen
Cimborám lőtte, (tudta mit lő.) Csoda öreg bak és csoda, hogy nem halt még éhen. Össze- vissza 3 foga volt, annak is inkább csak elfeketedett gyökér csonkja. Nem meglepő, hogy csak 10 kilós volt szegény. Ezt már fogkopásból sem lehet meghatározni kor tekintetében szerintem. Vajon mit-hogyan bírt megenni egyáltalán? Csontjai-koponyája papír vékony, agancstöve szinte semmi és a rózsákat is lespórolta. Azért még valamilyen agancsot felrakott és igyekezett a szőrváltással is megbirkózni szegény. Pályázhatna a legöregebb, golyóval lőtt bak címére. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #5168 Dátum: 2014. Június 05. - 21:22:05 »

Üdv a vadásznak,tisztelet a vadnak!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5169 Dátum: 2014. Június 06. - 08:05:26 »

Tudnál föltenni képeket a kész trófeáról is (agancstövek, fogak, koponyavarratok, stb.)?

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #5170 Dátum: 2014. Június 06. - 12:05:50 »

Üdv. Mindenkinek!
Tegnap gyönyörű vadászatban volt részem/részünk. Egy helyi taggal mentünk ki egy vágáshoz, többször voltak már itt kint, mindig láttak őzet, sutát bakot vegyesen. Aztán kinéztek egy igen jó bakot, ághiányos, szűk állású, fekete agancs, amolyan igazi kincs. Sajnos a Koma céltávcső gondokkal küzdött, egy gyönyörűen meglőtt süldő után 3 hibázás. Sajnos a hibázás között volt ez a bak is, de szerencsére nem lett sebzés. Tegnap kölcsön puskával mentünk ki, egy nagyon jó vadász barát cimborája adta neki oda a puskát, mert ő hétköznap úgy sincs lent vidéken, csak hétvégente jön le és akkor vadászik. Ballagtunk kifele hárman a vágás melletti lábasban levő úton, volt még velünk egy vadásztanonc srác, nagyon jó barátom, de inkább én voltam velük, mert a Koma és Ő legtöbbször együtt járják az erdei ösvényeket. Lassan közeledtünk ahhoz a helyhez, ahol a bak szokott lenni. Közben sutákat láttunk, bakot nem. Néha-néha roppan 1-2 apró gally a lábunk alatt, és ez elég volt ahhoz, hogy a vágásban fekvő bak, ráadásul az a bak, amiért jöttünk, felálljon és elszaladjon. Nincs mit tenni, le kell ülni, és várni, visszajön ez még ide. Gyorsan telt az idő, sutákat figyelgettünk a vágásba, majd három negyed 9 körül megpillantottuk a bakot, de messze. Nézegetjük, bírálgatjuk, Ő az! Várunk, hisz messze van, de az idő is szorít, nemsokára sötét van. Bak csipeget, majd szépen, a megszokott úton elindult lefele. Szépen felénk, de várunk még, hagy jöjjön még, hisz a távolság még mindig bőven 100 fölött van, mi meg olyan messzire nem szoktunk lőni. Közben 2 fiatal bika zavargatta egymást a vágásban, de a bakot ez nem zavarta. Volt egy magányos kis fa, olyan 80 méterre, tudtuk ha a vonaláig lejön, és keresztbe fordul, ott már lőni kell, nem lehet tovább várni. Így is volt. Körülbelül a vonalában volt, és elkezdett a vágásban keresztbe menni lefele. Aztán egyszer csak szól a puska, nagy csend, nem szalad! Nézzük keresőbe, helyben maradt, de még rugdosódik. Folyamatosan nézzük, de ott van! Már csak az utolsókat rúgta! Megvan! Mosolyog Mint kiderült, nyak lövése volt! Gratuláció után odamentek ketten, és a les helyünkhöz hozták, ahol teríték készítés után persze a kötelező fényképek sem maradhattak el.  Közben sajnos ránk sötétedett, így a képek már vakuval készültek. Természetesen itt van néhány kép erről a gyönyörű bakról!  Kacsint












Hasonló élményekben és sikerekben gazdag vadászatot kívánok Mindenkinek!
Vadászüdv.: Nimród  Emelem
 
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5171 Dátum: 2014. Június 06. - 21:39:38 »

Első ránézésre 2. agancsú baknak 3 évesnek  gondolnám  bár igen erős az agancstőve

Te Sanyi!
Most őzről, vagy szarvasról beszélünk?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5172 Dátum: 2014. Június 06. - 21:40:17 »

Jól ráéreztetek!  Igen
Cimborám lőtte, (tudta mit lő.) Csoda öreg bak és csoda, hogy nem halt még éhen. Össze- vissza 3 foga volt, annak is inkább csak elfeketedett gyökér csonkja. Nem meglepő, hogy csak 10 kilós volt szegény. Ezt már fogkopásból sem lehet meghatározni kor tekintetében szerintem. Vajon mit-hogyan bírt megenni egyáltalán? Csontjai-koponyája papír vékony, agancstöve szinte semmi és a rózsákat is lespórolta. Azért még valamilyen agancsot felrakott és igyekezett a szőrváltással is megbirkózni szegény. Pályázhatna a legöregebb, golyóval lőtt bak címére. Wave

Robi! A fene a Cimborádba!  Kacsint  Igen
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #5173 Dátum: 2014. Június 06. - 21:47:58 »

Feri! Mindha tőled is olvastam volna valami bakos történetet Mosolyog! Hogy a fene a gusztusod! Gratulálok minden bak elejtőnek!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
vadasz75
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5174 Dátum: 2014. Június 06. - 23:39:54 »















 
Igen, ez a bak .....álom, álom.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: