Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1019739 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4605 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 20:19:05 »

Zoli, itt is gratulálok a bakhoz!  Igen Emelem Piál Nagy verekedő lehetett őkelme!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4606 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 20:24:52 »

Urak! Gratulálok a bakokhoz!  Igen   Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4607 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 21:19:11 »

Uraim!
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok! Igen
H. Sanyi!
Gratulálok a bakodhoz! Emelem
Nagyon mutatós trófea került a gyűjteményedbe!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4608 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 12:19:40 »

Ma reggli képek:







Tulajdonképpen őt kerestem, de aztán, amikor jól meg tudtam nézni (péntek este ez még nem sikerült igazán), akkor rájöttem, hogy nem őt keresem...  Ördög

Sajnos a köd miatt csak ilyen képek sikerültek, kicsit kevés volt a fény még 8 óra után is. Előtte meg pláne... Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4609 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 18:47:38 »

Üdv Mindenkinek! Emelem

  Akkor a megígért este története:
Már tavaly is szerettem volna a társaságomnál őzbakot lőni, de a „késői” kezdés meg az állapotom megakadályozott ebben.
Az üzekedés végére kerültem olyan fizikai állapotba, hogy egyáltalán erre kísérletet tudjak tenni. OOO
  Sípoltam szorgalmasan és az egyik este sikerült behívnom egy komoly nyársas bakot, hosszú szárú, sötétbarna fejdísszel. Nyálcsorog
Mivel nálunk csak a hivatásos vadász kíséretében lehet őzre vadászni és én meg éppen egyedül voltam, így fájó szívvel el kellett engednem a bakot. Rííí
  Azután többször kerestük Zoli vadőrrel, de nem találtuk.
Közel van a területhatár, könnyen lehet,hogy a szomszédból jött át egy kívánatos sutát keresve.
 Az idén megint lehetőség nyílt a bakra vadászni, de már akkor szóltam, hogy megvárom az üzekedést vele.
Jártam a területünket ahogy az időm engedte, sípoltam, sikerrel hívtam be bakokat, de igazán nekem tetszőt nem találtam.
Volt viszont ezeken a hajnali-esti alkalmakon egy csomó más élmény, amik felejthetetlenné tették a vadászataimat! Igen
  Még a múlt héten szólt Zoli, hogy az egyik hajnalban látott egy bakot, amit érdemes lenne megnéznem...
Csütörtökön munkából hazaérve gyorsan letudtam az itthoni feladataimat és nekiláttam összeszedni a vadászathoz szükséges dolgaimat. Rövid tépelődés után az öreg Mauser helyett a vegyescsövűt csúsztattam a szivacsos tokba...
 18:00 órára beszéltünk meg a találkozót Zolival a „beíró”-nál. Cimborám pontosan érkezett és vele tartott az egyik kedves közös ismerősünk Jocó is, aki tagjelölt a társaságunknál.
Először a területünk északi részére mentünk megnézni a kukoricatáblákat, hogy milyen mértékű a disznók okozta kár.
Szomorúan állapítottuk meg, hogy igen komoly ,és alaposan átbeszéltük a teendőket...
Majd a határpatak mentén néztünk szét, ami területileg a munkahelyemhez tartozik. Így legalább friss képet kaptam az embereink által végzett munkáról. Ördög
  Ezek után már tényleg csak a vadászattal foglalkoztunk.
Menet közben láttunk sutákat, néhány fiatal bakot és örömmel állapítottuk meg, hogy a tavalyihoz képest jelentősen jobb a fácánszaporulatunk!
Igazából két bakot szerettünk volna megnézni. Az egyik a Zoli által látott volt, a másikat én láttam az előző héten egy tarlón üzekedni.
Kiszálltunk a terepjáróból és végigcserkeltünk egy akácsor mellett, közben szorgalmasan nézegettük a fasor melletti hatalmas dimbes-dombos búzatarlót.
 Jó távol egy suta jött ki a tábla nyugati oldalán a napraforgóból és elindult a tarló belseje felé.
-Itt kell kijönni a baknak is!-közölte Zoli
-Menjünk vissza az autóért és elindulunk felfelé a tarló szélén!-javasolta a cimborám.
 A terepjáró lépésben haladt a napraforgótábla mellett....
Majd hirtelen megállt....
-Ott egy bak a hajló mögött!-súgta izgatottan Zoli.
A keresőben én is láttam a bakot, sőt azt is, hogy valami különleges példányt nézegetünk!
-Ez az! Őt keressük!
Közben a bak és a suta eltűntek a dombél mögött....
-Nem tudunk rájuk cserkelni gyalog, marad az autó...-gondolkodott félhangosan a vadőrünk.
Lassan araszoltunk a dombél felé....
Odaérve megláttuk a domb aljában a sutáját terelgető bakot!
A suta egy ideig kellette magát, majd elindult jobbra a hajlóban, nyomában a bakkal.
-Nem tudunk közelebb menni, innen kellene lőnöd!-döntött Zoli
Kiszálltam az autóból és tovább távcsöveztem a bakot.
Aztán gyorsan felmértem a helyzetet.... Mivel stabilan ki tudok támasztani megpróbálom...
Gyorsan elrekviráltam Zoli pulóverét és erre támasztottam a puskát.
Aztán nekikészültem a hosszú lövésnek....
Előrenyomtam a biztosítót, majd halkan pattant a gyorsító....
Gyors „röppályamatek” után már a céltávcső keresztje kísérte a ballagó bakot....
Aztán a bak hirtelen megállt....igazítás a szálkereszten és csattant a lövés!
A lövedék sustorogva szállt a neki szánt cél felé, majd tisztán hallottuk a becsapódás hangját!
A bak pedig tűzben rogyott..., de a feje még fent volt... így gyorsan szétnyitottam a puskát és újabb töltény került a kilőtt helyébe, de láttam, hogy erre már nem lesz szükség....
Ez az! Fantasztikus volt! - kiabálták az utastérből kiugráló társaim.
Majd hol a kezemet rázták, hol pedig a hátamat püfölték.
Közben a bak leeresztette a fejét....ami azt jelentette, hogy mehetünk hozzá...
Mellé lépve mindhárman tátott szájjal bámultuk az agancsot.... Vigyorog
A kalapot és a kiürített puskát letéve hosszú percekig meghatódva néztem a zsákmányomat....
És akkor tört ki rajtam a vadászláz! Remegett kezem-lábam.... Úgy látszik én „fordítva” működök, mert rajtam mindig lövés után vesz erőt ez az állapot! Ördög
Elsőre a lövés utáni „szokásos” cigaretta is kiesett a számból, de meggyújtani is harmadszorra sikerült...... Röhög
Majd jobban szemügyre vettük a bakot....
Az agancs leírásával nem kísérletezem, a korábban feltett fotó mindent elárul....
  Aztán a fotózás, ami úgy sikerült ahogy. Ördög Röhög....vadazonosító, „papírmunka” és zsigerelés.
Közben megérkezett két vadásztársam, akik esti disznólesre igyekeztek, így öt fősre gyarapodott a nevetve tereferélő csapat.
  Kisvártatva mindenki indult tovább az eredeti célja felé.
Mire a falu felé vezető földútra kanyarodott az autó már lassan megérkezett az alkonyat is...
 Én meg ezzel az írással szeretném megköszönni az „égi” patrónusoknak és a vadásztársaimnak ezt a felejthetetlen élményt! Igen Emelem
És persze mindazoknak, akik végigolvassák az írást. Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
 







Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #4610 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:13:21 »




Megvolt a bírálat.
306 g, 7 év

Tippjeitek nagyjából jók voltak.  Igen
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4611 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:52:39 »

Üdv Mindenkinek! Emelem
Akkor a megígért este története
Szívből gratulálok az eredményes vadászathoz Emelem
A többi "baklövő" is fogadja őszinte és színtiszta vadászirigységben pácolt elismerésemet Ördög!

Én ezzel a "csak hivatásos vadász kíséretében" dologgal nagyon nem tudok egyetérteni.
Vagy van valaki annyira felnőtt és értelmes ember, hogy rá lehessen bízni egy trófeabírálatot (ha már egy vadászfegyvert rá lehet), vagy ne vadásszon trófeás vadra.
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy bárki kérheti a hivatásos vadász segítségét, amit meg is kap.
Akár kíséret formájában, akár úgy, hogy előzetesen megnézik (akár együtt) a kiszemelt bakot-bikát és eztán a vadász egyedül vadászhat rá, annak rendje és módja szerint.
Ha pedig valaki ennek ellenére nem él a lehetőséggel és hibát követ el, annak viseli minden következményét, legyen az anyagi, vagy erkölcsi.
Nem óvoda ez, ahol zsinór mellett, kéz a kézben kell vezetgetni embereket......
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #4612 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 20:36:13 »

Sziasztok!

Augusztus közepén Diana nekem is ajándékozott egy számomra gyönyörű bakot.
Barátom meghívására érkeztem vadászni,de igazából a vadászatot másodlagosnak terveztük mivel régen találkoztunk, és beszélgetés illetve a tavalyi bor és a párlatok minőségének ellenőrzése lett volna   a cél. Piál
A vadászházba érkezve a korelnök már adta is az utasítást ki hová és miért ,ezért a már nagyon kiszáradt szánkat bodzaszörp és bubis víz enyhítette!
Az este nem volt eseménytelen de  a sötét miatt nem maradtunk sokáig,így az ukáz reggelre vonatkozott . 4 után felkeltünk és irány megint a kukorica,ahol egy kiadós zápor fogadott minket. Az eső elállt mire világosodott ,de addigra már a kukorica tábla üres volt egy roppanás nem sok ,de még annyi sem volt.
Telefon "A kocsinál találkozunk!"
Meglepetésemre barátom a nem a vadászház felé fordította a kocsit, hanem " Láttam 1 neked való bakot" mondattal elindultunk a számomra ismeretlen területen.
Szotyitáblák között jártunk mikor átlépett előttünk 1 bak.Autó leállít a síp már szól is. Pár perc és jön is a bak az úton szembe az autóval.Szegénynek biztos nem jutott ki a jóból ,mert még mindig jön , szembe velünk . Kb 40 m -re megáll és néz,hogy mi a furcsa ezen a "sután"? Nagy is zöld is ,de a hangja......
A motor beindítás billenti vissza  a valóságba és elnyeli a napraforgó.
Még 2 helyen próbálunk híni ,de csak az egyik helyen jön bak az csak jó 10 perc után ,de baráton "nem ezt keressük " kijelentésével már megyünk is.
Kiérünk egy tisztásra egyik része kaszált a  másik meghagyott olyan "nem hiszem el,hogy itt nincs őz!".
És máris két vörös csuhás a hajnali napban villan a gazosban. Mire én távcsővel azonosítom ,hogy melyik-melyik az  "Ő AZ"  nem is kijelentés hanem utasítás már ugraszt ki az autóból.
Nagyon elvannak foglalva egymással és hál isten az orosz benzines sem egy japán diesel hangjával egyenértékű. Lassan távolodnak az oldalban úgy hogy köztünk egy jókora vackorfa áll ,tudom lopni a távolságot.És szépen ahogy terveztem a sokat megélt öreg törzse jó támasztékot ad. Minden klappol ,már a fegyver távcsövén nézem,hogy borít a bak még augusztus 14,-én. Csodálatos látvány / nem vagyok perverz /  teljesen nyugodt vagyok. A suta elindul a völgyből felfelé a bak még mámorosan áll.Talán ez a legjobb pillanat így távozzon. És magas lapockát célozva lövök.
A bak áll és én fölötte, mögötte a magas gazt látom ahogy a lövedék útját mutatja. Elhibáztam!!  
Ekkor pár lépést tesz a bak ismétlésre lenne idő ,de nem elhibáztam.Ennyi! A suta észbe kap és elviszi a párját.
Ballagok vissza barátomhoz , és egy igaz baráttól ekkor mit vár az ember?  " Pedig ez egy nagyon jó bak!" mondatával megsemmisített!
Azért a reggeli nagyon jól esett.
Esti vadászatként ismét megpróbálhattam a reggel elb....tt bakot.
Most egyedül próbáltam, megkaptam hol merre hová,és arra részre értem ahol reggel voltunk. Nem nagyon bíztam benne ,hogy látom még ,de meglepetésemre 7 órakor  a keresett ott legelészett a kaszált részen teljesen egyedül. Suta sehol. Ennyit változik a világ egy nappal alatt.
A völgyből a bak felől fújt a szél szépen tudtam közelíteni ,hason csúszva mint az apacsok.Párszor felkapta  fejét valami gyanút foghatott mert a reggeli gazosba begaloppozott és ott menedéket érezve megnyugodott. Super , utána ahogy csak tudok távcső puska a hátamon és kúszok mint  a gyík. Beértem én is a magas fűbe , és máris ott vagyok megint a vadkörte tövében csak 90 fokkal alattam van a bak mint reggel. Ahogy szoktam cserkelésnél ,most lehetőség van leülök és térdemen könyöklök lő pozícióra, kiegészítve a fa törzsével, ami szinte rászegezi a szálkeresztet a bakra .És megint a vad 5. 6. 10. érzéke. Egyenesen a szemembe néz ,holott előtte egy pillantást  se vet a vadkörte felé a szelem tőle fúj. De itt már az ösztönök cselekedtek és erőltetett nyugalommal , megérintem a gyorsított billentyűt.
A bak szépen jelzi a lövést és a rálövéstől 10m re már egy szebb kevésbé üldözött világban hajtja területére tévedt idegen bakokat , és védelmezi sutáját!

Nem kell mondanom a fórumtársaknak ,hogy a vadászházba érkezés után ,hogy minősítettük a tavalyi fejtést és főzeteket!!!
Köszönöm barátom!!!

Bocs a hosszú történetért ,de így kerek.


A képek



« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 25. - 20:57:31 írta Sakac » Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4613 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 22:04:38 »

Szervusz Zoli.
Köszönjük,hogy meg írtad a történetet is.
még egyszer gratulálok hozzá.
üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4614 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 22:07:22 »

Szervusz Tamás.
Jó történet szép emlék  kiváló trófea.
Gratulálok hozzá.
üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4615 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 22:39:15 »

Ez tényleg jó bak! Vigyorog Gratulálok! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4616 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 15:48:05 »

Gratulálok mindenkinek a "baklövésekért".  Emelem  Piál  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
norbeee21
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Új üzenet #4617 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 19:51:25 »

Gratulálok..igen jó bakot sikerűlt elejtened.. Emelem
Naplózva

"Mert nekem az élet-vadászat.S a vadászat-élet!" (Gr. Széchenyi Zsigmond)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4618 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 13:36:28 »

Gratulálok a sikeres bakvadászoknak!
Különösen Neked, J.vadász!  Mosolyog
Csak így tovább.

Üdv.: Beregi Vadász  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4619 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 17:53:14 »

Gratulálok a sikeres bakvadászoknak!
Különösen Neked, J.vadász!  Mosolyog
Csak így tovább.

Üdv.: Beregi Vadász  Emelem


Köszönöm szépen Beregi Vadász! Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: