Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022273 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4365 Dátum: 2013. Május 27. - 22:12:19 »


Nem vagyok árulkodós de oceanwave egy jó bakot titkol előletek !   Ördög


Nem vagyok árulkodós de oceanwave egy jó bakot titkol előletek !   Ördög

Nem, mi?  Nyihi

Vasárnap hajnalban disznólesre indultam, ami nem is volt sikertelen, csak éppen lövést nem tettem, mert elég bizonytalan volt a helyzet. Fél hétkor hazafelé indultam egy csatornapart mentén, mikor félúton egy bak ugrott fel mellőlem. Jó szelem volt, nem is látott meg, csak a lépteim késztették távozásra. A gyors távcsövezés azt mutatta, hogy egyik oldalon torz agancsot visel, a másik oldalt nem volt időm megnézni. De nem ugrott be a bokrok takarásába, megbújt a szálkás búzában. Óvatosan átkeltem a csatornán, épp ott kelt fel, ahova az ősszel átjárót vágtam a nádba és még nem nőtte be a friss hajtás. Bekúsztam a búzában a művelőbe és közelebb osontam. Ez olyan jól sikerült, hogy egy suta előttem kel fel pár méterrel és a bakot is további menekülésre késztette, de még mindig a búzában maradt. Néha láttam a kivillanó és agancsot, így közelítettem hozzá. Mikor úgy éreztem, hogy ha arra kerül a sor, hogy megfelelő lesz a lőtáv, távcsövezésbe kezdtem. Hamar meggyőződtem róla, hogy bizony lőhető bak és a művelősor felé közelít. Távcsővédőt felpattintottam, biztosítás kioldása és vártam, hogy kilépjen. Szerencsémre épp ellenkező irányba nézett el, amikor egyvonalba ért velem én pedig lapocka mögé célozva elengedtem a lövést. Még rátoltam egyet a csőre, de nem volt rá szükség. A vörös csuháshoz odalépve felemás érzések kavarogtak bennem. Egy hete határoztam el, hogy ideje szétnézni a területen, hogy egy hozzá hasonló "különleges daliát" találjak magamnak, és most itt fekszik előttem. Nem kellett lejárni utána a lábam, hetekig, hónapokig megfigyelni, becserkelni, hanem csak úgy egyszerűen hazafelé "belebotlani". Behúztam egy vadrózsa bokor alá, kicsit eligazgattam és magára hagytam egy időre, hadd köszönjön el tőle a revírje, amíg én elcuccolok a kocsiig. Útközben összetalálkoztam egy vadásztárssal, aki segített kivinni és elkészítettük a ravatalát. (bal oldalon lapockán volt a kimenet, ezért fektettük el így)



Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki az égiektől... A jobb szár tövéből még nőtt egy harmadik szár is, de tisztítás közben letörhette. Lőtáv 60 méter, kaliber 9.3x62, lőszer: Geco TM 16.5g.  Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 28. - 05:41:49 írta Sakac » Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4366 Dátum: 2013. Május 27. - 22:24:04 »

Nem, mi?  Nyihi

Vasárnap hajnalban...

Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki az égiektől... A jobb szár tövéből még nőtt egy harmadik szár is, de tisztítás közben letörhette. Lőtáv 60 méter, kaliber 9.3x62, lőszer: Geco TM 16.5g.  Emelem

Eeeeeeeeez igen! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4367 Dátum: 2013. Május 27. - 22:33:07 »

Na ez jó bak, öregnek nézem! Igen Ja, gratulálok is! Vigyorog Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4368 Dátum: 2013. Május 28. - 07:51:19 »


 Taps  Majd lefőzve is egy képet a trófeáról !   Türelmetlenül
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4369 Dátum: 2013. Május 28. - 08:17:22 »

Szervusz oceanwave.

Gratulálok a sikeres vadászathoz és ehhez az érdekes Trófeához.Érdekes a rózsa kialakulása is olyan "sátras " a rogyott szár minden képpen a vissza rakás jeleit mutatja,A teste pedig nem "öreg " bakot mutat szerintem.
minden esetre szívesen látnám és is a kész trófeát.

Üdv:HSanyi
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #4370 Dátum: 2013. Május 28. - 11:51:43 »

Gratulálok Oceanwave Emelem Emelem
Remek bak!
Naplózva

Üdv Chris
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4371 Dátum: 2013. Május 28. - 16:51:01 »

 Taps Táncol Hétvégén őzbak vadászat lészen, mondták a vadőr urak!!!!! Igen Kacsint
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4372 Dátum: 2013. Május 28. - 17:58:43 »

Nem, mi?  Nyihi




Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki az égiektől... A jobb szár tövéből még nőtt egy harmadik szár is, de tisztítás közben letörhette. Lőtáv 60 méter, kaliber 9.3x62, lőszer: Geco TM 16.5g.  Emelem



Nagyon valószínű, hogy valamiért szeretnek "ott fent! Igen Vigyorog
Nagyon mutatós, öreg bak!
Gratulálok és még sok ilyen élményt kívánok Neked! Igen Emelem
Üdv: J. vadász Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4373 Dátum: 2013. Május 28. - 20:49:52 »

Nagyon jó bak, gratulálok!!!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4374 Dátum: 2013. Május 28. - 21:02:17 »

Köszönöm mindenkinek! Ígérem, hogy a kész trófeáról is teszek fel képet. Jó kondiban lévő, vastag nyakú bak volt. A kép zsigerelés után készült és a beállítás miatt tényleg vékonynak tűnik. A bal füle ketté volt szakítva, nagy verekedő lehetett. A hivatásos vadász szerint is jól benne volt a korban.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4375 Dátum: 2013. Május 29. - 10:24:29 »

Huhh, gratulálok!  Meglepődött
Micsoda bak!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
norbeee21
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Új üzenet #4376 Dátum: 2013. Május 29. - 19:47:08 »

gratulálok gyönyörű bak  Emelem
Naplózva

"Mert nekem az élet-vadászat.S a vadászat-élet!" (Gr. Széchenyi Zsigmond)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4377 Dátum: 2013. Május 30. - 12:09:02 »

Nem, mi?  Nyihi

Vasárnap hajnalban disznólesre indultam,

Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki az égiektől... A jobb szár tövéből még nőtt egy harmadik szár is, de tisztítás közben letörhette. Lőtáv 60 méter, kaliber 9.3x62, lőszer: Geco TM 16.5g.  Emelem



Ez így szép mert így igaz ! El tudom képzelni hogy egy két bérfirkász ezt hogyan írta volna meg ./ Példáúl: Már két év óta ismertem heteket áldoztam a kifigyelésére . Angyal Furcsa volt mert tavaly a harmadik szárat is viselte.  :AANagy ravasz volt két vendég is elhibázta Angyal .........stb,stb./ 
Egyszerűen akkor ott volt és Te is ott voltál ! Ez a lényeg - Esélyt kell adni Diánának  mert ha otthon kuksolsz ez nem történik meg.  Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4378 Dátum: 2013. Május 30. - 12:17:46 »

Ez így szép mert így igaz ! El tudom képzelni hogy egy két bérfirkász ezt hogyan írta volna meg ./ Példáúl: Már két év óta ismertem heteket áldoztam a kifigyelésére . Angyal Furcsa volt mert tavaly a harmadik szárat is viselte.  :AANagy ravasz volt két vendég is elhibázta Angyal .........stb,stb./ 
Egyszerűen akkor ott volt és Te is ott voltál ! Ez a lényeg - Esélyt kell adni Diánának  mert ha otthon kuksolsz ez nem történik meg.  Wave


Azt hogy "nem tudom mivel érdemeltem ki ezt az égiektől" nem a törött harmadik szárra gondoltam, hanem a gyönyörű bakra.  Kacsint Utólag olvasva félreérthető.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4379 Dátum: 2013. Május 30. - 16:07:42 »

Ez így szép mert így igaz ! El tudom képzelni hogy egy két bérfirkász ezt hogyan írta volna meg ./ Példáúl: Már két év óta ismertem heteket áldoztam a kifigyelésére . Angyal Furcsa volt mert tavaly a harmadik szárat is viselte.  :AANagy ravasz volt két vendég is elhibázta Angyal .........stb,stb./ 
Egyszerűen akkor ott volt és Te is ott voltál ! Ez a lényeg - Esélyt kell adni Diánának  mert ha otthon kuksolsz ez nem történik meg.  Wave


Miért Stefi, szerinted nincs ilyen, hogy valaki hosszú időn át ismer egy-egy bakot?
Nekem -szerencsémre- már több olyat sikerült elejtenem, amit tavasztól nem sikerült sem tagnak, sem vendégnek és üzekedéskor sikerült elcsípnem. Az idén is van egy, amit tavasszal láttam, aztán mióta lőni lehetne, csak egyszer rohant ki a sűrűből egy fiatal bakot kergetve, de lőtávolon kívül és futva ment visszafelé is. (Ekkor egy bokor alatt álltam.) A revírjénél van négy les, de mindig gondosan, mindegyiktől távol közlekedik! Szerintem táplálkozni is éjszaka jár ki!
Na, ha ezt sikerül elejteni, az legalább akkora élmény lesz, mint egy ismeretlen akármilyen bak!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: