Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 228143 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2009. Május 10. - 16:08:52 »

Ahogyan Ruger barátom írta a 243-as nem klasszikus nagyvadas kaliber, vadkárelhárításra meg pláne nem.
Azonban a jövő héten a kukorica még mindig csak pár levélben van, nincs szára.
A búzák meg még nem tejesednek, nem hiszem, hogy járja a disznó.
Azonban ha bózába mész akkor feltétlenül előtte próbáld meg valamelyik Nosler lövedékes töltényt, mert a gyors 243-as SP egyáltalán nem jó választás a fedett terepre.

...de ha teheted azért inkább válassz egy vastagabb kalibert disznóvadászatra...és szerintem felesleges a 300WM-ban gondolkodnod, mert idehaza "túl sok"...pontosabban a plusz energiát, meg lőtávot nem tudod kihasználni.
Ha félsz a rúgástól javaslom "vastagabb" kalibernek inkább választani egy becsületes cseppet sem rugdosós standard kalibert...mondjuk a mindenes és jól bevált 30-06-ost.
Ahhoz kapsz olcsó(bb) SP-t amivel lőheted a rókákat is, hetente akár egy dobozzal és disznóra is elegendő ereje van.
Mert a 243-as 6,5 gr-os Nosler lövedékes tölténnyel rókára túlontúl sok, disznóra meg bizony kevés (is) lehet.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #181 Dátum: 2009. Május 10. - 17:18:02 »

Szia!
Nekem is van egy 243-as winchesterem CZ-550-Lux. kivitelben,én a sima cseh 6,5g-os lőszert használom hozzá,de eddig még őzbaknál nagyobb vadat nem ejtettem el vele(nagyvad vadászatra ott a 30.06-os IZS 18-as,Cody lövedékkel ),én meg vagyok elégedve vele s egész olcsó lőszer.Viszont én is gondolkodom hogy kipróbálom majd valamelyiket ebben a kaliberben a következők közül: Sako:Twinhead(remélem jól írom), Hirtenberger:Nosler  Cody:Nosler(ha lehet majd lapni). Ezekről a lövedékekről(Nosler) én csak jót hallottam,igaz drágák is...
Mivel ha összefutok egy kondával amikor nyáron mondjuk csak a 243-as van velem,mert kint vagyok a tarlókon,s rókára vadászom(ami remélem gyakran elő fog fordulni,mármint a rókavadászat:),akkor a Sakoval ,Hirtenberggel vagy a Cody-val szerintem nagyobb eséllyel tudnék eredményes lövést tenni,mint a sima cseh SP-al...
Persze mindenképpen ellenőrizni fogom(kell!!!) a szórásképet vadászat előtt,mert -ha a pénztárcára gondolok-nem mindegy hogy egy 10ezer vagy egy 5ezres lőszert lövök el egy hét alatt rókavadászaton...És ha nagy a szórás,akkor maradok a SP-nál és megemelem a kalapom az előttem lévő disznó/k előtt,s nem lövök!(esetleg melléjük,vadkárelhárítás miatt)
Abban mindenkivel egyetértek hogy ez a kaliber nem nagyvad vadászatra való,s nem vadkárelhárításra,búzába-kukoricába...,ám megfelelő lőszer választása esetén és egy pontos lövést feltételezve,azon a pár kivételes estén mikor nincs nálad a nagyobb kaliberű puskád,szerintem lehet eredményesen használni!

Vadászüdv: Peti
 

Üdv!

Szerintem nem kell túlbonyolítani ezt a dolgot. A mi előző vadőrünknek  243W volt a szolgálati puskája, és rengeteg nagyvadat lőtt vele.
Jó helyre kell küldeni a lövedéket, és akkor már nagy gond nem lehet. Alkalmankénti nagyvad vadászatra ez is megfelel, ha pedig rendszeresen őznél nagyobb testű vadra akarsz puskázni, akkor úgyis kell egy nagyobbacska kaliber.
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #182 Dátum: 2009. Május 10. - 18:12:59 »

   Köszönöm válaszaitokat. 1 biztos nem szeretnék 30-06-ost venni.
  Van 1 vadászismerősöm aki abba hagyja a vadászatot lehet hogy az ő golyósát megveszem.
  Ha jól emlékszem az 8X54-eskaliberű. (ha van ilyen ).
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #183 Dátum: 2009. Május 10. - 18:16:15 »

   Ui.: Nem vagyok "allergiás "a nagy rúgásra csak a 9,3-ast 1 kicsit soknak tartom kis hazánk vadjaihoz.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2009. Május 10. - 18:58:23 »

   Ui.: Nem vagyok "allergiás "a nagy rúgásra csak a 9,3-ast 1 kicsit soknak tartom kis hazánk vadjaihoz.

Akkor miért a 300WM, az már nem "nagy"?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2009. Május 10. - 19:01:22 »

   Ui.: Nem vagyok "allergiás "a nagy rúgásra csak a 9,3-ast 1 kicsit soknak tartom kis hazánk vadjaihoz.

Nem sok az, pont ez az egyik legjobb nagyvadas kaliber kis Hazánkban! A .300 WM, a 8x68 az a sok (egy kicsit) Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2009. Május 10. - 19:03:39 »

   Köszönöm válaszaitokat. 1 biztos nem szeretnék 30-06-ost venni.
  Van 1 vadászismerősöm aki abba hagyja a vadászatot lehet hogy az ő golyósát megveszem.
  Ha jól emlékszem az 8X54-eskaliberű. (ha van ilyen ).

Aha...értem.
...és arra, hogy a 30-06-os szóba sem jöhet, hány év használat, nagyvad vadászat után jöttél rá?
...azt meg, hogy olyan puskát akarsz venni, aminek a kaliberét sem tudod, hát  Vállat von ...innentől szerintem ne agyaljál 300WM-on meg hasonlókon.  Meglepődött Vállat von
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #187 Dátum: 2009. Május 10. - 20:52:49 »

Azóta kideríttettem 8X57-es a puska.
Nem kéne állandóan rám oltani nem tudhatok 150 kalibert fejből mint ti.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #188 Dátum: 2009. Május 10. - 21:03:11 »

És a kalibert nem én nem tudtam hanem a saját gazdája elmentem megnéztem és 8x57-es nem 8x54-es ahogy ő állította
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Május 10. - 21:49:13 »

Szerintem a 300WM legalább akkorát rúg mint a 9,3x62-es, de lehet hogy nagyobbat.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Május 10. - 23:31:21 »

Azóta kideríttettem 8X57-es a puska.
Nem kéne állandóan rám oltani nem tudhatok 150 kalibert fejből mint ti.

Rá se ránts, majd megtanulod Te is! Mosolyog
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Május 11. - 08:57:49 »

   
     Köszönöm Sanyooo.
 Igyekezni fogok , hogy megtanuljam. És mint ahogy már fentebb már írtam ki fogok próbálni egy 9,3-ast mindenképpen.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Május 11. - 09:06:07 »

hali

nekem 6mm br-em van.
99%-ban olyan mint a 243
Ballistik tip 95raines lövedékkel nagyon szépen muzsikál, de max őzet lőttem vele.
Kissebb süldő még bátran elmenne vele látva a hatását, de életem nagy kanjára tuti nem szivesen lőnék oda......... azthiszem.
Az teljesen igaz, hogy nyilt terepen remekm még egy kukoricalevél sem vészes, de a szára biztosan probléma.
Nekem a  párosítás 6mm br és 300WM Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Május 11. - 11:07:29 »

   
      Egy kérdésem lenne a 300WM-el kapcsolatban mindig keletkezik megfelelő vérnyom? Már ha nem rogy tűzben.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Május 11. - 11:14:09 »

 
   Mármint a vad amit célba vettél vele.
 
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: