Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Régi idők kaliberei...  (Megtekintve 58968 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #240 Dátum: 2016. Május 24. - 12:13:10 »

Talán ez is megérne egy próbálkozást!: https://vadaszapro.net/reszletek/74391/mauser-m98
De Bull is tett fel egy hirdetést Zkk-600 8x64s,akár őtőle is lehetne érdeklődni!           Emelem
Köszönöm az ajánlatokat,de már két éve rajta vagyok a témán. Ismerem a megadott kaliberekben eladni szánt puskákat itthun és egun... Vigyorog Az eredeti kérdésem az állapotuk,mindennapi használhatóságuk körére vonatkozott.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #241 Dátum: 2016. Május 24. - 13:35:26 »

Köszönöm az ajánlatokat,de már két éve rajta vagyok a témán. Ismerem a megadott kaliberekben eladni szánt puskákat itthun és egun... Vigyorog Az eredeti kérdésem az állapotuk,mindennapi használhatóságuk körére vonatkozott.  Wave

Emlékszel arra a vagy 3-4 éve Nyíregyházán eladó 8x60-asra, 200 lőszerrel? Fég által, M-Sch alapokon? Na, az nem érte meg az árát.  Kacsint
A 8x64S-nek pedig nem árt a hosszú cső, különben csak egy hangos 8x57 lesz.
Mivel viszont a Lothar Walther gyárt 8x64S-ben csövet, csőcserével a 30-06-osodból könnyen lehet az álomkalibered. Én ezt az utat választanám Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #242 Dátum: 2016. Május 24. - 14:02:23 »

Emlékszel arra a vagy 3-4 éve Nyíregyházán eladó 8x60-asra, 200 lőszerrel? Fég által, M-Sch alapokon? Na, az nem érte meg az árát.  Kacsint
A 8x64S-nek pedig nem árt a hosszú cső, különben csak egy hangos 8x57 lesz.
Mivel viszont a Lothar Walther gyárt 8x64S-ben csövet, csőcserével a 30-06-osodból könnyen lehet az álomkalibered. Én ezt az utat választanám Emelem
Múlt héten elment a CZ. Elbúcsúztam tőle,egy esős vadászattal. Az utódját keresem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2016. Május 24. - 15:38:32 »

Miért nem jó nektek a 8x68-as? Mindent tud amit kell, ritka hozzá a lőszer, viszont krva drága!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #244 Dátum: 2016. Május 24. - 16:55:55 »

Régóta szemezgetek a 8x60s és a 8x64s kaliberekkel. Mit lehet elvárni egy ilyen -50-60 éves - csőtől? Szabad költeni ilyen ZKKra pl.? Stoel
Én egy 1973-as zkk használok. A fegyver még édesapámé volt,nagyon jó állapotban kaptam meg de a trehányságomnak meg a régi SB-lőszernek köszönhetően kilőttem a csövet.
Most egy Lothar Walter 66cm csö van rajta. Lőszert a ugyan azt a régi SB használom de most gyakrabban kihúzom a csövet, ami még mindig tükrös.
Nagyon jó kaliber, eszembe nem jutna megválni ettől a fegyvertől nagyon pontos és hatásos. A hosszú cső miatt tényleg nincs nagy hangja.
   
Naplózva
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #245 Dátum: 2016. Május 24. - 16:58:36 »

Én egy 1973-as zkk használok. A fegyver még édesapámé volt,nagyon jó állapotban kaptam meg de a trehányságomnak meg a régi SB-lőszernek köszönhetően kilőttem a csövet.
Most egy Lothar Walter 66cm csö van rajta. Lőszert a ugyan azt a régi SB használom de most gyakrabban kihúzom a csövet, ami még mindig tükrös.
Nagyon jó kaliber, eszembe nem jutna megválni ettől a fegyvertől nagyon pontos és hatásos. A hosszú cső miatt tényleg nincs nagy hangja.
 
A kaliber lemaradt 8x64S
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #246 Dátum: 2016. Június 16. - 10:53:47 »

https://vadaszapro.net/reszletek/261354/cz-531-caliber:8x64s!!!!!!
A feléért már hoznám is. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #247 Dátum: 2016. Június 16. - 11:24:08 »


Ennyiből már sokkal jobbat építhetsz!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #248 Dátum: 2016. Június 16. - 11:44:54 »

Ennyiből már sokkal jobbat építhetsz!

Konkrétan hogy is?...
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #249 Dátum: 2016. Június 16. - 13:45:45 »

Konkrétan hogy is?...

Ha annyira szakértő vagy, mint amilyen nagyképű, akkor úgyis tudod, ha meg nem, akkor picit szerényebb stílus jót tenne...  Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #250 Dátum: 2016. Június 16. - 13:47:17 »

Ha annyira szakértő vagy, mint amilyen nagyképű, akkor úgyis tudod, ha meg nem, akkor picit szerényebb stílus jót tenne...  Wave

Ezt honnan olvastad ki, ha szabad megkérdeznem? Visszakérdeztem a részletekre, én ennyit látok.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #251 Dátum: 2016. Június 16. - 13:51:57 »

Ezen ne vesszetek össze. Az a CZ nagyon egyben van,bár lehet,hogy ehhez a kaliberhez célszerűbb lenne a hosszú cső?? (300 ezret soha nem fogok kiadni,sem CZ,sem ZKK puskáért.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #252 Dátum: 2016. Június 16. - 13:53:35 »

Ezen ne vesszetek össze. Az a CZ nagyon egyben van,bár lehet,hogy ehhez a kaliberhez célszerűbb lenne a hosszú cső?? (300 ezret soha nem fogok kiadni,sem CZ,sem ZKK puskáért.)

Te láttál ilyen szándékot a kérdésemben?  Fejvakarás
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #253 Dátum: 2016. Június 16. - 15:05:15 »

Ezt honnan olvastad ki, ha szabad megkérdeznem? Visszakérdeztem a részletekre, én ennyit látok.

Nem ismerlek személyesen, csak olvasásból. Nekem ez jött át a kérdésedből.

Van a "hogy a g@cibe b@szarintasz össze egy kurv@ olcsó kib@szott jó lőcsöt, gecó?" stílusú kérdés, meg az "Olvastam egy-két épített fegyveredről itt a fórumon, ha ráérsz, megosztanál egy-két jótanácsot ezzel kapcsolatban, hogy mire érdemes figyelni?", és a kettő között számtalan fokozat.

Az utóbbira szívesen válaszolok, az előbbi felé haladva a spektrumon egyre kevésbé.
 Emelem

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #254 Dátum: 2016. Június 16. - 15:15:32 »

Nem ismerlek személyesen, csak olvasásból. Nekem ez jött át a kérdésedből.

Van a "hogy a g@cibe b@szarintasz össze egy kurv@ olcsó kib@szott jó lőcsöt, gecó?" stílusú kérdés, meg az "Olvastam egy-két épített fegyveredről itt a fórumon, ha ráérsz, megosztanál egy-két jótanácsot ezzel kapcsolatban, hogy mire érdemes figyelni?", és a kettő között számtalan fokozat.

Az utóbbira szívesen válaszolok, az előbbi felé haladva a spektrumon egyre kevésbé.
 Emelem

Annyit kérdeztem, hogy "Konkrétan hogy is?" Se többet, se kevesebbet. Minden egyéb a Te saját fantáziád, ne engem hibáztass érte. Minden pikírtség nélkül, kicsit a "baszd meg süni a kaszádat" végű vicc jut eszembe a reakciódról. De attól még továbbra is érdekelne az eredeti kérdésemre a válasz. Meg az is, hogyan lehetett volna ezt ennél tényszerűbben kérdezni, ami nem ezt a reakciót eredményezte volna részedről.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: