Oldalak: 1 ... 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 [1423] 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2760760 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21330 Dátum: 2020. Október 08. - 19:44:21 »

 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #21331 Dátum: 2020. Október 08. - 19:54:22 »

Gratulálok!   Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21332 Dátum: 2020. Október 09. - 05:08:05 »

Köszönöm kedves Vadásztársak Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #21333 Dátum: 2020. Október 14. - 11:09:26 »

Kalap nélkül

-sok disznóval találkoztunk az este, nagyon korán megmozdultak! Gyere ötre, ha szerencsénk is lesz, csak sikerül lőni belőlük! Volt egyik kondával egy sunnyogó kan is- zengett barátom hangja a telefonban.
A meghívásának eleget téve időben érkeztem hozzá. Viszonylag erős a déli légáramlat, eszerint tervezzük az estét. Bíztató kilátások a tegnapi disznós találka okán, reménykedve beszélgetünk. Bikára lesett, de csak a disznók mentek ki neki. Még világosban mutatkoztak és sietősen váltottak át a nyiladékon a biztonságot nyújtó sűrűbe. Náluk a találkozás az áhított serte vaddal gyakori. Persze mindez szerencse és kegyeltség adománya mindenképp. Ha ezek megvannak, akkor már csak tudni kell meglőni…
Komótosan átpakolok az ő kocsijába, mivel sárosabb terepre megyünk. A beiratkozás után bevesszük magunkat a cseresbe. A lehető legnagyobb óvatossággal és viszonylag könnyen elérjük a kiszemelt leshelyet. Kipakolás, összekészülődés, nem kell kapkodni. Ejjj, hogy az a, nem hiszem el… a kalapom ott maradt az autómban!! Így sőgetlenül, tar fejjel osonok barátom nyomán a kereszt- álléra. Innen ellátni a lőtáv többszörösére is, tényleg gondosan tisztított. Este fél hat sincs még, tegnap jócskán hét óra előtt látta a vadat.
A nyiladékok a négy égtáj irányába képeznek utat a cseresbe. A délre eső parcellák sűrűbbek, néhol túlságosan is, amolyan kökényes - vadrózsás – szederindás, serte vadnak  oltalmat adó sűrű. Mi a keleti oldal felé leskelődünk, innen indultak meg tegnap a disznók.
Távcsövezünk, hallgatózunk, halkan beszélgetünk néha, vadat nem láttunk még. Lassan őszbe fordul a természet, a hőmérséklet viszonylag magas, tizennyolc fok van. Gyakran kopog az erdő, különösen a kemény erdei út, potyog a makk szorgalmasan, a termés nagy része még zöldes árnyalatú. Tudják az öreg tölgyek a dolgukat, lassan oda adják az erdei iskolának leendő gyermekeiket. Idén jó termés mutatkozik.
Időnként a hátam mögé is figyelek, jobb résen lenni. S lám, nemsokára megjelenik a sűrű szélén mögöttünk egy disznófej, méghozzá babos! Gyorsan áthelyezem  a lőbotot, tűzparancs kiadva, rajta is vagyok, néz és szimatol, a szelünk tökéletes. Elindul és megáll felénk kissé keresztben, majd leteszi a fejét és nekiáll enni. A dörrenés hangját már nem hallhatta, megpihent az állé közepén és pár farok lengetéssel búcsúzott az erdőtől. Bizony korán érkezett a kis babos! Hat óra huszonegy percet mutat az óra.
Barátom unszolásársa még maradunk, szemlélődünk. Hátha mutatkozik még látni, netán lőni való. Disznó visítást hoz a déli szél, abból a tagból ahonnan a disznóm is érkezett. Figyelünk, nagyvad neszt nem hallunk. Hoppá, egy disznó átmegy az állén! Követi még hét darab, egyenesen a babos mellett szaporáznak. Kocák, süldőkkel. Meg nem állt a füttyre egyik sem, így nem lőttem. A fények is megfogytak már, a táv is 130m, így nem szerettem volna lőni. Pláne nem sebezni. Hamarosan megszólal a falu harangja, hét órára harangoznak. Ezután az északi állén látunk még egy tehenet borjával, távol vannak, csak pár percig maradnak majd tovább állnak. Ezt tesszük mi is.
Megadjuk a vadnak a végtisztességet, megsimogatom- sajnálgatom, mint mindig, örömködünk is persze és a vadrácsra tesszük. Megköszönöm a lehetőséget barátomnak, magamban az égieknek, az erdőnek. Gondolatom kalapomra esik, amire ma nem tűzhettem töretet…






Üdv a vadásznak!
A fegyverről, kaliberről, lőszererről és céltávcsőről mondanál valamit?
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21334 Dátum: 2020. Október 14. - 13:29:14 »

Üdv a vadásznak!
A fegyverről, kaliberről, lőszererről és céltávcsőről mondanál valamit?

Üdvözöllek,

persze, szívesen:

A puska Steyr-Mannlicher Stutzen, cal. 7x64.
A lőszer Norma Oryx Teilmantel, 11gr/ 170grain, ezt használom már jó pár éve.
A céltávcső pedig Schmidt-Bender Zenith 3-12x50.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2020. Október 14. - 13:40:37 írta Pyrus » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #21335 Dátum: 2020. Október 15. - 11:53:41 »

Köszönöm a válaszodat!

Magam is a 7x64-es kaliber elégedett alkalmazója vagyok!
A Steyr-Mannlicher stucni a régi típusú, vagy az új fajta SBS fegyver?
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21336 Dátum: 2020. Október 16. - 09:06:43 »

Köszönöm a válaszodat!

Magam is a 7x64-es kaliber elégedett alkalmazója vagyok!
A Steyr-Mannlicher stucni a régi típusú, vagy az új fajta SBS fegyver?

,,régi vágású M70 puska
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21337 Dátum: 2020. Október 17. - 17:03:16 »

Megszívtam egy disznóval tegnap. Kimentem lövék egy sutát itt a háztól nem messze, vittem a vegyesgolyóst, apué volt, 7x65R-.22 Hornet, gondoltam azzal egy gidát meglövök. Mezei rész remízekkel, keskeny erdős, füzes vizes rész, egy patak is csordogál, ha ki nem szippantják az autópályaépítők szakadt, rendszámmélküli IFA-jukkal portalanításra. Szürkületben kijön egy gímtehén borjúval. Fene tudja hogyan keveredtek ide....majd egy fekete folt. Utána mégegy és még öt. Süldők. Nézegetem, nézegetem, turkálnak jó 150-re. Fogom a puskát, de nem igen látok már az öreg céltávcsővel. Közben oldalszelet is kaptak, lassan távolodtak, egyikük a tarló mentí fűben bogarászot. Fel a lámpát, nagy sebtében odavilágítok, de olyan mint a pilács, a disznókat viszont nem zavarja. Rögzítés sem stimmel a karcsú csövön, vacakolok, hogy irányba tartsam, összejön nagynehezen, odalövök a 7x65-el egy KJG-t. Blatt möge. Hatalmas becsapódás, lámpa elalszik, disznók el. Rövidesen hallok egy nagy törés a füzesben, mintha halálvágtában nekiszalad valami egy fának. Puff, jó jel. Mire újratöltök, összeszedem a hüvelyt meg a Hornet töltényt, amit az ejektor kicsapott, lámpába nagy csapkodással életet lehelek, hatalmas csobbanás, fröcskölés tőlem 30 méterre a patakban, mintha valami nem tudna kimászni belőle.... Ez is bíztató jel. Elszívok egy cigit, odamegyek a rálövés helyére, buzizok a lámpával állandóan elalszik. Lőjel semmi, vér semmi. Bemászok egy váltón a rengetegbe ott keresek vért, semmi. Megnézem a patakot, ami nagy meglepetésemre kibővült ott és több cca. 15 m átmérőjű tóba megy át, benőve minden, hatalmas összeroskadt füzek, igen vadregényes környék, mint másnap megtudtam egy pisztrángtelep volt ott régen. Fene sem hitte volna.... Vér semmi. Kifelé botorkálva találok egy kenést és pár csepp vért, lámpa teljesen megdöglik, a másik otthon figyel, telefonnal nagynehezen kikeveredek..... Estére ennyi.
Reggel a vadaszmesterünkkel, meg a Zsiga vizslával megnézzük, mutatom a rálövés helyét, vizsla előrébb 50 méterre szaglászik. Mondja Feri: “Te a Zsiga nagyon szaglászik vagy 40 méterre előrébb!” Odamegyünk és a tábla melletti fűcsíkban nagy verfröcskölés, tüdőcafat, vérnyom befelé a dzsindzsába, 15 méterre ott fekszik a süldő, becsülettel lap mögött átlőve. Három méterre attól a vértől, amit este találtam. Ennyit a fatördelős, pataklocsolós elméleteimről....😀 Messzebb volt, alábecsültem a távolságot este.

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #21338 Dátum: 2020. Október 17. - 17:25:43 »




 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21339 Dátum: 2020. Október 17. - 19:41:07 »

Megszívtam egy disznóval tegnap. Kimentem lövék egy sutát itt a háztól nem messze, vittem a vegyesgolyóst, apué volt, 7x65R-.22 Hornet, gondoltam azzal egy gidát meglövök. Mezei rész remízekkel, keskeny erdős, füzes vizes rész, egy patak is csordogál, ha ki nem szippantják az autópályaépítők szakadt, rendszámmélküli IFA-jukkal portalanításra. Szürkületben kijön egy gímtehén borjúval. Fene tudja hogyan keveredtek ide....majd egy fekete folt. Utána mégegy és még öt. Süldők. Nézegetem, nézegetem, turkálnak jó 150-re. Fogom a puskát, de nem igen látok már az öreg céltávcsővel. Közben oldalszelet is kaptak, lassan távolodtak, egyikük a tarló mentí fűben bogarászot. Fel a lámpát, nagy sebtében odavilágítok, de olyan mint a pilács, a disznókat viszont nem zavarja. Rögzítés sem stimmel a karcsú csövön, vacakolok, hogy irányba tartsam, összejön nagynehezen, odalövök a 7x65-el egy KJG-t. Blatt möge. Hatalmas becsapódás, lámpa elalszik, disznók el. Rövidesen hallok egy nagy törés a füzesben, mintha halálvágtában nekiszalad valami egy fának. Puff, jó jel. Mire újratöltök, összeszedem a hüvelyt meg a Hornet töltényt, amit az ejektor kicsapott, lámpába nagy csapkodással életet lehelek, hatalmas csobbanás, fröcskölés tőlem 30 méterre a patakban, mintha valami nem tudna kimászni belőle.... Ez is bíztató jel. Elszívok egy cigit, odamegyek a rálövés helyére, buzizok a lámpával állandóan elalszik. Lőjel semmi, vér semmi. Bemászok egy váltón a rengetegbe ott keresek vért, semmi. Megnézem a patakot, ami nagy meglepetésemre kibővült ott és több cca. 15 m átmérőjű tóba megy át, benőve minden, hatalmas összeroskadt füzek, igen vadregényes környék, mint másnap megtudtam egy pisztrángtelep volt ott régen. Fene sem hitte volna.... Vér semmi. Kifelé botorkálva találok egy kenést és pár csepp vért, lámpa teljesen megdöglik, a másik otthon figyel, telefonnal nagynehezen kikeveredek..... Estére ennyi.
Reggel a vadaszmesterünkkel, meg a Zsiga vizslával megnézzük, mutatom a rálövés helyét, vizsla előrébb 50 méterre szaglászik. Mondja Feri: “Te a Zsiga nagyon szaglászik vagy 40 méterre előrébb!” Odamegyünk és a tábla melletti fűcsíkban nagy verfröcskölés, tüdőcafat, vérnyom befelé a dzsindzsába, 15 méterre ott fekszik a süldő, becsülettel lap mögött átlőve. Három méterre attól a vértől, amit este találtam. Ennyit a fatördelős, pataklocsolós elméleteimről....😀 Messzebb volt, alábecsültem a távolságot este.



Gratulálok Hansi Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #21340 Dátum: 2020. Október 17. - 21:48:36 »

 Piál
Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #21341 Dátum: 2020. Október 17. - 21:59:47 »

Gratulálok! Igen Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #21342 Dátum: 2020. Október 18. - 18:30:22 »

Grat. Hansi!  Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #21343 Dátum: 2020. Október 18. - 18:50:47 »

Hansi!
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #21344 Dátum: 2020. Október 18. - 20:15:03 »

,,régi vágású M70 puska

Luxus vagy a "doptáras"?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 [1423] 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: