Oldalak: 1 ... 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 [1422] 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2760726 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21315 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 22:17:40 »

Gratula Hansi!

Látom a nosztalgia elkapott, és a vegyes kibukkant a szekrényből Kacsint
Ja, a jó öreg Merkelt is meg kell sétáltatnom. Meg tudod vegyesgolyósban is van hova nyúlni..... Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21316 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 22:19:16 »

Gratulálok!  Piál Már azt hittem senki se lövi a deznyókat. Jó munkát csinált az a kis Hornet.
  Emelem

Táncol
Lövék, lövék, de mindet nem rakom fel, még asszongyák, hogy sisszer... Ördög
Remélem egy derék  bika összejön, azt bizván felteszem.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #21317 Dátum: 2020. Szeptember 02. - 23:03:40 »

"Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21318 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 10:40:02 »

Úgy-úgy. Ördög Szerénység, alázat, mértékletesség..... Szőlőket dézsmálták, három sort megtöltöttek, volt vagy harminc.  Rájukmentem, a szél, a hold is klappolt. Vaciltam, hogy a 9,3-ast küldjem ( elég macera gazos szőlőben utánkeresni) osztán szépen keresztben állt, úgyhogy mégis a hátsó ravaszra nyúltam. 5,6x50RM lecsapta a félbabos jószágot. Konyhalövés, persze megy a konténerbe. Rííí



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #21319 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 12:59:03 »

Ha most holnap egy harmadik vegyessel raksz fel képet akkor istenemre mondom felpofoztatom magam a Szabóbakterral Mosolyog  Igen
 Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #21320 Dátum: 2020. Szeptember 03. - 14:20:10 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #21321 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 11:14:12 »

Hogy is mondja a tanult csehszlovák...???
Valami Lüneburger...vagy modell?

HGM  S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #21322 Dátum: 2020. Szeptember 22. - 17:45:44 »

 

Nem egy kifejezetten félős típus  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #21323 Dátum: 2020. Szeptember 23. - 01:16:59 »

Na én egy ilyennél a barna nadrágom vettem volna fel az tuti...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #21324 Dátum: 2020. Szeptember 23. - 23:35:34 »

Hogy is mondja a tanult csehszlovák...???
Valami Lüneburger...vagy modell?

HGM  S.Peti
Lüneburger Heide
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21325 Dátum: 2020. Október 08. - 07:12:53 »

Kalap nélkül

-sok disznóval találkoztunk az este, nagyon korán megmozdultak! Gyere ötre, ha szerencsénk is lesz, csak sikerül lőni belőlük! Volt egyik kondával egy sunnyogó kan is- zengett barátom hangja a telefonban.
A meghívásának eleget téve időben érkeztem hozzá. Viszonylag erős a déli légáramlat, eszerint tervezzük az estét. Bíztató kilátások a tegnapi disznós találka okán, reménykedve beszélgetünk. Bikára lesett, de csak a disznók mentek ki neki. Még világosban mutatkoztak és sietősen váltottak át a nyiladékon a biztonságot nyújtó sűrűbe. Náluk a találkozás az áhított serte vaddal gyakori. Persze mindez szerencse és kegyeltség adománya mindenképp. Ha ezek megvannak, akkor már csak tudni kell meglőni…
Komótosan átpakolok az ő kocsijába, mivel sárosabb terepre megyünk. A beiratkozás után bevesszük magunkat a cseresbe. A lehető legnagyobb óvatossággal és viszonylag könnyen elérjük a kiszemelt leshelyet. Kipakolás, összekészülődés, nem kell kapkodni. Ejjj, hogy az a, nem hiszem el… a kalapom ott maradt az autómban!! Így sőgetlenül, tar fejjel osonok barátom nyomán a kereszt- álléra. Innen ellátni a lőtáv többszörösére is, tényleg gondosan tisztított. Este fél hat sincs még, tegnap jócskán hét óra előtt látta a vadat.
A nyiladékok a négy égtáj irányába képeznek utat a cseresbe. A délre eső parcellák sűrűbbek, néhol túlságosan is, amolyan kökényes - vadrózsás – szederindás, serte vadnak  oltalmat adó sűrű. Mi a keleti oldal felé leskelődünk, innen indultak meg tegnap a disznók.
Távcsövezünk, hallgatózunk, halkan beszélgetünk néha, vadat nem láttunk még. Lassan őszbe fordul a természet, a hőmérséklet viszonylag magas, tizennyolc fok van. Gyakran kopog az erdő, különösen a kemény erdei út, potyog a makk szorgalmasan, a termés nagy része még zöldes árnyalatú. Tudják az öreg tölgyek a dolgukat, lassan oda adják az erdei iskolának leendő gyermekeiket. Idén jó termés mutatkozik.
Időnként a hátam mögé is figyelek, jobb résen lenni. S lám, nemsokára megjelenik a sűrű szélén mögöttünk egy disznófej, méghozzá babos! Gyorsan áthelyezem  a lőbotot, tűzparancs kiadva, rajta is vagyok, néz és szimatol, a szelünk tökéletes. Elindul és megáll felénk kissé keresztben, majd leteszi a fejét és nekiáll enni. A dörrenés hangját már nem hallhatta, megpihent az állé közepén és pár farok lengetéssel búcsúzott az erdőtől. Bizony korán érkezett a kis babos! Hat óra huszonegy percet mutat az óra.
Barátom unszolásársa még maradunk, szemlélődünk. Hátha mutatkozik még látni, netán lőni való. Disznó visítást hoz a déli szél, abból a tagból ahonnan a disznóm is érkezett. Figyelünk, nagyvad neszt nem hallunk. Hoppá, egy disznó átmegy az állén! Követi még hét darab, egyenesen a babos mellett szaporáznak. Kocák, süldőkkel. Meg nem állt a füttyre egyik sem, így nem lőttem. A fények is megfogytak már, a táv is 130m, így nem szerettem volna lőni. Pláne nem sebezni. Hamarosan megszólal a falu harangja, hét órára harangoznak. Ezután az északi állén látunk még egy tehenet borjával, távol vannak, csak pár percig maradnak majd tovább állnak. Ezt tesszük mi is.
Megadjuk a vadnak a végtisztességet, megsimogatom- sajnálgatom, mint mindig, örömködünk is persze és a vadrácsra tesszük. Megköszönöm a lehetőséget barátomnak, magamban az égieknek, az erdőnek. Gondolatom kalapomra esik, amire ma nem tűzhettem töretet…




« Utoljára szerkesztve: 2020. Október 08. - 15:37:43 írta Horrido » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #21326 Dátum: 2020. Október 08. - 07:39:03 »

Kalap nélkül



 Igen  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #21327 Dátum: 2020. Október 08. - 15:22:21 »

Kalap nélkül

-sok disznóval találkoztunk az este, nagyon korán megmozdultak! Gyere ötre, ha szerencsénk is lesz, csak sikerül lőni belőlük! Volt egyik kondával egy sunnyogó kan is- zengett barátom hangja a telefonban.
A meghívásának eleget téve időben érkeztem hozzá. Viszonylag erős a déli légáramlat, eszerint tervezzük az estét. Bíztató kilátások a tegnapi disznós találka okán, reménykedve beszélgetünk. Bikára lesett, de csak a disznók mentek ki neki. Még világosban mutatkoztak és sietősen váltottak át a nyiladékon a biztonságot nyújtó sűrűbe. Náluk a találkozás az áhított serte vaddal gyakori. Persze mindez szerencse és kegyeltség adománya mindenképp. Ha ezek megvannak, akkor már csak tudni kell meglőni…
Komótosan átpakolok az ő kocsijába, mivel sárosabb terepre megyünk. A beiratkozás után bevesszük magunkat a cseresbe. A lehető legnagyobb óvatossággal és viszonylag könnyen elérjük a kiszemelt leshelyet. Kipakolás, összekészülődés, nem kell kapkodni. Ejjj, hogy az a, nem hiszem el… a kalapom ott maradt az autómban!! Így sőgetlenül, tar fejjel osonok barátom nyomán a kereszt- álléra. Innen ellátni a lőtáv többszörösére is, tényleg gondosan tisztított. Este fél hat sincs még, tegnap jócskán hét óra előtt látta a vadat.
A nyiladékok a négy égtáj irányába képeznek utat a cseresbe. A délre eső parcellák sűrűbbek, néhol túlságosan is, amolyan kökényes - vadrózsás – szederindás, serte vadnak  oltalmat adó sűrű. Mi a keleti oldal felé leskelődünk, innen indultak meg tegnap a disznók.
Távcsövezünk, hallgatózunk, halkan beszélgetünk néha, vadat nem láttunk még. Lassan őszbe fordul a természet, a hőmérséklet viszonylag magas, tizennyolc fok van. Gyakran kopog az erdő, különösen a kemény erdei út, potyog a makk szorgalmasan, a termés nagy része még zöldes árnyalatú. Tudják az öreg tölgyek a dolgukat, lassan oda adják az erdei iskolának leendő gyermekeiket. Idén jó termés mutatkozik.
Időnként a hátam mögé is figyelek, jobb résen lenni. S lám, nemsokára megjelenik a sűrű szélén mögöttünk egy disznófej, méghozzá babos! Gyorsan áthelyezem  a lőbotot, tűzparancs kiadva, rajta is vagyok, néz és szimatol, a szelünk tökéletes. Elindul és megáll felénk kissé keresztben, majd leteszi a fejét és nekiáll enni. A dörrenés hangját már nem hallhatta, megpihent az állé közepén és pár farok lengetéssel búcsúzott az erdőtől. Bizony korán érkezett a kis babos! Hat óra huszonegy percet mutat az óra.
Barátom unszolásársa még maradunk, szemlélődünk. Hátha mutatkozik még látni, netán lőni való. Disznó visítást hoz a déli szél, abból a tagból ahonnan a disznóm is érkezett. Figyelünk, nagyvad neszt nem hallunk. Hoppá, egy disznó átmegy az állén! Követi még hét darab, egyenesen a babos mellett szaporáznak. Kocák, süldőkkel. Meg nem állt a füttyre egyik sem, így nem lőttem. A fények is megfogytak már, a táv is 130m, így nem szerettem volna lőni. Pláne nem sebezni. Hamarosan megszólal a falu harangja, hét órára harangoznak. Ezután az északi állén látunk még egy tehenet borjával, távol vannak, csak pár percig maradnak majd tovább állnak. Ezt tesszük mi is.
Megadjuk a vadnak a végtisztességet, megsimogatom- sajnálgatom, mint mindig, örömködünk is persze és a vadrácsra tesszük. Megköszönöm a lehetőséget barátomnak, magamban az égieknek, az erdőnek. Gondolatom kalapomra esik, amire ma nem tűzhettem töretet…



[img width=800 height=600]https://up.picr.de/39601273pg.jpg[/img

Gratulálok! Igen
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #21328 Dátum: 2020. Október 08. - 15:35:05 »

 Emelem Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #21329 Dátum: 2020. Október 08. - 17:57:10 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 [1422] 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: