Oldalak: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 [818] 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1462902 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #12255 Dátum: 2019. Március 19. - 15:15:14 »

Sziasztok!
Új fórumozó vagyok, bár már régebben is olvasgattam az itt történö eszmecseréket,most láttam idejét, hogy regisztráljak Mosolyog Egyböl egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének az ofotért céltávcsövekröl. Most szeretnék venni egy puskát használtan (7x64 zastava), és egy 6x42-es ofotért távcsö van rajta. A válaszokat és a segítséget elöre is köszönöm! Emelem

Van itt némi irodalma, ha beütöd a keresőbe. Nem lehet már mai darab, 70-es, 80-as évek. Akkor sem ő volt a legjobb választás, a MOM is, de főleg az akkoriban szintén kapható Zeiss Jena csővek bármelyike jobb választás volt. Ez utóbbi sokkal jobb. De van pár ismerősöm, aki a mai napig használja. Én a helyedben elgondolkodnék egy cserén. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #12256 Dátum: 2019. Március 19. - 15:24:55 »

Az 1-6 az már nem is olyan kis távolságra . ( Ami ugye relatív  . Én már 100 m fölé sem szívesen lövök . ) Nekem volt egy német vendégem aki 1-4x24 es céltávcsövet használt a bak vadászaton .  Következetesen  mondta hogy amikor ezzel nem látja a célt nem vadászik semmire . Egyébként cserkelő távcsőnek tökéletes lehet ha nem este cserkelsz . Szóval a fényviszonyok a lényeg nem a vadászati mód a láthatóság szempontjából . Azért van egy olyan érzésem hogy neked egy 1,5-6x42 -es lenne igazán univerzális . Nekem már a második ilyen csövem van és azzal mindent meg lehet oldani - persze minőség kérdése is . Most egy S&B Zenith .  Kacsint  Biztos hogy van olyan jó holdfényben mint egy 7x50 Meopta .   Emelem

Értem, köszönöm a segítséged. Az észszerűség mindenképpen egy 42-s verzió mellett szól, ez inkább csak kíváncsiság, illetve hogy igen mutatósak, karcsúak ami nekem jobban tetszik egy fegyveren mint pl egy nagyobb verzió (50mm fölött), de ez már egyéni ízlés kérdése. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #12257 Dátum: 2019. Március 31. - 17:01:57 »

Üdv !

Nekem 7x50-es meoptám van az egyik puskámon. Eddig jól szolgált, de el kell ismernem, hogy sötétben van jobb is. NEm tudom, hogy most mennyibe kerül, én kb 10 éve vettem használtan 50 ezerért. Megérte az árát...

Naplózva
Bihu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



« Új üzenet #12258 Dátum: 2019. április 03. - 18:51:46 »

Sziasztok!

Ismeri valaki, a Meopta Mercury céltávcsöveket?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12259 Dátum: 2019. április 09. - 14:36:42 »

Sziasztok!

Ismeri valaki, a Meopta Mercury céltávcsöveket?


Szerintem a Meostar R1 szériát (még az első képsíkos) gyártották újra ilyen néven.
Az R1 teljesen használható, igaz a pötty 100 méteren kitakar vagy 4-5 centit...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12260 Dátum: 2019. április 09. - 14:49:03 »

Sziasztok!

Érdekelne, hogy valaki használ-e Kahles CBX 3-12*56 távcsövet.
Azt tudom, hogy prémium, tehát nem lehet rossz, de érdekelne a gyakorlati tapasztalat, főleg a aut.világító pont működése.

Előre is köszönöm válaszotokat.

Üdv End
Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12261 Dátum: 2019. április 09. - 17:49:46 »

Sziasztok!

Ismeri valaki, a Meopta Mercury céltávcsöveket?


Üdv!

A Mercury név a Frankonia agyszüleménye, fegyverekre is kitalálta, feltehetően kereskedelmi, gazdaságossági és marketing optimalizációs célból gyártatott, vagy gyártat ilyen név alatt eszközöket, nincs ezzel semmi gond mind addig amíg az alapok jók, jelen esetben az alapok jók, nyilván annak ódiumával együtt.
A fegyvereknél ugyan ez a képlet a Mercury ha jól tévedek a Sabatinál gyártat és a Török Hatsan is szállít neki. Mondjuk kíváncsi lennék ugyan ezen termékek, eredeti felirattal márkázva, menyivel másképpen vannak árazva ill mi ebben az üzlet magának a gyárnak, aki ilyen eszközöket gyárt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #12262 Dátum: 2019. április 12. - 12:23:14 »

Üdv!

A Mercury név a Frankonia agyszüleménye, fegyverekre is kitalálta, feltehetően kereskedelmi, gazdaságossági és marketing optimalizációs célból gyártatott, vagy gyártat ilyen név alatt eszközöket, nincs ezzel semmi gond mind addig amíg az alapok jók, jelen esetben az alapok jók, nyilván annak ódiumával együtt.
A fegyvereknél ugyan ez a képlet a Mercury ha jól tévedek a Sabatinál gyártat és a Török Hatsan is szállít neki. Mondjuk kíváncsi lennék ugyan ezen termékek, eredeti felirattal márkázva, menyivel másképpen vannak árazva ill mi ebben az üzlet magának a gyárnak, aki ilyen eszközöket gyárt.

A tuti piac. Azt a megrendelést  a Frankonia (vagy akárki más) kifizeti amikor szállít a gyártó. Saját név alatt meg elfogy amikorra elfogy. Vagy nem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #12263 Dátum: 2019. április 29. - 17:37:01 »

Sziasztok,
érdeklődöm, hogy rendelt-e már valaki eredményesen a z-shops.eu vagy .hu-ról?
Konkrétan egy SB Polart néztem ki magamnak, amit jó áron hirdetnek, de se a telefont nem veszik fel, se emailre nem válaszolnak - viszont a kosárba olyan szépen be lehet tenni a terméket szálkereszt, sín, ballisztikai torony fajtájának megjelölése nélkül, hogy el se tudom képzelni, hogy mit hozna a futár ha megrendelném...
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #12264 Dátum: 2019. április 29. - 19:55:10 »

Sziasztok,
érdeklődöm, hogy rendelt-e már valaki eredményesen a z-shops.eu vagy .hu-ról?
Konkrétan egy SB Polart néztem ki magamnak, amit jó áron hirdetnek, de se a telefont nem veszik fel, se emailre nem válaszolnak - viszont a kosárba olyan szépen be lehet tenni a terméket szálkereszt, sín, ballisztikai torony fajtájának megjelölése nélkül, hogy el se tudom képzelni, hogy mit hozna a futár ha megrendelném...
Rendeltem már én is tőlük (középkategóriás céltávcsövet), meg két vadásztársam is! Az jött, amit megrendeltem.
Az egyik vadásztárs garanciális problémáját is kezelték, bár néhány telefonba került!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #12265 Dátum: 2019. április 29. - 20:08:19 »


érdeklődöm, hogy rendelt-e már valaki eredményesen a z-shops.eu vagy .hu-ról?


Évekkel ezelőtt rendeltem tőlük, semmi probléma nem volt velük.
Sőt! Még szállítási időpontot is módosítottam, mert nem tudtam átvenni a csomagot az általuk ígért időpontban.


 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #12266 Dátum: 2019. április 29. - 20:27:50 »

Múlt héten jött meg a rendelésem, pontosan, rendben. Még egy 5 kilós katalógust is tettek mellé. Előre utalás opció nem jó üzlet, mert SK-ban van a számlájuk és egy csomó bankköltségbe fájna. Korrekt módon erre fel is hívták a figyelmet. Utánvéttel minden ok volt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #12267 Dátum: 2019. április 29. - 21:00:01 »

Sziasztok,
érdeklődöm, hogy rendelt-e már valaki eredményesen a z-shops.eu vagy .hu-ról?
Konkrétan egy SB Polart néztem ki magamnak, amit jó áron hirdetnek, de se a telefont nem veszik fel, se emailre nem válaszolnak - viszont a kosárba olyan szépen be lehet tenni a terméket szálkereszt, sín, ballisztikai torony fajtájának megjelölése nélkül, hogy el se tudom képzelni, hogy mit hozna a futár ha megrendelném...
Rendeltem tőlük és megbízható cég! Eddig minden rendben ment velük évek óta. Ha kérdésed van akkor a Hanyi vadászboltban tudnak segíteni Csornán telefonon./google/
 Emelem
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #12268 Dátum: 2019. április 29. - 21:32:53 »

Szuper, köszönöm, akkor nem adom fel!
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #12269 Dátum: 2019. április 30. - 14:16:46 »

Rendeltem már én is tőlük (középkategóriás céltávcsövet), meg két vadásztársam is! Az jött, amit megrendeltem.
Az egyik vadásztárs garanciális problémáját is kezelték, bár néhány telefonba került!

Szia!
 Kíváncsi vagyok a történetre.
Én januárban rendeltem Delta keresőt és meg is érkezett, de valahogy nem tudtam megszokni. Nem tudtam megfelelően beállítani a szemeimhez.
Múlthéten hívtam a Z-SHOPS-t és gondolva, hogy a BTC távcső centrum van a garancia papíron, arra kérdeztem rá, hogy jól gondolom-e, hogy oda kell menjek a probléma megoldásáért.
Az illető nem tiltakozott. Majd a távcsőcentrumban, kiderült, hogy nem felhőtlen a kapcsolat a Z-SHOPS és A BTC között. Majdnem hogy engem b@sztak le, mert a szlovák "adó-csaló" cég tartozik nekik
és mennyire nem korrekt Velük, stb.
Végül nagy nehezen megértették mi a bajom és meglátták ők is a hibát a kukkerben.
Végül kicserélték. Na nem egy újra, hanem az addigi kiállítási darabra. Most ez elfogadható.
A Z-SHOPS-ot azóta nem hívtam, de nem gondolok róla túl jókat.
Üdv: KÁ
Naplózva
Oldalak: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 [818] 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: