Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923872 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #885 Dátum: 2009. Január 27. - 08:28:21 »

Szia Lajos!

Azóta sem került elő?

Én azóta sem láttam. A szomszédban vadászó egyik ismerősnek (vélhetően) kijött a vadföldre decemberben, ugyanazzal a 11 tarvaddal, amelyekkel az ősszel is volt. Saját bevallása szerint elszütykölte.
Lassan kezd feliratkozni Ő is a legendák közé, a fehér kan, meg a félszárú bak mellé. Van egy tekintélyes, hófehér kan a területen. Rajtam kívül már mindenki látta, én csak etetem. Legutóbb december 20-án állt ki hajtásban egy osztrák elé, úgy 70 méterre, aki el is hibázta, ahogy illik. A félszárú bakot csak egyszer láttam, tavaly, április 20-a körül. Nagyon óvatos volt, annyira kapkodta a fejét, hogy képtelenség volt eldönteni, miért csak az egyik fele van meg a fejdíszének, ill. mi van a másik oldalon. Elengedtem. Egész nyáron figyeltem, soha többé nem került elém.
Egyébként szeretem a legendákat.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #886 Dátum: 2009. Január 27. - 08:38:30 »


Egyébként szeretem a legendákat.

Ezek a legendák még varázslatosabbá teszik a vadászatot!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #887 Dátum: 2009. Január 27. - 08:54:21 »

Idézet
Ezek a legendák még varázslatosabbá teszik a vadászatot!

Nekem pár hónapja az összes disznó legenda! Egyet sem látok...  Vállat von
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #888 Dátum: 2009. Január 27. - 08:59:15 »

Nekem pár hónapja az összes disznó legenda! Egyet sem látok...  Vállat von
Sajnos én is csak kertben láttam disznót utoljára. Szomorú
De, ne OFF-oljunk! Kacsint
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #889 Dátum: 2009. Január 27. - 14:44:10 »

Zoli?
A sajátodban?  Nyihi

Kama!
A bika kiszabadítása nem semmi történet, tiszta szerencse, hogy nem történt semmi sérülés. A tv ötlet nagyon jó, kellene egy kis nyilvánosság az esetnek.  Igen Igen Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #890 Dátum: 2009. Január 27. - 17:59:04 »

Ma megint eljutottam odáig, hogy követtem egy dárdást már a céltávcsővel...meg is állt, de bent a tuskósorban lévő kefesűrű fagyalban, csak a fejét láttam.

Na mondom mozdulj...mozdult, mire átsüvített a tuskósoron és viszlát.

Leengedem a már kibiztosított 308-ast, majd a nyiladék felé fordulva tőlem kb. 60 m-re egy másik dárdás, világos aganccsal, olyan 2,5-3 kiló körüli.
Újból emeltem az Izst, de elgaloppozott, a farán végig rajta voltam, vártam, hátha megáll, visszanéz, vagy oldalt lép be a sűrűbe, de elkocogott.
Ismét leengedtem a puskát - a tegnapiból tanulva ma már a kis gavallért vittem  Bion - és nagyon, de nagyon elégedett voltam a mai délutánnal is.
Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!  Kacsint

Holnap újra. Kacsint
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #891 Dátum: 2009. Január 27. - 18:03:36 »

Ma megint eljutottam odáig, hogy követtem egy dárdást már a céltávcsővel...meg is állt, de bent a tuskósorban lévő kefesűrű fagyalban, csak a fejét láttam.

Na mondom mozdulj...mozdult, mire átsüvített a tuskósoron és viszlát.

Leengedem a már kibiztosított 308-ast, majd a nyiladék felé fordulva tőlem kb. 60 m-re egy másik dárdás, világos aganccsal, olyan 2,5-3 kiló körüli.
Újból emeltem az Izst, de elgaloppozott, a farán végig rajta voltam, vártam, hátha megáll, visszanéz, vagy oldalt lép be a sűrűbe, de elkocogott.
Ismét leengedtem a puskát - a tegnapiból tanulva ma már a kis gavallért vittem  Bion - és nagyon, de nagyon elégedett voltam a mai délutánnal is.
Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!  Kacsint

Holnap újra. Kacsint


 Igen Kacsint
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #892 Dátum: 2009. Január 27. - 18:03:54 »

Roli!
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bandi
Vendég
« Új üzenet #893 Dátum: 2009. Január 27. - 18:09:11 »

Ma megint eljutottam odáig, hogy követtem egy dárdást már a céltávcsővel...meg is állt, de bent a tuskósorban lévő kefesűrű fagyalban, csak a fejét láttam.

Na mondom mozdulj...mozdult, mire átsüvített a tuskósoron és viszlát.

Leengedem a már kibiztosított 308-ast, majd a nyiladék felé fordulva tőlem kb. 60 m-re egy másik dárdás, világos aganccsal, olyan 2,5-3 kiló körüli.
Újból emeltem az Izst, de elgaloppozott, a farán végig rajta voltam, vártam, hátha megáll, visszanéz, vagy oldalt lép be a sűrűbe, de elkocogott.
Ismét leengedtem a puskát - a tegnapiból tanulva ma már a kis gavallért vittem  Bion - és nagyon, de nagyon elégedett voltam a mai délutánnal is.
Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!  Kacsint

Holnap újra. Kacsint
Roland!Sz..t a tarisznyába holnapra!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 27. - 18:48:17 írta Viktor » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #894 Dátum: 2009. Január 27. - 18:13:09 »

Ma megint eljutottam odáig, hogy követtem egy dárdást már a céltávcsővel...meg is állt, de bent a tuskósorban lévő kefesűrű fagyalban, csak a fejét láttam.

Na mondom mozdulj...mozdult, mire átsüvített a tuskósoron és viszlát.

Leengedem a már kibiztosított 308-ast, majd a nyiladék felé fordulva tőlem kb. 60 m-re egy másik dárdás, világos aganccsal, olyan 2,5-3 kiló körüli.
Újból emeltem az Izst, de elgaloppozott, a farán végig rajta voltam, vártam, hátha megáll, visszanéz, vagy oldalt lép be a sűrűbe, de elkocogott.
Ismét leengedtem a puskát - a tegnapiból tanulva ma már a kis gavallért vittem  Bion - és nagyon, de nagyon elégedett voltam a mai délutánnal is.
Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!  Kacsint

Holnap újra. Kacsint
Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #895 Dátum: 2009. Január 27. - 19:10:26 »

Nagy kalappal Roli! Emelem
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #896 Dátum: 2009. Január 27. - 20:06:39 »

Kalappal Roland ! Emelem
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #897 Dátum: 2009. Január 27. - 22:03:01 »

Én azóta sem láttam. A szomszédban vadászó egyik ismerősnek (vélhetően) kijött a vadföldre decemberben, ugyanazzal a 11 tarvaddal, amelyekkel az ősszel is volt. Saját bevallása szerint elszütykölte.
Lassan kezd feliratkozni Ő is a legendák közé, a fehér kan, meg a félszárú bak mellé. Van egy tekintélyes, hófehér kan a területen. Rajtam kívül már mindenki látta, én csak etetem. Legutóbb december 20-án állt ki hajtásban egy osztrák elé, úgy 70 méterre, aki el is hibázta, ahogy illik. A félszárú bakot csak egyszer láttam, tavaly, április 20-a körül. Nagyon óvatos volt, annyira kapkodta a fejét, hogy képtelenség volt eldönteni, miért csak az egyik fele van meg a fejdíszének, ill. mi van a másik oldalon. Elengedtem. Egész nyáron figyeltem, soha többé nem került elém.
Egyébként szeretem a legendákat.
Én is nagyon. Ezek a legendák sok évig élnek, aztán egyszerre, teljesen váratlanul kerülnek terítékre.  Wave
Bár az  a dárdás....idén még dárdásabb lesz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #898 Dátum: 2009. Január 27. - 22:05:07 »

Ma megint eljutottam odáig, hogy követtem egy dárdást már a céltávcsővel...meg is állt, de bent a tuskósorban lévő kefesűrű fagyalban, csak a fejét láttam.

Na mondom mozdulj...mozdult, mire átsüvített a tuskósoron és viszlát.

Leengedem a már kibiztosított 308-ast, majd a nyiladék felé fordulva tőlem kb. 60 m-re egy másik dárdás, világos aganccsal, olyan 2,5-3 kiló körüli.
Újból emeltem az Izst, de elgaloppozott, a farán végig rajta voltam, vártam, hátha megáll, visszanéz, vagy oldalt lép be a sűrűbe, de elkocogott.
Ismét leengedtem a puskát - a tegnapiból tanulva ma már a kis gavallért vittem  Bion - és nagyon, de nagyon elégedett voltam a mai délutánnal is.
Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!  Kacsint

Holnap újra. Kacsint

Huhhh... Ebből pedig bika lesz, akárki meglátja...... Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #899 Dátum: 2009. Január 27. - 22:11:11 »

Huhhh... Ebből pedig bika lesz, akárki meglátja...... Wave

"Tarvadat is láttam - lőhettem is volna, nem is egyet - de ez még azelőtt volt, amikor a megfelelőnek vélt részre értem, így nem akartam "zörögni" a lődözéssel...megérte kivárni!   Kacsint "
A második! Legalább is nekem az idézetből ez jön le! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: