Oldalak: 1 ... 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 [589] 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923898 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8820 Dátum: 2013. Március 13. - 19:19:03 »

Elacc, tudod mi az a "szarvasgyilok"?

Erre gondolsz?:

http://szurony.com/modules/myalbum/photo.php?lid=1002

Naplózva

" There is good out there "
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8821 Dátum: 2013. Március 13. - 19:21:29 »

Nem azt kérdeztem, hogy a gugli tudja-e, hanem Te...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8822 Dátum: 2013. Március 13. - 19:27:19 »

Dehát a gyilok ugyan azt jelenti, csak régies kifejezéssel. A gyilok azért gyilok, mert gyilkolni lehet vele... és ebben az esetben így is történt.
Nein...nein....und nein!! Vigyorog
A "gyilok" nem szándék, hanem eszköz.
Gyilkolhat az ember öncélúan, de állat csak ölhet.
A vadászat sem gyilkolás, hanem ölés.
A gyilkolás eredendője a bűn, az ölésé vagy a létfenntartás, vagy a szenvedély.
Igen nagy köztük a különbség..... Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8823 Dátum: 2013. Március 13. - 19:33:13 »

Elacc, tudod mi az a "szarvasgyilok"?

Vagy ez?:  Nyihi



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8824 Dátum: 2013. Március 13. - 19:57:23 »

Nein...nein....und nein!! Vigyorog
A "gyilok" nem szándék, hanem eszköz.
Gyilkolhat az ember öncélúan, de állat csak ölhet.
A vadászat sem gyilkolás, hanem ölés.
A gyilkolás eredendője a bűn, az ölésé vagy a létfenntartás, vagy a szenvedély.
Igen nagy köztük a különbség..... Wave

Ezek mind olyan tulajdonságok, amik bennünk vannak... bűnből,  szenvedélyből gyilkolhat az ember azt írod, azt honnan tudod, hogy az állatvilágban nincsenek ilyen érzelmek, illetve hajtó erők? A gyilkoló ember egy kivétel szerencsére és viszonylag kevés van belőle az egész föld bolygón, de azt honnan tudod, hogy egy állat nem lehet gyilkos?, nem felelhet meg ezeknek a kritériumoknak? Ha minden igaz, minden ma élő földi lény őse közös volt... Ha nem így van, akkor minden mást is újra kell értelmezned... Minden összefügg mindennel...stb Sőt minden a földön ma élő lény egy hatalmas beltenyészet része  Nyihi OOO
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8825 Dátum: 2013. Március 13. - 20:10:31 »



Hirschfänger

Hirschfänger als Geschenk König Ludwig II. Mit flach gearbeitetem Horn belegter Griff, sowie beidseitig jeweils drei Nietenrosetten. Messingbeschläge, teilweise feuervergoldet mit Trophäendekor. Parierstange belegt mit Eichlaubde-kor. Muschel mit Jagdmotiven. Die Klinge gebläut sowie mit Krone versehenem "L" für König Ludwig II. von Bayern. Lederummantelte Scheide. Fein gearbeitete Bronzeapplikationen mit Trophäendekor und Jagdmotiven. Rückseitig der Stempel Bormann, München. L.: 77 cm. 19. Jhdt. (3627523)

Ilyen a szarvasgyilok !    Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8826 Dátum: 2013. Március 13. - 20:12:12 »

Vagy ez?:  Nyihi


Hiába kínálgattam a leszúrt bikafejet, dögöt  Vigyorog a területi illetékeseknek, vadőrnek, vadászmesternek senkinek nem kellett...  Figyelmes olvasás Úgy látszik csak számomra érdekes a dolog...  Vállat von Nem hagytam veszni, a vadőr havertól kértem jó erős peroxidot lefőztem, jól sikerült, kihoztam belőle a maximumot, majd összerakom és megmutatom. Nem tudom mi lesz a sorsa, de szívesen felajánlanám, valami kiállítóterembe, esetleg múzeumba vagy iskolába, vagy ahol hasznos lehetne az utókornak is. Nem tudom mennyire ritka ez az átszúrt koponya a beletört aganccsal. Ha valaki tud neki valami jó helyet írjon privátba és viheti... Én nem szeretném tartogatni, vadászház errefelé meg már nincs is, főleg ahol kiállíthatnák... Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8827 Dátum: 2013. Március 13. - 20:20:12 »

Hiába kínálgattam a leszúrt bikafejet, dögöt  Vigyorog a területi illetékeseknek, vadőrnek, vadászmesternek senkinek nem kellett...  Figyelmes olvasás Úgy látszik csak számomra érdekes a dolog...  Vállat von Nem hagytam veszni, a vadőr havertól kértem jó erős peroxidot lefőztem, jól sikerült, kihoztam belőle a maximumot, majd összerakom és megmutatom. Nem tudom mi lesz a sorsa, de szívesen felajánlanám, valami kiállítóterembe, esetleg múzeumba vagy iskolába, vagy ahol hasznos lehetne az utókornak is. Nem tudom mennyire ritka ez az átszúrt koponya a beletört aganccsal. Ha valaki tud neki valami jó helyet írjon privátba és viheti... Én nem szeretném tartogatni, vadászház errefelé meg már nincs is, főleg ahol kiállíthatnák... Fejvakarás

Azért majd a környéken figyelgesd a törött ágú hullott agancsokat, hátha össze tudod illeszteni az ágdarabbal...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8828 Dátum: 2013. Március 13. - 20:28:33 »

Nekem úgy tűnik ezzel a testékszerrel még éldegélt a bika, hosszabb ideig szenvedett. Olyan, mintha gyulladásban lett volna a csont és a sérülés környéke. Nem?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8829 Dátum: 2013. Március 13. - 20:35:47 »

Nekem úgy tűnik ezzel a testékszerrel még éldegélt a bika, hosszabb ideig szenvedett. Olyan, mintha gyulladásban lett volna a csont és a sérülés környéke. Nem?

Söt! Nagy valószínüség szerint éhen halt, mert nem tudta szétnyitni az állkapcsait! Majd mutatom a koponyát is...
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8830 Dátum: 2013. Március 13. - 20:36:58 »

... bűnből,  szenvedélyből gyilkolhat az ember azt írod, azt honnan tudod, hogy az állatvilágban nincsenek ilyen érzelmek, illetve hajtó erők?
Ne sértegessük már az állatvilágot.... Ördög

A csonton már egyértelmű nyoma van a gennyes gyulladásnak, szerencsétlennek lassú és fájdalmas véget írtak.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8831 Dátum: 2013. Március 13. - 20:46:09 »

Elaccc! Emelem

A Hatvani Vadászmúzeum (amit most kezdenek átépíteni) gondolom örülne neki!

 :WAbiztosan
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #8832 Dátum: 2013. Március 13. - 20:49:50 »

 Emelem !  Pedig van az állatoknál is ! Valahol már írtam lásd csimpánzok, " több hús több dugás "  Igen
Volt egy film erről , üldögél a csapat egyszer csak valamelyik fejből kipattan a szikra ! Nagyon profin
végre hajtott terelés , űzés és a végén élve szét tépik a zsákmányt .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8833 Dátum: 2013. Március 16. - 08:40:45 »

 Emelem Szóval a fotók:


























Nagy valószínűség szerint szemág szúrta meg a bikát, de lemértem és ahhoz, hogy ez megtörténhessen, legalább 40 cm-es (vagy hosszabb) szemágnak kellett lenni.  Fejvakarás Vállat von  Hát ez errefelé ritka...de elképzelhető...  Ezért egy kissé elbizonytalanodtam. Mégis a letörött ágvég inkább emlékeztet egy majdnem kiegyenesedett szemág végre, mint egy dárda végére, a gyertya rövidsége miatt is... Igaz errefelé a dárdás ("gyilkos")minden típusa megtalálható. (Meg az sem kizárható, hogy az is dárdás volt, amelyik szúrt, csak a szemág végzett vele nem a  dárda Vállat von találgatások...)
A letörött ágvég már kopni kezdett ez a fotókon is jól látszik, és az alsó állkapocs is repedni kezdett, a felső koponyán is vannak dörzsölés nyomok, tehát az állat többször is megpróbálta szét nyitni az állkapcsait, de ez nem sikerülhetett, ugyanis a letörött szár fölső része és az átszúrt alsó állkapocs teljesen lezárták az állat száját. Talán inni még tudott, és a patakhoz is inni mehetett, illetve a nagy sebláza vezette. Bárhogyan is volt, szerencsétlen sokat szenvedett mire elpusztult! Az is elgondolkodtató, hogy milyen villámgyorsan és milyen erővel csapódott bele az agancs a koponyába, hogy simán átlyukasztotta az egy centi vastag alsó állkapocs csontot.  Vív

Úgy néz ki meglesz a koponya méltó helye, ha összejött a dolog, majd megírom, hová került, hol lehet megnézni...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8834 Dátum: 2013. Március 16. - 10:24:52 »

Nagyon szépen megmentetted, látszik a belefeccölt munka! Igen Wave
Szerintem egy középág volt a ludas, de csak a személyes megérzésem. Fejvakarás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 [589] 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: