Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923945 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8055 Dátum: 2012. December 10. - 07:58:28 »

Bizonyára, Károly! És az Anyatermészet birtokában van ennek a sokrétű ismeretnek, ez holtbiztos.
De legalább ennyire biztos vagyok abban is, hogy nem volt, nincs, és nem is lesz olyan ember, aki ezt az ismeretanyagot birtokolná, s talán ez így is van jól.


Ez egy idézet és nem az én mondatom, szavaim! Német Lajos bölcs és nagyon okos szavai!  Igen Emelem

"És az Anyatermészet birtokában van ennek a sokrétű ismeretnek, ez holtbiztos.
De legalább ennyire biztos vagyok abban is, hogy nem volt, nincs, és nem is lesz olyan ember, aki ezt az ismeretanyagot birtokolná, s talán ez így is van jól.
"

Mi csak beszélgetünk róla és feltételezünk, következtetünk!  Wave

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=152.1680
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8056 Dátum: 2012. December 10. - 08:02:07 »

Ez egy idézet és nem az én mondatom, szavaim! Német Lajos bölcs és nagyon okos szavai!  Igen Emelem

"És az Anyatermészet birtokában van ennek a sokrétű ismeretnek, ez holtbiztos.
De legalább ennyire biztos vagyok abban is, hogy nem volt, nincs, és nem is lesz olyan ember, aki ezt az ismeretanyagot birtokolná, s talán ez így is van jól.
"

Mi csak beszélgetünk róla és feltételezünk, következtetünk!  Wave

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=152.1680

Elnézést Németh Lajos   Vigyorog   Okos  Piál
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8057 Dátum: 2012. December 11. - 14:10:09 »

Ezeket a képeket Wildheger külde neked, majd ő kommentálja, ha ideér!





Ugye mindenki úgy gondolja,hogy a legnagyobb az egy másik bika agancsa!
Második képen pedig a bal oldali az elaccc-féle törpe,a többi más típus.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8058 Dátum: 2012. December 11. - 14:19:28 »

Üdvözlet !  Emelem

Az imént Elaccc által felrakott öreg dárdás trófea kapcsán vetődött fel bennem egy kérdés. Előre is elnézést ha teljesen evidens a válasz, nincs gyakorlati tapasztalatom viszont egyre inkább érdekel úgy a vadászat mint azon belül ez a téma.
Szóval. Egy jó képességű-jó életterű bika aki öregkorára (a fentebb említett 14-15 év) "megfelelő" ágszámú és jó koronát épít fel, azoknál minden esetben a visszarakás az csak a szárak vastagságában, ágvégződések formájában, súlycsökkenésben, stb. mutatkozik meg ? Avagy előfordulhat  az is, hogy egy bika élete alkonyára olyan rendellenességeket produkál (a csökkent vitalitás eredményeként) amiket ha 4.-5. évében "célkeresztben" produkál akkor selejtezve lett volna ? 

Összegezve, mert lehet nem jól fejezem ki magam. Mosolyog  Elképzelhető-e, hogy a képen látható öreg dárdás bika mondjuk 10 évesen olyan aganccsal bírt aminek csudájára jártak volna a környék tehenei ?

  üdv    .......és előre is köszönöm a türelmet mert még lehet kérdezek mást is-máshol is. Mosolyog
Az összegezésre válasz:
Ez a bika most,ereje teljében azt produkálja,amit a génjei diktálnak.Második agancsától kezdve csak a méretei változtak.Még a többi örökös hatostól is különbözik,vannak elkülönítő bélyegei,amikre állításomat alapozom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8059 Dátum: 2012. December 11. - 14:45:37 »

Feri  Emelem

Mielőtt elkezdődne itt valami következtetés féle, ezen agancsok láttán, gyorsan szeretnék tisztázni valamit, ami FONTOS:

Közöld légyszíves a Mestereddel, hogy az általam ide eddig felrakott fotók, a fotókon mutatott agancsok, mind az én saját fényképezőgépemből származnak, én fotóztam őket, nem pedig különböző internetes oldalakról töltöttem le! A fotókon látható agancsokat, én a kezembe tartom és úgy fotózom! Tehát én élőben vizsgálom az agancsokat nem a virtuális térben keringő fotókból következtetek!

Az általad most feltöltött képek már ezer éve keringenek a neten...  Figyelmes olvasás (a felső sorozat biztos)

:::::::::  Vigyorog aztán emlékeztetőül közlöm, hogy soha senki ezen az oldalon nem vonta kétségbe, hogy egy villás bika is hozhat érmes, 10 kilós trófeát! Az itteni legelső hozzászólásom pontosan erről szól! (amit később Wildheger kétségbe von!!!) A gímszarvasbika agancsait, trófeáját, koponyáját vizsgálva 20% kivétel, mindig, mindenkor van, volt és lesz!

A pontozásos rendszer követelményeit viszont minden vadásznak figyelembe kell venni, és ezt ismervén, a vadászetika íratlan szabályait (írott törvényeit) pedig bekell tartani és a lehető legjobb minőségre kell törekedni. A haza gímállomány nem azért gyengült el minőségileg, mert a villás bikákat selejtezték, pont ellenkezőleg, a  koronás, A PONTOZÁSOS RENDSZER KÖVETELMÉNYEINEK MEGFELELŐ bikákat szelektálták! (szelektálják, errefelé!!!)
Ha nagyobb védelmet, lehetőséget, teret adnánk a villás, vagy dárdás gímbikák szaporodásának (mindegy a súly vagy méret) a gímszarvasállomány hanyatlása a Dunántúlon is megállíthatatlanul elindulna! A gímbikákat nem "szájíznek" megfelelően kell selejtezni, mert annak beláthatatlan következményei lesznek (lennének).


Nem mindenki született bele a digitális fényképezőgépek világába!Én a pályám kezdetén annak is örülhettem,hogy egyáltalán alkalmaztak valahol,nemhogy fényképezgessek.
Ettől függetlenül nem voltam kisebb agancskereső,mint Te és vélhetően a nagy szarvaslétszám adta a lehetőségét,hogy sokkal több hullott agancs ment át a kezemen.
Hozzászólásodba nem értem,miért keverted bele a vadászetikát.
Arra kérlek próbáljunk meg európai módon sárdobálás és a másik ócsárolása nélkül szakmai vitát folytatni.
Németh Lajosnak,az oltott svábnak igazat adok,minél többet tudunk meg a gímszarvasról,annál inkább látjuk,hogy milyen keveset tudunk.
Mint már írtam,már több.mint hatvan mappába rendszereztem észrevételeimet és már nem egy mappát úgy nyitottam,hogy két különböző agancsforma között hiányoltam az összekötő kapcsot,míg megtalálva abból lett egy új mappa.
Próbáld meg az analizáló képességedet fejleszteni,akkor hamarabb egyet tudunk érteni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8060 Dátum: 2012. December 11. - 16:10:23 »


Próbáld meg az analizáló képességedet fejleszteni,akkor hamarabb egyet tudunk érteni!

  Suicide Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass Olvass
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8061 Dátum: 2012. December 11. - 16:23:47 »


Próbáld meg az analizáló képességedet fejleszteni,akkor hamarabb egyet tudunk érteni!

Klikk erre (a nevemre):   http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=1332

Aztán alul: "Mutasd a személy utolsó hozzászólásait" ha azt megnyitod, felül számokat látsz amik oldalakat jelentenek 1.2.3.4....85 Klikkelj a 85-re és olvasd végig, aztán onnan mindig egyel kevesebbre, 84.83.82.stb. mind olvasd végig! A legelső hozzászólásomtól kezdve olvasd végig míg el nem jutsz ehhez! De olvasd végig az összes hozzászólásom ne hagyj ki egy betűt sem Figyelmes olvasás, és azt is amit Te írtál ahogyan reagáltál! Aztán írd meg, hogy még mindig így gondolod-é ?
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8062 Dátum: 2012. December 11. - 16:37:03 »

Klikk erre (a nevemre):   http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=1332

Aztán alul: "Mutasd a személy utolsó hozzászólásait" ha azt megnyitod, felül számokat látsz amik oldalakat jelentenek 1.2.3.4....85 Klikkelj a 85-re és olvasd végig, aztán onnan mindig egyel kevesebbre, 84.83.82.stb. mind olvasd végig! A legelső hozzászólásomtól kezdve olvasd végig míg el nem jutsz ehhez! De olvasd végig az összes hozzászólásom ne hagyj ki egy betűt sem Figyelmes olvasás, és azt is amit Te írtál ahogyan reagáltál! Aztán írd meg, hogy még mindig így gondolod-é ?
Visszaolvasás nélkül immáron hat évtizede változatlan állásponton vagyok.
Megint kiragadtál egy apróságot,ahelyett,hogy a többi kérdésen elgondolkodnál.Ilyen szöveggel töltjük meg a férőhelyet szakmai beszélgetés helyett.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8063 Dátum: 2012. December 11. - 16:47:19 »


 Fej a falba Fej a falba Fej a falba KAP KAP KAP Vörösbor Cigi2
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #8064 Dátum: 2012. December 11. - 19:28:26 »


Németh Lajosnak,az oltott svábnak igazat adok,minél többet tudunk meg a gímszarvasról,annál inkább látjuk,hogy milyen keveset tudunk.


"Ojtott" - hogy teljesen stílszerűek legyünk!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8065 Dátum: 2012. December 12. - 18:47:29 »

Visszaolvasás nélkül immáron hat évtizede változatlan állásponton vagyok.
Megint kiragadtál egy apróságot,ahelyett,hogy a többi kérdésen elgondolkodnál.Ilyen szöveggel töltjük meg a férőhelyet szakmai beszélgetés helyett.


 Macs

...na vedd csutka hangerőre a hangszóróid léccives  Ördög

Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8066 Dátum: 2012. December 12. - 19:11:28 »

De tudnék örülni ha a sok faszoskodás helyett végre szarvasbikákról, vadásztörténetekről lehetne itt látni-olvasni. Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8067 Dátum: 2012. December 12. - 21:06:09 »



 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8068 Dátum: 2012. December 12. - 21:07:32 »

De tudnék örülni ha a sok faszoskodás helyett végre szarvasbikákról, vadásztörténetekről lehetne itt látni-olvasni. Vállat von

Valaki megtiltotta ezt?  Vállat von nincs kisajátítva a topic! Hajrá csontmetsző nagy figyelemmel hallgatunk!  Okos De másokat is!  Wave Emelem
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8069 Dátum: 2012. December 12. - 21:26:46 »

Valaki megtiltotta ezt?  Vállat von nincs kisajátítva a topic! Hajrá csontmetsző nagy figyelemmel hallgatunk!  Okos De másokat is!  Wave Emelem
És mégis, mibe kapcsolódjunk be? Fejvakarás
A "ki fogott több agancsot", vagy a "kinek eredetibb a fotó archivuma" témába?  Vállat von

Van az a pont, amikor jobb hátradőlni és "csak" csinálni ezt a szép szakmát, mint itt okoskodni róla (meggyőződésem, hogy teljesen értelmetlenül Stoel)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: