Oldalak: 1 ... 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 [320] 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923872 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4785 Dátum: 2011. Június 23. - 20:46:14 »


Bocsássatok meg,még "rügy" vagyok...

Szia Wetzlar!
Természetesen igazatok van Ferivel (mennyi ismerős..),amit Sakac lőtt az egy másodéves bika.A borjú kifejezést,azért használjuk,mert amikor az engedélyt kiadták,akkor még április volt,ebben az időszakban pedig még borjúként szerepelt az FM Hivatalánál is.Pontosan úgy írják:..a TAVALYI születésű BIKA,és ÜNŐ BORJAK vadászatára.
Másrészt pedig az  elejtett egyedek a BORJÚ keretbe tartoznak,nem pedig a "tehén,ünő",vagy pedig a "bika" keretbe.Természetesen a szeptember 1-től elejtett egyedek már az utóbbi rovatokba fognak szerepelni.
Kis gúnyt vélek felfedezni írásodban a vadászati idénnyel kapcsolatban.Van igazság is benne,de szeretném egy kicsit a másik oldalt is kifejteni a saját példánkkal.
Az eredeti engedélyt május 31-ig adták......Mi kértük,hogy július 31-ig hosszabbítsák meg.

Imi! Lenne még egy kis észrevételem, kérdésem a témához...
Itt az engedély meghosszabításnál akkor a megye hibázott, hogy a borjú kilövést nem ÜNŐ kilövésre módosította a hosszabítás alkalmával...
És akkor most ti ezt minek írjátok be a könyvbe? Bikaborjúnak a maga 55-60 kilójával? Érdekes...
Mint az első sorban írtam, hogy mindezt nem a ti hibátoknak gondolom...
Üdv!  Emelem
Feri
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4786 Dátum: 2011. Június 23. - 22:25:14 »

Imi! Lenne még egy kis észrevételem, kérdésem a témához...
Itt az engedély meghosszabításnál akkor a megye hibázott, hogy a borjú kilövést nem ÜNŐ kilövésre módosította a hosszabítás alkalmával...
És akkor most ti ezt minek írjátok be a könyvbe? Bikaborjúnak a maga 55-60 kilójával? Érdekes...
Mint az első sorban írtam, hogy mindezt nem a ti hibátoknak gondolom...
Üdv!  Emelem
Feri


Nálunk már december-január hónapban simán vannak 55-60 kilós bikaborjak. Kacsint
Naplózva
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #4787 Dátum: 2011. Június 24. - 11:28:11 »

Silvestris!
Örülök,hogy ismét "összeakadtunk".Számomra élmény veled vitázni.

"Tudod régen az öregek az ilyen fiatal bikákat meg se nézték (pláne nem barkában), azt mondták, majd megnézzük pár év múlva"
Más világ volt akkoriban,sok mindent nem gondoltak az öregek,hogy mi minden fog változni a vadászatban,de ezt később szeretném kifejteni.Azért régen is lőtték az első,második agancsú bikákat,most pedig egyenesen kötelező!Tudod korosztálypiramis,kilövési tervek fiatal bika aránya.Nehezen hiszem ,hogy egy arasznyi aganccsal rendelkező spiszer valaha is utolérné kétszer-háromszor akkora aganccsal rendelkező társát.


"Pláne egy júniusi barkás bikucin mit lehet megállapítani? ? ?"

Pedig sok mindent meg lehet állapítani,lényegesen többet mint decemberben.Ilyenkor lőjük a borzas,kis testű borjat,ami általában bikaborjú.Na ,látod ezeknek valóban nincs esélyük utolérni a többi társát.Valószínűleg nem szótlanul zsigereled,meg vagy elégedve,hiszen egy "satnya" borjat sikerült elejteni.Tavasszal kizöldell minden ,bőven lenne lehetősége utolérni társait.Hogy ez júniusra mégsem történik meg,annak oka van szerintem.Genetikai...

"Nálunk már december-január hónapban simán vannak 55-60 kilós bikaborjak."
Ezt Wetzlar írta!Nálunk is,mivel területeink gyakorlatilag ugyanolyan adottságúak szarvasra.Sajnos lőnek is belőlük,teljesen szabályosan.Ezekért kár nagyon.Mit lehet tenni,embere válogatja,a bírálat is nehéz,főleg ha nincs mihez viszonyítani.
Érdekes,hogy a júniusban elejtett kis bikácskák zsigerelt súlya is 60 kg körüli.Pedig volt fél éve,takarmányban gazdag hónapok.Amit Sakac lőtt az mellett volt egy hosszú spiszer is.Látványos volt a különbség,mind agancsban,mind testtömegben.Meg sem fordult a fejünkben,hogy arra lőjünk.Viszont decemberben?? Hidd el sokkal jobb ilyenkor selejtezni,mint télen,kisborjú korában.

"Lehet fiatal első borjas tehén az anyja, később születésű. Később lazán kompenzálhatja a lemaradást."
Ezt is megválaszoltam az előbb lényegében.Hisz szeptembertől márciusig teljesen szabályosan meglőhetem,meglőhetném bármelyiket és az már nem kompenzálja a lemaradást....
Naplózva
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #4788 Dátum: 2011. Június 24. - 11:44:41 »

Véletlenül sem szeretnék a szarvasok "Mohácsa" szerepkörben látszani,aki ismer tudja,hogy távol áll tőlem....Sőt...Én csak mint ennek a módszernek a lehetőségeit ,előnyeit szerettem volna megmutatni.
Az,hogy némán zsigerelek és nem a meghatottságtól a következő:
Állandó pénzhajhászás,aminek következménye:
-területek felaprózódása
-papírvadőrök,valamint ezáltal ügyvédek,nagy földtulajdonosok szakmai irányítása,még olyan helyen is,ami a szarvas őshazája....
-  -  pontok eltörlése
-ellenőrzések megszűnése(benzinhiány,félelem (pártvonal,családi kinek a kicsodája).A feügyelők rettegnek mikor kerülnek sorra...
-szabadrablás,feketekassza,máról holnapra élés.....

Szerintem ez a SZARVASOK TRIANONJA......
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4789 Dátum: 2011. Június 24. - 11:55:35 »

Szervusz Imre! Emelem

Engedj meg egy apró javítást:
"Szerintem ez a SZARVASOK TRIANONJA......"  Nem csak a szarvasoké! Az egész vadászaté ! Szomorú Rííí

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4790 Dátum: 2011. Június 24. - 13:46:44 »

Állandó pénzhajhászás,aminek következménye:
-területek felaprózódása
-papírvadőrök,valamint ezáltal ügyvédek,nagy földtulajdonosok szakmai irányítása,még olyan helyen is,ami a szarvas őshazája....
-  -  pontok eltörlése
-ellenőrzések megszűnése(benzinhiány,félelem (pártvonal,családi kinek a kicsodája).A feügyelők rettegnek mikor kerülnek sorra...
-szabadrablás,feketekassza,máról holnapra élés.....

Szerintem ez a SZARVASOK TRIANONJA......

 Igen
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #4791 Dátum: 2011. Június 24. - 14:32:48 »

Hát az biztos, hogy a többi vadfajé is. Kopik a vadállomány rendesen. Felénk egy területrészt 3szor is képesek lehajtani. Még januárban is! Szegény malacos kocák...  Rííí 
Én ilyenkor nem lőnék szarvasra. Had legyen esélye nyáron kupálódni, majd amelyik nem bírja a hideget és megsínyli az tényleg selejt.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4792 Dátum: 2011. Június 24. - 15:07:55 »

Hát az biztos, hogy a többi vadfajé is. Kopik a vadállomány rendesen. Felénk egy területrészt 3szor is képesek lehajtani. Még januárban is! Szegény malacos kocák...  Rííí 
Én ilyenkor nem lőnék szarvasra. Had legyen esélye nyáron kupálódni, majd amelyik nem bírja a hideget és megsínyli az tényleg selejt.


...és a több millió vadkár, amit a szarvas okoz?
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4793 Dátum: 2011. Június 24. - 15:19:17 »

Had legyen esélye nyáron kupálódni, majd amelyik nem bírja a hideget és megsínyli az tényleg selejt.
Most bundára, vagy agancsra állományjavítunk ...?!  Ördög Vigyorog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4794 Dátum: 2011. Június 24. - 16:50:54 »











 Vigyorog Emelem
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #4795 Dátum: 2011. Június 24. - 18:36:35 »

Egy biztos:(Ha tehetném) Nincs az az isten,hogy barkás trófeás vadra fegyvert emeljek! Károkozás? Ha 10-12 évvel később több millió Ft-ért kilövetnék,talán visszahozná a károkozását! Ja,hogy idén kell fizetni vadkárt? Erre 10-12 évvel ezelőtt kellett volna gondolni! A vadgazdának nem a mára,hanem a holnapra kellene gondolnia!! A rendszerváltás utáni szemléletváltás most hozza meg az "eredményét"! És sajnos a lejtő alja már itt van közel! Sokszor elgondolkodtam: Mi mindig a nyugathoz akartunk tartozni,vajon az osztrákok,németek miért ide jöttek vadászni? Szerintem azért,mert náluk NEM volt olyan minőségű vadállomány mint nálunk! Most már nálunk sincs! Vajon van innen felfelé? Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4796 Dátum: 2011. Június 24. - 18:58:55 »

Sajnos van olyan földműves gazda aki direkt erre megy rá!!!!!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4797 Dátum: 2011. Június 24. - 20:00:45 »

Üdv ! Azért jöttek ide , mert olcsó volt nekik ,. a baksisért ott lihegett a fél ország a sarkukban  Röhög .
Tudtommal sok helyen , mikor "" bemutatkoznak """ egy idő után már nem látják őket szívesen . Igen  Röhög
A gím állományt 14 év alatt rendbe lehetne hozni . /Szerintem / Élőhely biztosítása is jó lenne , és újak létrehozása ! Pl. 
ott a Tisza ártere , vissza kellene állítani és betelepíteni gím-el  OOO OOO OOO  Igen   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4798 Dátum: 2011. Június 24. - 21:21:08 »

Szinte az egész ország jó lenne a gímnek, csak ez most ütközik a földtulajdonosi érdekkel! Lassan már a vadak kiirtását követelik az összes termőterületről!!!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4799 Dátum: 2011. Június 25. - 00:41:57 »

Szinte az egész ország jó lenne a gímnek, csak ez most ütközik a földtulajdonosi érdekkel! Lassan már a vadak kiirtását követelik az összes termőterületről!!!

A mezőgazdálkodói érdek nyilván az, hogy minél alacsonyabb legyen a vadlétszám. Ez érthető is, hiszen minden épelméjű paraszt úgy gondolkozik: " a rosseb etesse a más állatját". Ezt így kell elfogadnunk, ezzel a kibékíthetetlen ellentéttel együtt kell élnünk, ennek keretei között kell valami reális kompromisszumot keresnünk.
Magánvéleményem az egyébként, hogy a gímmel alapvetően nem létszámbeli gond van, hanem egy rohamos minőségi leromlásnak vagyunk szemtanúi. Azért nincs nagy bika, mert 8-10 éves korban agyonlövetjük őket. Nem a paraszt, nem a vadászati hatóság, hanem mi, vadászok. Mert - úgymond - élni kell, veréb-túzok komplexus, zsebbe nyúlni nem akar senki, eladjuk egy tál lencséért a lelkünket is. Aztán mutogatunk mindenkire, földtulajdonosra, jogalkotóra, hatóságra, mínusz pontra, erdészre, csak a tükörbe ne kelljen belenézni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 [320] 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: