Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923938 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2625 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 11:26:59 »



"Vitaérvek hiányában előjött a régi jól bevált módszeretek, hogy el kezdtetek személyeskedni, mindenféle, a valóságban nem helytálló dolgokat velem kapcsolatban megállapítani és leírni."


Kedves Zoli!
Értsd már meg, hogy ettől az általánosítástól felfordul a gyomrom! Te tényleg azt hiszed, mi személyeskedünk? Hát valóban olvass vissza egy kicsit saját hozzászólásaid között!
Nem tudom miért okoz neked olyan nagy nehézséget, hogy ne általában ítélj el mindent ami a vadászokkal/vadászattal kapcsolatos. Ha jól emlékszel, volt itt nekünk szakmai vitánk is, és minden alkalommal normális emberek módjára meg tudtunk egyezni. Amiben nem egyezünk, és soha nem is fogunk az, hogy nem minden ember eredendően rossz aki vadászfegyvert vesz a kezébe. Az emberek többfélék, és természetesen a vadászok is azok.  Közöttünk is vannak kapzsi, fegyelmezetlen emberek nem többen, és nem kevesebben  mint  az élet összes területén, mégsem mondhatja senki, hogy minden ember link, sarlatán, vagy egyszerűen "szemét". Te pedig időről időre ezt sugallod, hogy a vadász egy szükségtelen rossz, akinek nem való fegyver a kezébe, azt sem érdemli meg, hogy kitegye a lábát az erdőbe!

Nálad egyre inkább azt érzem amit wildheger előző hozzászólásában megírt. Te is "bedőltél" azoknak akik az erdészeti felsőbbrendűség tévedésébe estek, akik eldöntötték, hogy a vadászat egyedüli tudói Ők, és akik egyedül  hivatottak arra, hogy gazdálkodjanak a vadállománnyal. Nem hinném, hogy így lenne.

Mi elég sokat írunk egymásnak magánban. Nem hinném, hogy valaha is megkérdőjeleztem szakmai felkészültségedet. Sőt!  Talán azt is mondhatom, hogy elég gyakran írtam neked, ha elmaradtál a fórumról, és nógattalak, hogy gyere vissza, írjál! Valószínűleg nem azért, mert nem szeretlek itt látni. De valóban nem értem ezt a rendszeres megsértődéseidet, ezt a "vihart a biliben"!
Én csak azt kérem, hagyd abba a vadászat, a vadászok ócsárlását, mert nem hinném, hogy erre szükség van két természetet kedvelő tábor között,  és erre bárki kíváncsi egy vadászfórumon!

Vadászüdvözlettel Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2626 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 13:52:28 »


"Vitaérvek hiányában előjött a régi jól bevált módszeretek, hogy el kezdtetek személyeskedni, mindenféle, a valóságban nem helytálló dolgokat velem kapcsolatban megállapítani és leírni."


Kedves Zoli!
Értsd már meg, hogy ettől az általánosítástól felfordul a gyomrom! Te tényleg azt hiszed, mi személyeskedünk? Hát valóban olvass vissza egy kicsit saját hozzászólásaid között!
Nem tudom miért okoz neked olyan nagy nehézséget, hogy ne általában ítélj el mindent ami a vadászokkal/vadászattal kapcsolatos. Ha jól emlékszel, volt itt nekünk szakmai vitánk is, és minden alkalommal normális emberek módjára meg tudtunk egyezni. Amiben nem egyezünk, és soha nem is fogunk az, hogy nem minden ember eredendően rossz aki vadászfegyvert vesz a kezébe. Az emberek többfélék, és természetesen a vadászok is azok.  Közöttünk is vannak kapzsi, fegyelmezetlen emberek nem többen, és nem kevesebben  mint  az élet összes területén, mégsem mondhatja senki, hogy minden ember link, sarlatán, vagy egyszerűen "szemét". Te pedig időről időre ezt sugallod, hogy a vadász egy szükségtelen rossz, akinek nem való fegyver a kezébe, azt sem érdemli meg, hogy kitegye a lábát az erdőbe!

Nálad egyre inkább azt érzem amit wildheger előző hozzászólásában megírt. Te is "bedőltél" azoknak akik az erdészeti felsőbbrendűség tévedésébe estek, akik eldöntötték, hogy a vadászat egyedüli tudói Ők, és akik egyedül  hivatottak arra, hogy gazdálkodjanak a vadállománnyal. Nem hinném, hogy így lenne.

Mi elég sokat írunk egymásnak magánban. Nem hinném, hogy valaha is megkérdőjeleztem szakmai felkészültségedet. Sőt!  Talán azt is mondhatom, hogy elég gyakran írtam neked, ha elmaradtál a fórumról, és nógattalak, hogy gyere vissza, írjál! Valószínűleg nem azért, mert nem szeretlek itt látni. De valóban nem értem ezt a rendszeres megsértődéseidet, ezt a "vihart a biliben"!
Én csak azt kérem, hagyd abba a vadászat, a vadászok ócsárlását, mert nem hinném, hogy erre szükség van két természetet kedvelő tábor között,  és erre bárki kíváncsi egy vadászfórumon!

Vadászüdvözlettel Attila



Én értelek Attila... és akkor Te is értsd meg, hogy egy Fórumon nonszcensz, hogy az egyik fél hozzászólásait sorozatosan törlik, míg a másik ( a hivatalossá elfogadni kívánt ) verziót pedig moderátori tolmácsolás útján cenzúra nélkül közlitek..... nem veszed észre, hogy milyen egyoldalú a fórumotok ezáltal, hogy csak az én személyeskedésre alapozó lejáratásommal van teli és az egyébként a személyeskedésektől mentes szakmai alapokon nyugvó, komoly kritikákat megfogalmazó hozzászólásaim mindörökre törölve lettek..... ezen akadjál már ki kedves Attila, mert a Fórum üzemeltetésében Ti moderátorok meghatározó szereppel bírtok.....és innen kezdve ez nem egy szakmai fórum, hanem néhány ember személyes elképzeléseinek szeszélyes játékszere..... És hogy mennyire nem arról beszélsz Te is most is amiről kellene, szóval igen, ez már a véretekké vált....
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2627 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 14:11:12 »

Szervusz Forsterh!

Az hogy nálam a radir a  véletlen műve volt!
Ha másvalakivel kerülsz ilyen konfliktusba akkor nem várok ilyen sokat, hanem hamarabb beavatkozok mint moderátor.

Üdv, H

Mert én konfliktusba kerültem Veled?  Ugyan már milyenben? Elmagyaráznád? Az volt a bajod, hogy megjelent a hozzászólásom a fórum hasábjain, amit azonban véletlenült töröltél.... Ezt én el is hittem neked, de a második törlésénél ne mondd, hogy az is véletlen volt....
Na és akkor mi volt Veled a konkrét konfliktusom? Megtudhatnám, hogy miért jár a radírod a soraim után??? És valóban azt hiszed, hogy mindennek én vagyok az oka?  Talán én töröltem ki a Te hozzászólásaidat???? 
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2628 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:00:01 »


Kedves Horrido!
Jól látod,valóban Forsterh a csapatunk színfoltja.Én a magam részéről a mi Petőfinknek hívom.Azt állítja magáról,hogy már nem vadászik,nem pedig azt,hogy nem vadász!
Hozzánk hasonlóan izzik,mint a tőzeg,csak gyakran fellángol,mint a szalma.Aztán gyakran apátiába esik,ebből a szarvas szeretete tudja csak kigyógyítani.
Tény,hogy országunk vadgazdálkodása szándékosan lett degradálva.Ebből  a helyzetből csak egy erős "központi hatalom" koordinálásával,szakmai fejlesztő szándékával lehet kilábalni.Ő is látja.hogy nincs javító szándék,mert az ellen oldal képviselői beözönlöttek közénk és eredményesen ellenkező irányba terelik a szakmát.
Első nagy sikerük a szakmánk mesterséges szétszakítása erdészetre és vadászatra.A stabilitás érdekében szítják az ellentétet és bánatunkra,vannak motiválható emberek ezen a téren.
Következő lépésük a magántulajdon behozatala és az ezzel kapcsolatos szakmánkra káros negatív gondolkodásmód felerősítése volt.
Ennek az egésznek igazán az erdő és vadállomány a vesztese.
Kondor Tanár Úr gyakran hangoztatta-A kibicnek semmi sem drága.-De hát nekik kell a hatalom!
Tegezzétek csak újra egymást és erősítsétek csapatunkat a jobbító szándékú harcban!




Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2629 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:03:06 »


Kedves Horrido!
Jól látod,valóban Forsterh a csapatunk színfoltja.Én a magam részéről a mi Petőfinknek hívom.Azt állítja magáról,hogy már nem vadászik,nem pedig azt,hogy nem vadász!
Hozzánk hasonlóan izzik,mint a tőzeg,csak gyakran fellángol,mint a szalma.Aztán gyakran apátiába esik,ebből a szarvas szeretete tudja csak kigyógyítani.
Tény,hogy országunk vadgazdálkodása szándékosan lett degradálva.Ebből  a helyzetből csak egy erős "központi hatalom" koordinálásával,szakmai fejlesztő szándékával lehet kilábalni.Ő is látja.hogy nincs javító szándék,mert az ellen oldal képviselői beözönlöttek közénk és eredményesen ellenkező irányba terelik a szakmát.
Első nagy sikerük a szakmánk mesterséges szétszakítása erdészetre és vadászatra.A stabilitás érdekében szítják az ellentétet és bánatunkra,vannak motiválható emberek ezen a téren.
Következő lépésük a magántulajdon behozatala és az ezzel kapcsolatos szakmánkra káros negatív gondolkodásmód felerősítése volt.
Ennek az egésznek igazán az erdő és vadállomány a vesztese.
Kondor Tanár Úr gyakran hangoztatta-A kibicnek semmi sem drága.-De hát nekik kell a hatalom!
Tegezzétek csak újra egymást és erősítsétek csapatunkat a jobbító szándékú harcban!



Wildheger!!  Emelem Tökéletesen egyetértek veled!!
Fegbock! Úgy látom hiába próbálsz egy kis aktualitást belevinni a témába,a "főbikáink" egymás sárba tiprásával vannak elfoglalva! Nincs is jobb mint "én vagyok az okosabb"-at játszani a tükörrel!
Öregszabó  Emelem!!Milyen lesz az idei felrakás??
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2630 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:32:40 »


Fegbock! Úgy látom hiába próbálsz egy kis aktualitást belevinni a témába,a "főbikáink" egymás sárba tiprásával vannak elfoglalva!

Nono! NoNo
Azért olvassák ezt a topicot mások is, akiket érdekel hogy hogy áll a bőgés..
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2631 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:48:32 »

Nono! NoNo
Azért olvassák ezt a topicot mások is, akiket érdekel hogy hogy áll a bőgés..

Az lehet kedves BErik,de a bőgésről elég kevés szó esik! Vállat von Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2632 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:54:21 »

Az lehet kedves BErik,de a bőgésről elég kevés szó esik! Vállat von Emelem

Hát a nincsről nem tudok sokat írni. Faverést, bőgőplatzot már találtam, bőgést még nem hallottam. Tarvadakat, gyerekbikákat láttam, komoly bikát nem, pedig elsején reggel kezdem a kísérést.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2633 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 16:12:57 »

Hát a nincsről nem tudok sokat írni. Faverést, bőgőplatzot már találtam, bőgést még nem hallottam. Tarvadakat, gyerekbikákat láttam, komoly bikát nem, pedig elsején reggel kezdem a kísérést.

Ez minden évben így indul....és ahol a tarvad, ott lesz, vagy már ott is van  a komolyabb bika  is.... Amíg azonban a finom szarvasorr nem tájékoztat folyató tehén illatáról, addig nincs miért a nagy bikáknak megmozdulniuk  ( feltéve, ha vannak ilyenek a területen)... addig pedig a fiatalabb bikák próbálják tűzbe hozni szűnni nem akaró udvarlásaikkal a tarvadat.... Az idősebb bikák már ilyenkor is jelen vannak csak rejtőzködve, de mindig a tarvad rudlik alatt szélirányban vannak, hogy azonnal megérezhessék, a nemi állapotban bekövetkező változásokat....
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2634 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 16:31:56 »

Ez minden évben így indul....és ahol a tarvad, ott lesz, vagy már ott is van  a komolyabb bika  is.... Amíg azonban a finom szarvasorr nem tájékoztat folyató tehén illatáról, addig nincs miért a nagy bikáknak megmozdulniuk  ( feltéve, ha vannak ilyenek a területen)... addig pedig a fiatalabb bikák próbálják tűzbe hozni szűnni nem akaró udvarlásaikkal a tarvadat.... Az idősebb bikák már ilyenkor is jelen vannak csak rejtőzködve, de mindig a tarvad rudlik alatt szélirányban vannak, hogy azonnal megérezhessék, a nemi állapotban bekövetkező változásokat....

Igen, ilyesmi a mi tapasztalatunk is. Az elmúlt évben látottak, a jelek és a nyomok alapján úgy néz ki, hogy szerencsére vannak. Hogy milyenek? Az majd kiderül, ha látom is Őket. Egyenlőre türelem, minél kevesebb zavarás, "szagosítás". A tarvad mozgásának távolról való figyelése.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #2635 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 21:30:34 »

Szerintünk jó...találtak már bikát (sajnos!!!) hurokban, barkában, a kiszáradt "kicsi" agancsnak jó súlya volt...kb. 7-8 éves jószág lehetett. Megérkeztek a "nagy öregek", erre rengeteg a tarvad, azonban november végére elpucol az összes a Dráva-partra..SzomorúSzomorúSzomorú: Hullatott nincs..de szép bikák bőgnek. Most már kezdik felfedni magukat.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #2636 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 05:05:49 »

Ma reggel hallottam az elsőt, gyöngén de bőgött.
Baranya m.
Naplózva

hunter55
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2637 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 13:52:43 »

Nálunk, Sárvár mellett még nem, de Ikervárnál (kb 6 km) már múlt hétvégén lehetett hallani őket. (Vas )
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2638 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 19:07:18 »

NA! Lassan beindul az információ áramlás! Igen
A nyomok alapján már kerülgetik a bikák a teheneket,de bőgést még nem hallani. Sokat ront a nyugalmon,a csetézők serege,akik össze vissza járják a legjobb szarvasos helyeket,lovaskocsival,biciklivel. Máshol is van ilyen tapasztalat?
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2639 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 19:13:37 »

NA! Lassan beindul az információ áramlás! Igen
A nyomok alapján már kerülgetik a bikák a teheneket,de bőgést még nem hallani. Sokat ront a nyugalmon,a csetézők serege,akik össze vissza járják a legjobb szarvasos helyeket,lovaskocsival,biciklivel. Máshol is van ilyen tapasztalat?


Ha megmondod mi az a csetéző, akkor elárulom, hogy mik a tapasztalataink e téren.  Ördög

Nálunk gombászok vannak rogyásig quaddal, gyalog, lovaskocsival, és minden egyéb közlekedési eszközzel.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: