Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562835 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #480 Dátum: 2009. Március 11. - 19:06:07 »

Dehogy akarom sem itt, sem máshol megtárgyalni!
Engem már nem érdekel egyetlen kezdeményezés sem, de úgy éreztem, az igazsághoz azért ez is hozzátartozott!

Részemről be is fejeztem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2009. Március 11. - 19:28:06 »

Dehogy akarom sem itt, sem máshol megtárgyalni!
Engem már nem érdekel egyetlen kezdeményezés sem, de úgy éreztem, az igazsághoz azért ez is hozzátartozott!

Részemről be is fejeztem!

Nézd Attila, én nem vagyok egy öreg ember, de azt hiszem mindenki életében eljön egy pillanat, amikor belátja, hogy széllel szemben nem lehet, de legalábbis nem érdemes vizelni. Az enyémben is eljött ez.

Ha én most leírnám azt ami szerintem az igazsághoz tartozik, akkor lehet hogy sokan megsértődnének, amit nem szeretnék, főleg nem egy nyílt topicban. És én nem akarok senkit bántani, pláne nem akarok senkivel igazságtalan lenni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #482 Dátum: 2009. Március 11. - 19:36:42 »

Ha jól emlékszem én is többször érdeklődtem, hogy mikor lesz kész az ív, mert vittem volna a vadászboltokba...

De lehet, hogy te is Attila és én is a Viktor által említett pár fanatikus közé tartozunk? Fejvakarás Wave

Lehet. Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #483 Dátum: 2009. Március 11. - 21:31:59 »

Szevasztok!

Rottyant egyet a szar nálunk is, de még nem fortyog. Összefogtak a cseh, magyar és szlovák madárvédők (BirdLife aktivisták) és támadják a szalonka szlovákiai vadászatát. A csehek azzal csinálnak maguknak vállakat, hogy Ők a szalonka vadászatot megoldották. 2004-től nem vadásznak rá. A magyar aktivisták is elégedettek a jelenlegi MO-i helyzettel, de a cseh és szlovák kollégáikkal együtt végig keményen cseszegették a szlovák vadászati vezetést, hogy a felelőtlen intézkedéseivel, idézem: „veszélyeztetik az erdei szalonka exiztenciáját Szlovákiában.”  Az üggyel kapcsolatban nyilatkozott a Szlovák Vadászszövetség igazgatója a szlovák közszolgálati TV-ben és a Mezőgazdasági Minisztérium pedig sajtótájékoztatót hívott össze. Elhangzott olyan is, hogy a jelenlegi rendkívüli vadászati engedély minek alapján 4000 szalonka elejtést engedélyezik a  szlovák vadászoknak tavaszi húzáson – ellentétben van az EU madárvédelmi normákkal és a BirdLife nemzetközi aktivista gárdája erre figyelmeztette a EU komissziót.
A vadászati vezetés bal kézzel csapta le a szervát és a jelek szerint urai a helyzetnek. A SzVSz igazgatója teljes vállszélességgel kiállt a tavaszi szalonkavadászat mellett és a minisztériumi sajtótájékoztatón olyan adat is elhangzott, hogy a 2007-évben csak 705 erdei szalonka volt elejtve Szlovákiába, a szalonka tavaszi vadászatára kiadott rendkívüli engedély összhangban van a 2006-os EU komissziós irányelvekkel és Szlovákia Mezőgazdasági Minisztériuma a BirdLife feljelentése ellenére sem tart semmiféle megtorló intézkedésektől az EU komisszió részéről. 

Mivel nálunk az erdei szalonka vadászati idénye csak március 16-án (idén 15-én) kezdődik, várhatóan addig elcsitulnak a kedélyek szalonka ügyben. 

Üdv.

Taki

Szia Taki!


Hogy a fene nem eszi meg a sok tudatlan, minden hülyeséget összehordó barmot!
Nem olyan régen volt a televízióban egy műsor, ahol a világ két nagyon híres, elismert természetvédelmi szakemberével beszélgettek. Egészen másképpen beszéltek a vadászokról, mint ezek a "divatzöldek" (panelzöldek)  Ők szükségesnek tartják a vadászatot, és szerintük a természetvédelem nagyon sokat köszönhet a vadászoknak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #484 Dátum: 2009. Március 12. - 16:26:59 »

Nézd Attila, én nem vagyok egy öreg ember, de azt hiszem mindenki életében eljön egy pillanat, amikor belátja, hogy széllel szemben nem lehet, de legalábbis nem érdemes vizelni. Az enyémben is eljött ez.

Ha én most leírnám azt ami szerintem az igazsághoz tartozik, akkor lehet hogy sokan megsértődnének, amit nem szeretnék, főleg nem egy nyílt topicban. És én nem akarok senkit bántani, pláne nem akarok senkivel igazságtalan lenni.

Kár. Nagy kár.

Nem vagyok egy jogvégzett, jogtudó ember. Se vezető, se meghatározó.
Éppen ezért "csak" azt tudom vállalni, hogy a formálódó kezdeményezések mögé beállok, és azokat teljes mellszélességgel támogatom.
Szerintem a mai magyar vadászati közállapotokban ez is "valami" - sőt. Viszont ehhez kellenek olyan jogvégzett, jogtudó, vezető, meghtaározó emberek, akik mögé oda lehet, és oda érdemes állni.

Azt hittem itt vannak olyanok, azt hittem egynémely kezdeményezésünk túljut az első hurrá lelkesedésén, és akár talán el is érhetünk valamit.
Most sajnos nagyon úgy néz ki, hogy nem, itt sem, sehol sem.
Viszont kérdezem: akkor mitől várjuk, mitől várhatjuk, hogy jobb legyen? Hogy szalonkázhatunk újra? Hogy életszagúbbak lesznek a fegyvertartás szabályai? Stb. - stb.

Kár.

Pedig nagy szükség lenne a kezdeményezésekre, az ötletekre, mert ezek nem hagyják leülni azt a bizonyos langyos vizet.
Sajnos így mindannyian belefásulunk, beleununk. Így viszont a sava-borsának egy jelentős részét elveszti a dolog - nem beszélve arról, hogy azt csinálnak velünk amit akarnak.

Lehet, ha így haladunk egy szép napon fölcsapok rabsicnak: lesz@rom a junijót, földobom a szebbik puskát a vállamra, zsebre rakok egy marék apró srétet, aztán kiállok a szokott helyre egy rigófüttyös alkonyon.
Aztán bizonyítsa be aki akarja - meg tudja - hogy az a dupla nem rókára ment...

És ez a szép nap vészesen közeleg...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #485 Dátum: 2009. Március 12. - 16:51:03 »

Viktor!


Szerintem volt itt érdeklődés elég. Még arról is írtunk, ki mennyi aláírást tud gyűjteni.


Én-mint mindíg-most is vállalom, amire felséges szavamat adtam, és produkálom a 200 aláírást, ha van mire.

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #486 Dátum: 2009. Március 12. - 16:53:23 »

No...

Elkerülendő azt, hogy elmarasztaljanak Téged jogosulatlan vadászatért, abban benne vagyok, hogy pontos ütemterv alapján jövő februárra készen legyenek az aláírásgyűjtő ívek a népi kezdeményezéshez az OVB általi hitelesítéssel, tokkal-vonóval.

DE!

Ehhez a következő feltételeknek kell a rendelkezésre állnia:

1) Minden megyéből kell egy felelős, valamint egy négy-öt fős segítő csapat. Még jobb lenne, ha a vadásztársaságokat is megkeresnék.
2) Kell egy ütemterv arra, hogy milyen körülmények közt, hol gyűjtik az aláírásokat.
3) Kell valaki akinek standja lesz a FeHoVán és jó lenne pár ember aki jóban van a vadászboltosokkal.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #487 Dátum: 2009. Március 12. - 17:32:51 »

No...

Elkerülendő azt, hogy elmarasztaljanak Téged jogosulatlan vadászatért, abban benne vagyok, hogy pontos ütemterv alapján jövő februárra készen legyenek az aláírásgyűjtő ívek a népi kezdeményezéshez az OVB általi hitelesítéssel, tokkal-vonóval.

DE!

Ehhez a következő feltételeknek kell a rendelkezésre állnia:

1) Minden megyéből kell egy felelős, valamint egy négy-öt fős segítő csapat. Még jobb lenne, ha a vadásztársaságokat is megkeresnék.
2) Kell egy ütemterv arra, hogy milyen körülmények közt, hol gyűjtik az aláírásokat.
3) Kell valaki akinek standja lesz a FeHoVán és jó lenne pár ember aki jóban van a vadászboltosokkal.

Koromból és a lehetőségeimből kiindulva én az elmúlt februártól vállalom, hogy a Bács-Kiskun megyei csoport aktív tagja leszek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #488 Dátum: 2009. Március 12. - 19:10:32 »

Ehhez a következő feltételeknek kell a rendelkezésre állnia:

1) Minden megyéből kell egy felelős, valamint egy négy-öt fős segítő csapat. Még jobb lenne, ha a vadásztársaságokat is megkeresnék.
2) Kell egy ütemterv arra, hogy milyen körülmények közt, hol gyűjtik az aláírásokat.
3) Kell valaki akinek standja lesz a FeHoVán és jó lenne pár ember aki jóban van a vadászboltosokkal.

1) Szerintem meg kellene keresni a kamarát, lehet, hogy melléállnának a dolognak, és akkor a megyei felelős meg is van. Félre ne érts nem kibújni akarok, de engem kevesen ismernek, míg a kamarai tótumfaktumokat mindenki. A négy-öt fős segítő csapat megyénként szerintem - lehet, hogy az itt fórumozók közül is - összejön.
A vadásztársaságokat év elején kéne megkeresni, mert akkor a szezon végi "közgyűlésdömpingen" gyűlhetnek az aláírások.
2) Ez szerintem technikai részletkérdés, a felelősöknek meg a segítőknek össze kell ülni és megbeszélni.
3) A FEHOVÁn nem tudom kinek van standja, de pl. a kamarának van nem? Már csak ezért is jó lenne őket megnyerni. Meg rajtuk keresztül tele lehetne jobban kürtölni ezzel a vadászati sajtót.
Vadászboltok: Csak én tudok három-négyet (és ez kb. fele annak ami a megyében van), amit meg tudnék ezzel keresni. Az túlzás, hogy jól ismerem őket, de nem biztos, hogy ehhez jó ismeretség kell - bár kétségtelenül segít.

Persze ez mind energia, idő és végső soron pénz, de el kellene indítani. Ha falakba ütközünk az úgyis kiderül rövid úton, és akkor sajnos annyi, de hátha nem...

Viszont: Így monitoring után mit érhetünk el azzal, hogy az országgyűlés napirendre veszi a kérdést?
Vagy mi van ha addig elfogadják a Vtv - Vhr módosítást, és ezalapján szalonkázhatunk? Akkor okafogyottá válik az egész népi kezdeményezés, nem?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2009. Március 12. - 21:30:12 »

1) Szerintem meg kellene keresni a kamarát, lehet, hogy melléállnának a dolognak, és akkor a megyei felelős meg is van. Félre ne érts nem kibújni akarok, de engem kevesen ismernek, míg a kamarai tótumfaktumokat mindenki. A négy-öt fős segítő csapat megyénként szerintem - lehet, hogy az itt fórumozók közül is - összejön.
A vadásztársaságokat év elején kéne megkeresni, mert akkor a szezon végi "közgyűlésdömpingen" gyűlhetnek az aláírások.
2) Ez szerintem technikai részletkérdés, a felelősöknek meg a segítőknek össze kell ülni és megbeszélni.
3) A FEHOVÁn nem tudom kinek van standja, de pl. a kamarának van nem? Már csak ezért is jó lenne őket megnyerni. Meg rajtuk keresztül tele lehetne jobban kürtölni ezzel a vadászati sajtót.
Vadászboltok: Csak én tudok három-négyet (és ez kb. fele annak ami a megyében van), amit meg tudnék ezzel keresni. Az túlzás, hogy jól ismerem őket, de nem biztos, hogy ehhez jó ismeretség kell - bár kétségtelenül segít.

Persze ez mind energia, idő és végső soron pénz, de el kellene indítani. Ha falakba ütközünk az úgyis kiderül rövid úton, és akkor sajnos annyi, de hátha nem...

Viszont: Így monitoring után mit érhetünk el azzal, hogy az országgyűlés napirendre veszi a kérdést?
Vagy mi van ha addig elfogadják a Vtv - Vhr módosítást, és ezalapján szalonkázhatunk? Akkor okafogyottá válik az egész népi kezdeményezés, nem?

Akkor igen. De én nem vagyok 100 %-ig biztos a kamarában...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #490 Dátum: 2009. Március 12. - 21:41:37 »

Megtört a jég.
Ma láttam az elsőt, igaz nem is voltam kint sokat  :'(


A szürkenyár koronamagasságában jött egy egyes madár. Először a cippantást hallottam meg, amikor bevágott jobbról az öregebb nyárfás felől a tisztásra, majd lassan, kényelmesen cippogva közeledett. Tőlem mintegy 15 méterre elfordult és átrepült a nyárfáson.
Eb kollega is látott egyet, az amadár a  másik irányban keresztben repült.

Elég fura érzés volt puska nélkül...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #491 Dátum: 2009. Március 12. - 22:18:32 »

Nekem az a véleményem nem érdemes ebbe energiát fektetni. Mi történik ha összejön? Kilépünk az EU-ból??
Ha nem, az Úniós előírások kötelezőek maradnak, mégha millió aláírást is gyűjtünk. Nincs olyan hatalom, mely bevállalná az ezzel kapcsolatos, asz Únió felé teljesítendő brutális kötbéreket.
Akikre per pillanat irigykedünk, mert vadásszák a szalonkát tavasszal, mindannyian a monitoring keretén belüli mintavétellel argumentálnak. Ez indult el (bizony késve) és történik nálunk is a kamara és a vadászati felsőoktatás szervezésében. 
Nincs más (hivatalos) út....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #492 Dátum: 2009. Március 12. - 23:14:05 »

Nekem az a véleményem nem érdemes ebbe energiát fektetni. Mi történik ha összejön? Kilépünk az EU-ból??


Nincs akkora szerencsénk.

Te közgazdász vagy és azt fogod mondani: őrültség amit beszélek. De én akkor is mondom, mert ez van a szívemen.

Adva volt egy hitlerbácsi, aki a későbbi junijó országából bevitt minket egy háborúba, ahol kinyiffant közülünk egymillió, részben azért, hogy be ne menjenek azok a csunya kommunisták nyugatra, hiszen mi jók leszünk tölteléknek, feltartani az áradatot. Ránk is tenyerelt a maci negyven évre, csúnyán az oszlophoz kötött minket. De tőlünk nyugatabbra megcsinálták azt a fenejó junijót, közben évtizedekig éltek előttünk a kirakatban olyan fenejól. Részben persze nekünk köszönhették ezt, a szakszervezetek velünk példálództak: itt is ez lesz, ha nem adjátok meg a dolgozóknak a pénzt. Az eurokommunisták is velünk ijesztgettek... néha persze be-bekukkantottak a vasfüggönyön túlra és megállapították, hogy itt is látszólag emberi lények élnek, közben persze mutogatták hogy "nézzétek mi van nekünk, ez egy BMW, ez meg egy kiló banán... ha nem lesztek kommunisták, akkor majd nektek is lesz ilyenetek... gyertek, mi majd segítünk nektek, csak rázzátok le a rabigát!" Aztán az magától leesett - na jó, rázogattuk '56-ban - és 1989-ben beültünk a Zsigába és elmentünk nickelsdorfországba vidijót meg görényét venni a valutakeretből. Néhányan sörétest, mert a golyósra nem volt elég az a húszezer forint, hiába jött a nagypapa is... és volt banán is, de nem örültek nekünk... "magyar ne lopj".

Aztán azt mondtuk: "Sziasztok, megjöttünk! Visszafogadtok a családba? Ha már hívtatok..." "Nono kiscimborák! Annak komoly feltételei vannak! Túl nagy az állami vagyon, túl kevés a tőke. Adjatok csak 15 évet, majd mi berakjuk a tőkét és megvesszük az állami vagyont, mert nektek kis hülyék nincs pénzetek..." Aztán ott ácsorogtunk 15 évet az előszobában, amíg azt láttuk: jééé, a MOM az már smittundbender, a Tungsram már GE... stb., stb. ... jobbról-balról nyaldostuk a bankok popóját, azongyák, hogy a millecentenárium évében csak arra nem kaptak állami garanciát, amire nem kértek.. érdekes, a Nagy Vízen túl már 10 év alatt leesett hogy nem vagyunk kommunisták, a NATO-ba felvettek, de az EU-ba még nem voltunk jók. Ungarisecigojnerek... sale barbare-ok... Közben persze a két nagy malomkő jobbról-balról azt ismételgette: be kell kerülnünk. Akkor jobb lesz.

Aztán jött az ojró is, hadd csorogjon a nyálunk. De végül felvettek minket. Király! Igaz munkát a legtöbb országban nem vállalhattunk, ojróról nem álmodhattunk, de bent voltunk... és akkor még nem sejtettük hogy azok, akik csalogattak minket, azok csak piacot akartak. Kölcsönadtak nekünk hogy megvehessük a termékeiket. Hogy jön egy válság, ami beteljesíti egy tehetségtelen ember munkáját és mindent elvisz. Hogy a bankjaik itteni leánycégei csak kifelé ontották a profitot, ha itt válság van, kintről elzárják a csapokat. Hogy nikolá szarközi a francia autógyártás védelmén keresztül meghirdeti az europrotekcionizmust... "ami a tied az az enyém, ami az enyém, ahhoz semmi közöd"... hogy nyíltan a pofánkba vágják, hogy ne is álmodjunk az Euróról...

És mi csak sírunk és mit mondjunk? "Gyerekek, hát nem azt mondtátok hogy egy család vagyunk?" "Igen, nagy a devizahitelállomány, de mi csak egy picit jobban akartunk élni, nem jól, csak jobban, csak valahogyan, európai emberhez méltóan és számítottunk az ojróra, mert hát azt mondták......" "Minket becsaptak jobbról-balról mindenki azt mondta hogy jobban is élhetnénk, vagy hogy jobban fogunk élni.."... stb., stb. ... és akkor ők azt mondják: ti vagytok Európa beteg embere...

És akkor az ember azt mondja hogy elég ebből! Tévé kikapcs, újság letesz. Mára elég. Nem akarok erre gondolni. Kimegyek este vadászni, várni az erdő királynőjét..... Mi a válasz erre most márciusban?

Hát tudod mit Hansi? Kapja be az EU!

Eszembe jutnak Tyler szavai a Fight Clubból: "A televízió azt szuggerálta, hogy egy nap milliomosok, filmsztárok, vagy híres rockzenészek leszünk. De nem leszünk. És erre lassan rádöbbenünk. És qrvára berágunk." Most azt hiszem itt vagyunk az EU-val. Azt hazudták, hogy mi is ott lehetünk... és a vége az lett hogy ezt a kis madarat is elvették...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2009. Március 13. - 08:30:31 »

No csak Viktor...,hát veled meg mi lett??? Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #494 Dátum: 2009. Március 13. - 08:36:49 »

Hát tudod mit Hansi? Kapja be az EU!

 Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: