Oldalak: 1 ... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 583571 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3795 Dátum: 2016. Március 21. - 09:34:38 »

Ha nem szeretnék dönteni senki mellett, akkor nem adok meghatalmazást egyiknek sem.
Azzal, ha mindkettőnek adok, csak elindítok egy probléma lavinát, aminek hosszú pereskedés lesz a vége.
Nincs értelme ilyet sem adni, sem kérni.

Ha senkinek nem adsz akkor majd a 8-9 % állami terület dönt .
Na itt van a vadászok felelősége , hogy nem tudnak ésszel megegyezni csak sok időért-pénzért a bíróságon...
Sajnos ezért kell kérni , mert a vadász irígység és kapzsiság határtalan..
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3796 Dátum: 2016. Március 21. - 09:35:25 »

Na itt a kutya sírja, a többség dönt,mert a 67 -et be adják ,formailag,jogilag megfelel a v-hat elfogadja.Kicsit később egyeztet a felek közt, de mikor ki adhat be ellen meghatalmazást, pórbál hat a másiknak keresztbe tenni, ki miben dönthet? PL: a hatóság elfogadja,hogy számomra a 67 meg van a vtv. vrh feltételeinek megfelel akkor kötelezően nekem ki kell rajzolja a területet oszt kész?

Megtennéd, hogy tartózkodsz a Mézgás-Köbükis rövidítésektől? Legyen már annyi időd, hogy teljes szavakkal közlöd a mondanivalód!    Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3797 Dátum: 2016. Március 21. - 09:39:26 »

Gondolkodni kell a nem vadászó parasztemberek agyával is. Nálunk is döntöttek úgy többen is,hogy megosztják a területeiket több társaság között.

Ezzel nincs semmi gond.
A kérdés az volt, hogy ugyanarról a területről adott, két meghatalmazással mi van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3798 Dátum: 2016. Március 21. - 09:44:55 »

Ezzel nincs semmi gond.
A kérdés az volt, hogy ugyanarról a területről adott, két meghatalmazással mi van.
Ezt is leírtam a folytatásban...nem a parasztban van a hiba... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3799 Dátum: 2016. Március 21. - 09:53:06 »

Ha senkinek nem adsz akkor majd a 8-9 % állami terület dönt .
Na itt van a vadászok felelősége , hogy nem tudnak ésszel megegyezni csak sok időért-pénzért a bíróságon...
Sajnos ezért kell kérni , mert a vadász irígység és kapzsiság határtalan..

Ez a döntésképtelenség - tapasztalatból mondhatom - max. az emberek 1-2 %-át jellemzi.
Nem lesz ügydöntő. Ahogy a másodlagos meghatalmazás sem, mert ez sem tömeges jelenség. Nálunk legalábbis.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3800 Dátum: 2016. Március 21. - 10:02:54 »

Ez a döntésképtelenség - tapasztalatból mondhatom - max. az emberek 1-2 %-át jellemzi.
Nem lesz ügydöntő. Ahogy a másodlagos meghatalmazás sem, mert ez sem tömeges jelenség. Nálunk legalábbis.

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de mintha a hivatalos meghatalmazás mintában szerepelne egy olyan, "hogy minden korábban adottat egyúttal visszavon"? Mert akkor a dátum eléggé fontos lehet.  Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3801 Dátum: 2016. Március 21. - 10:10:41 »

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de mintha a hivatalos meghatalmazás mintában szerepelne egy olyan, "hogy minden korábban adottat egyúttal visszavon"? Mert akkor a dátum eléggé fontos lehet.  Vállat von

A legtöbbön még nincs is dátum !   :Mosolyog Röhög  Egyébként még "csak" ott tartunk hogy a hatóság minden befolyástól mentesen csak a törvények és a vadgazdálkodás érdekei alapján a tájegységi határokon belül megrajzolja az ajánlását a vadászterületek kialakítására .  Angyal  Elvileg most még nem a vadászok osztják a lapot hanem a hatóság - az után pedig a földtulajdonosok .  Kávé Emelem OOO
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3802 Dátum: 2016. Március 21. - 10:23:08 »

A legtöbbön még nincs is dátum !   :Mosolyog Röhög  Egyébként még "csak" ott tartunk hogy a hatóság minden befolyástól mentesen csak a törvények és a vadgazdálkodás érdekei alapján a tájegységi határokon belül megrajzolja az ajánlását a vadászterületek kialakítására .  Angyal  Elvileg most még nem a vadászok osztják a lapot hanem a hatóság - az után pedig a földtulajdonosok .  Kávé Emelem OOO

Stefi szerinted milyen meghatalmazásról beszél vadasz75? Azokon mindegyiken kell dátumnak lenni az aláírással együtt, különben kuka. Egyébként meg bőven ott tartanak nagyon sok helyen, hogy igenis gyűjtik a meghatalmazásokat.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3803 Dátum: 2016. Március 21. - 10:25:53 »

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de mintha a hivatalos meghatalmazás mintában szerepelne egy olyan, "hogy minden korábban adottat egyúttal visszavon"? Mert akkor a dátum eléggé fontos lehet.  Vállat von

Hivatalos meghatalmazásminta nincs.
A VHR mellékletében van egy kötelező adattartalom, ami alapján a Kamara adott ki egy ajánlott mintát. Azaz nem egyet, hanem kb. hármat, legalábbis amikről én tudok.
Egyikben sincs rendelkezés a visszavonás módjáról.
Elég furcsa helyzetet szülhet az a szitu, ha meghatalmazom a Jóskát, majd a Jancsit, miközben a Jóska nem tud róla, hogy már nem ő a képviselő.
Ezért mi a meghatalmazásainkban pontosan leírtuk, hogy meddig, és mi módon vonható vissza.
Ismétlem, nem azért, mintha tömeges visszavonásra számítanánk, mert olyan helyről, aki ingadozott, el sem hoztuk.
Csupán a rend kedvéért.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3804 Dátum: 2016. Március 21. - 10:26:26 »

Megtennéd, hogy tartózkodsz a Mézgás-Köbükis rövidítésektől? Legyen már annyi időd, hogy teljes szavakkal közlöd a mondanivalód!    Türelmetlenül
Meg.  
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3805 Dátum: 2016. Március 21. - 10:27:29 »

Stefi, szerintem is itt álljunk meg, mielőtt törvénysértéssel vádolnánk meg bárkit.
A meghatalmazáson van dátum és punktum.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3806 Dátum: 2016. Március 21. - 10:28:28 »

Hivatalos meghatalmazásminta nincs.
A VHR mellékletében van egy kötelező adattartalom, ami alapján a Kamara adott ki egy ajánlott mintát. Azaz nem egyet, hanem kb. hármat, legalábbis amikről én tudok.
Egyikben sincs rendelkezés a visszavonás módjáról.
Elég furcsa helyzetet szülhet az a szitu, ha meghatalmazom a Jóskát, majd a Jancsit, miközben a Jóska nem tud róla, hogy már nem ő a képviselő.
Ezért mi a meghatalmazásainkban pontosan leírtuk, hogy meddig, és mi módon vonható vissza.
Ismétlem, nem azért, mintha tömeges visszavonásra számítanánk, mert olyan helyről, aki ingadozott, el sem hoztuk.
Csupán a rend kedvéért.

De van rendelkezés a vissza vonás módjáról..(privátban megírom)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3807 Dátum: 2016. Március 21. - 10:29:47 »

De van rendelkezés a vissza vonás módjáról..(privátban megírom)

Ami kamarai ajánlást én láttam, azokban szerintem nem volt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3808 Dátum: 2016. Március 21. - 10:31:19 »

Meg.  

 Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3809 Dátum: 2016. Március 21. - 10:31:49 »

Stefi szerinted milyen meghatalmazásról beszél vadasz75? Azokon mindegyiken kell dátumnak lenni az aláírással együtt, különben kuka. Egyébként meg bőven ott tartanak nagyon sok helyen, hogy igenis gyűjtik a meghatalmazásokat.

Hát nem látod ezeket    :Mosolyog Röhög   ?    Szerinted én elhiszem amit írtam ?  Ja hogy úgy kellene lenni ..................... (álmodj Királylány )    Emelem

Stefi, szerintem is itt álljunk meg, mielőtt törvénysértéssel vádolnánk meg bárkit.
A meghatalmazáson van dátum és punktum.

Punktum !    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: