Oldalak: 1 ... 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 [1359] 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2755480 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #20370 Dátum: 2018. Május 03. - 08:53:59 »

Már többször írtam : Van élet a sus scrofa Attilán túl is ! Pedig nagyon szeretem a vadászatát de hány és hány ország van ahol nincs vagy sokkal kisebb állomány van és ott is vadásznak . Elég szép szarvas állományunk van ( Wildhegernek ne szoljatok !  Ördög )  az őz tarvadazást se fontos hogy a vadőr végezze a rókára se hat az ASP ( Hacsak jól meg nem hízik miatta. ) Még nincs is itt nálunk a kór és már a legnagyobb vadkárt eddig az elszaporodott nyári lúd okozta nálunk . ( Négy hektárt kellett újravetni .) A  vadkacsa is felszaporodott ue. belvizes területeken  Lúd  Vadász  . A sakál pedig szerintem nagyobb kihívás mint a disznó - igaz hogy nem olyan ízletes  Ördög.     Ha kedves vadásztársaim ezek után az apróvad felfejlesztésére és a dúvad gyérítésre is szánunk időt akkor az amúgy is várhatóan lecsökkenő disznó miatt felszaporodhat a nyúl és fácán állományunk is .   Bow


 Igen
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #20371 Dátum: 2018. Május 03. - 09:07:55 »

Már többször írtam : Van élet a sus scrofa Attilán túl is ! Pedig nagyon szeretem a vadászatát de hány és hány ország van ahol nincs vagy sokkal kisebb állomány van és ott is vadásznak . Elég szép szarvas állományunk van ( Wildhegernek ne szoljatok !  Ördög )  az őz tarvadazást se fontos hogy a vadőr végezze a rókára se hat az ASP ( Hacsak jól meg nem hízik miatta. ) Még nincs is itt nálunk a kór és már a legnagyobb vadkárt eddig az elszaporodott nyári lúd okozta nálunk . ( Négy hektárt kellett újravetni .) A  vadkacsa is felszaporodott ue. belvizes területeken  Lúd  Vadász  . A sakál pedig szerintem nagyobb kihívás mint a disznó - igaz hogy nem olyan ízletes  Ördög.     Ha kedves vadásztársaim ezek után az apróvad felfejlesztésére és a dúvad gyérítésre is szánunk időt akkor az amúgy is várhatóan lecsökkenő disznó miatt felszaporodhat a nyúl és fácán állományunk is .   Bow

Várjuk a meghívásokat!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20372 Dátum: 2018. Május 03. - 09:19:40 »

Már többször írtam : Van élet a sus scrofa Attilán túl is ! Pedig nagyon szeretem a vadászatát de hány és hány ország van ahol nincs vagy sokkal kisebb állomány van és ott is vadásznak . Elég szép szarvas állományunk van ( Wildhegernek ne szoljatok !  Ördög )  az őz tarvadazást se fontos hogy a vadőr végezze a rókára se hat az ASP ( Hacsak jól meg nem hízik miatta. ) Még nincs is itt nálunk a kór és már a legnagyobb vadkárt eddig az elszaporodott nyári lúd okozta nálunk . ( Négy hektárt kellett újravetni .) A  vadkacsa is felszaporodott ue. belvizes területeken  Lúd  Vadász  . A sakál pedig szerintem nagyobb kihívás mint a disznó - igaz hogy nem olyan ízletes  Ördög.     Ha kedves vadásztársaim ezek után az apróvad felfejlesztésére és a dúvad gyérítésre is szánunk időt akkor az amúgy is várhatóan lecsökkenő disznó miatt felszaporodhat a nyúl és fácán állományunk is .   Bow
Nem engem kell erről meggyőzni. Olyan vadászterületünk van,ahol eddig is ritka volt a disznó,tehát ismerem az egész estés jó levegőzés fogalmát.  Akik ismernek  tudják,hogy az apróvadazást tartom az igazi vadászatnak. Számomra a társaság a lényeg. Nem véletlenül tartok a háznál két (vadász???  Ördög )kutyát. Csak a helyzet komolyságát próbáltam szem elé emelni újra.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20373 Dátum: 2018. Május 03. - 09:20:10 »

Hát akkor ne legyél!  Ördög
Muszáj.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #20374 Dátum: 2018. Május 03. - 09:38:37 »

Emelem

Na, látod, ezek is pestisesek. Azért olyan bárgyúk. Utolsó vacsorájuk mielőtt megförmednek... Ördög

Egyébként nem volt nálad valami jó képességű puska?  - Adjak kölcsön?

Persze, én egész éjjel kuksolok a lesen, egy szőrszálat se látok, előtted meg fényes nappal grasszálnak. Hol itt az igazság?  Röhög

 Wave

Az egyik süldő legnagyobb bánatára volt velem  :Mosolyog
Négykézláb bementem közéjük, inkább videoztam első körben, ha már ilyet lát az ember...Mivel előtte este is lőtt egyet vendégem szintén jó lővilágnál (teljesen más területrészen) még azt se bántam volna, ha kiszúrnak/megugranak.
Puskát majd azért lehet kérek kölcsön, hogy legyen valami emberes kaliber is egyszer a kezemben ne csak holmi pockozók  Ördög

Ami a kerítést illeti: egy kb egy hektáros kis gabona van bekerítve azzal az alacsony panellel.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #20375 Dátum: 2018. Május 03. - 09:59:36 »

Muszáj.

Nem, nem muszáj.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #20376 Dátum: 2018. Május 03. - 09:59:55 »

Az egyik süldő legnagyobb bánatára volt velem  :Mosolyog
Négykézláb bementem közéjük, inkább videoztam első körben, ha már ilyet lát az ember...Mivel előtte este is lőtt egyet vendégem szintén jó lővilágnál (teljesen más területrészen) még azt se bántam volna, ha kiszúrnak/megugranak.
Puskát majd azért lehet kérek kölcsön, hogy legyen valami emberes kaliber is egyszer a kezemben ne csak holmi pockozók  Ördög

Ami a kerítést illeti: egy kb egy hektáros kis gabona van bekerítve azzal az alacsony panellel.

 Emelem

Akko' gratulálok!  Piál  Taps

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #20377 Dátum: 2018. Május 03. - 10:24:08 »

Puskát majd azért lehet kérek kölcsön, hogy legyen valami emberes kaliber is egyszer a kezemben ne csak holmi pockozók  Ördög

Csak szólj és adok egy Embereset!  Ördög Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20378 Dátum: 2018. Május 03. - 10:39:11 »

Nem, nem muszáj.
Mindegy. Néha dühít a dolog,néha meg leszarom. De úgy látom inkább leszarom. Utolsó hozzászólásom volt ebben a témában.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #20379 Dátum: 2018. Május 03. - 11:10:56 »

Ha már vaddisznós élmények akkor leírom a vasárnapi esetemet.
Tudvalevő nálunk a disznó ritka váltóvad , területünknek egy kis részén ami a bősi felvíz és az Öreg Duna közti nehol 50 máshol maximum 250 méter szélles 8km hoszzú sávra vonatkozik ami nagyon kedvelt helye a fővàrosi kikapcsolódni vágyóknak tehát nagy a zavarás.
Vasárnap dél. Telefon pittyog.
- Nem megyün ki túllra lesre?  Nyaggat egy fiatal várományosunk aki kapott disznóra engedéjt.
- Tudod telihold, hosszúhétvége ,nagyzavarás 3hete nem volt mozgás, vasárnapvan, kertbekénedolgozni holnapmeló stb.
Kifogásoltam de bennem volt már a mehetnék. Főnöknövel eggyeztetés, max egyig leszünk, holnapmunka, tudojól, nemgond, srácleselkedjen ígéretesebbhelyen, émmegmajd sunyok a másiklesen. A Főnöknő jóváhagyja a lest.
- Tibikém 6korvagyok érted ne késsél.
Ezután slendrián rakodás puska, hátizsàk, papirok , kulcsok.
Srácért megállok, egészúton esélylatolgatás és megálapítjuk ha a disznó oldalára a te neved van írva akkor mindegy mienek a körülmények azt te fogod meglőnni.
7kor megérkezünk , kolégát kirakom a legeséllyesebb helyre, egykalappal, valamivan SMS, tudomtudom, 1kor jövök, szerbusz.
Én pedíg felülök az én szórós lesrmre, ahol elszomorítt a látvány. A dudva fél méter magas lett alíg látom töle az egyhete kiszórt érintetlen kukoricát. Na mostmár mindegy, legrosszabb esetben szundíttok egyet  mert itt maximum ha sündisznó lessz az meg nem látszik ki a dudvából. Távcsövel vizslatom a Magyar partot ,hogy teljen az idő meg ott hamarabb is látok vadat. Lassan rámesteledett, a hold mlnt egy reflekor világítt meg mindent , velem együtt tehát rivaldafényben ülök a lesen. El is döntöm magamban ha róka jönne azt nem engedem el úgysincs mit megzavarjak a lövéssel, a fácánok meg hállásak is lesznek ha kevesebb róka abajgatja ökket.
Eddíg jutottam el a dilemmázásban mikor nagyon halk motoszkállást neszezést hallok. Mondom is magamban , itt van a rudi csak gond lessz ebben a takarásban meglátni. Elkezdem vallani távcsövel a vágás széĺlét, bokrok alját gondolvàn a ravaszdi  majd az árnyékban sunnyog,  elérek a szóró szélére, a vér meghül bennem mert egy nemkis disznó àlldogáll a szóró mellett, távcsö le, puska kézbe, handspanung, pirospont nemkell,  a disznó valamit megneszelt mert màr fordulna is de a célkereszt már bele is szívódott az oldalába és a 11grammos Geco Plussz el is indult, hogy ami èletet találl azt kioltsa. Jó becsapóddàs utánn vagy 100m törés zúzás a legcsúnyább nàdas fiatalos csalános szedres finomságban, aztán csend. Na ez megvan, csak gond lessz ott megtalàlni és onnan kijuttatni. SMS megy.
-Meglőttem egy disznót, keresni kell, pakolj indulok érted.
Ifiú titánunk had vegye ki a részét a jóból.
Vér a rálövésen nem volt de 5 méter után már vastagon festett nem kellet keresni csak menni a  csapáson és puskacsövel  férehajtogatni a bozótot , majdnem ráléptem az éllettelen harmadéves kancsira mikor megtaláltuk, úgy bebújt az öreg nád alá. Nagy gratuláció, tiszteletadás, krotália, zsigerelés, miértlőttedszéttamájátis, hogyvisszükkiinnen, hogyférezbeacsomagtartóba, megoldjuk, nemegmondtam, ittegyR@dbul, nainduljunk.
Mivel az utolsó komp 21:30 kor elment 50kms kerülővel haza értünk, nyúzás alkaztrészekre bontás és takaríttás után 2 órára haza is kerültünk.
Na ennek a disznónak az volt az oldalára írva, hogy JANIKA  Piál

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #20380 Dátum: 2018. Május 03. - 11:58:35 »


Na ennek a disznónak az volt az oldalára írva, hogy JANIKA  Piál



 Ördög Ördög Ördög Ördög
Gratulálok!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #20381 Dátum: 2018. Május 03. - 14:29:25 »

................
Na ennek a disznónak az volt az oldalára írva, hogy JANIKA  Piál



 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20382 Dátum: 2018. Május 03. - 20:28:12 »

Már többször írtam : Van élet a sus scrofa Attilán túl is ! Pedig nagyon szeretem a vadászatát de hány és hány ország van ahol nincs vagy sokkal kisebb állomány van és ott is vadásznak . Elég szép szarvas állományunk van ( Wildhegernek ne szoljatok !  Ördög )  az őz tarvadazást se fontos hogy a vadőr végezze a rókára se hat az ASP ( Hacsak jól meg nem hízik miatta. ) Még nincs is itt nálunk a kór és már a legnagyobb vadkárt eddig az elszaporodott nyári lúd okozta nálunk . ( Négy hektárt kellett újravetni .) A  vadkacsa is felszaporodott ue. belvizes területeken  Lúd  Vadász  . A sakál pedig szerintem nagyobb kihívás mint a disznó - igaz hogy nem olyan ízletes  Ördög.     Ha kedves vadásztársaim ezek után az apróvad felfejlesztésére és a dúvad gyérítésre is szánunk időt akkor az amúgy is várhatóan lecsökkenő disznó miatt felszaporodhat a nyúl és fácán állományunk is .   Bow
Igen, a vaddisznó vadászat megszűnése után is van élet. (megjegyzem az ASP kb. 60 éves felismerése óta erre még nem volt példa)
Viszonylag sok csülkös vadat lövök évente, annak talán harmada disznó, ezért területes vadászként engem nem fog zavarni.
Leginkább, kedvenc kajám a lecsós máj nélkülözése fog bennem nyomot hagyni.
A problémát leginkább abban látom, hogy a terület nélküli vadászok jelentős többségének fognak a lehetőségei beszűkülni.
Több éves sikertelen próbálkozás után az a véleményem, tarvad vadásztatás és ragadozó gyárítés, vendégvadászokkal nem megoldható.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #20383 Dátum: 2018. Május 03. - 20:53:38 »


Több éves sikertelen próbálkozás után az a véleményem, tarvad vadásztatás és ragadozó gyárítés, vendégvadászokkal nem megoldható.
 Emelem
Nekem, mint terület nélküli vadásznak az a véleményem, hogy a bizalom hiánya illetve a vendég lenézése a nagy gond. Kiröhögnek, hogy "nem vagy valami szerencsés", ha nem küldesz oldalba mindent, amit mozog, ezért többször is visszamész egy kilövésért, de dúvadazni már nem fogadnak, mert lopni fogsz, és egyébként is mit képzelsz, hogy majd csak vadászgatsz a területükön, persze ők maguk nem lövik, mert majd nem jön ki a disznó.....
Igaz, zsivány is van elég, de ha nem kockáztat a terület, nyerni sem fog semmit. Én végül találtam egy helyet, ahol örülnek, hogy megyek tarvadra, illetve lassan dúvadazni is engednek, miután látták, ami tőlem telik azt megteszem az etikus vadászatért.

Hidd el ezen az oldalon sem könnyebb semmivel.

 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #20384 Dátum: 2018. Május 03. - 21:57:08 »

Nekem, mint terület nélküli vadásznak az a véleményem, hogy a bizalom hiánya illetve a vendég lenézése a nagy gond. Kiröhögnek, hogy "nem vagy valami szerencsés", ha nem küldesz oldalba mindent, amit mozog, ezért többször is visszamész egy kilövésért, de dúvadazni már nem fogadnak, mert lopni fogsz, és egyébként is mit képzelsz, hogy majd csak vadászgatsz a területükön, persze ők maguk nem lövik, mert majd nem jön ki a disznó.....
Igaz, zsivány is van elég, de ha nem kockáztat a terület, nyerni sem fog semmit. Én végül találtam egy helyet, ahol örülnek, hogy megyek tarvadra, illetve lassan dúvadazni is engednek, miután látták, ami tőlem telik azt megteszem az etikus vadászatért.

Hidd el ezen az oldalon sem könnyebb semmivel.

 Emelem
Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 [1359] 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: