Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382056 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Június 10. - 20:42:55 »

Üdv!

Ezt nem teljesen értem. Az üres hüvely szorult bele a töltényűrbe, vagy a lövedék a csőbe (mondjuk az nem jönne ki magától), vagy az egybe szerelt teljes lőszer szorult be?

Ha jól sejtem ez egy ismétlőpuska, tehát a zárdugattyú körme kiakadt a hüvely hornyából, és nem húzta ki azt a tölténykamrából?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Június 10. - 20:46:54 »

Üdv!

Ezt nem teljesen értem. Az üres hüvely szorult bele a töltényűrbe, vagy a lövedék a csőbe (mondjuk az nem jönne ki magától), vagy az egybe szerelt teljes lőszer szorult be?

Ha jól sejtem ez egy ismétlőpuska, tehát a zárdugattyú körme kiakadt a hüvely hornyából, és nem húzta ki azt a tölténykamrából?

Ismétlőpuska.
Szóval a hüvely kijött, a puskapor szétszóródott, a mag benne maradt a töltényűrben. Máig.
Ma kipottyant.
Hidd el, én sem értem, de így történt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Június 11. - 09:13:09 »

Ismétlőpuska.
Szóval a hüvely kijött, a puskapor szétszóródott, a mag benne maradt a töltényűrben. Máig.
Ma kipottyant.
Hidd el, én sem értem, de így történt.


Így már világos.
Vagy az történhetett, hogy a lövedék túl hosszan volt kint a hüvelyből, a kelleténél jobban elérte a huzagolást és beleszorult, vagy az, hogy megfelelő hossz volt kint, csak lazán volt benne.
A lövedéken látszanak a huzagolás nyomai? Ha nem, akkor lazán volt beültetve a nyakba. Szerintem.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Június 11. - 13:03:09 »

A lövedéken látszanak a huzagolás nyomai? Ha nem, akkor lazán volt beültetve a nyakba. Szerintem.

Vélhetően ez utóbbi történt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Június 11. - 19:50:35 »

Vélhetően ez utóbbi történt.
Szia Lajos !
Ne aggódj, nem Te vagy az egyetlen akivel ez az " aprócska " bibi megesik.Megnyugtatlak, nem a Sauer a rossz. Emelem
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Június 11. - 19:59:44 »

Szia Robi!

Ugyan az a lőszer?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Június 11. - 20:16:17 »

Sziasztok!

Használ valaki Hornady Interlock lőszert 11,7g súlyban?
Mi a tapasztalat,milyen az ölőhatás,ballisztika stb?
Szia !
Én SST és SSP is használok a 30-06- hoz . A vulkanról tértem át .
Az SST-vel lőttem disznót és őzbakot .Ballisztika kitünő ,ölőhattás ,hát minden "meglett" !
Az SST "ág" érzékeny könnyen expandál . Az SSP disznóra és szarvasra jól megfelel .
A 308 MX is Nagyon hasonlít az SST-re sőt . Ha nyílt területen vadászom ezt a típust viszem ! Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Június 11. - 21:18:30 »

Szia Lajos !
Ne aggódj, nem Te vagy az egyetlen akivel ez az " aprócska " bibi megesik.Megnyugtatlak, nem a Sauer a rossz. Emelem
Üdv.r.

Hát Róbert, nem nyugtattál meg. Ha ez nem egyedi jelenség, akkor beszéljünk róla, mert ez komoly veszélyforrás.
Az én ars poetica'-m az, hogy egy egybeszerelt lőszert elsütés híján azért szeretek egyben viszontlátni.
Aztán belegondolok azokba az ürítésekbe, amikor a vadásztársak a zárdugattyú ötszöri ki-be húzásával táraznak ki (gyakori jelenség!!!), bizony elég egy kis figyelmetlenség és rányomhatják a következő löszert a bennmaradt magra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Június 13. - 09:08:02 »

Szia Robi!

Ugyan az a lőszer?
Szia Attila !
.30-06 , 11,7 g. Cody .
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Június 13. - 09:30:18 »

Hát Róbert, nem nyugtattál meg. Ha ez nem egyedi jelenség, akkor beszéljünk róla, mert ez komoly veszélyforrás.
Az én ars poetica'-m az, hogy egy egybeszerelt lőszert elsütés híján azért szeretek egyben viszontlátni.
Aztán belegondolok azokba az ürítésekbe, amikor a vadásztársak a zárdugattyú ötszöri ki-be húzásával táraznak ki (gyakori jelenség!!!), bizony elég egy kis figyelmetlenség és rányomhatják a következő löszert a bennmaradt magra.
Szia Lajos !
Ez az eset a hivatásosunkal esett meg, de már régebben . Fel is vette a kapcsolatot a gyártóval aki korrekten végighallgatta a mondókát, és megígérte,hogy változtatnak a technológián, azaz lehelletnyivel mélyebbre ültetik a lövedéket. Ebben az időszakban vólt beszerzés alatt egy gép, ami a lövedék bepréselésére szolgál a hüvelybe ...(Legalábbis a gyártó ezt mondta )
....Ha viszont még mindig meg van ez a hiba akkor , most nem is tudom , mi van. Igazából inkább bosszantó mint balesetveszélyes,mert tölteni bisztosan nem tudsz a beszorult lövedéktől, de teljesen igazad van amikor az " összeszerelt" lőszer fogalmáról beszélsz.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Június 13. - 09:36:37 »

Szia Lajos !
Ez az eset a hivatásosunkal esett meg, de már régebben . Fel is vette a kapcsolatot a gyártóval aki korrekten végighallgatta a mondókát, és megígérte,hogy változtatnak a technológián, azaz lehelletnyivel mélyebbre ültetik a lövedéket. Ebben az időszakban vólt beszerzés alatt egy gép, ami a lövedék bepréselésére szolgál a hüvelybe ...(Legalábbis a gyártó ezt mondta )
....Ha viszont még mindig meg van ez a hiba akkor , most nem is tudom , mi van. Igazából inkább bosszantó mint balesetveszélyes,mert tölteni bisztosan nem tudsz a beszorult lövedéktől, de teljesen igazad van amikor az " összeszerelt" lőszer fogalmáról beszélsz.
Üdv.r.

Ha jól tudom a gép már tavaly megérkezett, úgyhogy a boltokban lévő töltények szerintem már ezzel a technológiával készülnek.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Június 13. - 09:47:57 »

Ha jól tudom a gép már tavaly megérkezett, úgyhogy a boltokban lévő töltények szerintem már ezzel a technológiával készülnek.
Szia Roland !
Akkor tényleg nem tudom mi van, mert hát itt van Lajos esete! Igaz , nem tudom vele ez mikor esett meg.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Június 13. - 21:47:27 »

Szia Roland !
Akkor tényleg nem tudom mi van, mert hát itt van Lajos esete! Igaz , nem tudom vele ez mikor esett meg.

Nemrég volt (Pünkösdkor), de a lőszer még az első csomagból való, amit a forgalomba hozatalkor vettem. /Takarékoskodom a patronnyal', ugye ? Hát ha még azt is elárulom, hogy ennek felét is vendégek lövöldözték el. Nem szívesen engedek ugyanis ki disznólesre vendéget mondjuk 243-as puskával és rajta egy 6X32-es távcsőutánzattal, inkább kezébe nyomom a Sauert. Érdekes módon még nem hibázott vele senki. Csak én./
Jó, tehát vélhetően a következő csomagban nem lesz ilyen lötyögős lőszer, azt ugyanis idén télen vettem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Június 14. - 09:08:48 »

Nemrég volt (Pünkösdkor), de a lőszer még az első csomagból való, amit a forgalomba hozatalkor vettem. /Takarékoskodom a patronnyal', ugye ? Hát ha még azt is elárulom, hogy ennek felét is vendégek lövöldözték el. Nem szívesen engedek ugyanis ki disznólesre vendéget mondjuk 243-as puskával és rajta egy 6X32-es távcsőutánzattal, inkább kezébe nyomom a Sauert. Érdekes módon még nem hibázott vele senki. Csak én./
Jó, tehát vélhetően a következő csomagban nem lesz ilyen lötyögős lőszer, azt ugyanis idén télen vettem.


Hello.
Megkérdezhetném hogy milyen is az a sauer. Mert nekem 80-s verzió van.

Üdv.:Dobba
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Június 14. - 10:50:03 »

Nemrég volt (Pünkösdkor), de a lőszer még az első csomagból való, amit a forgalomba hozatalkor vettem. /Takarékoskodom a patronnyal', ugye ? Hát ha még azt is elárulom, hogy ennek felét is vendégek lövöldözték el. Nem szívesen engedek ugyanis ki disznólesre vendéget mondjuk 243-as puskával és rajta egy 6X32-es távcsőutánzattal, inkább kezébe nyomom a Sauert. Érdekes módon még nem hibázott vele senki. Csak én./
Jó, tehát vélhetően a következő csomagban nem lesz ilyen lötyögős lőszer, azt ugyanis idén télen vettem.




Szia Lajos!

Velem is megesett 3x , ugyancsak az első szériából való 11,7g  30-06-os cal. A fegyver ZKK600. Ugyanúgy a zárdugattyú kihúzta a hüvelyt, a lőpor szétfolyt, a lövedéket meg itthon ütöttem ki, de az első alkalomnál a tisztítóvessző is eltört! Azóta a gyártó megszűntette a hibát!
Először megfordult a fejemben, hogy nem használok többet ilyen lőszert, de mivel elég jól sikerült konstrukció -a kezdeti gyermekbetegségektől eltekintve- jó munkát végez, elfogadható áron, érdemes lőni vele!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 14. - 12:23:19 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: