Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382056 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Március 18. - 13:55:00 »

Szevasz Jani!

Én ezzel úgy vagyok, hogy inkább válasszon egy kicsivel feljebb - alapkaliberekre gondolok - mintsem valami hülye meggyőzze és 22-250-essel, meg 243-assal vigéckedjen nagyvadra...
Ha nagyot rúg, vagy drága a töltény, a 9,3-ast lecserélheti, de amit azzal jól meglő azért nem vész el...de a 243-assal próbálkozik, annak a vad issza meg a levét.

Ha nem 9,3-ast, akkor mit választanál most?

Üdv.w.

 Fejvakarás
Fene tudja. Attól függ hogy egy puskának, vagy a mostaniak mellé. Ha a ritkákat is beleveszem: 8x57/64, .338 Fed, vagy max. 9,3x57. Ha a realitást nézzük, 8x57. Sokan használják nálunk, nem rosszabb eredménnyel mint én a 9,3-ast.
Az Artemidát nagyon szeretem, de szemrebbenés nélkül elcserélném egy jó 8x57JRS kipplaufra.

Abban igazad van, hogy a szükségesnél inkább kettővel nagyobb legyen a kaliber, mint eggyel kisebb! Bion
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Június 08. - 15:45:34 »

Sziasztok!

Használ valaki Hornady Interlock lőszert 11,7g súlyban?
Mi a tapasztalat,milyen az ölőhatás,ballisztika stb?
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Június 08. - 19:04:28 »

Troja!
Először is azzal kezdeném,hogy én nem használom a hornadyt de viszont egy nagyon jó barátom az intrlock-ot használja a 3006 ,a 6,5x55;-éhez.Nagyon patináns lőszer.Nagy az átütő képpessége,nagy az  energiája, jól deformálódik,jól öl, és nagyon jól adja a vért.RWS evo-t cserélte le a barátom a hornady-ra.Csak ajálni tudom, nagyon jók a tapasztalatok disznón és szarvason is.Én még azért nem váltottam hornady-ra mert még van 3 dobozzal az eddig használtból.
Waidmannshail!
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Június 08. - 20:36:58 »

Köszi a választ,ezek szerint érdemes váltanom. Eddig RWS DK-t használtam,de fogytán van,és ezt néztem ki helyette,ha a fegyverem is szeretni ,mert az RWS ára lassan a csillagokban lesz!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Június 08. - 23:39:31 »

Üdv!

Nem lebeszélni akarlak, csak az én véleményem szerint a 9,3x62-es kaliber használata itthon nem indokolt. Nekem is van, azért tudom. Akárhány vadat meglőttem a 9,3-assal, azt mind el tudtam volna ejteni 30-06-al vagy 308W-el is. Persze így hogy már megvan, eszemben sincs lecserélni,  Vigyorog de ha újra vennék, nem 9,3-ast választanék.
Szasz Jan, van egy 308W-m cserébe Bion
Te Jani miért osztogatsz ilyen tanácsokat? 9,3-asod van de ne vegyenek ilyent. Miért ne vegyenek?
"Akárhány vadat meglőttem a 9,3-assal, azt mind el tudtam volna ejteni 30-06-al vagy 308W-el is"-próbáltad?
"9,3x62-es kaliber használata itthon nem indokolt".........az őzre nem de évente egy két bakot meglehet lőni vele, disznóra indokolt szarvasra indokolt, aki meg őzezik annak ott van a 222 223 243 22-250 stb
Nekem volt 62-esem és 64-esem is; barátaim vadásznak 7x64-essel, 30-06-ossal, nem írom le neked hány disznót és szarvast kellett utánkeresni, egyik barátom 9,3-assal vadászik tízből nyolc disznó és szarvas helyben maradt, persze ehhez biztos kéz kell mert ugye a jó lövést semmi sem helyettesíti.
Én azért nem beszélnék le senkit róla, jól öl és nem rúg, na és a lőszer drága? Mennyire amikor ma a 7x64-es TIG-et 15 ezer felett veszem, és az mennyire drága amikor a héjából kiforduló ólom miatt elveszik a vad amit meglősz. Én mindíg csak olyan lőszert használok amelyik duplamagos, a maradványtest nem a véletlen műve hanem úgy van kialakítva a mag.
Ha sikerül lecserélni a jelenlegi puskám megint 9,3-asom lesz Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Június 08. - 23:51:59 »

Szasz Jan, van egy 308W-m cserébe Bion
Te Jani miért osztogatsz ilyen tanácsokat? 9,3-asod van de ne vegyenek ilyent. Miért ne vegyenek?
"Akárhány vadat meglőttem a 9,3-assal, azt mind el tudtam volna ejteni 30-06-al vagy 308W-el is"-próbáltad?
"9,3x62-es kaliber használata itthon nem indokolt".........az őzre nem de évente egy két bakot meglehet lőni vele, disznóra indokolt szarvasra indokolt, aki meg őzezik annak ott van a 222 223 243 22-250 stb
Nekem volt 62-esem és 64-esem is; barátaim vadásznak 7x64-essel, 30-06-ossal, nem írom le neked hány disznót és szarvast kellett utánkeresni, egyik barátom 9,3-assal vadászik tízből nyolc disznó és szarvas helyben maradt, persze ehhez biztos kéz kell mert ugye a jó lövést semmi sem helyettesíti.
Én azért nem beszélnék le senkit róla, jól öl és nem rúg, na és a lőszer drága? Mennyire amikor ma a 7x64-es TIG-et 15 ezer felett veszem, és az mennyire drága amikor a héjából kiforduló ólom miatt elveszik a vad amit meglősz. Én mindíg csak olyan lőszert használok amelyik duplamagos, a maradványtest nem a véletlen műve hanem úgy van kialakítva a mag.
Ha sikerül lecserélni a jelenlegi puskám megint 9,3-asom lesz Wave

 Igen Wave
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Június 09. - 00:07:32 »

Troja!
Először is azzal kezdeném,hogy én nem használom a hornadyt de viszont egy nagyon jó barátom az intrlock-ot használja a 3006 ,a 6,5x55;-éhez.Nagyon patináns lőszer.Nagy az átütő képpessége,nagy az  energiája, jól deformálódik,jól öl, és nagyon jól adja a vért.RWS evo-t cserélte le a barátom a hornady-ra.Csak ajálni tudom, nagyon jók a tapasztalatok disznón és szarvason is.Én még azért nem váltottam hornady-ra mert még van 3 dobozzal az eddig használtból.
Waidmannshail!
Az  RWS EVO-t mindenki lecseréli csak van aki előbb van aki később, van aki meg nem vallja be hogy nem egy eltalált lőszer. Ismerőseim közül aki átállt az EVO-ra már senki nem használja. Egyébként a külballisztikai tulajdonságai nagyon jók, pontosan lehet vele célba lőni.............. Vadász
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Június 09. - 09:58:58 »

Troja!
Először is azzal kezdeném,hogy én nem használom a hornadyt de viszont egy nagyon jó barátom az intrlock-ot használja a 3006 ,a 6,5x55;-éhez.Nagyon patináns lőszer.Nagy az átütő képpessége,nagy az  energiája, jól deformálódik,jól öl, és nagyon jól adja a vért.RWS evo-t cserélte le a barátom a hornady-ra.Csak ajálni tudom, nagyon jók a tapasztalatok disznón és szarvason is.Én még azért nem váltottam hornady-ra mert még van 3 dobozzal az eddig használtból.
Waidmannshail!

Szia!

Ugy tudom interlock-on beül van több féle...melyiket használja?  Van LM (light magnum), SP, SP LM,  SST, SST LM...legalább is a magnum oldala szerint.

Üdv!
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Június 09. - 10:27:28 »

Szia!

Ugy tudom interlock-on beül van több féle...melyiket használja?  Van LM (light magnum), SP, SP LM,  SST, SST LM...legalább is a magnum oldala szerint.

Üdv!

Bocsesz, 11,7 grammosban ha jol tudom, csak SP, SST maggal szerelt van illetve SP böl van light magnum Mosolyog
Szoval eztek közzül melyik.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Június 09. - 14:09:40 »

Szasz Jan, van egy 308W-m cserébe Bion
Te Jani miért osztogatsz ilyen tanácsokat? 9,3-asod van de ne vegyenek ilyent. Miért ne vegyenek?
"Akárhány vadat meglőttem a 9,3-assal, azt mind el tudtam volna ejteni 30-06-al vagy 308W-el is"-próbáltad?
...

Hát ja, próbáltam többfélét. 7x57-el kezdtem, aztán volt 308W, 30-06Spr, most van egy 223Rem a 9,3 mellé, de lőttem ezt-azt kölcsön puskával is.
Úgy gondolom, hogy kifejezetten nagyvadas területre 7mm-től felfelé már minden jó. A 9,3-nak a kisebb kaliberekhez képest annyi előnye van, hogy sima kamralövéssel is gyakran helyben marad a vad, de ez lövedéktől is függ, mert pl a 18,5g-os Megával meglőtt disznók mind elmentek valamennyit.
Úgy egyébként semmi bajom a 9,3x62 kaliberrel, jó mindenre, csak miután kitapasztaltam, azt hiszem nekem valami kisebb is elég lenne. Egy 8x57JRS billenőcsövű vagy ilyesmi.

7x64-el meglőtt vadat mi kerestünk eleget, de nem feltétlenül a kaliber gyengeségének tudom be. Gyenge minőségű lőszer, a lövő izgalma, elcsúszott találat stb stb... olyat még nem láttam, hogy bármit magas lapon vagy nyaktövön találtak 7x64-el, és elment volna. De abban egyetértek, hogy nagyvadas területre nem árt a nagyobb lukasztó.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Június 09. - 16:43:39 »

Szasz Jan, van egy 308W-m cserébe Bion
Te Jani miért osztogatsz ilyen tanácsokat? 9,3-asod van de ne vegyenek ilyent. Miért ne vegyenek?
"Akárhány vadat meglőttem a 9,3-assal, azt mind el tudtam volna ejteni 30-06-al vagy 308W-el is"-próbáltad?
"9,3x62-es kaliber használata itthon nem indokolt".........az őzre nem de évente egy két bakot meglehet lőni vele, disznóra indokolt szarvasra indokolt, aki meg őzezik annak ott van a 222 223 243 22-250 stb
Nekem volt 62-esem és 64-esem is; barátaim vadásznak 7x64-essel, 30-06-ossal, nem írom le neked hány disznót és szarvast kellett utánkeresni, egyik barátom 9,3-assal vadászik tízből nyolc disznó és szarvas helyben maradt, persze ehhez biztos kéz kell mert ugye a jó lövést semmi sem helyettesíti.
Én azért nem beszélnék le senkit róla, jól öl és nem rúg, na és a lőszer drága? Mennyire amikor ma a 7x64-es TIG-et 15 ezer felett veszem, és az mennyire drága amikor a héjából kiforduló ólom miatt elveszik a vad amit meglősz. Én mindíg csak olyan lőszert használok amelyik duplamagos, a maradványtest nem a véletlen műve hanem úgy van kialakítva a mag.
Ha sikerül lecserélni a jelenlegi puskám megint 9,3-asom lesz Wave

Szasz!

Én meg inkább jól felépített SP magokat lövök, csak olyat ami nem gyors...és főként jóval olcsóbb, mint a 2 kamrások.
Semmi gond nincs az SP-vel csak sok eszetlen gyártó túltölti, hogy a sok eszetlen vásárló 800m/s feletti adatokat lásson a katalógusban.
A speer hot-cor eddig csak a gímbikában állt meg, de tán feledhető ez a "baki" hiszen rézsút szügyön lőttem vele, tehát majdnem hosszában.
...node a bika kb. 10-12 m-t ment el, egy lépést sem többet.
A Cody 8x57-ese és 9,3x62-ese jól el van találva töltet szempontjából, de ahogy hallom más kaliberekben sem rossz.

Az viszont tagadhatatlan, ha valaki 7x64-essel vadászik, annak illik tisztességes töltényt használni, olyat amiben a mag harmonizál a töltettel.

Ettől függetlenül ha csak és kizárólag egyetlen puskám lehetne, az biztosan egy 30-06-os műanyag tusás lenne, egy jóféle 1,5-6x42-es csővel, hozzá való megfelelő tölténnyel.
Mondom ezt úgy, hogy maximálisan német kaliber párti vagyok és számomra a legoptimálisabb nagyvadas kaliber a 9,3x62/74R, valamint a "kistesó" a szintén remek 8x57IS.
...de mindenesnek a 30-06-osnál nem sok jobb kalibert tudnék mondani.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Június 10. - 17:27:01 »

Az  RWS EVO-t mindenki lecseréli csak van aki előbb van aki később, van aki meg nem vallja be hogy nem egy eltalált lőszer. Ismerőseim közül aki átállt az EVO-ra már senki nem használja. Egyébként a külballisztikai tulajdonságai nagyon jók, pontosan lehet vele célba lőni.............. Vadász

Szia!
Én elégedett vagyok vele. Valóban nem olyan a stopphatása mint egy jó sp. lőszeré, (pl. vulkan) de jó véren hamar megvan a vad, ha nem rogy tűzbe. Viszont! Mindig van kimenet és így vér is, vagyis nincs elveszett vad. Valamit valamiért.
Naplózva

Jó szelet!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Június 10. - 18:49:31 »

Szia!
Én elégedett vagyok vele. Valóban nem olyan a stopphatása mint egy jó sp. lőszeré, (pl. vulkan) de jó véren hamar megvan a vad, ha nem rogy tűzbe. Viszont! Mindig van kimenet és így vér is, vagyis nincs elveszett vad. Valamit valamiért.
Ki fogom próbálni Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Június 10. - 19:41:28 »

Hogy jártam...
Írtam a múltkor, hogy bennragadt egy lövedék a Sauerben.
Még akkor este megpróbáltam visszafelé kitolni, egy, a vadászházba rendszeresített "puskavesszővel", ami egy egyenes rézhuzal.
Mivel szépszerével nem ment, nem nagyon erőltettem, gondoltam irány a fegyvermester. Felvettem a kapcsolatot TAL-al, holnapra pontosítottuk a randevút.
Ma délután jól ráértem, szétkaptam a puskát. Nem egy nagy kaland, erre emlékeztem (bár utóljára majdnem 20 éve, megvásárláskor volt darabokban) négy imbusz csavar a nyitja, lévén cserélhető csövű a fegyver.
Leveszem a csövet, kicsúszik a kezemből, lekoppan a vége a szőnyegre, és kigurul belőle a lövedék.
Nézek, mint a szőke nő: na akkor most mi van?
Végignézek a csövön, fényes. Arra fogtam ugyanis a bennragadást, hogy egy napra benne hagytam a kilőtt üres hüvely és a vadászház ilyenkor elég párás, gondoltam valami kis rozsda megfutotta a  töltényűrt, azért szorult meg. De a rozsda magától nem szünt volna meg, ahogy az ebből eredő szorulás sem.
Át kell értékelnem a Cody-ról alkotott eddigi világnézetemet?
Egyszerűen ezért csúszott volna szét, mert valami lőszer összeszerelési hiba történt?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Június 10. - 20:39:47 »

..........ettől még nem biztos, hogy rossz az a Cody...............
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: