Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382364 alkalommal)
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #750 Dátum: 2011. November 27. - 21:10:17 »

Én azért írtam véleményt ehhez a témához,mert nem akarom elhinni, hogy valaki hazudni jöjjön ide.
Fórumtársunk leírta a tapasztalatát,miért ne hinném el?
Nem voltunk ott, nem láttuk milyen jó állványt használt, ami csodákra képes szóráskép ügyileg.
A reagálások standart fegyverről standart lőszerről szóltak...amibe sokminden belefér...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #751 Dátum: 2011. November 27. - 21:28:25 »

Utánanéztem a Schmidt Benderem 100-on 5-6 cm-ert takar ki a célból.
Szálkereszt és nagyítás kérdése is...

Én nagyon örülök,ha sikerül 100 méteren 5 cm-es körön belül-re tenni vele 3 golyót,igaz nem vagyok mesterlövész.
Így érdekes lehet belőni a vasat. Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #752 Dátum: 2011. November 27. - 22:07:57 »

Jóformán lyukba lyukat lő,az azt jelenti,hogy estenként lyukba lyukat,esetenként érintőket,esetenként egymástól milliméterekre,vagy akár csak 1 centire lövi az első lyukhoz képest a többit.
Ha 3 cm-re lövi az elsőtől a többit össze vissza,(akkor nem jóformán lyukba lyukat lő),hanem 150 méteren már-már  mesterlövészi képességekkel bír.
Ember standard lőszerrel (ez a fajta nekem is volt cz 550 30-06  remington core lokt  ár 250 .- /db. volt anno ,és 180 gr a súlya.)150 méteren 30-06-ossal jóformán lyukba lyukat lőni,vagy 3 cm-es szórásképet lőni akkora teljesítmény,amit akkor hiszek el,ha látom,akkor viszont leborulok elötte.


Hát, nekem szerencsém volt, van gyakorlatban megtapasztalni azt sok esetben, hogy a szó igaz értelmében igen is képes a CZ-550-es, de más fegyver is, a luk-a lukba lövésre 50m-en.

Nagyon sok lőlapom van , elmentve is, amely erre egyértelmű bizonyíték, tessék csak kiválogatni.

Gyártók hagyományos vadászfegyver esetében azt mondják, hogy ha 100m-en tudja a 3cm-es szórásképet, akkor az jó.

Nos, a lőlapok, melyekben található honlaptársunk Zastava fegyvere is, anno Cody lőszerrel.

Én pld. több esetben 50m-en CZ-550-es fegyverrel képes voltam 10mm-es szórásképre, a tulajdonos jelenlétében.
10mm-es az azt jelenti ugye, hogy ha a lövedék 7,62mm-es, akkor ténylegesen az első luk van csak szabályos körben bővítve a többi lövéssel.

Nem egymást érintő, vagy egymásba beleszabó lövésekről beszélek.
Elnézést, nem tudok képet beszúrni, ezért átirányítok :

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=2
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=17
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=33
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=45
( ezen egyértelműen látható a 10mm-es szóráskép)
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=46
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/gindex.php?pg=27660846
( ennél a Cody tesztnél is nagyon jól látható a lőlapokon, hogy akár egy Zastava fegyver is képes 10mm-es szórásképre 8x57-es kaliber esetén is.)

Tehát az állítás igaz, képesek hagyományos vadászfegyverek, hagyományos lőszerrel (gyári) lukba-lukat lőni, az igaz értelemben is. Emelem

Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #753 Dátum: 2011. November 28. - 00:20:35 »

Hát, nekem szerencsém volt, van gyakorlatban megtapasztalni azt sok esetben, hogy a szó igaz értelmében igen is képes a CZ-550-es, de más fegyver is, a luk-a lukba lövésre 50m-en.

Nagyon sok lőlapom van , elmentve is, amely erre egyértelmű bizonyíték, tessék csak kiválogatni.

Gyártók hagyományos vadászfegyver esetében azt mondják, hogy ha 100m-en tudja a 3cm-es szórásképet, akkor az jó.

Nos, a lőlapok, melyekben található honlaptársunk Zastava fegyvere is, anno Cody lőszerrel.

Én pld. több esetben 50m-en CZ-550-es fegyverrel képes voltam 10mm-es szórásképre, a tulajdonos jelenlétében.
10mm-es az azt jelenti ugye, hogy ha a lövedék 7,62mm-es, akkor ténylegesen az első luk van csak szabályos körben bővítve a többi lövéssel.

Nem egymást érintő, vagy egymásba beleszabó lövésekről beszélek.
Elnézést, nem tudok képet beszúrni, ezért átirányítok :

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=2
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=17
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=33
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=45
( ezen egyértelműen látható a 10mm-es szóráskép)
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=46
http://www.fegyveroptika.gportal.hu/gindex.php?pg=27660846
( ennél a Cody tesztnél is nagyon jól látható a lőlapokon, hogy akár egy Zastava fegyver is képes 10mm-es szórásképre 8x57-es kaliber esetén is.)

Tehát az állítás igaz, képesek hagyományos vadászfegyverek, hagyományos lőszerrel (gyári) lukba-lukat lőni, az igaz értelemben is. Emelem



Szia Mester!

Jól mondod 50 méteren lehet lukba lukat lőni,ugyanazt a lukat bővíteni,ez még van ,hogy nekem is sikerül.
A mi emberünk ezt tudja 150 méteren is majdnem,az állítása szerint (ő jóformán 150 méteren lukba lukat lő).
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #754 Dátum: 2011. November 28. - 00:46:17 »

Szálkereszt és nagyítás kérdése is...
Így érdekes lehet belőni a vasat. Vállat von

Szia !
Az én Schmidt Benderem 100 méteren 5-6 cm-ert kitakar a célból.
A lőlapom közepe 2-3 cm fekete folt.
A céltávcső közepében levő  pont majd kétszer lefedi a célt.
Tehát mozgatva picikét a puskát ki kell találnom,hogy mikor vagyok középen.
Kitaláltam,hogy a céltávcső közepében lévő gömb alját illesztem a céltáblában lévő fekete gömb aljához,és úgy lövök.
A hely ahova el szoktam vonulni lőni lehetővé teszi akár 150 méteres lövés leadását is,de én mindig hajszálpontosan 100 méterre szoktam leállni,és nem állványból,hanem támasztékból lövök.
Sikerül a cz 550 -el ,a használt lőszerfajtával 4 -5 cm-en belülre lőni,attól függően milyen formában vagyok(van ,hogy kimondottan szarul lövök,van,hogy nagyonis jól),lehet másik lőszerrel szűkebbet lőnék,megint másikkal rosszabbat.
Nem teljesen ideális,de elég jó a pozíció,amit ott fel tudok venni,de valószínűleg lesről támasztékból,feltámasztott könyökkel jobban teljesítenék én is.
Az a baj,hogy sok a szájhős felénk ,és tapasztalatból tudom,100 méterről nem találják el még a 2 literes petpalackot sem akárhány lövésből.
Nem értem a hozzászólást,miszerint így érdekes lehet belőni a vasat.
Ha arra célzol,hogy rossz a szóráskép 100-on,akkor közlöm,hogy a jelenlegi lőszerem,fegyverem,személyem ennyit tud.
A cz 550 .243-asom az ahhoz használt lőszerrel Leupold duplex szálkereszttel szerelt céltávcsővel picit jobban szerepel,de azt tudni kell,hogy  kisebb kaliberrel könnyebb pontosabban lőni.Annál nincs probléma ha 200 méter fölött a róka,mert nagyon sanszos,hogy ott marad.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #755 Dátum: 2011. November 28. - 07:40:35 »

Szia Mester!

Jól mondod 50 méteren lehet lukba lukat lőni,ugyanazt a lukat bővíteni,ez még van ,hogy nekem is sikerül.
A mi emberünk ezt tudja 150 méteren is majdnem,az állítása szerint (ő jóformán 150 méteren lukba lukat lő).


"A mi emberünk ezt tudja 150 méteren is majdnem,az állítása szerint (ő jóformán 150 méteren lukba lukat lő)."

Ja, értem, nem tudtam, hogy 150m-er volt a kijelentése.

Nos, ezen a távon hagyományos céltávcső, hagyományos nagyítási tartományon tényleg sokat kitakar szálkeresztileg.

Azt tettem már én, hogy 50m-en és 150m-en is volt egy lőlap, egymással szintben, hogy megnézzem a lövedék külballisztikai tulajdonságát gyakorlatban, miként írja le, itt is sikerült luk-a lukba, de csak azért, mert 50m-re ment a célzás és ez 150m-en sem volt nagyobb csak pár mm-el.

De, szerencsére nem volt semmi oldalszél, zavaró tényező.

150m-re, így ismerve a történetet, tényleg nehéz hagyományos fegyverrel , céltávcsővel ezt végrehajtani. Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #756 Dátum: 2011. November 28. - 07:42:28 »

Nagyon lerágott csont, de amelyik puska-lőszer-távcső kombináció 100m-en öt centit produkál az szerintem nem megfelelő, mert vadászati körülmények között  furcsa eredményeket fog produkálni.
Nekem van egy jó barátom, akivel le szoktuk ellenőrizni a fegyvereket, és ha jó formában van, akkor az én Cz550-es fegyveremmel 10,5 DK-val 100-on simán egybeszakadó lövéseket produkál, amiket mi enyhe túlzással" lika likban"-nak nevezünk.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #757 Dátum: 2011. November 28. - 07:49:57 »

Uraim 150m-ről 3006- tal semelyik standard fegyver , standard lőszerrel , standard távcsővel még nagyon komoly belövőállványról sem képes lyukba lyukat , de még 2-3 cm körbe sem . Még a legprecízebb , legminőségibb stb. céltávcsövek is többet kitakarnak a célból 150m-en mint 5 cm. Akár mennyire szeretjük a cz-t , akár mennyire szereti a lőszert erre képtelen. A gyári szabványuk szerint 50m-en kell bármelyiknek produkálni 3 lövésből max 3cm-es szórásképet . A Steyr 100m-en 2cm-t garantál lőlappal igazolva . Úgyhogy szerintem is 50m az a 150m . 150m-en csak preciziós fegyverek (vastag bordázott cső ,lehellet finom elsütés stb.) tudnak 2 cm körüli szórást , álványból , ja és nem standard(válogatott  v egyedi) 308 -as kaliberü lőszerrel.
Petibácsi javits ki ha nem igaz de ti is 50 m-re lödöztetek.

Tisztelettel az OGRE (amúgy nekem is a kedvec kaliberem és elég sok lőszert elpuffogtattam vele élesben és lőtéren is)

Szia!

Igen, 50 m-re lőttönk. Az én távcsövem azonban csak 2,2cm-t takar ki 100 m-en!
BP
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2011. November 28. - 08:47:36 »

Nagyon lerágott csont, de amelyik puska-lőszer-távcső kombináció 100m-en öt centit produkál az szerintem nem megfelelő, mert vadászati körülmények között  furcsa eredményeket fog produkálni.

Hidd el 100 m-en 5 cm bőven megfelelő vadászati célra. Kacsint
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #759 Dátum: 2011. November 28. - 09:04:06 »

Nagyon lerágott csont, de amelyik puska-lőszer-távcső kombináció 100m-en öt centit produkál az szerintem nem megfelelő, mert vadászati körülmények között  furcsa eredményeket fog produkálni.
Nekem van egy jó barátom, akivel le szoktuk ellenőrizni a fegyvereket, és ha jó formában van, akkor az én Cz550-es fegyveremmel 10,5 DK-val 100-on simán egybeszakadó lövéseket produkál, amiket mi enyhe túlzással" lika likban"-nak nevezünk.


Szia!
Simán lehet,hogy én vagyok béna ,de az is,hogy cső szeret,nem szeret szindróma áll fenn.
Mindenesetre,amíg ez a 1.5 doboz lőszer nem fogy el,addig  ezt eszi.
Nem vettem észre,hogy 100-150 méteren belül nagyon rossz lövéseket adtam volna le vadra,és elveszett vadam sem volt vele eddig.Azért egy őznél jóformán nem kell lukba lukat lőni 150 méterről,egy szarvas,vagy egy disznó meg azért nagyobb még az őznél is.
Elfogy,ez kb. 3 hónap,és veszek másmilyen lőszert,próbaképpen.
A 30-06-ossal legtöbbet szórón vadászok max. 50 méterre van a legtávolabbi szóró.
A .243-as cz 550-em pedig nagyon likiránt visz,jól bevált,már bizonyított,nem egy 200-on felüli rókalövésem volt vele.
Az összes többi kisebb kaliberű puskámmal tudok 50méteren lukba lukat lőni,de szerintem az másoknak sem nagy kunszt.
Inkább a nagyobb kaliberekkel lövök bővebb szórásképet.
Petibácsi megmondta,hogy elírás történt,éreztem én,nem hantázni akart ,rajta kívül viszont mások bizonygatták,olyanok akik lehet szintén nem képesek erre a teljesítményre,hogy már pedig Petibácsi 150 méteren lőtt "érintőket".

Tal mester megírhatná azért,hogy átlagemberek mekkora szórásképet szoktak produkálni 100-150 méteren,lehet meglepődnétek,sok a szájhős mesterlövész,akinek más lövi be a puskáját,és 10 cm-rel jobbra-balra,6-8 cm-rel fölé alá lődöz,amikor beakad szerencsétlen állatba,akkor meg azt hiszi ő a favorit,én ismerek sok ilyent.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #760 Dátum: 2011. November 28. - 09:17:27 »

Hidd el 100 m-en 5 cm bőven megfelelő vadászati célra. Kacsint

Köszönöm.
Már azt hittem én vagyok a megmondó ember,és utálni fognak mások miatta.
Amikor jó pacban vagyok lövök mondjuk 4 cm-es szórásképet,ha nem akkor az 5 cm-es körből is kilógok lehet egy lövéssel,(félremegy),és nem 5 lövésből,hanem csak háromból. Ez van,mit csináljak,szerintem lesz jobb lőszerrel jobb is ez,de mindenesetre nem vagyok kétségbe esve most sem.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #761 Dátum: 2011. November 28. - 09:18:35 »

Szia!
Simán lehet,hogy én vagyok béna ,de az is,hogy cső szeret,nem szeret szindróma áll fenn.
Mindenesetre,amíg ez a 1.5 doboz lőszer nem fogy el,addig  ezt eszi.
Nem vettem észre,hogy 100-150 méteren belül nagyon rossz lövéseket adtam volna le vadra,és elveszett vadam sem volt vele eddig.Azért egy őznél jóformán nem kell lukba lukat lőni 150 méterről,egy szarvas,vagy egy disznó meg azért nagyobb még az őznél is.
Elfogy,ez kb. 3 hónap,és veszek másmilyen lőszert,próbaképpen.
A 30-06-ossal legtöbbet szórón vadászok max. 50 méterre van a legtávolabbi szóró.
A .243-as cz 550-em pedig nagyon likiránt visz,jól bevált,már bizonyított,nem egy 200-on felüli rókalövésem volt vele.
Az összes többi kisebb kaliberű puskámmal tudok 50méteren lukba lukat lőni,de szerintem az másoknak sem nagy kunszt.
Inkább a nagyobb kaliberekkel lövök bővebb szórásképet.
Petibácsi megmondta,hogy elírás történt,éreztem én,nem hantázni akart ,rajta kívül viszont mások bizonygatták,olyanok akik lehet szintén nem képesek erre a teljesítményre,hogy már pedig Petibácsi 150 méteren lőtt "érintőket".

Tal mester megírhatná azért,hogy átlagemberek mekkora szórásképet szoktak produkálni 100-150 méteren,lehet meglepődnétek,sok a szájhős mesterlövész,akinek más lövi be a puskáját,és 10 cm-rel jobbra-balra,6-8 cm-rel fölé alá lődöz,amikor beakad szerencsétlen állatba,akkor meg azt hiszi ő a favorit,én ismerek sok ilyent.


"Tal mester megírhatná azért,hogy átlagemberek mekkora szórásképet szoktak produkálni 100-150 méteren,lehet meglepődnétek,sok a szájhős mesterlövész,akinek más lövi be a puskáját,és 10 cm-rel jobbra-balra,6-8 cm-rel fölé alá lődöz,amikor beakad szerencsétlen állatba,akkor meg azt hiszi ő a favorit,én ismerek sok ilyent."

Megírhatnám, de csak egy történet hozzá.

Megrendelőnek 7x57-es ZKK fegyvere volt előzőleg.
Vett egy szép Steyr-Mannlicher .300 WM fegyvert.

Lőtéren jelen volt a belővésen, amely nagyon szépen sikerült, monitoron Ő is nézte a találatokat.
Ezt követően felajánlottam, hogy lehet lőni a fegyverrel.
Válasza az volt, hogy látja, hogy ez kitűnő, nem kell ezzel lőnie.

kb. 2-3 hét eltelt és hív telefonon, hogy 50m-e a vashordót nem találja el a fegyverrel.
Semmi gond, irány a lőtér, ellenőrzés.

Szó-szoros értelemben a feketét sza...á lőttem neki, már a találatokat sem lehetett értékelni, mert annyira egybe voltak.

Mivel, ezt Ő is látta jól, kérdezte, hogy akkor mi a gond.

Kérem, a gond az, hogy fél a fegyvertől, kalibertől, nem megfelelő a lőkészsége, stb.

Ezt követően sem akart lőni, mert Ő tud lőni !

Nos, sajnos a vadásztársadalom 60-70%-nak bizonyosan nem megfelelő a lőkészsége, és most nem a luk a lukba való lövésről van szó.
50m-en képesek támasztékból 15-20 cm-es szórásképet lőni állítás nélkül.

Sőt, van aki annyira kilőtt M-Nagant fegyverrel vadászik, hogy 50m-en az A/3-as lőlapba sem találni lövéseket, vagy ha sikerült, akkor annak találata kettőnek látszik, mert annyira ferdén csapódik a lövedék már a lőlapba.

És ezzel vadásznak, ma is ! ( és nincs egyedül ezzel)

Szerintem a lényeg a fegyvert tekintve, a legjobb pontosság elérése a fegyver esetében, fegyvert tekintve, mert ebben az esetben a hatványozódás már kevesebb, rossz lőkészség esetén is.

Rossz lőkészség, rossz fegyver, külön-külön is számomra vadászati szempontból etikátlan, egyben meg már mondani sem akarom. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #762 Dátum: 2011. November 28. - 09:27:05 »

"Tal mester megírhatná azért,hogy átlagemberek mekkora szórásképet szoktak produkálni 100-150 méteren,lehet meglepődnétek,sok a szájhős mesterlövész,akinek más lövi be a puskáját,és 10 cm-rel jobbra-balra,6-8 cm-rel fölé alá lődöz,amikor beakad szerencsétlen állatba,akkor meg azt hiszi ő a favorit,én ismerek sok ilyent."

Megírhatnám, de csak egy történet hozzá.

Megrendelőnek 7x57-es ZKK fegyvere volt előzőleg.
Vett egy szép Steyr-Mannlicher .300 WM fegyvert.

Lőtéren jelen volt a belővésen, amely nagyon szépen sikerült, monitoron Ő is nézte a találatokat.
Ezt követően felajánlottam, hogy lehet lőni a fegyverrel.
Válasza az volt, hogy látja, hogy ez kitűnő, nem kell ezzel lőnie.

kb. 2-3 hét eltelt és hív telefonon, hogy 50m-e a vashordót nem találja el a fegyverrel.
Semmi gond, irány a lőtér, ellenőrzés.

Szó-szoros értelemben a feketét sza...á lőttem neki, már a találatokat sem lehetett értékelni, mert annyira egybe voltak.

Mivel, ezt Ő is látta jól, kérdezte, hogy akkor mi a gond.

Kérem, a gond az, hogy fél a fegyvertől, kalibertől, nem megfelelő a lőkészsége, stb.

Ezt követően sem akart lőni, mert Ő tud lőni !

Nos, sajnos a vadásztársadalom 60-70%-nak bizonyosan nem megfelelő a lőkészsége, és most nem a luk a lukba való lövésről van szó.
50m-en képesek támasztékból 15-20 cm-es szórásképet lőni állítás nélkül.

Sőt, van aki annyira kilőtt M-Nagant fegyverrel vadászik, hogy 50m-en az A/3-as lőlapba sem találni lövéseket, vagy ha sikerült, akkor annak találata kettőnek látszik, mert annyira ferdén csapódik a lövedék már a lőlapba.

És ezzel vadásznak, ma is ! ( és nincs egyedül ezzel)

Szerintem a lényeg a fegyvert tekintve, a legjobb pontosság elérése a fegyver esetében, fegyvert tekintve, mert ebben az esetben a hatványozódás már kevesebb, rossz lőkészség esetén is.

Rossz lőkészség, rossz fegyver, külön-külön is számomra vadászati szempontból etikátlan, egyben meg már mondani sem akarom. Emelem


Ja és egy közeli ország hivatalos belövő lőlapja 100m-re.
Lőlap nagysága A/3-as, már nem is említem, hogy milyen nagy a sárga négyzet, amelyben ha a találatok benne vannak, nekik az megfelelő és kész a belövés.

Nos, szerintem ez nem megfelelő, mert a fegyver ennél jóval többet tud, csak akarni kell.

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/picview.php?prt=139399&gid=497799&index=14

Nálunk ezt mondják tenyérnyinek, jó lesz ez. Vigyorog Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #763 Dátum: 2011. November 28. - 11:28:15 »


Amikor jó pacban vagyok lövök mondjuk 4 cm-es szórásképet,ha nem akkor az 5 cm-es körből is kilógok lehet egy lövéssel,(félremegy),és nem 5 lövésből,hanem csak háromból.

Ezzel mindenki így van.
Korábban, amikor elég sokat lőttem addig maradtam a lőtéren, amíg 50 m-ről 8-10 mm-es szóráskép ki nem jött.
Manapság, ha elhibázom a süldőrókát kényelmese befogott puskával szabad kézből 80 m-ről, akkor legyintek és kész, ez van, nem lehet mindig jó.
Aztán egy másik alkalommal közel 100 m-ről gyorsan, szintén szabad kézből leadott lövéssel pontosan oda lövök a szarvasnak ahová céloztam.
Ilyen a vadászat.
Azt viszont továbbra sem tudom elképzelni hogy lehet szóró távon, rekkenő holdvilágnál, kényelmesen feltámasztott puskával elhibázni egy disznót...
50 m-ről 25 centibe kéne EGYET belelőni egy távcsöves golyós puskával...  Fejvakarás
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #764 Dátum: 2011. November 28. - 12:06:27 »

Hidd el 100 m-en 5 cm bőven megfelelő vadászati célra. Kacsint

Elhiszem, persze, de ha többet is ki lehet hozni a felszerelésből mondjuk egy lőszercserével, akkor miért ne válassza az ember a jót. Sok fajta lőszert kipróbáltam, de maradok annál amivel a legjobb lőképet tudom produkálni a lőtéren, mert a annál csak rosszabbat fogok lőni vadászati körülmények között.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: