Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382376 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #645 Dátum: 2011. Január 04. - 20:35:45 »

Szerintem egyáltalán nem kézből (csaak úgy feltámasztva) kell lőni a próbát hanem belövőpadból...kézből szórást ellenőrizni Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #646 Dátum: 2011. Január 04. - 21:04:22 »

...
Ezért jobb legalább 100 méteren próbálni a fegyvert, de ha én puskát veszek, azzal lövök 200 méterre is, mert ott még az apróbb hibák is látványosabban jönnek elő.
Az pedig, hogy egy vadászember feltámasztva, homokzsákról ne tudjon nyílt irányzékkal 100 méteren egy 7 cm-es célt eltalálni (ha egyébként a látása rendben van), szerintem szomorú Vállat von

100m-en eltalálni egy 7cm-es célt az egy dolog, ugyanilyen távon 10 lövésből 7cm szórást lőni megint más dolog.
Amúgy én egy (az első) lövésre eléggé rá tudok koncentrálni, -valószínűleg a gavallérpuskás évek beidegződése- de stabilan jó szórásképet 50m fölé nemigen tudok lőni.

Tavalyelőtt lőttem egy őzet 227m-ről a 9,3x62-es puskával, tavaly egy másikat kicsit messzebbről a 223-assal, meg kb 160-180m-ről egy rókát. Nem csak úgy belelőttem, hanem mindegyiknél oda ment a lövedék, ahova szántam. De valószínűleg háromszor nem tudtam volna megismételni, ötször meg kizárt. Utóbbi években ezek voltak a leghosszabb lövéseim, mindegyiknél fel volt támasztva mindkét kezem.

Azt pedig állítom, hogy a 7x7cm-es célt 100-ról nyílt irányzékkal, tíz véletlenszerűen kiválasztott vadász közül több mint a fele nem találná el.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #647 Dátum: 2011. Január 04. - 21:36:40 »

Nem hinném, hogy én 100m-re, vagy az fölé tudnék olyan szórást lőni, amit egy jó állapotú cső egyébként tudna. Szerintem a vadászok 80-90%-a ugyanígy van. Tehát ha én lövök idegen puskával 100m-en 6-8cm-es szórást, az nekem semmit sem mond. Lehet hogy rossz a cső, de lehet hogy épp én lövök rosszul.

Viszont amivel 50m-en érintőket tudok lőni, az valószínűleg alkalmas vadászatra. Értelemszerűen ha egy puskával –akár többféle lőszert kipróbálva-  ez nem sikerül, akkor nyilván ott baj van. És ilyen távon, nagy valószínűséggel kijelenthető hogy nem a lövővel van gond, hanem a technikával.

Szerintem az ilyen próbalövésekkel pont az a célunk, hogy eldöntsük az eladó fegyverről, hogy érdekel-e a továbbiakban, vagy nem.
Nem hinném, hogy én 100m-re, vagy az fölé tudnék olyan szórást lőni, amit egy jó állapotú cső egyébként tudna-ez érdekes, szerintem tudsz, három-öt lövést megfontoltan nyugodtan céltáblára leadni ahol nem kell kapkodni sem--ha nem tudsz akkor hogyan vadászol Nem szól szám

Érintőket, szerinted ezt hogy értelmezzük, 100-ra nem tudsz szórásképet lőni 50-en meg érintőket lősz, ezt szerintem meg gondold át még egyszer, és töröltesd a Modikkal Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #648 Dátum: 2011. Január 04. - 22:01:04 »

Szerintem átsiklotok Jan teljesen helyénvaló és gyakorlatias megjegyzésén.
Amelyik puska 50-m-en érintőt lő, az teljesen alkalmas vadászatra.
A többi csak tudományos hókuszpók, ami mondjuk egy benchrest-est érint, de egy vadászt cseppet sem.

Mert egy átlag vadász kezében 100m-en símán benne van a cső/töltény szórás + 3-6 cm.
...aztán ráhajlítja az eladó fejére a puskát, mert szar a szóráskép?
Ugye ezt nem gondoljátok komolyan?

...sőt én úgy vélem (némi tapasztalattal), hogy egy vadászpuskát vásárláskor egy átlag vadásznak hiba 100 m-ről kipróbálni, nyílt irányzékkal pedig szerintem egyenesen komolytalan.
Ha 50m-en érint, akkor nagy baj már nincs, utána lehet lődözni messzebb is - ha van rá mód - ha nincs akkor meg lehet venni a puskát.
Wetzlar ezt ugye nem gondolod komolyan, 100-200 között vadászunk-általában, akkor ha valakinek van lehetősége miért 50-en lövöldöz próbát, ha meg ötvenen érintőt lő akkor az 100-on is jó, de ha ötvenen nem lő érintőt csak 2-3 cm szórást akkor ez 100 méteren mekkora szórás? Nem egyszerűbb megnézni ?
"A többi csak tudományos hókuszpók, ami mondjuk egy benchrest-est érint, de egy vadászt cseppet sem"- én meg ezt nem így gondolom, éspedig azért mert mint ahogy írtad egy vadász nem mesterlövész(sajnos) ezért van a sok hibázás-sebzés-elveszett vad, tehát a hibázás több hibából adódik össze(puska+vadász+vad bemozdulása) akkor legalább a puska hibáját ki kellene küszöbölni, hogy ne adódjon a lövő hibájához.
Példa, meghívott egy barátom disznózni, ő meg a vője és én, ő egy jó állapotú CZ 550 stucnival a vője egy totálisan lehasznált fényesre kopott ZKK 600-assal amin egy mittomén milyen 6x42-es sz@rrákopott távcső volt, szerinte halálpontos, nem ragozom tovább a barátom nem látott lőhető vadat én nem láttam egy rudli cinegén kívül semmit (erre meg ugye nem most van idény Röhög), a vő elé meg kijött a lőhető bika 70 méterre, rálőtt.............nem találtuk meg a rálövés helyén se szőrt se vért, bejártuk a környéket de minek?
Én a nyakamat tettem volna rá, hogy ezzel a puskával nem lehet eltalálni semmit, még 100-ra én is kimertem volna állni elé, egyébként biztos vagyok benne hogy rendes puskával simán meglőtte volna a bikát. Összefoglalva nem baj ha legalább a puska hibája ki van zárva Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #649 Dátum: 2011. Január 04. - 22:11:07 »

Tisztelt Galoscsabus!
Nem mindennnapi teljesítmény 27 vadat lőni gyalog cserkelve télen lővilágtól lővilágig. Leszámítva ebből az első 15 összeszedését és beszállítását a hűtőházba így olyan 7és fél óra lővilág marad. Elosztva 27-el egy vadra annak megtalálására becserkelésére elejtésére birtokbavételére zsigerelésére és autóval való megközelítési helyig  való kiközelítésére jutott 15-16 perced. Vagy a pókember és denevérember gyorsaságát örökölted, vagy Münchausen báró kései ivadéka vagy!

Szia!
Én a 90-es évek elején vadásztam Gyulajban, és a kísérő vadászom is említette, hogy téli selejtezéskor 20 vadat szokott lőni naponta. Kérdeztem, hogy miért nem fogadnak fizető vendéget erre?  "Ő céltávcsövön keresztül bírál, és már lő is! Mire elmagyarázná a vendégnek, hogy balról a 7.-iket lődd!-már rég a 12. lenne a kiszemelt."
Kár gúnyolódni! Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #650 Dátum: 2011. Január 04. - 22:15:55 »

Szerintem egyáltalán nem kézből (csaak úgy feltámasztva) kell lőni a próbát hanem belövőpadból...kézből szórást ellenőrizni Fejvakarás

Szia!
Te belövőpadból szoktál puskát belőni? Nekem még sohasem sikerült!  Fejvakarás
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #651 Dátum: 2011. Január 04. - 22:22:42 »

Szia!
Te belövőpadból szoktál puskát belőni? Nekem még sohasem sikerült!  Fejvakarás
Mi belövőállványból szoktuk, fekve, az az igazi! Vigyorog
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #652 Dátum: 2011. Január 04. - 22:47:31 »

Nem hinném, hogy én 100m-re, vagy az fölé tudnék olyan szórást lőni, amit egy jó állapotú cső egyébként tudna-ez érdekes, szerintem tudsz, három-öt lövést megfontoltan nyugodtan céltáblára leadni ahol nem kell kapkodni sem--ha nem tudsz akkor hogyan vadászol Nem szól szám

Érintőket, szerinted ezt hogy értelmezzük, 100-ra nem tudsz szórásképet lőni 50-en meg érintőket lősz, ezt szerintem meg gondold át még egyszer, és töröltesd a Modikkal Ördög

Szerintem egyértelmű, ha alád teszik a Vettel autóját, valszeg nem nyered meg vele a világbajnokságot. Pedig a technika tudná.
Ha kapsz egy jó puskát, amire a gyártó mondjuk 1/2 MOA szórást garantál, akkor te 1/2 MOA szórást tudsz lőni a megfelelő távokon? Na ez lenne az érdekes.

Az érintőket én úgy értelmezem, hogy a lapon legalább két golyóütötte lyuk széle összeér, vagy max 1mm-re van egymástól. 50m-en már sikerült.

Hogy mégis hogyan vadászok?  Vállat von
Képességeimnek megfelelően szerényen :decemberben lőttem egy tehenet, úgy 60-70-ről. Egy süldőt 15-20-ról, egy borjút 70-ről, egy rókát úgy 50-ről és egy gímbikát kb 40-ről. A rókát hajtásban, a többit egyénileg cserkelve. 
Ezenkívül meglőttem még egy rókát 6 lépésről, összeesett, majd amikor odamentem hozzá, felpattant és elszaladt.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #653 Dátum: 2011. Január 05. - 00:15:59 »

Hát....nem tudom mit mondjak? Pedig nekem is van két fegyvertartásim, melyekben nincsen kiütött tétel...
Magam 50 méterre lövök be puskát. A .22 etől kezdve a 9,3-asig. Akitől tanultam is arra lőtte be, sok-sok százat... Édesapám volt.
Természetesen a vadászfegyvereket céltávcsővel. Nyílt irányzékkal vadászfegyvert belőni még 50 méterre is vicc. Csomó hibalehetőség és amúgy is mi értelme, ha utána céltávcsővel használjuk. A sportpuskákat természetesen nyílt irányzékkal lövöm be 50 méterre. Sikerűl is lőni jó 0,8 cm-es szórást.
Tapasztalatom szerint bármi vadászfegyverrel 50 méteren ha 1,5-2,5 cm szórást össze sikerül lőni, fix ágyazatból azt nyugodt lélekkel lehet használni vadászatra akár 200 méterre is. Ezt én tapasztaltam. Nem kell követni......
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #654 Dátum: 2011. Január 05. - 07:47:03 »

Szia!
Te belövőpadból szoktál puskát belőni? Nekem még sohasem sikerült!  Fejvakarás

Ha van rá mód, igen.
 Wave
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #655 Dátum: 2011. Január 05. - 07:50:03 »

Horrido!  Igen Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #656 Dátum: 2011. Január 05. - 18:20:18 »

" Tapasztalatom szerint bármi vadászfegyverrel 50 méteren ha 1,5-2,5 cm szórást össze sikerül lőni, fix ágyazatból azt nyugodt lélekkel lehet használni vadászatra akár 200 méterre is."

    Horrido, tökéletesen egyetértek!  Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #657 Dátum: 2011. Január 05. - 19:20:32 »

Wetzlar ezt ugye nem gondolod komolyan, 100-200 között vadászunk-általában, akkor ha valakinek van lehetősége miért 50-en lövöldöz próbát, ha meg ötvenen érintőt lő akkor az 100-on is jó, de ha ötvenen nem lő érintőt csak 2-3 cm szórást akkor ez 100 méteren mekkora szórás? Nem egyszerűbb megnézni ?
"A többi csak tudományos hókuszpók, ami mondjuk egy benchrest-est érint, de egy vadászt cseppet sem"- én meg ezt nem így gondolom, éspedig azért mert mint ahogy írtad egy vadász nem mesterlövész(sajnos) ezért van a sok hibázás-sebzés-elveszett vad, tehát a hibázás több hibából adódik össze(puska+vadász+vad bemozdulása) akkor legalább a puska hibáját ki kellene küszöbölni, hogy ne adódjon a lövő hibájához.
Példa, meghívott egy barátom disznózni, ő meg a vője és én, ő egy jó állapotú CZ 550 stucnival a vője egy totálisan lehasznált fényesre kopott ZKK 600-assal amin egy mittomén milyen 6x42-es sz@rrákopott távcső volt, szerinte halálpontos, nem ragozom tovább a barátom nem látott lőhető vadat én nem láttam egy rudli cinegén kívül semmit (erre meg ugye nem most van idény Röhög), a vő elé meg kijött a lőhető bika 70 méterre, rálőtt.............nem találtuk meg a rálövés helyén se szőrt se vért, bejártuk a környéket de minek?
Én a nyakamat tettem volna rá, hogy ezzel a puskával nem lehet eltalálni semmit, még 100-ra én is kimertem volna állni elé, egyébként biztos vagyok benne hogy rendes puskával simán meglőtte volna a bikát. Összefoglalva nem baj ha legalább a puska hibája ki van zárva Ördög

Én meg remélem, hogy ezt pedig te nem gondolod komolyan... Ördög
Ha te 100-200 m között vadászol leggyakrabban, akkor szerintem a módszerrel van gond.
...és hogy miért lő az ember 50 m-en próbát és nem 150-200-on?
Azért mert biztos akar lenni első sorban a lőtudásában és mert az átlag vadász - utalva a fenti lőtávokra - biztos abban, hogy 50 m-en oda lő ahová céloz, mert ezt szokta meg és mert általában jól lő ott.
Ahogy olvasom vagyunk így páran, akik az 50-ben megbízunk.

Azt pedig nem értem, hogy miért lehet oka az 50-m es belövés a hibázásnak, sebzésnek?
Ha egy puska 50 m-en érintőket lő és azzal 200 m-ről sebeznek, vagy hibáznak, az nem apuska hibája Szilva, ezt ugye te is elismered... Kacsint

...hogy miért nem nézik meg 100 m-en is a szórást ha az 50 m-en mondjuk érintő, vagy 1-1.5 cm?
Hát azért, mert ennek 200 m körüli távig jó helyre lőve az ég világon semmi jelentősége.
A hangsúly a "jó helyre" kifejezésen van, mert ha a pógár kezében "túl sok" van, akkor lehet akár .50 BMG. Chey-Tac is a kezében, a pajtakaput sem fogja eltalálni 20 m-ről.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #658 Dátum: 2011. Január 05. - 19:42:37 »

Én meg remélem, hogy ezt pedig te nem gondolod komolyan... Ördög
Ha te 100-200 m között vadászol leggyakrabban, akkor szerintem a módszerrel van gond.
...és hogy miért lő az ember 50 m-en próbát és nem 150-200-on?
Azért mert biztos akar lenni első sorban a lőtudásában és mert az átlag vadász - utalva a fenti lőtávokra - biztos abban, hogy 50 m-en oda lő ahová céloz, mert ezt szokta meg és mert általában jól lő ott.
Ahogy olvasom vagyunk így páran, akik az 50-ben megbízunk.

Azt pedig nem értem, hogy miért lehet oka az 50-m es belövés a hibázásnak, sebzésnek?
Ha egy puska 50 m-en érintőket lő és azzal 200 m-ről sebeznek, vagy hibáznak, az nem apuska hibája Szilva, ezt ugye te is elismered... Kacsint

...hogy miért nem nézik meg 100 m-en is a szórást ha az 50 m-en mondjuk érintő, vagy 1-1.5 cm?
Hát azért, mert ennek 200 m körüli távig jó helyre lőve az ég világon semmi jelentősége.
A hangsúly a "jó helyre" kifejezésen van, mert ha a pógár kezében "túl sok" van, akkor lehet akár .50 BMG. Chey-Tac is a kezében, a pajtakaput sem fogja eltalálni 20 m-ről.
Nem zárom ki az 50 méteres belövést de könnyebb téves következtetéseket levonni egy 50-es szórásképből (ne magadból indulj ki, nem mindenki úgy gondolkodik mint Te) , a gyárak is általában 100-ra lőnek be és ha lehetőségem van rá én is inkább a 100-at választom  (a 96-ot mert nekem ebből is csak a kevesebb jutott Ördög).
Persze mindenki a lehetőségeihez kell, hogy igazodjon.
U.I.
Ha egy puska 50 m-en érintőket lő és azzal 200 m-ről sebeznek, vagy hibáznak, az nem apuska hibája Szilva, ezt ugye te is elismered...-- Igen, elismerem Mosolyog
 Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #659 Dátum: 2011. Január 05. - 21:52:36 »

Azért mert biztos akar lenni első sorban a lőtudásában és mert az átlag vadász - utalva a fenti lőtávokra - biztos abban, hogy 50 m-en oda lő ahová céloz, mert ezt szokta meg és mert általában jól lő ott.

Csak nem a lőtudást kell tesztelni hanem a fegyver szórását.

Amúgy meg be kell lőni 50 méterre, aztán kipróbálni 100 méterre vagy többre, és akkor mindenkinek jó lesz és vége lesz az OffTopic -nak
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: