Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314892 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #915 Dátum: 2014. November 17. - 00:56:55 »

Ugyan már Miklós, Te is tudod, hogy ennek az egész játéknak ez a lényege...
Ha valahol valami hibádzik kicsit, apróbb praktikákkal lehet azért a szekeret előbbre tolni.
A 30-30-as nem valami gyors, és elég tűrhető patront csináltam 180-as Sierra spitzerből, mémileg metál-szobrászkodva Kacsint
Hol van pedig az egy .308-as Winchestertől..... Vigyorog
 Emelem
 

Cask egy bizonyos mertekig tudok veled egyeterteni  Igen
Kell az egyeni otlet es a talalekonysag, termeszetesen a kezugyesseg hataraig. En ha nem tudtam tobbszor egymas utan egyfofmat alkotni , mar nem is erdekelt a dolog. Nagyon hasznos es meglepo valtozasokat lehet elerni a kiserletezesekkel de ha nem tudsz alandot alkotni az csak annyit er mint a fonokot pitscsanrugdosni   Ördög  …. csak roved tavon erdekes.
A lovedek megfurasat, megvadasat, kurtitasat, en brutalis es nem alando hatast elero beavatkozasnak tartom. Jobban kedvelem ha az utantolto inkabb varial az  alakkal, sullyal, a mag belso felepiteseve, de mindig is azon belul amit a gyartok kikiserletzett sztendel magoknak mondhatnak. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #916 Dátum: 2014. November 17. - 10:11:12 »

 

Cask egy bizonyos mertekig tudok veled egyeterteni  Igen
Kell az egyeni otlet es a talalekonysag, termeszetesen a kezugyesseg hataraig. En ha nem tudtam tobbszor egymas utan egyfofmat alkotni , mar nem is erdekelt a dolog. Nagyon hasznos es meglepo valtozasokat lehet elerni a kiserletezesekkel de ha nem tudsz alandot alkotni az csak annyit er mint a fonokot pitscsanrugdosni   Ördög  …. csak roved tavon erdekes.
A lovedek megfurasat, megvadasat, kurtitasat, en brutalis es nem alando hatast elero beavatkozasnak tartom. Jobban kedvelem ha az utantolto inkabb varial az  alakkal, sullyal, a mag belso felepiteseve, de mindig is azon belul amit a gyartok kikiserletzett sztendel magoknak mondhatnak. Emelem

Volt egy úriember aki előszeretettel bütykölgette a lövedékek orrát. Szivarral és whiskey-vel élte életét. Elég sokat változtatott a világ menetén.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #917 Dátum: 2014. November 17. - 16:45:40 »

A Mega túlzottan kemény ilyen lassú kaliberekhez.

Hát igen, ez a szép ebben, hogy ugyanaz a lövedék valaki szerint kemény, valaki szerint meg túl fröcsögős...  ;-)
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #918 Dátum: 2014. November 17. - 19:04:14 »

Hát igen... Ha a Mega (SP) kemény, melyik a nem kemény???

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #919 Dátum: 2014. November 18. - 09:03:45 »

 

Cask egy bizonyos mertekig tudok veled egyeterteni  Igen
Kell az egyeni otlet es a talalekonysag, termeszetesen a kezugyesseg hataraig. En ha nem tudtam tobbszor egymas utan egyfofmat alkotni , mar nem is erdekelt a dolog. Nagyon hasznos es meglepo valtozasokat lehet elerni a kiserletezesekkel de ha nem tudsz alandot alkotni az csak annyit er mint a fonokot pitscsanrugdosni   Ördög  …. csak roved tavon erdekes.
A lovedek megfurasat, megvadasat, kurtitasat, en brutalis es nem alando hatast elero beavatkozasnak tartom. Jobban kedvelem ha az utantolto inkabb varial az  alakkal, sullyal, a mag belso felepiteseve, de mindig is azon belul amit a gyartok kikiserletzett sztendel magoknak mondhatnak. Emelem


Ezek vadászlövedékek.
Ha nem jó erre valami miatt, akkor megette a fene. (persze ezt csak tudja, aki használja, mások szerint hiába qrva jó, ha esetleg Gálos beutalt csalódott benne.. Ördög Ördög)
Na, most a .308-as Winchester hüvelyt nagyon megdurrantani porral nem tudod, merthogy hely nem nagyon van benne ehhez…...
Ez a Mega pedig .30-as kaliberben 185 gr., olyan amilyen……….. csak valamilyen expanziót növelő praktikával élhetsz, ha már sebességet nem tudsz nagyon növelni. És sajnos itthon vadtest méretet sem.
Kényszertörési  vonalak vannak a köpenyben, ha ez nem elég, akkor ezt a majdnem egyenesre csapott orrú lövedéket csak tölcséresíteni tudod, vagy egy kis luk az elejébe, vagy még jobban bevágod a kényszertörési helyeket. (Nem a szerelt lőszerre gondoltam, hanem a lövedékre, akkor vissza is lehet mérni, hogy minél jobban egalizált legyen a tömege.)
Van még a lövedék központossága, ami befolyásolja a pontosságot, és el lehet baltázni. Én ennél az összeállításnál nagyon más kockázatot nem látok. És egy kis légzsák a lövedékorrban csodákra képes….. Kacsint
Még mindig jobb, mint bicsakkal bevagdosni az elejét…  Vigyorog
Legfeljebb nem lesz olyan pontos, hogy a beutalt részére a kitűzött vadászati célnak elegendő pontosságú legyen, akkor nem jó, na bumm, bukott 5 kuglit, meg pár gyűszűnyi port! Ezért írtam, hogy 5 kuglit nyugodtan beáldozhat. A Mega doboz egyébként is 100 darabos…. Mosolyog
 Emelem

Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #920 Dátum: 2014. November 18. - 09:16:00 »

A kényszertöréses légbuborékos elképzelést meg Normáék már megalkották (Vulkan). Nem kell vele szöszölni.

 Emelem  Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #921 Dátum: 2014. November 18. - 10:11:03 »

Idézet
Szia FM!
Bocs, elsiklottam a kérdés felett Stoel
A gyári adatokat még soha nem néztem, magamnak főzöm itthon a cuccot Vigyorog
A gyakorlat eddig azt igazolta, hogy nagyon jól működik, még ha egy szarvastehén érthetetlen módon 180 métert is vágtatott le egy szív-tüdő lövéssem a minap Fejvakarás
Élek a gyanúval, hogy a biztonságot eszelősen szem előtt tartva, nagyon az alsó határra töltöttem a púdert bele, ez és a bordaközi bemenet, meg talán a szív és tüdő vértelítettségének hiánya együtt okozták a kirívó jelenséget.
Így 100-on a 4 cm magaslövés valahol 160-on van nullán és 200-on kb8 centi alacsonyan.
 Emelem

Szia Csabus!  Emelem

Köszönöm, akkor maradunk a papírformánál... jelentkezem a belövés eredményeivel a 700-asból..

Üdv
FM
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 18. - 10:25:42 írta Voldi » Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #922 Dátum: 2014. November 18. - 15:08:21 »

A kényszertöréses légbuborékos elképzelést meg Normáék már megalkották (Vulkan). Nem kell vele szöszölni.

 Emelem  Viktor

Való igaz... azonban a Mega már otthon figyel a dobozban, valószínűleg sokadmagában, és lehet vele próbálkozni, addig a Norma Vulcan vélhetően még a bótban van...
Ez - jelen esetben - a nagy és legfőbb különbség a kettő között. Vigyorog
Mondom ezt Gálosmester nevében...... Stoel

 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #923 Dátum: 2014. November 18. - 20:08:30 »

Való igaz... azonban a Mega már otthon figyel a dobozban, valószínűleg sokadmagában, és lehet vele próbálkozni, addig a Norma Vulcan vélhetően még a bótban van...
Ez - jelen esetben - a nagy és legfőbb különbség a kettő között. Vigyorog
Mondom ezt Gálosmester nevében...... Stoel

 Emelem


Ha jol ertem:
Te cask egy par fillert akartal megmenteni........ nagyon nemesi gondolatok Ördög
Enbennem viszont az ordog megint megszolalt - sot ugy is mondhatnank - hogy aktualisak legyunk a temehoz hogy, "most van az mikor megfordul a kutyaban a seret"
Nezukk a Te altalad adott lehetoseget, abba a tudatba hogy ugy ahogy a gyarbol kijott az nemjo, utolagos beavatkozas "bicskazas" nelkul.  Fejvakarás
Tegyuk fel hogy a "beutalt" koveti a "beutalo" otletet es cask ot (5) lovedeket mugezik meg. Vagy sikerul ,vagy nem Ördög De mint mindig ez is ketesejes.:
Ha igen, akkor vegigmugezi az osszes 50 darabot - nemhiszem OOO de ha igen akkor a vege fele biztos hogy besokal es el akarja felejtani meg azt a pillanatot is mikor utantoltesre adta a fejet. A legjobb esetbe viszont megfogadja hogy cask gyarilag kibocsajtott lovedek johet a legkozalebb szamitasba.
Egyetlen megnyugtato dolog az egeszben hogy a beutalt kiserletezett Wave (Szerintem azt a Megat meg be lehetne tolteni - valamire - cask ugy ahogy van.)
 Nameg az hogy a kudarc is keteselyes Emelem

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #924 Dátum: 2014. November 18. - 20:20:30 »

Jelentem, a beutalt olyan lőszer átalakításokon van már túl sekélyes pályafutására visszatekintve, hogy egy ilyen kis "furkáljunk bele egy kis likat"
című ujjgyakorlat semmilyen kihívást nem okozna már neki Ördög
Részletekkel nem szolgálnék, mert ha valaki lerobbantja a fél arcát, vagy karját, ne én legyek az ötletgazda.... Nyihi Stoel

Egy negatív tapasztalás miatt nem fogom leírni a Megát Igen
De a cseh SPCE fog kapni egy esélyt nálam a jövőben, ha a jelenlegi Mega készletem vészes fogyásnak indulna.
Ez mondjuk el fog tartani egy ideig, mert remélem hamarosan beköltözik egy elöltöltős lőfegyver a szekrényembe és onnan kezdve a Sauer is igen ritkán fog szót kérni Vigyorog
 Wave

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #925 Dátum: 2014. November 18. - 20:40:52 »



Ha jol ertem:
Te cask egy par fillert akartal megmenteni........ nagyon nemesi gondolatok Ördög
Enbennem viszont az ordog megint megszolalt - sot ugy is mondhatnank - hogy aktualisak legyunk a temehoz hogy, "most van az mikor megfordul a kutyaban a seret"
Nezukk a Te altalad adott lehetoseget, abba a tudatba hogy ugy ahogy a gyarbol kijott az nemjo, utolagos beavatkozas "bicskazas" nelkul.  Fejvakarás
Tegyuk fel hogy a "beutalt" koveti a "beutalo" otletet es cask ot (5) lovedeket mugezik meg. Vagy sikerul ,vagy nem Ördög De mint mindig ez is ketesejes.:
Ha igen, akkor vegigmugezi az osszes 50 darabot - nemhiszem OOO de ha igen akkor a vege fele biztos hogy besokal es el akarja felejtani meg azt a pillanatot is mikor utantoltesre adta a fejet. A legjobb esetbe viszont megfogadja hogy cask gyarilag kibocsajtott lovedek johet a legkozalebb szamitasba.
Egyetlen megnyugtato dolog az egeszben hogy a beutalt kiserletezett Wave (Szerintem azt a Megat meg be lehetne tolteni - valamire - cask ugy ahogy van.)
 Nameg az hogy a kudarc is keteselyes Emelem



Nem érted....
Már nem érted! Vigyorog
Nagyon pragmatikus lettél abban a nagy országban! Ördög Ördög
Ez játék... Ki a szart érdekel az a pár forint? Vagy dollár, vagy akármi.....
Van valami, ami nem jó... nekem/neki.
Mindegy miért, valamiért nem jó!
Akkor fogom magam, és az általam ismert összefüggéseket értve, annak lényegét - az alsó és felső biztonsági határokat szigorúan betartva - felhasználva, olyanná próbálom csinálni, ami jó, jobb lesz mint volt........
Ennyi!
Gálosmestert nézve, már meg is unta.....
Íjászat, elől töltős, majd figyeld meg, nem sokára a golóbist is ő akarja csinálni... hol a túróban van ehhez pár lik egy gyári kugliban????? Ördög Ördög
 Emelem

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #926 Dátum: 2014. November 18. - 22:20:18 »

....
Gálosmestert nézve, már meg is unta.....
Íjászat, elől töltős, majd figyeld meg, nem sokára ---



---egy szál ágyékkötőben lándzsával fogjuk látni ahogy foggal zsigerel!   Stoel Stoel



Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #927 Dátum: 2014. November 19. - 02:26:54 »

---egy szál ágyékkötőben lándzsával fogjuk látni ahogy foggal zsigerel!   Stoel Stoel





Hát ezt elképzeltem....  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #928 Dátum: 2014. November 19. - 03:12:47 »

---egy szál ágyékkötőben lándzsával fogjuk látni ahogy foggal zsigerel!   Stoel Stoel

Egy jó fotóért a világ végére is utána mennék akkor...  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #929 Dátum: 2014. November 19. - 06:41:41 »

Egy jó fotóért a világ végére is utána mennék akkor...  Ördög
Szombaton rápróbálhatunk.....de előre szólok, hogy ehhez valami embertelen mennyiségű palinkát kellene megigyak.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: