Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304367 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #465 Dátum: 2012. Február 19. - 09:08:28 »

Sziasztok!


Nálunk következö megoldás jött be:

A haverom hivatalos körzeti utánkeresö, bajor hegyi vérebe van, több mint 15 éve van bevezetve ebbe a funkcióba.
Ö egy leröviditett M98-ast használ, 8x57IS kaliberben, a csöszájnál rögzitett dupla (hátizsákszerü) hevederrel.

Én ennek a fegyvernek a mintájára használok egy rövid Mosi-Nagant karabélyt, a bajonett, miután nálunk tilos, le van csavarva és a bajonett tengelyén van átvezetve a heveder.
Duplán megy le a tusára,tehát ezt is mint a hátizsákként lehet hordani, miután nem áll ki a kátamon túl, még soha nem akadtam meg vele, pedig sokat lesz bevetve, nálunk a terelövadászatokon megy két-három vadász a hajtókkal.
Utánkeresésre ugyanúgy bevált. A terep nálunk elég durva, de a vegetáció föleg fenyö.
Persze egy karácsonyfa fiatalos, feketeszederrel füszerezve, is eléggé cikis.
A csöszájat egy darab bekötött végü bicikli-belsövel védem, lerepül a lövéskor, nem kerül semmibe és biztosabban tart, mint a ragasztószalag.

Üdv                                 Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #466 Dátum: 2012. Február 19. - 10:56:01 »

Néztem én is a 8x57-eseket 9,3-asokat, csőtorkolatnál mefogatva, rövid csővel, stb. De egyenlőre ez a sörétes tűnt a leggazdaságosabb és legegyszerűbb megoldásnak, nincs pénzem egy külön "utánkereső" fegyverre. Meg egyenlőre értelmét és hasznát sem látom, mert szerintem itt nem lesz annyi és olyan komoly keresés, hogy érdemes legyen beszereznem külön puskát erre a célra. Már néha így is úgy érzem, hogy túl sok dolgot szereztem be az utánkereséshez, de háát ezek nyílván nem akkora volumenű dolgok mint egy új puska.
A szíjat nagyon gyorsan le lehet venni, egyenlőre én annyi hátrányát látom, ha sűrűbe leveszem a hátamról és úgy keresek hogy a kezemben fogom, na úgy tényleg elakad meg útba van, a hátamra viszont elég jól felfekszik, annyi változtatást talán lehetne még, hogy egy szíjkengyelt kéne beújítani a csőtorkolatra.
 Emelem
Naplózva

magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #467 Dátum: 2012. Február 19. - 11:41:44 »

Néztem én is a 8x57-eseket 9,3-asokat, csőtorkolatnál mefogatva, rövid csővel, stb. De egyenlőre ez a sörétes tűnt a leggazdaságosabb és legegyszerűbb megoldásnak, nincs pénzem egy külön "utánkereső" fegyverre. Meg egyenlőre értelmét és hasznát sem látom, mert szerintem itt nem lesz annyi és olyan komoly keresés, hogy érdemes legyen beszereznem külön puskát erre a célra. Már néha így is úgy érzem, hogy túl sok dolgot szereztem be az utánkereséshez, de háát ezek nyílván nem akkora volumenű dolgok mint egy új puska.
A szíjat nagyon gyorsan le lehet venni, egyenlőre én annyi hátrányát látom, ha sűrűbe leveszem a hátamról és úgy keresek hogy a kezemben fogom, na úgy tényleg elakad meg útba van, a hátamra viszont elég jól felfekszik, annyi változtatást talán lehetne még, hogy egy szíjkengyelt kéne beújítani a csőtorkolatra.
 Emelem
Szia Bence!
Nem tudom egyébként milyen golyós fegyverrel rendelkezel,de egy sima m98-as mauser(zastava)50cm körüli csővel bőven jó.A szíjkengyel kérdést meg bármelyik fegyvermester megoldja.A 8x57Js vagy a 30.06 javasolható ilyen célra,mert ha hónaljba tudod csak beszorítani,nem rúg agyon.
Egy javaslat a puskaszíjra,létezik egy fagörgős szíj,amit a görgőnél fogva,azt hátrafele húzva,rásimul a fegyverre a szíj.Nem kell túlbonyolítani,mert ismered Murphy-t! Kacsint
Sikeres kereséseket neked! Emelem
Üdv:magesz Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #468 Dátum: 2012. Február 19. - 11:55:24 »

Szia Bence

A mostani FEHOVA kiállításon látható volt a SAVAGE ARMS placcán egy nagyon jó fegyver. Tipikus utánkereső puska volt, narancssárga szintetikus tussal, rövid csővel, a kaliber az egyik legjobb ebben a műfajban 9,3 x 62. A puskán volt még egy amerikai (azt hiszem 40-es távcső) távcső is. Az ára szintén nagyon kedvező, 230.000 Ft körül mozgott. Ennyi pénzért nem biztos, hogy érdemes használt fegyverben gondolkozni.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #469 Dátum: 2012. Február 19. - 11:56:08 »

Szia magesz!

7x64-es ZKK-m van, egy fix szerelékes 7x50-es Meoptával. Ezt meg itt az akácosban nem igazán, sőt talán egyáltalán nem tudom kihasználni, itt max 15m-re tudok ellőni, ez is inkább télen meglőhető távolság, tehát ha már távcső akkor esetleg egy 4x32-es lenne jó amivel nem csak egy fekete foltot, hanem mondjuk egy fél disznót látnék akkor is ha az 7m-re fekszik a bozótban.
Ezt a szíjat meg majd meglátjuk, ha már megvan kipróbálom, majd megírom a tapasztalataimat.
 
 Emelem Bence
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #470 Dátum: 2012. Február 19. - 11:59:20 »

Szia Bence

A mostani FEHOVA kiállításon látható volt a SAVAGE ARMS placcán egy nagyon jó fegyver. Tipikus utánkereső puska volt, narancssárga szintetikus tussal, rövid csővel, a kaliber az egyik legjobb ebben a műfajban 9,3 x 62. A puskán volt még egy amerikai (azt hiszem 40-es távcső) távcső is. Az ára szintén nagyon kedvező, 230.000 Ft körül mozgott. Ennyi pénzért nem biztos, hogy érdemes használt fegyverben gondolkozni.

Akkor lehet, hogy mégis csak érdemes lett volna felmennem a FEHOVÁRA körülnézni. Nézegettem én is (csak úgy kiváncsiságból) puskákat erre a célra, lehetne azért összerakni nagyon ütős szetteket, nem is olyan horror áron, de majd ha tényleg igazán komolyra fordul a dolog és tényleg sokat hívnak keresni akkor esetleg beruházok valamire.

 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2012. Február 19. - 12:08:26 »

Szia Bence

A mostani FEHOVA kiállításon látható volt a SAVAGE ARMS placcán egy nagyon jó fegyver. Tipikus utánkereső puska volt, narancssárga szintetikus tussal, rövid csővel, a kaliber az egyik legjobb ebben a műfajban 9,3 x 62. A puskán volt még egy amerikai (azt hiszem 40-es távcső) távcső is. Az ára szintén nagyon kedvező, 230.000 Ft körül mozgott. Ennyi pénzért nem biztos, hogy érdemes használt fegyverben gondolkozni.


Valami ilyesmi ? Na ezen én is gondolkodtam 8x57 kaliberben. A 230.000 ehhez képest kedvező ár ! Nem tudsz többet a cégről ? (tel. email, stb.)
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #472 Dátum: 2012. Február 19. - 12:31:04 »

Stefi
Priviben válaszoltam.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2012. Február 19. - 19:35:19 »

Fiúk!

Egy fiatal és agilis srácról van szó, aki nagyon szereti az utánkeresést!
Gondolom ha tele lenne pénzzel, nem egy IZS duplával járná az erdőt a sebzett vad után.
Hiába ajánlgattok ilyen-olyan puskát, ha nincs rá keret, akkor nincs.
(Néha a nagyon kevés pénz is nagyon soknak tűnik!)
Egyébként egy gyöngygolyót jól lövő sörétes első puskának szerintem elegendő, mert pár vadat kerestünk már mi is, de kefes űrűben eddig a "ruszkibokk" fényesen bevált.

Ha rákap az ízére és lesz miből félre tenni, biztosan lesz neki rövidcsövű golyósa.
Addig szerintem érdemesebb lenne inkább a kutyavezetést, és a szakma trükkjeit megosztani vele!  Kacsint
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #474 Dátum: 2012. Február 20. - 12:05:51 »

Fiúk!

Egy fiatal és agilis srácról van szó, aki nagyon szereti az utánkeresést!
Gondolom ha tele lenne pénzzel, nem egy IZS duplával járná az erdőt a sebzett vad után.
Hiába ajánlgattok ilyen-olyan puskát, ha nincs rá keret, akkor nincs.
(Néha a nagyon kevés pénz is nagyon soknak tűnik!)
Egyébként egy gyöngygolyót jól lövő sörétes első puskának szerintem elegendő, mert pár vadat kerestünk már mi is, de kefes űrűben eddig a "ruszkibokk" fényesen bevált.

Ha rákap az ízére és lesz miből félre tenni, biztosan lesz neki rövidcsövű golyósa.
Addig szerintem érdemesebb lenne inkább a kutyavezetést, és a szakma trükkjeit megosztani vele!  Kacsint

Ez egy jó megközelítés és egyben a valóság is, ha jól gondolom.

Szerintem nagyon rendben van Bence fegyverszíja. Majd, ha lesz lehetősége, akkor vesz egy kengyelt a cső elejére, mert így tényleg elakad el a bokrok alatt kúszva. Mondjuk a csővégre rögzített szíjjal meg a hosszú fegyver a vádliját fogja verdesni menet közben... az se kényelmes. A rövid fegyver, a csővégre rögzített szíjjal nem akad el, és jóval kényelmesebb, ez tény, de addig azzal kell dolgozni, ami van.
Nekem oldható kengyel van a puskán, ha be kell bújni a sűrűbe, és a közelben lehet a vad, akkor bal kézben vezeték, jobban a puska, amiről leakasztom a szíjat, hogy ne akadályozzon. Persze így se kényelmes kúszni, meg a puska is kap rendesen, de legalább gyorsan tudok lőni, ha kell. Az összehúzható, görgős szíj, amit Magesz írt, nekem nem vált be. Az is elakad, ráadásul kényelmetlen vele a puskát vinni, mert folyton csúszkál.

Üdv, Dani
Naplózva

galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #475 Dátum: 2012. Február 20. - 12:56:22 »

Tisztelt Olvtársak!
Aki komolyan foglakozik (vagy foglakozna) sebzett nagyvad keresésével, annak a figyelmébe szeretném ajánlani a Vadászati Törvény következő rendelkezéseit:
Vtv.68. § (1)190 E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:
e) a gímszarvasra, dámszarvasra, muflonra, valamint őzre történő vadászat esetén a sörétes vadászlőfegyver;

Vhr. 58. § (1)193 Apróvadat sörétes vadászlőfegyverből kilőtt söréttel, nagyvadat golyós vadászlőfegyverrel szabad elejteni.
A hivatásos vadász által– nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez – alkalmazható vadászlőszer kivételével vadászati célra legalább 2 mm-től legfeljebb 5 mm-ig terjedő átmérőjű sörét használható.

Vagyis a fentiak szerint ugyan úgy tiltott módon való vadászatnak számít a sebzett gím, dám, őz és muflon elejtése sörétes fegyverrel (kivéve a hivatásos vadász általi elejtés!), mint az egészségesé!!
Gondoltam ezt megosztom veletek, mielőtt még bárki bajba sodorja magát, ráadásul többek elvi támogatásával, némileg jóhiszeműen (habár a törvény ismeretének hiánya ugye nem mentesítő erejű).
Érdemes ezt a fegyver megválasztásakor figyelembe venni, vagy megválogatni a keresendő vadfajt. Habár ez egy elhivatott "vérebes" vonatkozásában igen csak életszerűtlen lenne.
Tehát utánkereséséhez általánosságban golyós fegyvert kell használni! (Kivéve ha a keresést hivatásos vadász végzi, vagy ha a keresett vad vaddisznó)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #476 Dátum: 2012. Február 20. - 13:37:02 »

Tisztelt Olvtársak!
Aki komolyan foglakozik (vagy foglakozna) sebzett nagyvad keresésével, annak a figyelmébe szeretném ajánlani a Vadászati Törvény következő rendelkezéseit:
Vtv.68. § (1)190 E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:
e) a gímszarvasra, dámszarvasra, muflonra, valamint őzre történő vadászat esetén a sörétes vadászlőfegyver;

Vhr. 58. § (1)193 Apróvadat sörétes vadászlőfegyverből kilőtt söréttel, nagyvadat golyós vadászlőfegyverrel szabad elejteni.
A hivatásos vadász által– nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez – alkalmazható vadászlőszer kivételével vadászati célra legalább 2 mm-től legfeljebb 5 mm-ig terjedő átmérőjű sörét használható.

Vagyis a fentiak szerint ugyan úgy tiltott módon való vadászatnak számít a sebzett gím, dám, őz és muflon elejtése sörétes fegyverrel (kivéve a hivatásos vadász általi elejtés!), mint az egészségesé!!
Gondoltam ezt megosztom veletek, mielőtt még bárki bajba sodorja magát, ráadásul többek elvi támogatásával, némileg jóhiszeműen (habár a törvény ismeretének hiánya ugye nem mentesítő erejű).
Érdemes ezt a fegyver megválasztásakor figyelembe venni, vagy megválogatni a keresendő vadfajt. Habár ez egy elhivatott "vérebes" vonatkozásában igen csak életszerűtlen lenne.
Tehát utánkereséséhez általánosságban golyós fegyvert kell használni! (Kivéve ha a keresést hivatásos vadász végzi, vagy ha a keresett vad vaddisznó)
 Emelem

Ez egy nagyon okos és jó hozzászólás volt.   Igen
Bence csak disznót keres ezzel a sörétessel. Majd, ha egyéb nagyvad is "képbe" kerül, akkor a golyós fegyverét viszi. Ha meg bele jön a dologba, akkor csináltat vagy vesz egy "kurtányt" 8x57 kaliberben. Wave
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #477 Dátum: 2012. Február 20. - 13:42:41 »

Ha véletlenül szenvedő beteg vaddal találkozom és az nem vaddisznó és nálam csak gyöngygolyó van és sörétes fegyver akkor nem válthatom meg a szenvedésétől. ?
Mert egy másik jogszabály azt kötelességének írja elő a vadásznak ! (Amiről egyesek nagyon is elfeledkeznek pl. egy sántikáló trófeás vad vendégnek tartogatása ürügyén. )
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #478 Dátum: 2012. Február 20. - 13:52:53 »

Bence csak disznót keres ezzel a sörétessel.
Ezt nem is vontam kétségbe.
Csak gondoltam tisztázzuk a dolgot, amíg valaki nem lát benne lehetőséget egy fröcsögős, jóindulatú "megmondásra" Nem
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #479 Dátum: 2012. Február 20. - 14:05:12 »

Ha véletlenül szenvedő beteg vaddal találkozom és az nem vaddisznó és nálam csak gyöngygolyó van és sörétes fegyver akkor nem válthatom meg a szenvedésétől. ?
Mert egy másik jogszabály azt kötelességének írja elő a vadásznak ! (Amiről egyesek nagyon is elfeledkeznek pl. egy sántikáló trófeás vad vendégnek tartogatása ürügyén. )
A Vadászati Törvény bötűje szerint NEM.
A beteg vad elejtési kötelezettségét pontosan melyik jogszabály és milyen szövegezéssel írja elő?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: