Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304303 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #435 Dátum: 2012. Február 06. - 17:58:52 »

Anti! Igen Én finomabban próbáltam megfogalmazni, de ez a lényeg. Várjuk meg míg egy éves lesz az a tacs. Bence tőlem is kért véleményt ez ügyben privátban, meg is írtam, de nem találta fontosnak, hogy válaszoljon..... Rííí
Nyilván megválaszolódtak a kérdései maguktól, ahogy utánkereső lett.....
H.

Kedves Horrido!

Nekem ezzel kapcsolatban NEM írtál privát levelet, végig néztem az összes levelemet, és egy üzenetet váltottunk egy rókás recepttel kapcsolatban. Ezt pedig, hogy " nem találta fontosnak, hogy válaszoljon..... Rííí" ne haragudj, de kikérem magamnak, ha megkaptam volna a nekem szánt leveled biztos hogy VÁLASZOLTAN VOLNA.

 Emelem



Nem próbálom megmagyarázni a felmerülő kérdéseket, van egy pár dolog amit én kicsit máshogy látok, de nyílván az én érveim is megtámadhatók lennének. A segítő szándékó hozzászólásokat köszönöm szépen mindenkinek!
A hétvégén két tüdő lövött disznót keresett a kutyus, friss csapán mindegyik bő 50m volt. Itt most ugyan azzal a nagy kedvvel ment mint az első disznónál és a szarvasnál

 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2012. Február 07. - 14:25:37 »



Megtaláltam egy tanulságos és a vizslámra majdnem végzetes utánkeresés terítékfotóját.
A vizslán látszik a vér akkor még nem gondoltuk hogy nagy a baj !
Vendégségben sebesítettem meg a disznót egy magasról meredek szögben lefelé elcsúszott láblövéssel. Másnap az addig barátaim figyelmeztetése ellenére hajtásokban eredményesen használt vizslámmal és egy fiatal tacskóval valamint e népes társasággal szegődtünk a kan után. A vércsapát a kutyák nélkül is jól lehetett követni és én a kutyák után gyorsabban haladva elhagytam a társaságot. Nem vezetéken kerestünk a kutyákkal sajnos ez is lett a baj legfőbb oka. Másfél kilométer után megtaláltuk a disznó vackát ami egy bokor alatti teknő volt de abba nem feküdt bele szegény hanem mellette a havon töltötte az éjszakát égő sebét hűtve. Innét felgyorsultak az események. A kutyák "felvillanyozódtak" és csaholva vetették magukat a nyilván nem olyan régen felvert vad nyomába. A kan egy szederindákkal benőtt nagyobb bokor alatt húzódott meg. Odaérkezésemkor visítást csaholást hallottam majd a Picúr nevű kis tacskó tolatott ki a bokorból bátran visszaállva csaholta a sertevadat. Feltűnt a disznó alakja is de a vegyescsővű puskából odalőtt gyöngygolyó eltérült az ágakon. A disznó visszahúzódott a bokorba és az ellenkező oldalon próbált meg kereketoldani. A kis tacsinak helyén volt a szíve csipkedte ugatta forgatta a kant mig én is oda nem értem. Szívesen néztem volna ezt a jelenetet hosszabban is de közben beugrott " Mi van a vizslával ? " Fültövön lőttem az immár nyílt placcon forgolódó disznót és a vizslat kezdtem szólítgatni. Tíz perc múlva került elő Robi kissé megpúposodva. Átvizsgálva láttam hogy a péniszen el van nyílva a bőr az oldalán három centis vágás és a hátsó comb belső oldalán csepeg a vér egy kisebb vágásból. Nem tünt súlyosnak a dolog de mire a nehéz terepről kiértünk már nagyon bágyadt volt a vérveszteségtől és ölbe vittem be az időközben értesített állatorvoshoz a műtőasztalra. Egy kisebb eret kellett elkötni a combjában mert onnét jött a vér folyamatosan.  A kutya felépült. A csék bőrén még mindig látszik hogy felhasadt mert azt mondta a doki hogy azért nem varja össze mert ha szűk lesz nem tudja visszahúzni. Jön is kifelé a cséve rendesen ha hoznak valami jó szukát hozzá !  Ördög ( Nem tudom hogy nálam is beválna egy ilyen hasítás ?  Röhög  ) Azóta ha a kan szagát megérzi szinte röpül kifelé a nádból Robi kutyám . Kíváncsiságból elvittem hajtásba és érdekes módon a süldőt ugyan úgy a földhöz vágta mint azelőtt de kanra soha többé nem lehetett ráizzítani. Eddig az esetig 3-4 disznót lőttem velük hajtásban . Sajnos Picúrt a házunk előtt elgázolták mikor a magas hó miatt ki tudott bújni a kerítésen. Szóval egy korai kellemetlen élménnyel örökre el lehet venni a vércsapa munkától a kedvét a jó kutyának is.        Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #437 Dátum: 2012. Február 07. - 17:38:18 »

Köszönjük a tanulságos történetet.
Nagyon jó a kép, gratulálok!  Emelem
Naplózva

Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #438 Dátum: 2012. Február 08. - 16:14:22 »

Nekünk egy jagd vérzett el hajtásban. Elég kis vágást kapott a heréinél.
Sajnos mire az autóhoz értünk vele, már késő volt.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #439 Dátum: 2012. Február 08. - 17:39:21 »

Nekünk egy jagd vérzett el hajtásban. Elég kis vágást kapott a heréinél.
Sajnos mire az autóhoz értünk vele, már késő volt.

A hajtó kutyák milyen arányban élik meg a nyugalmas öregkort?
Naplózva

Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #440 Dátum: 2012. Február 08. - 17:54:36 »

A hajtó kutyák milyen arányban élik meg a nyugalmas öregkort?

Jobb ha nem nő nagyon az ember szívéhez. Valamilyen oknál fogva a jagdokal  mindig történik valami.
Barátom két kutyája, (akik már doktoráltak disznóból, és soha nem vesztek el) a befagyott holtágba szakadtak be sebzett disznót pörgetve.
Disznó, kutyák minden a jég alá. Na ezekről a kutyákról gondoltam, hogy megérik az öreg kort.
Nem is beszélve a helyi hajtókról, akik képesek egy két jobb kutyát kikötni a fához, másnap meg hazavinni. 

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2012. Február 08. - 18:05:54 »

A hajtó kutyák milyen arányban élik meg a nyugalmas öregkort?

Szerintem ez a szerencsétől és a tapasztalattól függ . Szinte mind kap egy egy sallert mire megtanulja merre van a disznó eleje.

Nekem a vizslám csúszott be a Sárvíz csatornába aminek mind két partja két méter szélesen be volt fagyva a közepén folyt a víz . Mikor láttam hogy kezd kimerülni beszaggattam a jeget beleálltam a tökig érő vízbe és nyakörvénél fogva kihúztam.   
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #442 Dátum: 2012. Február 08. - 18:13:57 »

Kedves Horrido!

Nekem ezzel kapcsolatban NEM írtál privát levelet, végig néztem az összes levelemet, és egy üzenetet váltottunk egy rókás recepttel kapcsolatban. Ezt pedig, hogy " nem találta fontosnak, hogy válaszoljon..... Rííí" ne haragudj, de kikérem magamnak, ha megkaptam volna a nekem szánt leveled biztos hogy VÁLASZOLTAN VOLNA.

 Emelem
Nem próbálom megmagyarázni a felmerülő kérdéseket, van egy pár dolog amit én kicsit máshogy látok, de nyílván az én érveim is megtámadhatók lennének. A segítő szándékó hozzászólásokat köszönöm szépen mindenkinek!
A hétvégén két tüdő lövött disznót keresett a kutyus, friss csapán mindegyik bő 50m volt. Itt most ugyan azzal a nagy kedvvel ment mint az első disznónál és a szarvasnál

 Emelem

Szia Bence! Hát nagyon benéztem valamit, kikuttattam a PÜ-mjeimet és valóban NEM te kérdeztél tőlem tacskós tapasztalatokról és nem válaszoltál. Más fórumtárs. Ezért szeretnék elnézést kérni Tőled! Tényleg ne haragudjál, de rengeteg privát üzenetet kapok, összecseréltelek valakivel. Mégegyszer bocsánat, nem akartalak megbántani.
A kiskutyával viszont valóban lassabban egy picit!
Vadászüdvözlette, Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #443 Dátum: 2012. Február 08. - 19:46:23 »

Szerintem ez a szerencsétől és a tapasztalattól függ .


Meg legfőképpen a hajtások számától.
Nem mindegy, hogy a társaságnál évente megrendezett 3-4 hajtásba megy a kutya, vagy szezonba minden hétvégén, sokszor még hétköznap is.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #444 Dátum: 2012. Február 10. - 18:49:15 »

Szia Bence! Hát nagyon benéztem valamit, kikuttattam a PÜ-mjeimet és valóban NEM te kérdeztél tőlem tacskós tapasztalatokról és nem válaszoltál. Más fórumtárs. Ezért szeretnék elnézést kérni Tőled! Tényleg ne haragudjál, de rengeteg privát üzenetet kapok, összecseréltelek valakivel. Mégegyszer bocsánat, nem akartalak megbántani.
A kiskutyával viszont valóban lassabban egy picit!
Vadászüdvözlette, Horrido

Kedves Horrido!
Semmi gond, előfordul mindenkivel. Így nem maradtam "sáros" a többiek szemében sem.

Vadászüdvözlettel: Bence  Emelem
Naplózva

galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #445 Dátum: 2012. Február 10. - 21:45:59 »

A hajtó kutyák milyen arányban élik meg a nyugalmas öregkort?
Szia!
Van olyan "profi" kutyás hajtó nálunk, akinek az a szomorú tapasztalata, hogy a jagdjai közül a legjobbak igen nagy százalékban a 4.-5. évük között szenvednek valami végzetes balesetet. Akkorra érnek be teljesen, a sok eredményes munkától túlteng bennük az önbizalom és ez néha átcsap meggondolatlanságba.
Tacskókopók és tacsik között ez nem jellemző, kimondottan terrierek esetében és főleg a kanoknál figyelte meg.
Van tapasztalat mögötte, évente 5-10 kutyát nevel és igen eredményesen is dolgozik velük.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #446 Dátum: 2012. Február 10. - 21:51:06 »

Na de melyik kutya tekeri ki a szederindából a disznókat? Mert a tacsik nem nagyon. Persze ha van idejük rá, akkor talán.
A barátaim is 20-30 felnőtt kutyával hajtanak, kivétel nélkül szukákkal. Nem is olyan önfejűek, és nyugodtan vihetik a tüzelőket is dolgozni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2012. Február 14. - 13:11:38 »


Leállt az utánkereső topik ! Nem is csoda mert most nem nagyon kell a kutyuli elég a   Eb a vadász...
Ma azért voltam egy kis "keresésen" ! Tegnap kollégám rálőtt egy süldőre vélhetőleg ugyan az a süldő konda támadta meg mint legutóbb engem. Szerinte tíz disznó is lehetett mind egy forma nagy. A lényeg hogy 8x56 -os S&B távcsővel nem látta hogy egy másik is a közelébe került a célbavett süldőnek és a lövés után megdöbbent hogy amire lőtt az jobbra 10 méterre elterült az akácban egy másik meg a rálövés helyétől kissé balra szintén feküdt de csak tíz másodpercet. Addig csodálkozott a dolgon hogy ez utóbbi felugrott és a többiek után szaladt.  Az este felhívott az ügyben , már akkor is az volt a tippem hogy egy szilánk vagy repesz darab valahol fejbe vagy gerincen találta . Ma reggel utánnanéztünk a dolgoknak és valószínűleg így volt mert néhány nagyon kicsi vércseppet szórva csatlakozott a kondához és távolabb már semmi vért nem találtunk.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #448 Dátum: 2012. Február 14. - 14:51:30 »

... a lövés után megdöbbent hogy amire lőtt az jobbra 10 méterre elterült az akácban egy másik meg a rálövés helyétől kissé balra szintén feküdt de csak tíz másodpercet. Addig csodálkozott a dolgon hogy ez utóbbi felugrott és a többiek után szaladt...

Az egy nagyon rutinos disznó volt. Lövésre feküdj! Aztán ha tiszta a levegő, akkor spuri... Taps Vadász
Naplózva

pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #449 Dátum: 2012. Február 14. - 14:58:03 »

Leállt az utánkereső topik ! Nem is csoda mert most nem nagyon kell a kutyuli elég a   Eb a vadász...

Stefi, ilyenkor a fiatalabbját viszem, könnyebb ellenőrízhetőség, könnyebb munka (bár a nagy hóban kicsit küzdenek a tecsik  Ördög, nagyobb esély a sikerre.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: