Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920983 alkalommal)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 25. - 17:01:45 »

A Bulgáriában terítékre került rekordnagyságú gímbika az első mérések alapján új világrekord lehet. A trófea súlya mérlegeléskor 17,5 kilót nyomott, és az első bírálatok szerint 280 pont körüli értéket kapott. A bikáról annyit lehet tudni, hogy a Szófiától mintegy 80 kilométerre keletre lévő Etropole körzetben került terítékre, elejtője báró Eberhard von Geminngen. A bika és szerencsés elejtőjének képe az egyik bolgár vadászújság októberi címlapján látható.
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 26. - 09:42:15 »

A Bulgáriában terítékre került rekordnagyságú gímbika az első mérések alapján új világrekord lehet. A trófea súlya mérlegeléskor 17,5 kilót nyomott, és az első bírálatok szerint 280 pont körüli értéket kapott. A bikáról annyit lehet tudni, hogy a Szófiától mintegy 80 kilométerre keletre lévő Etropole körzetben került terítékre, elejtője báró Eberhard von Geminngen. A bika és szerencsés elejtőjének képe az egyik bolgár vadászújság októberi címlapján látható.

Ez még a múltkori, vagy egy újabb produkció?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 26. - 09:51:01 »

Ez engem is érdekelne...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 26. - 10:03:28 »

A Bulgáriában terítékre került rekordnagyságú gímbika az első mérések alapján új világrekord lehet. A trófea súlya mérlegeléskor 17,5 kilót nyomott, és az első bírálatok szerint 280 pont körüli értéket kapott. A bikáról annyit lehet tudni, hogy a Szófiától mintegy 80 kilométerre keletre lévő Etropole körzetben került terítékre, elejtője báró Eberhard von Geminngen. A bika és szerencsés elejtőjének képe az egyik bolgár vadászújság októberi címlapján látható.
Szervusz!
Ha jol latom, akkor a bal felso sarokban az "oktober 2006" datum lathato!
Az agancs is nagyon ismeros. Szerintem ez nem egy uj agancs, hanem a "leragott" regi.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 26. - 10:14:44 »

Az meg ugye nem egészen a természet gyermeke volt... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 26. - 11:22:35 »

Az meg ugye nem egészen a természet gyermeke volt... Nyihi Nyihi Nyihi
Szervusz!
Igen, en is ugy tudom, hogy genpiszkalt szarvas volt!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 26. - 11:29:55 »

A C.I.C. diszkvalifikálta is emiatt...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 26. - 11:43:21 »

A C.I.C. diszkvalifikálta is emiatt...

A Lovec meg lehozta címlapon, mert ők igazinak hitték...  Ördög
Akkor most hogy is van ez a vadászsajtóval?  Ennyire (nem) értenek hozzá, hogy ezt természetesnek gondolták, vagy tudták jól hogy csinált bika és mégis kitették hogy íme a bolgár erdők gyöngyszeme?
Mert ha úgy írták volna hogy kerti vagy tenyésztett bika, akkor eleve nem is kerülhetett volna a CIC ranglistára, ugye?
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 26. - 21:54:33 »

Pontosan, ahogy látom mindenki felismerte. Csak azért raktam fel, hogy mennyire sok a hasonlóság a romániában lefényképezett bikávall! Kicsit azért nagy a hasonlóság???! Sajnos az ilyen agyontápozott szarvasok, miatt ítélik el az emberek a mesterséges tenyésztést!

Ezt a képet tegnap kaptam, 2006-ban készült valahol itt Romániában, de biztos vagyok benne hogy nem itteni "termék".



Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 26. - 22:44:05 »

Ez már nem csak táp...
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 27. - 08:38:07 »

Pontosan, ahogy látom mindenki felismerte. Csak azért raktam fel, hogy mennyire sok a hasonlóság a romániában lefényképezett bikávall! Kicsit azért nagy a hasonlóság???! Sajnos az ilyen agyontápozott szarvasok, miatt ítélik el az emberek a mesterséges tenyésztést!

Mert ha nem volnának agyontápozva, akkor nem kellene elítélni a mesterséges tenyésztést? Akkor minden rendben volna?  Meglepődött  :-\
Naplózva

"Jó vadászatot!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 27. - 12:31:49 »

Pontosan, ahogy látom mindenki felismerte. Csak azért raktam fel, hogy mennyire sok a hasonlóság a romániában lefényképezett bikávall! Kicsit azért nagy a hasonlóság???! Sajnos az ilyen agyontápozott szarvasok, miatt ítélik el az emberek a mesterséges tenyésztést!

Mert ha nem volnának agyontápozva, akkor nem kellene elítélni a mesterséges tenyésztést? Akkor minden rendben volna?  Meglepődött  :-\

A mesterséges tenyésztés nem feltétlenül baj, csak legyen élesen és egyértelműen elkülönitve a természetestől!
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 27. - 12:35:11 »

Pontosan, ahogy látom mindenki felismerte. Csak azért raktam fel, hogy mennyire sok a hasonlóság a romániában lefényképezett bikávall! Kicsit azért nagy a hasonlóság???! Sajnos az ilyen agyontápozott szarvasok, miatt ítélik el az emberek a mesterséges tenyésztést!

Mert ha nem volnának agyontápozva, akkor nem kellene elítélni a mesterséges tenyésztést? Akkor minden rendben volna?  Meglepődött  :-\

A mesterséges tenyésztés nem feltétlenül baj, csak legyen élesen és egyértelműen elkülönitve a természetestől!

Itt a pont.  Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 27. - 21:35:30 »

Pontosan, ahogy látom mindenki felismerte. Csak azért raktam fel, hogy mennyire sok a hasonlóság a romániában lefényképezett bikávall! Kicsit azért nagy a hasonlóság???! Sajnos az ilyen agyontápozott szarvasok, miatt ítélik el az emberek a mesterséges tenyésztést!


Mert ha nem volnának agyontápozva, akkor nem kellene elítélni a mesterséges tenyésztést? Akkor minden rendben volna?   

Tudod, ha nem azon lenne a hangsúly, hogy egy gímszarvas bikából minél több pénzt kihozzanak, akkor nem lenne gond a tépozással és a különböző hormonadalékokkal!
Mert ma már minden a pénzről szól, rég nem a vadásztatásról! Már elnézést, tudom vannak kivételek és azokra ez nem vonatkozik!
De az "állítólagos búlgár voilágrekordott" sem egy mezei vadásztársaság vette meg, hogy majd a kilövetésből fedezi a téli vadtakarmányozást, hanem egy milliárdos üzeletember!!! Rájött, és ma már egyre többen rájönnek, hogy az ilyen "feltuningólt" trófeában mekkora pénz van. Emiatt ítélik meg  negatívan a tápozást!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 28. - 11:40:53 »

Sziasztok!

Tegnap este én is bekerültem azon szerencsés vadászok táborába, akik nyáron hallhattak szarvasbőgést. Álmomban sem gondoltam volna rá, hogy ez valaha is megtörténhet velem, pláne egy ilyen területen, ahol a szarvas csak átvonulóban, a vegetációs időszakban fordul elő.
Kukoricaaratás után pedig eltűnnek, hiszen erdő gyakorlatilag alig van.
Szóval 7 óra után értünk ki a tervezett helyre, ami egy keskeny, vizenyős aljú, kelet-nyugat irányban húzódó erdősáv északi oldalán levő két magaslest jelentette. Én a távolabbira mentem, sikeresen el is ugrasztottam egy, a les előtti kis rétecskén már kint levő bakocskát. Szerencsére hang nélkül menekült.
Egy darabig csak a madarak éneke szórakoztatott, aztán (olyan 3/4 8 körül) kétszer is hallatszott olyan hang a szemben levő fák közül, ami szarvasbőgéshez hasonlított leginkább. Biztos mégsem lehettem benne, a halk volt és a madarak is nagy ricsajt csaptak. Pár perc múlva viszont jóval közelebbről, egyértelműen egy bika nyögésszerű, rövid bőgését ismertem fel. Gyorsan felhívtam aput, hogy ő mit hallott? Sajnos nem vette fel, de közben újra jött a hang. Ezt viszont a másik fülembe búgó telefon miatt elég furcsának éreztem, el is bizonytalanodtam.
Aztán apám visszahívott, ő nem hallott semmit, igaz, telefonált…
Sokáig reménykedtem még, hogy hátha újra megszólal a bika, de nem tette. Aztán már jó alkonyatban kijött egy kis fiatal bika a rétre, elég sokáig ott legelgetett előttem, én pedig próbáltam fényképezni. Később visszahúzódott, majd újra megjelent, majd ismét eltűnt. Végül komolyra fordult a helyzet, a kicsivel együtt négy bika bújt ki a fák közül, és lassan, kényelmesen a kukoricaföldre ballagtak, 25-30 lépésre tőlem. Megfigyelni igen, fényképezni már nem tudtam őket. Ma reggel eszméltem rá, hogy van valami éjszakai fotózási funkció is a gépemen… Fej a falba Fej a falba Fej a falba OOO OOO OOO

Mindegy, az élmény csodálatos volt! Biztos, hogy valamelyik idősebb bika hallatta hangját.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: