Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922190 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1950 Dátum: 2010. Január 30. - 06:35:41 »

Wildheger!
Ez is csak azért lett meglőve, mert már csak ekkora hely volt a falon...!  Nyihi Bion

Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1951 Dátum: 2010. Január 30. - 09:04:34 »

Kedves Kalcsob!
Érdekel,hogy miért látod ezt a bikát meglepőnek,miért látod kárpátinak?
Meglepve olvastam,hogy le tudja spórolni a jégágat a szarvas.


A  görbülő ágakat én találtam meglepőnek mert felénk ( panelház) nem így néz ki egy szarvas agancs.
Ettől függetlenül  én is kárpátinak gondoltam a formája alapján amíg meg nem tudtam, hogy hol esett.
Az utolsó mondatodról meg nem tudom eldönteni, hogy ironizálsz vagy tényleg új információ volt számodra. Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1952 Dátum: 2010. Január 30. - 16:36:08 »

Kedves Taser!
Savanyúbb vagyok annál,hogy ironizáljak.Én sem tudom eldönteni,hogy mit véljek,amit tanultam és tapasztaltam,vagy amit olvastam,reakcióm előtt olvastam.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1953 Dátum: 2010. Január 30. - 17:06:14 »

Többször olvasom a fórumokon, hogy elfogytak az öreg bikák!
De kérdezem, hogy ki van annyira képben, hogy az ország összes társaságánál, erdőgazdaságánál tudja, látja az elesett bikák korát? Öreg bika nem csak 14kg-os trófeájú lehet! Egy 10-12kg-osról pedig a média nem számol be, ha egy kisebb társaságnál esik, akármilyen korú! (A vendég elejti, fotózás, lefőzés, bírálat és már itt sincs a trófea.)
Én -hála Istennek- még minden évben látok 1-2-3 szép, öreg bikát, hol elejtve, hol bőgés után, hol tavasszal a hullajtott agancsát!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1954 Dátum: 2010. Január 30. - 18:44:12 »

Már nem csak az öreg bikák fogynak el.Harminc évvel ezelőtt mi is láttunk 1-2-3 öreg bikát,de sokszor naponta,de nem ugyanazokat!
Ég és Föld a két korszak!Velünk nem tudják elhitetni a "kevés,de jó minőség"igazát,mert megtapasztaltuk az ellenkezőjét!Ez legalább olyan lehetetlen,mint a repüőt menet közben rückwärts-be kapcsolni.Valamint legalább ennyire nem tudjuk elfogadni azt,hogy a szarvas táplálékának 75%-a fás szárú.Ha ez így lenne,akkor elkurt országunkban a Cervus philisii élne,nem Cervus elaphus.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1955 Dátum: 2010. Január 30. - 19:31:26 »

Szevasz Robi!

Nektek abban a kivételes szerencsében van részetek, hogy nincs olyan mérvű lövetési kényszer, mint máshol.
Más a vadászati forma, nem merülnek fel olyan költségek, amik miatt idő előtt elesnek a várományos bikák.

Sajnos azok akik a kánaánban vadásztak nem hajlandóak költeni a továbbiakban a vadászatra, ugyanolyan kevés tagdíjért szeretnének vadászni, mint ezelőtt 20-30 évvel.
...csak azt felejtik el, hogy akkor nem jelentkezett az a dolog, ami a mai vadászatra jogosultakat - nagyvadason - a legjobban "sarcolja" a vadkár.

Innentől kezdve a pénzhajhászás miatt a társaságok és erdészetek lövetik ami kiáll, csak nagy bika legyen...hogy hány éves, az nem érdekes, mert a bírálaton úgyis áttolják.
...nomeg mi van ha mínusz hetvenezer pontos lesz?
SEMMI.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1956 Dátum: 2010. Január 30. - 22:47:56 »

Már nem csak az öreg bikák fogynak el.Harminc évvel ezelőtt mi is láttunk 1-2-3 öreg bikát,de sokszor naponta,de nem ugyanazokat!
Ég és Föld a két korszak!Velünk nem tudják elhitetni a "kevés,de jó minőség"igazát,mert megtapasztaltuk az ellenkezőjét!Ez legalább olyan lehetetlen,mint a repüőt menet közben rückwärts-be kapcsolni.Valamint legalább ennyire nem tudjuk elfogadni azt,hogy a szarvas táplálékának 75%-a fás szárú.Ha ez így lenne,akkor elkurt országunkban a Cervus philisii élne,nem Cervus elaphus.

Pedig nem is annyira lehetetlen. ( Most viszont én ironizáltam és offolok is egy kicsit. úgy az 50. másodperctől lesz érdekes )
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 30. - 22:53:59 írta Sziju » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1957 Dátum: 2010. Január 31. - 10:51:52 »

Kedves Taser!
Örülök,hogy a technika vívmányait ennyire ismered.
Remélem,csak ebben vagy hasonló egy volt kollégámhoz.Kente-vágta a vadászgépek paramétereit,de hogy a terítékre mit hozott be,azzal nem mindig volt tisztában.
Ezek után mással próbállak meggyőzni.Melyik populáció képes folyamatosan több olympiai bajnokot adni-
a 10 -1,1 milliós elkurt országunk,vagy a 300 milliós USA?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1958 Dátum: 2010. Január 31. - 15:28:23 »

Sajnos még ebben sem hasonlítok a kollégádhoz, fogalmam sincs vadászgépek paramétereiről. Csak ismerem őket, mondjuk úgy  végfelhasználói szinten. Mondandód elejével egyet értettem annak valóság tartalmáról nem kell meggyőznöd de nem baj az ha érvként felhozunk valamit az feleljen meg a valóságnak különben hiteltelen.
Azt, hogy mit hozok be azt mindig tudom, mert megkérdezem  Bion
Egyébként elgondolkodtam ezen a dolgon, hogyan lehet olyan embert egyedül kiengedni a területre aki nem képes felismerni mire lő Fejvakarás

Az olimpiai példa :a 300 milliós USA eddig összesen 2137 érmet gyűjtött az olimpiákon a 10 milliós Mo- 450 -t A létszámot nézzük egyértelmű az USA főlénye de ha a népesség érem arányt nézzük akkor már nem ennyire egyértelmű a dolog. Pláne ha hozzávesszük azt is, hogy volt néhány olimpia amiből mi kimaradtunk.

De maradjunk a szarvasoknál. Ha kevés a szarvas populáció létszáma és emellett  nem a kiváló egyedeket lőnék, ki hanem csak a selejtet és gyengét akkor fent lehetne tartani a kevés de minőségi állományt. De az nem működik, hogy létszám csökkentés és kontraszelekció  is van  együtt. Az már a minőség romlására megy. Az okokat előttem már többen és többféleképpen is felsorolták ebbe nem akarok belemenni, de megint felteszem a kérdést. Mi a megoldás? Sírni és bánkódni meg szidni azokat akik ezt csinálták, vagy megváltoztatni ezt a folyamatot, ha van még erre lehetőség.

Ebből a szempontból akár követendő példa is lehetnék, mert minden kiváló képességű 5 kg feletti bikát megkímélek  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1959 Dátum: 2010. Január 31. - 17:21:31 »

Kedves Taser!
Amikor leírtam példának az olympikonokat,biztos voltam benne,hogy belekapaszkodsz a lakosság /éremmennyiség kérdésébe.
Felteszem a kérdést:melyik ad több vadászélményt-a 450,vagy a 2137 bika?
Van megoldás,de az sokaknak fájna.
Visszaállamosítással kezdődne,amivel kizárható lenne a bérlemény további bérbeadása olyan szinten,hogy  egyes helyeken már magasleseket adnak tovább bérbe.
Másik alapfeltétel a szakszemélyzet kiválasztása olyan szinten,ahogy egykoron LÁBODON csinálták!Ezt tették Gemenc-től Sárváron át Zaláig minden jó cégnél.
(A listát földrajzilag a teljesség igénye nélkül írtam!)
Szinte mindenhol sikerült az intenzív vadföldműveléssel és nyiladék,valamint legelőműveléssel leutánozni a pleisztocén és pliocén interglaciális élőhelyeket,aminek eredményeképpen  hazánk vezette a mennyiségi és minőségi ranglistát évtizedeken át.(Jelenleg az új-zealandi területek hasonlítanak legjobban az évmilliókkal ezelőtti viszonyokra).
Ma pontosan az ellenkezőjét tesszük:félreállítjuk a jó szakembereket,feldaraboljuk az élőhelyeket,túlhasználjuk a populációt,nem biztosítunk nyugalmi időszakot stb.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1960 Dátum: 2010. Január 31. - 18:04:51 »


Visszaállamosítással kezdődne,amivel kizárható lenne a bérlemény további bérbeadása olyan szinten,hogy  egyes helyeken már magasleseket adnak tovább bérbe.


Konkrétan minek a visszaállamosításáról van szó?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1961 Dátum: 2010. Január 31. - 18:45:27 »

Látjátok,Kedves Fórumtársak!Ez ma hazánk legnagyobb problémája,hogy ez esetben sem a szakmai,hanem a privát érdek kérdez vissza!
Kedves Lajos!
Származásom kizárja,hogy kommunista legyek,de rendszerváltáskor nem a társadalom érdekét vették figyelembe,hanem" a modernizációnak folytatódni kell"-t szajkózták.
Ez teremtette meg egy lépcsőben a vadkapitalizmust.
Már akkor is azt mondtam,hogy német mintára 20 hektárnak elegendőnek kell lenni egy család megélhetéséhez(3 generáció).
A nagyüzemek többi részét részvénytársaságként működtettem volna tovább.
Így nem fordulhattak volna elő a családoméhoz hasonló esetek-20 holdból a néhány kárpótlási jeggyel a törtető rokonnal (2000 kárp. jegy)szemben esélyünk sem volt,hogy az eredetileg családunktól és nem a "rokontól" elvett földből csak 1 négyzetmétert is visszakaphassunk.
De térjünk vissza a mi területünkre!.konkrétan a vadászati jog visszaállamosításáról beszéltem.
Napjainkban lépésről lépésre átjátszanak néhány -nak újabb területeket,lassan nekik több vadászterületük lesz,mint néhány grófnak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1962 Dátum: 2010. Február 01. - 07:58:11 »

A Csevegőben válaszolok.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1963 Dátum: 2010. Február 01. - 12:00:42 »

Kedves Kalcsob!
Érdekel,hogy miért látod ezt a bikát meglepőnek,miért látod kárpátinak?
Meglepve olvastam,hogy le tudja spórolni a jégágat a szarvas.

Szia Wildheger!
Sajnos személyes tapasztalataim nincsennek kárpáti bikákkal, így amit gondolok és írok az csak az olvasottakból, tanultakból származnak, ezért természetesen nem biztos, hogy mindig helytállóak, tehát kérném is, hogy javítsatok ki ha nem jól tudom!
Szóval én úgy tanultam, olvastam, hogy a kárpáti bika általában 12-14 (esetleg 16) ágszámnál ritkán nevel többet, gyakran lespórolja a jégágat, és ehhez társulhat a nagy szárhosszúság és körméretek!
És a jégág lespórolásról egy mindenki számára ismert kép!
Naplózva

Üdv: Bence
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #1964 Dátum: 2010. Február 01. - 18:58:08 »

Mi a véleményetek erről a bikáról?

Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: