Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921607 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1785 Dátum: 2009. November 18. - 21:14:34 »

Saját véleményem alapján ausztriában szabadterületen ekkora bika ennek az istennek az idejében csak akkor fordul elő, ha a tenyészkertek állományát világgá engedik.Magyarul nem a braunaui bika volt az első a szemfényvesztések terén, ezt azonban bizonyítani nemlehet. ha azonban valóban így van, akkor jogtalanul bitorolja ez az agancs a világranglista 2. helyét.

Eső után köpönyeg... Wave

De jó a meglátásod, és kicsit szégyellem, hogy nem ismertem a 2. helyezett bikát, bár láttam én is ilyet már egy párat.
De zsivány voltál ezzel a fekete -fehér képpel.

Másrészt kicsit továbbgondolva, mi a helyzet azokkal a bikákkal, melyek ugyan tenyészkerti származással bírnak, de már szüleik is szabadterületen születtek? Hm?
 
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1786 Dátum: 2009. November 18. - 22:08:32 »

Üdv Anti Emelem

Igazándiból a következöről van szó.

Hidd el nekem pontosan a felkérésem okán prezentáltam volna az elérhető legjobb felvételeket, de nincsenek!
Ezek a fotó a nimród 1998 márciusi számában jelent meg úgyszólván széljegyzetként! Próbáltam az osztrák szent hubertusz vadászati archivumát felkutatni ahonnan a cikk eredetileg származik, nemtaláltam.És egyáltalán, semmit nemtaláltam ami körbezajongta volna ezt az osztráknak mellpüffesztő eseményt.Azért ugye egyértelmű, hogy 1997 nem 1967 ahol is készült pár fekete fehér fotó...........................nemtaláltam semmilyen felllelhető riportot, örömünnepségről szóló beszámolót egyebet. Egy magyar szakember is résztvett ezen a birálaton kiváncsi lennék kicsoda és hogyan vélekedne őszintén a történetről.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1787 Dátum: 2009. November 18. - 22:14:16 »

Saját véleményem alapján ausztriában szabadterületen ekkora bika ennek az istennek az idejében csak akkor fordul elő, ha a tenyészkertek állományát világgá engedik.Magyarul nem a braunaui bika volt az első a szemfényvesztések terén, ezt azonban bizonyítani nemlehet. ha azonban valóban így van, akkor jogtalanul bitorolja ez az agancs a világranglista 2. helyét.
Vigyázz! Nekik is van Dunájuk és annak ártere. Ez a srác éppen ott esett, 13 kilo feletti:
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1788 Dátum: 2009. November 18. - 22:18:01 »

Náluk ez tagi bika. Lőhető 1 db I-es bika, 3db II-es meg 5 III-as, aki bírja marja. Persze egy ilyen bikánál illik meghívni az egész csapatot egy mulatozásra.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1789 Dátum: 2009. November 18. - 22:21:33 »

Van, mármint Duna.......illetőleg sok egyébb........... sajnos volt rá alkalmam keresztül kasul bejárni.De a lényeg, amit a képen látok, az ha szabad így kifejeznem egy szabályos, klasszikus agancs. Az amiről én irtam egy eszeveszetten túlburjánzott megahisztéria. látszik rajta a nemtudom hova merre és milyenformában növekedjek.Ez a két agancs nem egy kategória utalásom szempontjából.
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1790 Dátum: 2009. November 18. - 22:28:32 »

A másik fele pedig a következő.Én személyszerint szarvasos alapon sem hiszek többé a mesékben, sem azok terjesztőiben. volt alkalmam annyi karón annyi varjút látni hogy az hihetetlen szerte európában.Nem a vadászat hanem egyébb más területek esetében. Mindig valahogy vigasz volt számomra a vadászat "becsületes tisztasága". Ez már a multé de nemcsak nekem vagyunk ezzel az érzéssel a gondolatainkban jópáran.
Nekem örömmösolyt csal az arcomra a tegnap látott kb 3.5 kilós örökös tizes, ezeket pedig öszintén szólva felőlem vihetik a p..ba, mert egyszerűen elfog a kétkedés vajon mennyi nyúltápot zabáltattak fel vele? Nos ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 18. - 22:29:36 írta Horrido » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1791 Dátum: 2009. November 18. - 22:33:09 »

A másik fele pedig a következő.Én személyszerint szarvasos alapon sem hiszek többé a mesékben, sem azok terjesztőiben. volt alkalmam annyi karón annyi varjút látni hogy az hihetetlen szerte európában.Nem a vadászat hanem egyébb más területek esetében. Mindig valahogy vigasz volt számomra a vadászat "becsületes tisztasága". Ez már a multé de nemcsak nekem vagyunk ezzel az érzéssel a gondolatainkban jópáran.
Nekem örömmösolyt csal az arcomra a tegnap látott kb 3.5 kilós örökös tizes, ezeket pedig öszintén szólva felőlem vihetik a p..ba, mert egyszerűen elfog a kétkedés vajon mennyi nyúltápot zabáltattak fel vele? Nos ennyi.

Figyi, itt nem szokás káromkodni! Pls...
Másrészt vannak jó bikáik az osztrákoknak, pedig nem gazdálkodnak a gímmel. Nem is lehet a zsebkendőnyi területeken, mégis belefutnak néha ilyen komoly és koros bikákba. Hogy kertekben, parkokban mit művelnek az más tészta, de ilyen tekintetben mi sem vagyunk sokkal jobbak....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1792 Dátum: 2009. November 18. - 22:48:49 »

Meg úgy néha az egész stílus furcsa Hansi... Vagy csak öregszünk...  Vállat von Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1793 Dátum: 2009. November 18. - 22:49:58 »

Nemszokás káromkodni?? Dehogynem csak én nem tartozom a kaszt ba s mivel 1x leirtam ,hogy a puncsfagyiba ez rendkivüli észrevételt képez. Nagyszerű kigyüjtöm hogy veled egyetemben ki hányszor használt trágár szavakat s tedd meg számukra is ezt az észrevételt.  Ördög

Jó éjt Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 18. - 22:59:42 írta Boar » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1794 Dátum: 2009. November 18. - 22:59:15 »

Nemszokás káromkodni?? Dehogynem csak én nem tartozom a kaszt ba s mivel 1x leirtam ,hogy a puncsfagyiba ez rendkivüli észrevételt képez. Nagyszerű kigyüjtöm hogy veled egyetemben ki hányszor használt trágár szavakat s tedd meg számukra is ezt az észrevételt.  Ördög

Jó éjt Emelem
Gyűjtsd ki és publikáld, de ne ebben a topicban.
És ez nem "kaszt" kérdése, ne kezd el Te is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1795 Dátum: 2009. November 18. - 23:14:12 »

Nemszokás káromkodni?? Dehogynem csak én nem tartozom a kaszt ba s mivel 1x leirtam ,hogy a puncsfagyiba ez rendkivüli észrevételt képez. Nagyszerű kigyüjtöm hogy veled egyetemben ki hányszor használt trágár szavakat s tedd meg számukra is ezt az észrevételt.  Ördög

Jó éjt Emelem
Nézd, ha nem tetszik a rend amit itt követünk.......szabad ember vagy... auf wiedersehen....und tschüss...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1796 Dátum: 2009. November 19. - 08:43:59 »

Én meg azt hittem, hogy szika... Vállat von



 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1797 Dátum: 2009. November 19. - 08:51:26 »

Van, mármint Duna.......illetőleg sok egyébb........... sajnos volt rá alkalmam keresztül kasul bejárni.De a lényeg, amit a képen látok, az ha szabad így kifejeznem egy szabályos, klasszikus agancs. Az amiről én irtam egy eszeveszetten túlburjánzott megahisztéria. látszik rajta a nemtudom hova merre és milyenformában növekedjek.Ez a két agancs nem egy kategória utalásom szempontjából.

 Igen
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1798 Dátum: 2009. November 19. - 09:09:08 »

A másik fele pedig a következő.Én személyszerint szarvasos alapon sem hiszek többé a mesékben, sem azok terjesztőiben. volt alkalmam annyi karón annyi varjút látni hogy az hihetetlen szerte európában.Nem a vadászat hanem egyébb más területek esetében. Mindig valahogy vigasz volt számomra a vadászat "becsületes tisztasága". Ez már a multé de nemcsak nekem vagyunk ezzel az érzéssel a gondolatainkban jópáran.
Nekem örömmösolyt csal az arcomra a tegnap látott kb 3.5 kilós örökös tizes, ezeket pedig öszintén szólva felőlem vihetik a p..ba, mert egyszerűen elfog a kétkedés vajon mennyi nyúltápot zabáltattak fel vele? Nos ennyi.

Szia Vándor!

Nekem az ilyen bikákkal kapcsolatban mindig vegyesek az érzéseim. Egyrészt rosszul vagyok a fogságban tartott (tenyészkertekre gondolok, nem vadaskertre) vadtól, és attól a módtól, ahogy sokszor az így felnevelt vadat pénzzé teszik!

Másrészt viszont csodálom a vadat, és értékelem a valóban tenyésztői munkát, melynek során az ember szempontjából nézve jobb minőségű vadállományhoz jutunk. Jártam pl. többször Mautern-ben, ahol az öreg Reuss herceg foglalkozott évtizedeken át a szarvasokkal, és le a kalappal az eredményei előtt!

Ha ez a tenyészkertesdi a szabadterületi vadállomány minőségének javítását célozná (szoktatókertes vérfrissítésre gondolok), akkor lenne az az ideális állapot.

Nyilván Zala, Somogy, Baranya, Tolna esetében nincs ilyenre szükség, de pl. a Börzsönyben el tudnék képzelni egy nagyobbacska tenyészkertet a hegység közepén, ahonnét évente bocsátanák ki a borjazás előtt álló leendő 3 éves teheneket és a csapos bikákat (életük elejét a kertben töltenék).Évi ck. 40 példány kibocsátásával azért már lehetne hatni az állományra. Mert a Börzsönyben már nagyon régóta katasztrófális a szarvasállomány (több, mint 100 éve), és az agancstömeg javításával sokat lehetne segíteni a vadászat helyzetén. Nem lenne minegy, hogy 5-6 kilós bikákat kergetnek bőgésben, vagy 8-9 kilósakat.

 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1799 Dátum: 2009. November 19. - 14:58:57 »

Anti, biztos vagy abban, hogy a börzsönyi 5-6 kilós gímbika állomány az genetikai és nem élőhelykérdés?

Abban tökéletesen egyetértek, hogy a Dél-dunántúlon a szarvaskokszolás történelmi bűntett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: