Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920958 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1650 Dátum: 2009. Október 13. - 09:46:19 »

Nem biztos, hogy mindenkinek tetszene... Mosolyog


Hát nekem tetszik. Okos Mert a kevésbé hozzáértőknek is érthetően és szemléletesen írja le. Az meg sohasem érdekelt, hogy egy egy cikk kinek a személyes érdekeit sérti.Csinálja úgy a dolgát, hogy ne kelljen e miatt szégyenkeznie. Figyelmes olvasás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1651 Dátum: 2009. Október 13. - 09:53:37 »


Hát nekem tetszik. Okos Mert a kevésbé hozzáértőknek is érthetően és szemléletesen írja le. Az meg sohasem érdekelt, hogy egy egy cikk kinek a személyes érdekeit sérti.Csinálja úgy a dolgát, hogy ne kelljen e miatt szégyenkeznie. Figyelmes olvasás
Nem mindenki parancsot teljesít...általában a parancs egyértelmű...általában.
Hazánk folyamatosan kitüntetett nagyjai asszisztáltak a folyamatos romláshoz...egy 2005-ös trófea mit keres az idei szemlém? Nem tudtak róla? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1652 Dátum: 2009. Október 13. - 09:56:40 »

A második a sorban a hatalmas hírverést megélt zalai óriás, amelynek aztán beharangozott 14 kg-os trófeasúlya ugyan csak egy dkg-al de még a 12 kg alatt is maradt...
Ezen gondolatoktól függetlenül egy nagyon szép megjelenésű harmónikus agancs, melynek tulajdonosa még élhetett volna egy-két esztendőt, ha nem ilyen világot rajzolnánk, mint ami ma tapasztalható.

De finoman fogalmazol!...
Ugyan Te láttad a korra utaló bélyegeket a trófeán, de ez nekem vastagon -3-as bikának tűnik. Ha 11 éves akkor is...

Kor: Érdekes dolog lenne, ha az ilyen trófeabemutatókon fel lenne tüntetve az elejtéskor becsült kor, mellette a trófeabírálati kor; és ugyanígy a becsült súly és mellette a fizető súly.
Tényleg őszintén.
Ebből lehetne tanulni, és bizonyos - fontos - következtetéseket levonni.

Egyébként engem érdekelnének azoknak a külső körös agancsoknak a fotói is. Legyen már egyszer a hiba is publikálva - úgy tanulunk belőle.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1653 Dátum: 2009. Október 13. - 10:25:58 »

Forsterh, ez ismét egy tartalmas és hasznos írás volt a részedről.  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1654 Dátum: 2009. Október 13. - 12:56:48 »

Egy Kovászna megyei:
http://www.superjagd.com/community/allesjagd_p2m15pl.php?pid=383
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1655 Dátum: 2009. Október 13. - 13:03:35 »

Háát nem egy Lenti bika... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1656 Dátum: 2009. Október 13. - 13:05:39 »


"Azzanyaszömit ........." Derék jáger örömében mosolyog, vagy csak azért mert nem bírja tartani. Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1657 Dátum: 2009. Október 13. - 13:25:45 »

Egyébként engem érdekelnének azoknak a külső körös agancsoknak a fotói is.

Sziasztok!

Néhány "külsőkörös" bika:
(Én nem szakmai szempontok szerint, hanem csak a nekem tetszőket fényképeztem)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1658 Dátum: 2009. Október 13. - 13:27:50 »

még:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1659 Dátum: 2009. Október 13. - 13:29:11 »

A hangulat:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1660 Dátum: 2009. Október 13. - 13:41:29 »

még:

Az első  Nyálcsorog
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #1661 Dátum: 2009. Október 13. - 13:44:29 »

Szervusztok!

Nos anélkül, hogy válogattam volna a képeket, akkor induljunk el a külső körön.... nem fogunk túl messzire eljutni, majd meglátjátok, hogy miért....




Itt az első fotó: szerintem vitán felüli, jó kilövés, bár a dárda erőssége arra enged következtetni, hogy már több éve így hordhatta, tehát azért jobb lett volna hamarabb kiemelni az állományból, de ez mostanra tudott megtörténni.



Ez a második fotó:  a jelenlegi országosan is elfogadott általános selejtezési irányelveink alapján a korona nélküli trófeát viselő szarvasbika selejtnek minősül az ötödik éves életkor elérése után, így a kilövése úgy általában nem kifogásolható, más kérdés az, hogy pontosan itt Zalában, ahol néhány évtized alatt az aranyérmes trófeák viszonylatában  4 cm-t vagyis 2 %-ot esett a szárak átlagos hossza, nem -e lenne megfontolásra érdemes a koronanélküli trófeát nevelő bikák állományban tartása. A korona nélküli bikák kivétel nélkül hosszú szárat nevelnek, bőgésben  a párzási harcban ki tudják harcolni a borítási elsőbbséget, tehát lehetőség nyílna a szár hosszának növelésére, ami egyébként csak genetikai úton elérhető cél.
Ez a szerencsétlen szarvasbika még csak lehetőséget sem kapott rá, hogy megmutassa képességeit, olyan fiatalon kicsapták az állományból, holott a középág mérete egyértelműen jelzi, hogy nem tehetségtelen bikáról van szó.



A harmadik fotó: itt a jobb oldalon egy szártöréses trófeájú bikát látunk, amely így csak ezüstérmes lett. Ha a vadgazda gondos lett volna és előrelátó, akkor csupán egyetlen egy esztendőt kellett volna még ennek a szarvasbikának, mint lehetőséget a korrekcióra adni és mindjárt aranyérmesként ejthette volna el jövőre. Ilyen alkalommal váltódik az érték aprópénzre....



A negyedik fotó: szinte még gyerekbika hosszú szárral, vékony körméretekkel, de a hosszú szárból eredő figyelemreméltó trófeasúllyal, valamint a jobboldalon korona nélkül, amely körülmény aztán megpecsételte a sorsát. Pár ponttal a bronzérem minimális ponszáma felett, holott ez a bika három esztendő elmúltával akár aranyérmes is lehetett volna.



Ötödik fotó: vitán felüli jogos kilövés, szűkállású, baloldali korona nélküli, de erős dárdaként használható egyik ággal egy mélyen nyíló villában.
Közepes képességű, egy ilyen szintű állományban nincs helye az ilyen trófea alakulású bikának.



Hatodik fotó: az állomány értékes bikáira potenciálisan veszélythordozó dárdás trófea. A kilövéssel semmi baj, de azért felvetődik az emberben a kérdés, miért kellett ezzel ennyi ideig várni??? Vajon eddig hány  nálánál sokkal értékesebb bikát szúrt agyon???



Hetedik fotó: mindkét száron koronás bika, korban is benne van és az aranyérmes pontszámon is majd 17 IP-al felülkerült. Jó kilövés.



A nyolcadik fotó: nos idáig jutottam el, itt aztán elcsomagoltam a fotóapparátot......
Ez egy nagyon jó képességű kb. 8 éves bika trófeája, amely az éretlen trófea minden könnyen felismerhető bélyegét magán hordja.
Jól mutatja ezt a trófea súlya is, és az is hogy csak érintésnyi pontszámmal csúszott el az aranytól. Ha csak egy évet adott volna neki, akkor biztos az arany, de ez az a bika amelynek elejtését érdemes a golyóérettségi kor felső határáig kitolni.... nos itt a mértéktelen mohóság jutalma, csak ezüst lett az arany helyett,  igazi "gazdaságilag érett" szarvasbika.

Innen kezdve aztán nem fotóztam a külső kör  trófeáit, mert hogy ilyeneket lássak nekem nem szükséges Zalába elutaznom.....

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1662 Dátum: 2009. Október 13. - 13:50:14 »

Azért megnézném a többit is... Fejvakarás
Eléggé egy húron pendülünk... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1663 Dátum: 2009. Október 13. - 14:25:40 »

Forsterh  Emelem Emelem
Eszméletlen a szakmai tudásod Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1664 Dátum: 2009. Október 13. - 14:37:05 »

Forsterh. Emelem
 Ez még jobb mint a képeid  Igen Bion Bion Bion

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: