Oldalak: 1 ... 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 [772] 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920754 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11565 Dátum: 2016. Január 14. - 16:05:57 »

Nehéz dió ez...olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá. Vigyorog
Aztán mégsem. Fejvakarás
Gyorsan hozzáteszem, hogy én sem vagyok okosabb, mint bármelyikőnk.
DE a villás bikát nyolc-kilenc éves koráig nem engedném lőni itt a Beregben.
A selejtezést is öt éves kor után kezdeném, kivéve a nyilvánvaló gyengéket. Kevesebb tarvaddal kellenem gazdálkodnunk...szerintem.
És qrvára örülnék, ha egy-két székben ülő ember felvállalná, hogy kicsoda...hogy ne nickek próbáljanak okosítani, hanem emberek...akiknek hinnünk kellene, mert székben ülnek.
És a statisztikáknak meg főleg nem hiszek...nem én csináltam.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11566 Dátum: 2016. Január 14. - 16:07:23 »

Nehéz dió ez...olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá. Vigyorog
Aztán mégsem. Fejvakarás
Gyorsan hozzáteszem, hogy én sem vagyok okosabb, mint bármelyikőnk.
DE a villás bikát nyolc-kilenc éves koráig nem engedném lőni itt a Beregben.
A selejtezést is öt éves kor után kezdeném, kivéve a nyilvánvaló gyengéket. Kevesebb tarvaddal kellenem gazdálkodnunk...szerintem.
És qrvára örülnék, ha egy-két székben ülő ember felvállalná, hogy kicsoda...hogy ne nickek próbáljanak okosítani, hanem emberek...akiknek hinnünk kellene, mert székben ülnek.
És a statisztikáknak meg főleg nem hiszek...nem én csináltam.


Apóca, ilyen hosszan ...  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11567 Dátum: 2016. Január 14. - 16:09:42 »

Apóca, ilyen hosszan ...  Ördög Ördög Ördög
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #11568 Dátum: 2016. Január 14. - 16:10:45 »

Ördög Ördög Ördög

Szedjem vissza max. 6-7 karakterre?  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11569 Dátum: 2016. Január 14. - 16:13:19 »

Szedjem vissza max. 6-7 karakterre?  Ördög

Kőne már venni valami puskut németbe, hiányzik a rusnya képetek  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11570 Dátum: 2016. Január 14. - 16:13:54 »

Szedjem vissza max. 6-7 karakterre?  Ördög
Nemááár...olyan sokat dolgoztam vele... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #11571 Dátum: 2016. Január 14. - 16:14:31 »

Kőne már venni valami puskut németbe, hiányzik a rusnya képetek  Ördög Ördög Ördög
Mikor indulunk? Vigyorog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11572 Dátum: 2016. Január 14. - 16:16:01 »


.....
Röviden még: A szarvasagancs nem egy rákos daganat, ami megöli és kihasználja az állatot, annyiból hasonlít, hogy az állat testéből fejlődik...de jórészt mentális és fizikális állapotát mutatja, amit minden évben megújítva mutat... stb...
 

Egyrészt ez csak addig (részben) igaz, amíg nem nyúlunk bele tápokkal, adalékokkal a természetes növekedésbe.
Másrészt szvsz nagyobb részben a gének és az élőhely határozzák meg az agancs nagyságát. A szarvas mentális állapotáról nem sokat tudok, de ha ennyire nagy jelentősége lenne a fizikai állapotnak, akkor azonos élőhelyen (területen) élő nagytestű bikáknak relatívan nagy agancsot kellene felrakniuk, a kistestűeknek kicsit, de ez nagyon sokszor fordítva van.
Azt hiszem mi emberek, igazából sz@rt se tudunk sem a szarvasról, sem a természet egészéről, csak tapogatódzunk.Felállítunk magunknak klf teóriákat, eldöntjük, hogy nekünk milyen az ideális agancs, aztán ahhoz viszonyítunk. Jó ez így?

 Ezekről a vitákról mindég a "négerek harca egy sötét alagútban" jut eszembe.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11573 Dátum: 2016. Január 14. - 16:32:08 »

Nehéz dió ez...olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá. Vigyorog
Aztán mégsem. Fejvakarás
Gyorsan hozzáteszem, hogy én sem vagyok okosabb, mint bármelyikőnk.
DE a villás bikát nyolc-kilenc éves koráig nem engedném lőni itt a Beregben.
A selejtezést is öt éves kor után kezdeném, kivéve a nyilvánvaló gyengéket. Kevesebb tarvaddal kellenem gazdálkodnunk...szerintem.
És qrvára örülnék, ha egy-két székben ülő ember felvállalná, hogy kicsoda...hogy ne nickek próbáljanak okosítani, hanem emberek...akiknek hinnünk kellene, mert székben ülnek.
És a statisztikáknak meg főleg nem hiszek...nem én csináltam.


Végre megvilágosodtam!  Figyelmes olvasás Táncol Táncol Táncol

A magyar focit a nagyközönség tette tönkre, a pálya széléről bekiabálók! A focisták meg az edző is ...stb. mindenki profi és érti ( értette ) a dolgát!  Nyihi  OOO Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11574 Dátum: 2016. Január 14. - 16:34:19 »

Egyrészt ez csak addig (részben) igaz, amíg nem nyúlunk bele tápokkal, adalékokkal a természetes növekedésbe.
Másrészt szvsz nagyobb részben a gének és az élőhely határozzák meg az agancs nagyságát. A szarvas mentális állapotáról nem sokat tudok, de ha ennyire nagy jelentősége lenne a fizikai állapotnak, akkor azonos élőhelyen (területen) élő nagytestű bikáknak relatívan nagy agancsot kellene felrakniuk, a kistestűeknek kicsit, de ez nagyon sokszor fordítva van.
Azt hiszem mi emberek, igazából sz@rt se tudunk sem a szarvasról, sem a természet egészéről, csak tapogatódzunk.Felállítunk magunknak klf teóriákat, eldöntjük, hogy nekünk milyen az ideális agancs, aztán ahhoz viszonyítunk. Jó ez így?

 Ezekről a vitákról mindég a "négerek harca egy sötét alagútban" jut eszembe.



Attila!  Emelem

Agancs ügyben ne várj bizonyítékot senkitől, mert nincs!  Figyelmes olvasás Ez 101 % !
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11575 Dátum: 2016. Január 14. - 16:51:11 »

Attila!  Emelem

Agancs ügyben ne várj bizonyítékot senkitől, mert nincs!  Figyelmes olvasás Ez 101 % !

Akkor miről is megy itt a vita hetek óta?  Röhög

Inkább azt magyarázza el nekem valaki, hogyha a szarvasok és őzek élethalál harcot vívnak a legsatnyább tarvadért is, és ezekben a harcokban a dárdás bikák, gyilkos bakok vannak előnyben, hogyan nem ők uralják az állományt? Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11576 Dátum: 2016. Január 14. - 17:10:13 »

Akkor miről is megy itt a vita hetek óta?  Röhög

Inkább azt magyarázza el nekem valaki, hogyha a szarvasok és őzek élethalál harcot vívnak a legsatnyább tarvadért is, és ezekben a harcokban a dárdás bikák, gyilkos bakok vannak előnyben, hogyan nem ők uralják az állományt? Kacsint
Elméletileg így működne, mármint hogy a gyilkosoknak kéne mindég győzni, de ez fajfenntartás szempontjából szerintem zaákutca lenne. Azért elég sokáig nem piszkáltunk bele a dolgokba, és mégis a szarvasféléknek elágazik itt-ott az agancsuk.
Nagyon kíváncsi lennék, hogyan alakult volna au egész beavatkozás nélkül. Talán a ,,kárpáti jellegű bikák irányába? Sosem tudjuk meg.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11577 Dátum: 2016. Január 14. - 17:54:37 »

Akkor miről is megy itt a vita hetek óta?  Röhög

Inkább azt magyarázza el nekem valaki, hogyha a szarvasok és őzek élethalál harcot vívnak a legsatnyább tarvadért is, és ezekben a harcokban a dárdás bikák, gyilkos bakok vannak előnyben, hogyan nem ők uralják az állományt? Kacsint

Uralnák azok ne félj, ha nem gyepálná mindenki a dárdás bikákat......Ezért esnek aztán áldozatul a hozzá nem értés következtében még az első agancsú, kiváló minőségű csaposok is.....És lőni is kell a dárdásokat, mert nagyon nagy károkat tudnak okozni a koronás bikák között......

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11578 Dátum: 2016. Január 14. - 18:12:31 »

Elméletileg így működne, mármint hogy a gyilkosoknak kéne mindég győzni, de ez fajfenntartás szempontjából szerintem zaákutca lenne. Azért elég sokáig nem piszkáltunk bele a dolgokba, és mégis a szarvasféléknek elágazik itt-ott az agancsuk.
Nagyon kíváncsi lennék, hogyan alakult volna au egész beavatkozás nélkül. Talán a ,,kárpáti jellegű bikák irányába? Sosem tudjuk meg.
 Emelem
Két olyan genetikussal beszéltem,akik jártak Új-Zélandon.Mindkettő azt mondta,hogy nem tápoznak,főleg nem hormonkezelnek,mert ez utóbbit lehetetlen istállós tartás nélkül végrehajtani.
Ezek a bikák a világ legtermészetesebb teremtményei,genetikailag így vannak kódolva és Isten megadta nekik a lehetőséget, hogy olyan élőhelyen éljenek,ahol a táplálék lehetőség a Plio-pleisztocén  Eurázsiai lehetőségekhez jelenleg a világon ezen kívül csak még Patagóniában hasonlít!!!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11579 Dátum: 2016. Január 14. - 18:20:28 »

Elméletileg így működne, mármint hogy a gyilkosoknak kéne mindég győzni, de ez fajfenntartás szempontjából szerintem zaákutca lenne. Azért elég sokáig nem piszkáltunk bele a dolgokba, és mégis a szarvasféléknek elágazik itt-ott az agancsuk.
Nagyon kíváncsi lennék, hogyan alakult volna au egész beavatkozás nélkül. Talán a ,,kárpáti jellegű bikák irányába? Sosem tudjuk meg.
 Emelem
Mai jellegű beavatkozás nélkül zajlott le az eddigi evolúciós folyamat!Kárpáti jellegű szarvas pedig nincs!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 [772] 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: